Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ventil: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ventil

Poslední aktualizace před 5 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj měl bych pár dotazů
1 to šedivé je zpětný ventil?
2 zeptám se jako kdyby šel rozšroubovat nevíte?
3 v případě demontáže jak oddělám ty kovové svorky?
4 je možné že díky tomu že je nefunkční se mi vrací voda z bojleru do nádrže,je to možné?
5 na jakém principu vlastně ventil funguje,co se tam může podělat?

díky Martin
bazenovavoda Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Ahoj měl bych pár dotazů
1 to šedivé je zpětný ventil?
2 zeptám se jako kdyby šel rozšroubovat nevíte?
3 v případě demontáže jak oddělám ty kovové svorky?
4 je možné že díky tomu že je nefunkční se mi vrací voda z bojleru do nádrže,je to možné?
5 na jakém principu vlastně ventil funguje,co se tam může podělat?

díky Martin


1 : ano je
2 : myslím si že nejde
3 : spešl kleště.ustříhni to a pak tam dej nerez pásky
4 : je
5 : ponejvíce tam bývá gumová kulička - stačí bordel z nádrže a už to netěsní
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,někdo jiný názor?
E
edahermanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Ahoj,někdo jiný názor?


Ahojky.Jaký další názor chceš?Hasky ti odepsal na všechny tvé otázky.Více se na jednoduchou součástku což zpětný ventil je napsat nedá.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Hasky
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Já ti věřím moc děkuji, spíš se divím že jen nečistota udělá takovou paseku, jsem bez teplé vody :), auto jsem kupoval na jaře, to to dlouho nevydrží...
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Doplňující otázka: Pomohlo by třeba odvápnění, aby začal zpětný ventil fungovat?
Fun
Smile
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ale ty jsi nenapsal že jsi bez teplé vody.Tvá otázka byla na zpětný ventil.Z jakého důvodu jsi bez teplé vody,to takto asi určit nejde.Důvod budeš muset zjistit - hřeje bojler?,z kohoutku na teplou vodu teče voda studená a nebo žádná?.

Automatické sloučení 31.10.2018 07:14:

Citovat

fun napsal:

Doplňující otázka: Pomohlo by třeba odvápnění, aby začal zpětný ventil fungovat?


Asi by nějaké vyčištění pomohlo.Pokud mu opravdu ventil propouští,vyndal bych ho,vyčistil,profouknul a dal zpět.Je to celkem jednoduchý úkon.
Hasky
Upravil hasky dne 31.10.2018 07:14, před 5 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
Právě vrací se mi voda z bojleru do nádrže ,teplá je pořád zavzdušněná po minutě zase bublá bez ohledu na to jestli topím či ne ,jelikož tam voda nezůstane(v bojleru) tak se nemá jak ohřát, volal jsem do Kov Velim, tam mi řekli že bude špatný ventil, nebo čerpadlo(ponorné pokud má ventil) ale nechci něco rozdělat zbytečně, proto chci radu. díky
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let
Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
problém je zcela zjevně v umístění:
- jestliže někdo umístí kuličkovou (nebo membránovou) zpětnou klapku vodorovně do nejnižšího místa - je šance že se v ní usadí bordel 100%ní.
Klapka se osazuje svisle nebo šikmo a určitě ne co nejníž.
Protože auta staví truhláři a ne instalatéři nebo technici tak máme (naštěstí) o práci (y) postaráno.
J
Jirka WČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Doplňující otázka: Pomohlo by třeba odvápnění, aby začal zpětný ventil fungovat?



Má zkušenost: jelikož většinou napouštím do nádrže v autě vodu ze své studny, dost tvrdou, pravidelně, tak 3krát do roku proplachuji celý systém octem. Do 100l vody 4l octa, pustím postupně všechny baterie, dostatek teplé, aby se naplnil celý bojler a nechám působit. Vše se krásně pročistí, pak vypustím, propláchnu a víc jak 7 roků jak nové. J.
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig

Automatické sloučení 31.10.2018 10:05:

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig
Upravil bazenovavoda dne 31.10.2018 10:05, před 5 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

Jirka W napsal:

Má zkušenost: jelikož většinou napouštím do nádrže v autě vodu ze své studny, dost tvrdou, pravidelně, tak 3krát do roku proplachuji celý systém octem. Do 100l vody 4l octa, pustím postupně všechny baterie, dostatek teplé, aby se naplnil celý bojler a nechám působit. Vše se krásně pročistí, pak vypustím, propláchnu a víc jak 7 roků jak nové. J.

Doporučuji raději kyselinu citrónovou. Ocet nemusí být vždy kamarád.
Fun
Smile
J
Jirka WČlen
Přidáno před 5 let
Ocet je velký kamarád, vždyť je to potravina. Používám ho doma na všechno přes 30 let (studna) a vždy naprostá spokojenost. A 7kč za litr.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

Jirka W napsal:

Ocet je velký kamarád, vždyť je to potravina. Používám ho doma na všechno přes 30 let (studna) a vždy naprostá spokojenost. A 7kč za litr.

Je to poměrně agresivní kyselina. Např. leptá gumu. Hlavně to nepřehánět. Dodržovat dávkování a nečistit příliš často. Pak by neměl nastat problém. Kys. citrónová je šetrnější, ale je to také kyselina.
Fun
Smile
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
Čištění nádrže neřeší usazování bordelu v nejnižším bodě.
Pak smítko mezi kuličkou (membránou) a sedlem (naležato) zajistí "trvalý zprůchodnění systému"
:) v obouch směrech.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Čištění nádrže neřeší usazování bordelu v nejnižším bodě.
Pak smítko mezi kuličkou (membránou) a sedlem (naležato) zajistí "trvalý zprůchodnění systému"
:) v obouch směrech.


Přesně tak jak Karel káže, a jak už jsem psal, obzvláště ten Reich (má extra široké sedlo) musí mít spád Já osobně bych systém trochu předělal. Pokud do toho nechceš vrtat, dej tam tu trumu (je uzoučká a není tak náchylná na polohu a bordel). Ale i tak se snaž ventil trochu přizvednout!!! To muselo dělat nějaké jelito, s takovým nulanulanic spádem se dělá odpad z hajzlu, ale ne zpětná klapka. :) :)
J
Jirka WČlen
Přidáno před 5 let
No jasně, o tom není pochyb, já měl jen na mysli, kdyby tam byla jen nějaká usazenina z tvrdé vody, jak se jí elegantně zbavit a taky je to prevence. U mně empiricky jednoznačné doporučení.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig

Automatické sloučení 31.10.2018 10:05:

Citovat

camperboy napsal:

Jojo, to je zpětný ventil od Reichu. Vyhoď ho, trochu zvyš spád a dej tam ventil Truma (cca 140 Kč). Ale stejně to je nějaké divné. Jseš si jistý, že tam máš čerpadlo ponorku?


opravdu ponorku Berwig


Barwig, a pavděpodobně řada 01 nebo 04. Vyšší třída 03, 08 už má integrovanou zpětnou klapu. hele optimální řešení - zlikviduj ten ventil a do nádrže dej čerpadlo s klapkou (8 stovek tě nezabije). Budeš mít nadosmrti pokoj.
Akorát při zimním vypouštění nesmíš zapomenout, že i když vypustíš nádrž, tak voda v systému zústává.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bazenovavoda, hasky, edaherman, Fun, camperboy, Karel Prokop, Jirka W

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,034,736 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25239 sekund | Průměrně za: 0.25239 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB