Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ventil: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ventil

Poslední aktualizace před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
A pokud nechceš kupovat čerpadlo nové,vyndej stávající zpětnou klapku,nahraď ji propojovací trubičkou a novou zpětnou klapku dej,pokud možno na výšku někam k nádrži.Věř tomu,že budeš mít po starostech.Poslal jsem ti SZ
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Všem moc děkuji za rady, dnes jsem se dozvěděl že to mé čerpadlo má integrovanou zpětnou klapku, máte pocit že když ho vyměním bude na 100% oprava za mnou.díky

(demontáž čerpadla , mám integrovanou nádrž nad podběhem jak ho demontuji to se musí někde přerušit kabel? vyndavá se to z nádrže i s tím výliskem ze zhora kolečko ve stejném mat.jako nádrž

díky
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Tak já bych nepředpokládal že dvě zpětné klapky nebudou těsnit a začal bych závadu hledat jinde.Jseš převědčený a máš 100% zjištěné že ti teplá voda teče zpět do nádrže?
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
no stoprocentně ne, slyšel jsem jak to probublává v nádrži když jsme spali ale nikde jinde se neztrácí nikde nic neteče...
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Tak že když pustíš teplou vodu,jde z kohoutku i vzduch?
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Ještě mě napadá, tenkrát jsem již chtěl zazimovat tak jsem vše vypustil a profouknul pusou potrubí přes baterie,nemohl jsem ty ventily nějak poškodit? jak by se ten ventil měl chovat profouknu to vůbec pusou...
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Ještě mě napadá, tenkrát jsem již chtěl zazimovat tak jsem vše vypustil a profouknul pusou potrubí přes baterie,nemohl jsem ty ventily nějak poškodit? jak by se ten ventil měl chovat profouknu to vůbec pusou...


Jako že jsi foukal do baterie a vodu jsi vyfoukl do nádrže?
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Tak že když pustíš teplou vodu,jde z kohoutku i vzduch?


ano vše přes baterie odvzdušním teče normálně pak to zkusím po pěti minutách a zase to strašně prská až čerpadlo vrní ale jen z teplé nic neteče až za minutu, studená teče hned silným proudem,takto dokola.

Automatické sloučení 01.11.2018 17:13:

Citovat

hasky napsal:

Citovat

bazenovavoda napsal:

Ještě mě napadá, tenkrát jsem již chtěl zazimovat tak jsem vše vypustil a profouknul pusou potrubí přes baterie,nemohl jsem ty ventily nějak poškodit? jak by se ten ventil měl chovat profouknu to vůbec pusou...


Jako že jsi foukal do baterie a vodu jsi vyfoukl do nádrže?


to nevím jestli jsem něco ufoukl
Upravil bazenovavoda dne 01.11.2018 18:14, před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Pokud ti teče studená hned a neprská,zpětný ventil na čerpadle je funkční.

Automatické sloučení 01.11.2018 17:17:
Jest li tomu dobře rozumím - po 5 minutách otevřeš kohoutek z teplou vodou a začne to prskat.Pokud otevřeš jako první kohoutek ze studenou vodu,teče voda hned a bez prskání - je to tak?
Hasky
Upravil hasky dne 01.11.2018 18:17, před 5 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Pokud ti teče studená hned a neprská,zpětný ventil na čerpadle je funkční.


no já jsem volal p.Čechovi do Velimi (Truma servis) protože jsem si myslel že je to bojlerem, ale prý to dělá čerpadlo nebo zpětná klapka.
pak už jsem se ptal tady členů a bylo miřečeno že bojler je výš a má přisávací ventil takže se zavzdušní bojler.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Jest li tomu dobře rozumím - po 5 minutách otevřeš kohoutek z teplou vodou a začne to prskat.Pokud otevřeš jako první kohoutek ze studenou vodu,teče voda hned a bez prskání - je to tak?
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Jest li tomu dobře rozumím - po 5 minutách otevřeš kohoutek z teplou vodou a začne to prskat.Pokud otevřeš jako první kohoutek ze studenou vodu,teče voda hned a bez prskání - je to tak?


přesně

Automatické sloučení 01.11.2018 17:43:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

bazenovavoda napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig

Automatické sloučení 31.10.2018 10:05:

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig


Barwig, a pavděpodobně řada 01 nebo 04. Vyšší třída 03, 08 už má integrovanou zpětnou klapu. hele optimální řešení - zlikviduj ten ventil a do nádrže dej čerpadlo s klapkou (8 stovek tě nezabije). Budeš mít nadosmrti pokoj.
Akorát při zimním vypouštění nesmíš zapomenout, že i když vypustíš nádrž, tak voda v systému zústává.


mám tu řadu 8 se zpětným ventilem
Upravil bazenovavoda dne 01.11.2018 18:43, před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Tak v tom případě čerpadlo nevyměňuj - škoda peněz.Ventil na čerpadle ti těsní.
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Tak v tom případě čerpadlo nevyměňuj - škoda peněz.Ventil na čerpadle ti těsní.


já už se asi zblázním, ale co mám dělat...
vyměnit ten zpětný ventil před bojlerem?
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Zavolej mi.Číslo máš v SZ.
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hasky napsal:

Zavolej mi.Číslo máš v SZ.


rád zavolám , spíše zítra, to čerpadlo se mi nechce vyndavat natož zbytečně, pokud je blíže k bojleru zpětný ventil tak asi začít s výměnou tady viď... :)

Automatické sloučení 14.11.2018 12:44:
Tak byl špatný zpětný ventil, po výměně OK.

Automatické sloučení 26.11.2018 11:55:
Tak to bylo zpětným ventilem, po rozebrání tam uvízlo kus bordelu nejspíš kousek plastu který zůstal při montáži potrubí. Byl přesně zapasovaný mezi klapkou a gumovým terčíkem a tak zprůchodnil celý system.
Čerpadlo tedy zpětnou klapku nemá a to někde uvádí že ji má zabudovanou - nesmysl.
Upravil bazenovavoda dne 26.11.2018 12:55, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bazenovavoda, hasky, edaherman, Fun, camperboy, Karel Prokop, Jirka W

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,343,798 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22166 sekund | Průměrně za: 0.22166 (0) sekund | Dotazy: 125 | Použitá paměť: 2.17MB/4MB