Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 bydlení na 4 kolech: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

bydlení na 4 kolech

Poslední aktualizace před 3 roky
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 5 let
Karel má naprostou pravdu,

jo jo naprostý souhlas s Karlem a mohu říct, jako když by mi hovořil z duše. Nedávno jsem četl článek na internetu, jak porovnával chlápek,
v USA s kolegyní. On chtěl auto nějakou legendu a ona řekla že ne že raději akontaci na barák.
No a potom nastalo to srovnání ............
Barák na hypo, uvázaný na třeba 20 let, platíš a platíš, opravuješ jsi uvázaný na jednom místě, dojíždíš za prací a nemůžeš se přestěhovat.
Těch mínusů tam bylo tolik, že bych to dal jako povinnou četbu před podpisem hypo.
Jestli ten článek najdu, tak hodím odkaz pro pobavení.
Já jsem taky zastáncem obytky nebo něčeho podobného. Zlatá Amerika kde ti dají na obytku i číslo popisné když máš pozemek.
Ten čas přijde stačí počkat, prohloubí se krize a pak to bude fičák.
To zas bude volných nemovitostí a nešťastných rodin. A potom budou v kurzu maringotky a podobné.
Znám jednoho, co bydlel několik let v maringotce a nic mu nechybělo našetřil peníze a ..... potom potkal ženskou.
Postavil barák na pozemku po maringotce vzal úvěr a už ho humor přešel a jen tiše vzpomíná na časy v maringotce.
Když vezmu cenu obytky a cenu barák + pozemek a potom kolik přeplatíš a potom ještě náklady a po 10 max 15ti letech už začínáš obnovovat a zjišťuješ že je potřeba
ledacos předělávat, opravovat a podobně ........
Nevidím v tom až tak strašný cenový rozdíl oproti větší obytce.

Doufám že už příští rok se nám taky podaří přestěhovat do obytky a užívat života v trochu jiné rovině. Nějak nás ten konzumní život přestal bavit a ty
hodnoty se nám tak nějak přehodili taky na jinou úroveň. A myslím že nejsme a nebudeme sami.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
A ani prvni. Ale k tem hodnotam musi clovek dospet. Nekdo driv a nekdo pozdeji.
(y)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 5 let
jj je to tak. Je to pro ty co už maj všechno a jenom tu boudu ne. Vize super ne hypotéku ale boudu za 1,5 míče ?? Kde na to ty mladý vemou ? Budu bydlet u lesa budu mít sucho teplo vykoupu se dojdu si na záchod a jak to je s vodou a odpadem ? A v zimě se solárem? :|Dřevo na zimu koupím v supermarketu protože s toho cizího lesa asi dřevo nebude a navíc když bude kam ho dám? Do tý boudy se ani ta motorová pila s kanistrem na benzín a olej nevejde a přetahovat tu boudu v zimě když třeba bude slota abych doplnil vodu na koupání?? Asi to tak růžový nebude. A bydlet v kempu ? Platit kemp + el. a v baráku mít nájemníci abych na to měl kačky. Asi jsem jinej .Promiňte já musel!
copycopyČlen
Přidáno před 5 let
u Berouska to majú vymakanejšie http://www.cirkus...rie/?id=15
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Tento zpusob zivota neni pro vsechny a take neni levny. Srovnavat dum a obytko mi neprijde zrovna optimalni, byt jen z pohledu financi. Kdybych to otocil je to jako srovnani stan a obytko. Co budete volit? Stan?
Ano i takovi se najdou.
US k tomu ma blize, bezne se zije ve drevostavbach a mobilhomech. Evropa naopak v domech. Male procento lidi voli zivot v maringotce apod, pokud k tomu nejsou donuceni. Ale muze se to menit.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Skvělé a moooc hezké.
Ale aby fungovala splnila to, že má přípojky. Následné "oblbnutí", že stojí na kolech je, že účel světí prostředky".
Vytápění přímotopem nezní lákavě ....
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

copy napsal:

u Berouska to majú vymakanejšie http://www.cirkus...rie/?id=15



O tom návěsu již uvažuji delší dobu, zvláště udělat frigo návěs a ten přestavět by nebylo až tak špatný. Starší frigo návěs se dá sehnat již od 100.000 kč
a když si vezmeš že se jedná o velice dobrou a silnou izolaci, dalo by se z toho ledacos vykouzlit. Když bych někde sehnal návěs jako má Berousek,
tak za rozumnou cenu bych do toho asi šel.
Už jednou jsem se byl podívat na maringotce u Zlína s vysouvacími boky která byla dost luxusně vybavená a uzpůsobená na celoroční provoz.
A před časem jsem potkal na silnici traktor s Rakouskou SPZ, co táhl rakouský přívěs, zřejmě jiný způsob cestování.

A způsob života není levný ??? No to se mi až tak moc nezdá, když počítám a porovnávám a vezmu si pronájem cca 12.000 + 3.500 poplatky tak za to Zdeněk s Bobeškou žijí celý měsíc i s jídlem. Že plno lidí neumí počítat, to je bohužel pravda.

Mám kamarádku, co jsem jí říkal, že s těmi penězi co vydělávají, je lepší ten barák prodat, koupit byt ve městě a přestat dojíždět dvěma auty.
protože si brát cca mega hypo na opravu trosky a jen toho nejhoršího nemá cenu.
No přešli tři roky, ceny vzrostly něco do baráku nastrkali a stejně dospěli k mému závěru a barák prodali a už jsou ve městě a jen si drbou hlavu,
proč to už neudělali dříve. Jo jo jen si to stačí přiznat a vzít kalkulačku a počítat.

Pro mně to jsou jednoduché počty. Když někdo jezdí do práce za cca 14.000 čistého autem v benzínu,
co má spotřebu 10 na 100 a v průměru 2.500 km za měsíc a vezmu spotřebu + amortizaci tak ti zbude kolik z výplaty ???
No tak jak se chceš s takovým člověkem bavit o tom co se mu vyplatí a co né ????

No a při příjmu plácnu čistého 25.000 kč x 12= 300.000 x 9 = 2.700 000 kč tak že kolik dostanu hypo ???? A za tuto cenu mám solidní obytku.
Nebo barák před generální opravou do kterého nastrkám ještě x tisíc který je hodně daleko od zaměstnání a utrácím za dojíždění.
A když si vezmu tedy řekněme 3 mega hypo a za pár let přeplatím cca 40% tak má pro mně jakou cenu bydlení ?????
Tak že plno lidí dřív dosáhne na obytlku, nebo maringotku než na barák.

Ale k tomuto všemu lidi budou časem donuceni. Myslí si tu snad někdo, že tu časem nebude bydlet x lidí v přívěsech a maringotkách jako v USA ???
Já jsem o tom přesvědčený, že k tomuto dojde, nůžky se rozevírají a mladý na to přestávají mít finance.
O starých nebudu ani hovořit. Sociálně slabší nebudou mít jinou možnost.
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
to radek argos

právě jsi předvedl to "neumět počítat". Jak můžeš srovnávat pronájem bytu za 12000 s tím, že někdo se svojí obytkou za to žije měsíc? Pokud si obytku pronajmeš, zaplatíš za měsíc zhruba 30x 2500Kč. K tomu nájem za pozemek, který i když je tvůj, něco stojí, nebo minimálně náklady ztracené příležitosti. Náklady na energie apod. Pokud se budeš stravovat např. v Albánii, ušetříš hodně i za jídlo. Ale to jsou nesrovnatelné věci.

Nedokážu si představit v tom kutlochu ve článku v úvodu dlouhodobě bydlet. Ta psí bouda pro děti pod sedačkou je patrně vtip. Dvoulůžko, odkud polezu po čtyřech...

Ještě, že je ta doba sdílení. Ideálně sdílet manželku s nějakým blbem, který platí hypotéku na dům a má koupelnu s tekoucí vodou ve které se ta sdílená manželka alespoň opláchne.
copycopyČlen
Přidáno před 5 let
V Nemecku je to relatívne bežná vec, bývať celoročne v kempe.
https://www.welt....Leben.html
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 5 let
Tady taky někdo zapomíná, že i obytka za míč a půl není na věky. Ale jak píše Prcek61, asi jsem taky jinej.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

maria napsal:

to radek argos

právě jsi předvedl to "neumět počítat". Jak můžeš srovnávat pronájem bytu za 12000 s tím, že někdo se svojí obytkou za to žije měsíc? Pokud si obytku pronajmeš, zaplatíš za měsíc zhruba 30x 2500Kč. K tomu nájem za pozemek, který i když je tvůj, něco stojí, nebo minimálně náklady ztracené příležitosti. Náklady na energie apod. Pokud se budeš stravovat např. v Albánii, ušetříš hodně i za jídlo. Ale to jsou nesrovnatelné věci.

Nedokážu si představit v tom kutlochu ve článku v úvodu dlouhodobě bydlet. Ta psí bouda pro děti pod sedačkou je patrně vtip. Dvoulůžko, odkud polezu po čtyřech...

Ještě, že je ta doba sdílení. Ideálně sdílet manželku s nějakým blbem, který platí hypotéku na dům a má koupelnu s tekoucí vodou ve které se ta sdílená manželka alespoň opláchne.

Souhlas a v dnešní digitální době bych to i pojmenoval FAKE NEWS od "radek argos"
Letmý pohled na bydlikem evropou (na který radek argos odkazuje) a jejich náklady na rok mi při počítání vycházejí jiné čísla:
r.2017 náklady 227 765 Kč t.j. měsíčně: cca 18.900 Kč
r.2016 náklady 291 633 Kč t.j. měsíčně: cca 24.300 Kč
Nechci zde polemizovat co tam patří co ne, co nebude nákladem v případě "bydlení na 4kolech".
Všeobecně vychází, že karavaning je "nákladnější" záležitost, ale máme karavaning rádi, protože...
Omlouvám se za text mimo článek.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím.Sice je to o něco větší bydlení než se uvádí v úvodu,ale je to skoro přímá zkušenost - člen rodiny.Pozemek má vlastní,kousek od lesa a na něm něco podobného,perfektně zetepleného - https://www.mobil...gLvmfD_BwE

Vodu a elektriku měl na pozemek přivedený,jak má odpady nevím - to mě nikdy nezajímalo.Bydlí tam již od roku 2012 a já mu pomalu začínám závidět.Mám barák jak kráva,udržba a finance to stojí nemalé.Já osobně si takové bydlení dokáži představit.Bez velkých nároků na udržbu atd......
Hasky
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let
Však tady u nás u Sázavy, na dohled od Prahy, už tento způsob bydlení začíná vzkvétat. Jsou to většinou příslušníci střední třídy z Prahy, velmi happy, plní optimismu a souznění s přírodou, zapřísáhlí minimalisté.
První rok postaví karavan nebo malý rozkošný mobilheimek a kochají se, v druhém pololetí už kolem karavanu vznikají různé plachtové přístřešky, stany. No a další rok už se staví regulerní kůlny, přístavby ke karavanům, dokonce už jsem viděl semtam nějaký itongek šikovně přilepený a zamaskovaný ke karavanu.
Z happy lidí jsou po dvou letech totální zoufalci, protože když chtějí např. poličku, zjistí, že musí mít i vrtačku (kterou samo nemají, protože za prvé jsou zapřísáhlí minimalisté a za druhé nářadí musí taky někde uskladnit), když si pořídí vrtačku zjistí, že potřebují ofiko rozvod protože solární ostrovní systémy jim průmyslové nářadí neutáhnou.
A tak už se kopají nelegální přípojky, lidé z okolí je udávají, úředníci ze stavebního řvou. Kolem se šíří smrad protože fekálie se samozřejmě pouští do trativodů.
A tak to jde pořád dokola.
Dle mého, a vzhledem k výše uvedenému, je tento způsob bydlení pro mladé začínající lidi, nebo i nepřátele současného překotného životního stylu, blbost a i zadarmo ve finále velmi drahá.

Druhá sorta jsou tady u nás lidé, kteří už roupama (rozmarem) neví co by. Na pěkném místě s výhledem si postaví mobilheim a párkrát do týdně či měsíce si přijedou posedět a vykouřit doutníček s pohledem na meandr Sázavy. Ale tam bych opravdu nějaké měsíční finanční kalkulace už vůbec neřešil.

Toliko pohled na věc od nezávislého pozorovatele. Pro doplnění - také nejsem z kvality současného životního stylu v ČR odvázaný, přírodu miluji, ale ZÁZEMÍ (nejlépe zděné) prostě musí nějaké být.
Upravil camperboy dne 07.11.2018 12:33, před 5 let
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 5 let
Tak sem to prohlížel a příde mi, že vyhrál architekt se svým moderním "cool" vzhledem nad praktičností.
Dovedu si představit tam žít(bez dětí). Ale kam si proboha dám věci? Nějak tam nikde nevidím žádný rozumný úložný prostor.
I ten minimalista snad potřebuje nějaký oblečení.
Upravil dracekvo dne 07.11.2018 15:00, před 5 let
T
TFeitČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Máš recht, Kadle. Před 6ti lety - již za života Mikeše - jsem přivezl starou stavební maringotku z 60tých let. 8x2,2m. Odrbali jsme ji až na kostru, udělali novou podlahu s elektrickým topením, sendvič stěny s izolací, plastové okénka, sedací vanku se sprchou, vytápěnou toaletu s chemickým záchodem - samo na kolech i kvůli legislativě. V zimě při -21°C jsem v ní dokázal udržet +20°. Použili jsme ji na pozemku u přehrady při stavbě domku pro nás na důchod, domek je o to menší a maringotka slouží jako domek pro odrostlé děcka anebo pro hosty... a když nebudou prachy, tak do ní budeme "jezdit" na víkendy a na dovolenou s Mikešem vedle do kempu :-)))


(y)(y) Naprosto se vším souhlasím. Začínáme s manželkou řešit stavbu malého domečku na klidný důchod. Je mi sice 45 let, ale když vidím jak rychle se u nás uděluji stavební povolení ( jsme na 150 místě před Ugandou) tam mám obavu jestli to do důchodu stihnu. Takže toto - dům na kolech je taky pro nás řešení. Pozemek u lesa máme, ale úřední šiml je všemohoucí.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 5 let
Tak tedy ačkoli rád cestuju karavanem,jsem naprostý zastánce bydlení ve vlastním domě s pozemkem.A mít tam jen obytku,nebo maringotku...kam bych dal všechny věci...Stejně potom každej postaví na pozemku pergolu,zahradní domky,dílny,dřevníky,garáže,stání na auta...
Alternativa levnějšího bydlení je zahrádkářská kolonie v chatce,furt mi to přijde "opravdovější" bydlení než v maringotce.A v obytném autě je kompromis uplně všechno-i ta hloupost jako údržba v servisu a je ze mě bezdomovec(teda bezautovec).
Každej to máme jinak...
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 5 let
Ještě k tý Ugandě...stihneš to neboj,ale udělat studnu dle zákona v dnešní době,je složitější než postavit ten barák.Ale i s tím už se blížím ke zdárnému konci.
M
Mira44Nováček
Přidáno před 5 let
Já bydlel 4 roky v mobilheim.Mel jsem ho na vlastním pozemku,kde mám přípojku elektriky,studnu a odpadní jímku.Topil jsem elektřinou a platil 1350kc měsíčně,což vyšlo akorát.Jinak jsem platil jen daň z pozemků cca 300 Kč ročně.Vodu ze studny taham vodárnou.Zamrzani řeším tepelným kabelem s termostatem.Odpad že záchoda do jímky a tam dávám bakterie,které to rozkládání.Ze sprchy a dřezu do trativodu.Takze z vlastní zkušenosti,je to to nejlevnější bydlení,kdy jsem do teď bydlel.A to mám barák v centru,který jsem pronajal.Letos jsem mobilheim prodal a koupil místo něho karavan.Tak uvidíme,jak v něm přežijí zimu.Zatim ne to stejně,jako v mobilheim,jen mě si,což mě nevadí.
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
kolik kdo zaplatil za elektřinu a vodu nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Jestli ji spotřebuješ v mobilheimu nebo baráku vyjde na stejno. Přeme se primárně o to, co je levnější.

Já mám v autě spotřebu elektriky 0Kč, protože jedu na soláry a cestou dobíjím. Když vodu napustím u pumpy a vypustím do škarpy, hajzlík zakopu do lesa, mám náklady 0Kč. Stojím zadarmo na parkovišti, na pláži, u lesa. Griluju na dříví, které posbírám kolem. Jenom je pitomý, že ty miliardy, co jsem takto ušetřil, mi nikde nepřebývají.

Vytápění bude vždycky lacinější ve zděném objektu, který není v dezolátním stavu. Nebavím se o okamžitém vytopení ale celkové dlouhodobé spotřebě. Stejně tak, pokud budu čerpat vodu do baráku ze studny a pouštět do trativodu, bude to stejně drahé jako v mobilheimu.

Jestli mi na pozemku stojí dům nebo mobilheim, nemá na cenu pozemku také vliv. A daň z baráku není také žádná katastrofa, která by celkovou bilanci zásadně měnila.

A bavit se o tom, jak by to vypadalo, kdybychom všichni vypouštěli odpad do trativodů a WC do septiků asi nemá smysl.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,846 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29472 sekund | Průměrně za: 0.29472 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB