Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zajímavé muzeum v okolí Berlína???: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zajímavé muzeum v okolí Berlína???

Poslední aktualizace před 5 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, s dětma plánuji výlet do Tropical Islands u Berlína a rád bych to spojil s jednodenní návštěvou nějakého zajímavého muzea. Líbilo by se mi nějaké technické nebo veteránské muzeum, ale může být i jiné zajímavé... Hlavní je, aby tam bylo i něco zábavného pro malé děti( stačí atraktivní dětský koutek). Zajímavá muzea jsem našel v Mnichově, v Sinsheimu, ale kolem Berlína zatím nic. Můžete mi nějaké takové muzeum doporučit??? A případně kde jste stáli, kde jste spali...


Jen doplním, že se celé rodině líbilo muzeum karavaningu Erwin Hymer Muzeum, tam našli zábavu opravdu všichni ( pro děti tam byly dva velké přívěsy jako prolízačky a tam bych své kluky mohl klidně nechat na celý den), takže něco podobného hledáme :) děkujeme
P
paveldČlen
Přidáno před 6 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
A ještě jeden dotaz, jel v posledních měsících někdo po dálnici z Berlína na Wroclaw? Je už opravená??? Nejel jsem tudy asi 4 roky... díky, nerad bych to zbytečně objížděl přes Dráždany jako doposud
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Ahoj, s dětma plánuji výlet do Tropical Islands u Berlína a rád bych to spojil s jednodenní návštěvou nějakého zajímavého muzea. Líbilo by se mi nějaké technické nebo veteránské muzeum, ale může být i jiné zajímavé... Hlavní je, aby tam bylo i něco zábavného pro malé děti( stačí atraktivní dětský koutek). Zajímavá muzea jsem našel v Mnichově, v Sinsheimu, ale kolem Berlína zatím nic. Můžete mi nějaké takové muzeum doporučit??? A případně kde jste stáli, kde jste spali...


Jen doplním, že se celé rodině líbilo muzeum karavaningu Erwin Hymer Muzeum, tam našli zábavu opravdu všichni ( pro děti tam byly dva velké přívěsy jako prolízačky a tam bych své kluky mohl klidně nechat na celý den), takže něco podobného hledáme :) děkujeme


Předpokládám dle tvého popisu, že máš kluky ( věk nedokážu rozklíčovat ) .....

není to muzeum, ale za podívanou to stojí, je to obrovské a vedle se staví ještě větší vodní výtah ( stav 2015 - nevím v jakém stavu je to dnes ), vstupné co pamatuji bylo zanedbatelné

https://de.wikipedia.org/wiki/Schiffs...iederfinow

pokud jsou menší, zabere snad toto ( je to vedle Potsdamer platz ( je to dole v Sony centru )

https://www.legolanddiscoverycentre.d...berlin-en/

taky jsme byli s dětmi tady ( je to zvláštní, je to v hotelu )

https://www.welcome-to-berlin.com/en-...in-tickets

pokud se týče míst, kde jsme stáli - vypisovat to, by bylo na dlouho - pokud chceme jít do centra města stojíme na STPL na Tegelu, pokud jedem na kole, stojime v dojezdové vzdálenosti, není problem dát ti tip, ale pokud nevím za čím a kam vyrazíš, těžko radit

My máme Berlín a okolí rádi, děti so ho taky užily a to i třeba památník holokaustu, zní to asi blbě a když tam běhaly mezi těma kostkama, měly z toho zábavu a k tomu přidá osvěta, jsou zabity dvě mouch jednou ranou :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDi...rl%C3%ADn)

je toho hodně, kdyby jsi měl nějaký konkrétní dotaz, klidně písni ....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 26.10.2018 20:29, před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

A ještě jeden dotaz, jel v posledních měsících někdo po dálnici z Berlína na Wroclaw? Je už opravená??? Nejel jsem tudy asi 4 roky... díky, nerad bych to zbytečně objížděl přes Dráždany jako doposud

Není, těch cca 80km od hranic je stále původní Hitlerova dálnice. Na druhé straně obdivuhodné, zvláště porovnáme li životnost této stavby s dálnicemi stavěnými respektive rekonstruovanými u nás.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 6 let
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Koralovci napsal:

A ještě jeden dotaz, jel v posledních měsících někdo po dálnici z Berlína na Wroclaw? Je už opravená??? Nejel jsem tudy asi 4 roky... díky, nerad bych to zbytečně objížděl přes Dráždany jako doposud

Není, těch cca 80km od hranic je stále původní Hitlerova dálnice. Na druhé straně obdivuhodné, zvláště porovnáme li životnost této stavby s dálnicemi stavěnými respektive rekonstruovanými u nás.


To by byl sef RSD panecku. Evidentne se minul povolanim :)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

Koralovci napsal:

A ještě jeden dotaz, jel v posledních měsících někdo po dálnici z Berlína na Wroclaw? Je už opravená??? Nejel jsem tudy asi 4 roky... díky, nerad bych to zbytečně objížděl přes Dráždany jako doposud

Není, těch cca 80km od hranic je stále původní Hitlerova dálnice. Na druhé straně obdivuhodné, zvláště porovnáme li životnost této stavby s dálnicemi stavěnými respektive rekonstruovanými u nás.


To by byl sef RSD panecku. Evidentne se minul povolanim :)


@JiPe

Nebyl a jako šéf ŘSD by byl stejný jako ten náš co tam je.

Historicky... projekt německých dálnic je dílem Fritze Todta, který zahynul při letecké nehodě právě po vzrušené diskuzi právě s Adolfem Hitlerem, dodnes panují dohady zda to byla nehoda, neboť letadlo bylo po kontrole a nástupce Fritze Todta ( Albert Speer, kterému býva také mylně projekt německých dálnic přiřazován ) odmítl do letadla nastoupit.

Hitler a NSDAP původně projekt dálnic nepodporovali, ale jednalo se o projekt již rozběhnutý a tak Adolf využil situace a nechal se na úspěchu " zviditelnit " jako jeho strůjce. Nepřipomíná ti to někoho z našich luhů a hájů ?
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Ufff, pojmem “Hitlerova dálnice” jsem měl na mysli dálnici z Berlína na Wroclaw ( tehdy německá Breslau)která byla vystavěna v 30 letech minulého století a jejíž část funguje bez zásadních oprav dodnes. Což, bez ohledu na osobu tehdejšího říšského kancléře, považuji za obdivuhodné. Zvláště pak v kontextu s dálnicí R48 na Ostravsku ( dnes D1), která je po 10 letech provozu v dezolátním stavu a zralá na kompletní rekonstrukci.
A mimochodem, tento týden jsem jel autem do Bělehradu. Cestou jsem napočítal 18 omezení na dálnici. Z toho 15 v úseku Ostrava - Břeclav ( hranice CZ/SK). O srovnání kvality dálnice vůbec nehovořím. Snad jen úsek před Bělehradem byl podobně nekomfortní jako standardní ( rekonstruovaná) dálnice u nás.
Upravil Rudy dne 27.10.2018 13:31, před 6 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Ufff, pojmem “Hitlerova dálnice” jsem měl na mysli dálnici z Berlína na Wroclaw ( tehdy německá Breslau)která byla vystavěna v 30 letech minulého století a jejíž část funguje bez zásadních oprav dodnes. Což, bez ohledu na osobu tehdejšího říšského kancléře, považuji za obdivuhodné. Zvláště pak v kontextu s dálnicí R48 na Ostravsku ( dnes D1), která je po 10 letech provozu v dezolátním stavu a zralá na kompletní rekonstrukci.


Buď rád, že tam vůbec nějakou dálnici postavili a nebrblej :D Já už se musel smířit se skutečností, že na výjezdy na jih ( Rakousko ) se už dálnice v mém životě nedočkám .... Ona je sice z rakouské strany hotová až na hranice, ale jaksi jí není na co napojit.

Zakladateli vlákna omluva za off topic :)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
puchirikpuchirikNováček
Přidáno před 5 let
Kedy idete do tropicalu?
Michal,Miška,Naty,Vierka a náš Rimor superbrig 677 tc
K
KoralovciČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, všem moc děkuji za užitečné rady, určitě využijeme. S tou dálnicí mě to sice štve, ale co se dá dělat, zase pojedu domů přes Dráždany...
Pro ty, kteří tento úsek dálnice taky objíždějí, ač by jinak jeli rovnou na Wroclaw, doporučím hezký stpl v Mišni, není to až taková zajížďka... Míšeň je nádherné, historické město, STPL je hned u vody u bran města, cena 5 eur, bez servisu, v noci klid.

To Puchirik : Ahoj, ještě přesně nevíme, čekáme až se nám vyléčí děti, ze školky nosí jednu nemoc za druhou . Jinak určitě bychom tam nejeli v době německých prázdnin. Letos na jaře jsme zažili nějaký Italský svátek v Toskánsku a bylo to doslova šílené, měl jsem pocit, že každém třetí auto je obytné, všude plno... A jsem přesvědčen, že v Německu to o státních svátcích, nebo školních prázdninách bude stejné.
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let
Do budoucna bude alternativou i trasa z Berlína přes Frankfurt nad Odrou směr Poznaň, poté S3 kolem Zelené Hory s napojením na stávající A4 před Wratislaví. Bude to asi kousek delší ale nehrozí zácpy jako u Drážďan. Zatím je však několik úseků S3 ve výstavbě.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Koralovci, paveld, Vajglon Hnuson, Rudy, karlosVW, JiPe Highlanders, puchirik

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,315,368 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22848 sekund | Průměrně za: 0.22848 (0) sekund | Dotazy: 115 | Použitá paměť: 2.13MB/2MB