Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lehký gumák: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lehký gumák

Poslední aktualizace před 5 let
ropropČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím,

Kvůli pracovního vytížení jsem se nemohl zúčastnít letošního gumm srazu a protože se prakticky připravuji na přeměnu z "vyhořelého workoholika" na předdůchodce pracujícího jen v zimním obodobí, dělám si plány na celá volná léta. Manželka se ještě bude snažit několik let přesvědčit mládež, že chemie a matyka je zajímavěší než facebook, takže mimo prázdniny budu vyjíždět sám. Na to jsem si již pořídil i na přespání VANa, přívěs na motorku....

Vracím se k tomuto tématu a prosím o rady, sezóna pro hodně z nás končí, stejně jste stále více aktivnější na webu.

Má ideální představa - byl to Smarkat, možnost i plachtit. Bohužel jsem limitován vyhřezlýma plotýnkama, nemůžu zvedat atd. Sám bych to už nezvládl.

Vracím se tedy k rybařině a nejen na to bych chtěl pořídit lehký gumák, nejlépe z více dílů - kvůli přenášení, nízká váha i kvůli převozu.
Je jich v nabídce hodně, nevyznám se v tom. Je s hlinikovou podlážkou lehčí a je to díl mimo člun? Je v kvalitě stejný rozdíl jako v cenách?
Požadované vlastnosti: uvnitř délka min. 2mm, abych se mohl i natáhnout, vyberu ten nejlehčí, lehce skladatelný, spolehlivý.

Pohon - četl jsem zdejší názory na elektromotry, poslední příspěvek https://www.caravan24.cz/forum/viewth...owstart=40 vypadá dobře, až na cenu a 2 baterie. Budu hledat kompromis, nejspíše silnější elektromotor a k tomu spalovací do 5HP. Jsem zastánce klidu u vody, vodní skůtry bych i střílel. Na rychlostní adrenalin mám motorku. Spalovaci motor bude sloužit jen k příležitostním projížďkám, opět rozhoduje spolehlivost a váha. I tady uvítám radu.

Nebráním se žádnému názoru, ale opravdu, do skluzu na vlnách na moři nemusím. Přes léto jsme málokdy déle na jednom místě, nevyužil bych to, ani bych to nestihl poskládat. Radši jezdím na eletkrokolech po pobřeží.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
T
TandyČlen
Přidáno před 5 let
Letos jsem něco podobného řešil. Pro mé potřeby postačovala kategorie člunu D. Chtěl jsem něco co mohu hodit na záda (rovněž plotýnky), odtransportovat od auta k vodě a v rozumném čase připravit k provozu. Jako první jsem vyzkoušel INTEX Seawolf4 model 2018. Každý pokus o nahození návnady anebo muškaření ve stoje hrozí pádem do vody a snaha něco trefit vyžaduje dobrý tréning a soustředění. Člun nedrží stopu, skládací vesla jsou jen na ozdobu a případný vítr hrozí odfouknutím. Zkrátka krom ceny mne zklamal. Další člun byl INTEX Mariner4 mod.2018 (nosnost 400kg). Má nafukovací kýl, delší vesla které už něco zvládnou, větší počet komor a širší výbavu. Taky lamelovou podlahu a tím zhruba dvojnásobnou váhu. Naštěstí lze přenášet ve dvou dílech. Všiml jsem si že tento anebo lehčí a kratší Mariner3 většinou používají starší rybáři, kteří jdou k vodě jen na jeden den. Mladí, kteří u vody často několik dnů stanují , používají výrazně větší čluny jiné kategorie.
Motory:
Na Mariner4 jsem vyzkoušel motory Honda 2,3 KS, Parsun 2,8 KS a elektromotor 12V/650W. Honda -drahá, hlučná, smrad z výfuku. Parsun -laciný, větší výkon, méně hluku a smradu, těžší. Elektromotor z mého pohledu jen drahá ozdoba -je lehčí, ale váha baterie to smaže. Při nakládání baterie jsem se bál jestli nepropadne podlahou, naštěstí zbytečně. Koupil jsem motor Suzuki 2,5KS. Je jen o málo dražší a výkonově malinko slabší než Parsun ale je nejlehčí. Hravě dám na záda tašku s člunem (bez podlahy). Do jedné ruky motor, do druhé bandu s benzínem. V druhé otočce poberu zbytek. Můj subjektivní dojem je, že když dám motoru minimální otáčky, že je hlukem s elektromotorem nastaveným na MAX srovnatelný, ale člun jede svižněji a nemusím se bát zda dojede. Tahle sestava mi momentálně všestranně a to i cenově velice vyhovuje. Splnila se mi představa mít vše naloženo v kufru auta a vytáhnout to když budou u vody vhodné podmínky.
Pokud bych ti mohl doporučit, nejdříve si vyber člun, který ti bude vyhovovat. Potom si zvol půjčovnu někde u vody, ono totiž zápujčné a záloha za člun je drahá, ale za motor to docela jde. Otestuj co mají a teprve potom si vyber. U mne to vyhrála váha a značka = servisní a poradenská služba.
Ještě bych dodal, že nepropaguji žádnou značku. Je to jen moje letošní zkušenost a chápu že zkušenost je nepřenositelná. Někdo bude mít podmínky a preference nastaveny zcela jinak.(y)
Tatifer
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 5 let
Čau Rope,
a ty jsi ten katamarán někde zkoušel? Je to veliké překvapení - v dobrém. Mnohem méně namáhavé a větší požitek, než člun. Mám Minicat 420 a za mne - velká paráda. Snadno se složí i rozloží, mnohem lehčí jak člun a najdi si Youtubka - úplně regulérní turistický dopravní prostředek jak na jezera v Litvě či Skandinávii, tak i mezi dalmatské ostrovy na dovču u moře. Paráda. Podívej se na ty videa - když zadáš minicat 420, polezou ti samy, jeden za druhým....
Radek
Petr a HanaPetr a HanaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,jezdím na ryby,poměrně dlouhé zavážky a větší voda,proto jsem měl bush crab 300.je to c třída,dobrý materiál,ale 54kg.Loni utržené dva vazy,takže byl pro mě těžký a vybral jsem člun raptor 230 nafukovací podlaha,váha zhruba38kg a to hlavní je,že jako jeden z mála má šířku 85cm,dám do něj to,co do buše.Koukni uvidíš,není nejhorší.
mekiemekieČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Čau Rope,
a ty jsi ten katamarán někde zkoušel? Je to veliké překvapení - v dobrém. Mnohem méně namáhavé a větší požitek, než člun. Mám Minicat 420 a za mne - velká paráda. Snadno se složí i rozloží, mnohem lehčí jak člun a najdi si Youtubka - úplně regulérní turistický dopravní prostředek jak na jezera v Litvě či Skandinávii, tak i mezi dalmatské ostrovy na dovču u moře. Paráda. Podívej se na ty videa - když zadáš minicat 420, polezou ti samy, jeden za druhým....

Omlouvám se za off topis, ale zajímalo by mne Radku, za jak dlouho ten katamarán složíš. Jednu chvíli jsem se o to začal zajímat a připadalo mi to strašně komplikované. Každopádně představa, kolik práce bych musel udělat kvůli třeba hodinové vyjížďce, to úplně shodila. A kvůli tomu, abych to vytáhl jednou dvakrát do roka, když jsem někde u vody na víc dnů, mi to přijde příliš drahé.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
ropropČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Čau Rope,
a ty jsi ten katamarán někde zkoušel? Je to veliké překvapení - v dobrém. Mnohem méně namáhavé a větší požitek, než člun. Mám Minicat 420 a za mne - velká paráda. Snadno se složí i rozloží, mnohem lehčí jak člun a najdi si Youtubka - úplně regulérní turistický dopravní prostředek jak na jezera v Litvě či Skandinávii, tak i mezi dalmatské ostrovy na dovču u moře. Paráda. Podívej se na ty videa - když zadáš minicat 420, polezou ti samy, jeden za druhým....


Ahoj, jsem si nevšiml, že to máš. Právě videí jsem viděl hodně. Letos to nevyjde, ale z jara s oteplením, pokud´by jsi byl ochoten, bych rád s tebou někdy vyjel na Těrlicko. Stabilní by to i pro rybařinu mohlo být, jen potřebuji sedět, jinak se moc neohnu.

Automatické sloučení 04.11.2018 16:07:

Citovat

Petr a Hana napsal:

Ahoj,jezdím na ryby,poměrně dlouhé zavážky a větší voda,proto jsem měl bush crab 300.je to c třída,dobrý materiál,ale 54kg.Loni utržené dva vazy,takže byl pro mě těžký a vybral jsem člun raptor 230 nafukovací podlaha,váha zhruba38kg a to hlavní je,že jako jeden z mála má šířku 85cm,dám do něj to,co do buše.Koukni uvidíš,není nejhorší.


Dík, zařazen do výběru.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Upravil rop dne 04.11.2018 17:07, před 5 let
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, složím to cca za hodinu - poprvé. Bydlím u Žermanické přehrady, nevyfukuju to. Sundal jsem na uklizení na zimu akorát stěžeň, ráhno, čeleň a plachty a kormidlo. Zůstal velmi lehký a stabilní plovoucí ostrůvek. Má trampolínu mezi plováky 130x190 cm, mám na ní nafukovací sedačku z člunu, takže sedět můžeš. Je k tomu i konzole na elektromotor nebo benzín 2,5 koník. To rybářům stačí. Ale to nemám, mám ještě člun s 10hp. Po prvním užívání - asi 10x na vodě, koupeno v závěru sezony - jsem nadšen.
Radek
T
TandyČlen
Přidáno před 5 let
Mariner 4 za 20 min na vodě a do 20 min je sbalený v kufru. Dá se vozit nafouknutý na střeše vozidla. Nešplíchá do něj, nic z něj jen tak nevypadne. Nafukovací sedačky jsou k dispozici a další si za pár peněz můžeš dokoupit. Dobře s v něm sedí, a to i v nafukovací plovací vestě. V pohodě jsem v něm i s udicí stál. Proti slunci a dešti jsem na něj dal bimini. A co mne stál? V základní sestavě jsem ho sehnal :) cca 200.-EUR Za málo peněz hodně muziky.
Ale to není důležité. Podstatné je, že se to líbilo i manželce a zato to stojí.
Tatifer
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 5 let
Tak to máš pravdu, s tím rychlým balením i s tou manželkou. Ale o Minicatu píšu jen proto, že Rop zmínil Smartkat a to se zaujetím. Je to alternativa, kterou jsem vyzkoušel.
Radek
W
walibukČlen
Přidáno před 5 let
Ak si chceš v člne lahnúť, tak potrebuješ dĺžku min 340 cm, lepšie je 360 cm.
Ak chceš ísť na more, tak 5 k je tak na hrane, ale menej nikdy.
Váha člna sa rieši sklápacími kolieskami na zrkadle.
Na vyhrezlé platničky je najlepšie posilovať chrbtové svaly a všeobecne cvičiť . Máme to všetci.
V lete je lepšia svetlá farba člna, nerozpáli sa tak.
Nafukovací kýl a prekližková podlaha výrazne čln spevnia, pre rybára dosť dôležité. Sú to dva balíky, teda váha rozdelená.
Nekupuj s nafukovacou podlahou v jednom celku s člnom, vysoká váha, malá pevnosť dna.
Osobne by som si nikdy nekúpil tzv. "igeliťák". Odporučil by som člny ako Busch, Adventure, alebo Suzumar, Alroundmarin, Zodiak.....
Všetko sa síce robí v Číne, ale je rozdiel či to robia pod dozorom kvalitárov z firmy, alebo to šolichajú sami. Mám dojem že Busch robia niekde v Pobaltí a Adventure je Ukrajina, ale kvalita vynikajúca.
Ja som mal Suzumar, kamarát Adventure, vela ludí má toho Busha a spokojnosť.
T
TandyČlen
Přidáno před 5 let
Ve třetím odstavci svého příspěvku rop sice zmiňuje Smartcat, ale použil minulý čas (....byl to...) a také uvádí proč. Čili byla to jeho představa, ale už není. Aspoň tak to chápu.

Katamaran pro rybáře je dobrá volba, ale vypadá dost odlišně od Smartcatu.
K vidění je například zde: https://www.faceb...eSlovakia/

a) má ho příbuzný
b) byl jsem v dílně kde se vyrábí
c) hovořil jsem s autorem a výrobcem

Je to velký stabilní a pohodlný člun. Klidně si tam můžeš upevnit polohovací křeslo, rozložit hromadu pomůcek a třeba i gril anebo plynový vařič na přípravu teplé stravy. Udělají ti to na míru, přesně podle tvé představy a to včetně barevného provedení. Po přehradě se čtyřmi osobami na palubě a s pětikoníkem letí jako šíp.
Je to zcela jiná kategorie a to především finančně, ale také váhově. Příbuzný je velice zdatný sportovec. Desítky kilometrů v horách na bicyklu a kilometr plavání v přehradě/bazénu, malina. Denně. Do SUV se vejde on, jeho manželka a člun. Lze to vozit na přívěsu, ale manipulačně to stále je záležitost spíš pro dvě osoby.
Z mého pohledu, toto pro ropa není dobrá volba. Jedině kdyby se mu podařilo přeléčit ty plotýnky. Mimochodem, mám to podobně.
K Marineru bych ještě dodal, že v něm mohou přiměřeně pohodlně ležet i dvě osoby, to vyzkoušeno mám.
Na přehradě jsem potkal a prohodil pár slov s rybářem, majitelem Marineru 3. Prohlásil že za posledních asi 15 let má už třetí Mariner a že jiný by už ani nechtěl.
Je to zkrátka kompromis, jako všechno okolo.
Tatifer
mekiemekieČlen
Přidáno před 5 let
Malý kataraft dělá Hrab https://www.hrab....aft-drake/ . Pro jednoho bez problémů, akorát je na ruční pohon. Ale kdyby si u výrobce nechal vzadu udělat dvě tyčky místo jedné, tak vyrobit zrcadlo na motor by neměl být složité.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: rop, mekie, Radek Sladky, Petr a Hana, Tandy, walibuk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,712,811 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19099 sekund | Průměrně za: 0.19099 (0) sekund | Dotazy: 103 | Použitá paměť: 2.04MB/2MB