Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Obytné auto v "terénu": OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Obytné auto v "terénu"

Poslední aktualizace před 5 let
H
hroznejpetaČlen
Přidáno před 5 let
Nemá někdo radu, kde by bylo možné si vyzkoušet jízdu s obytným autem v "terénu"?
Opuštěný lom, off road areál nebo něco podobného?
Díky.
JozaJozaČlen
Přidáno před 5 let
hlavně definuj co je to terén .... jinak je možný pronajmout tankodromy apod., ale záleží co máš za káru, viděl jsem na tankodromu T3 - 4x4 v obytné verzi a vedly si dost dobře ..... ale to je historie.
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hroznejpeta napsal:

Nemá někdo radu, kde by bylo možné si vyzkoušet jízdu s obytným autem v "terénu"?
Opuštěný lom, off road areál nebo něco podobného?
Díky.

Hlavně teda definuj jakým obytným autem to chceš zkoušet, já mám obytný ML-T 4x4 a v kamenolomu nebo v offroad areálu bych byl hóódně obezřetný, teda spíš bych tam pokud to vzhledem k situaci není nezbytně nutné, vůbec nejezdil.
H
hroznejpetaČlen
Přidáno před 5 let
Mám standartní obytný polointegrál Benimar, podvozek Ford, délka 6,3m. Jde mi ot to, někde si vyzkoušet, co si můžu s autem dovolit.
Jaký rigol projedu, jaké nerovnosti přejedu, jaký kopeček vyjedu, když je více nakloněná cesta tak jak to nakloní auto, apod.
Nechci s tím jezdit off road. Ale abych měl vyzkoušeno, co si můžu dovolit, když sjedu ze silnice na nějakou cestu, nebo zajíždění na přírodní stání.
Tedy něco hodně lehkého.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

hroznejpeta napsal:

Mám standartní obytný polointegrál Benimar, podvozek Ford, délka 6,3m. Jde mi ot to, někde si vyzkoušet, co si můžu s autem dovolit.
Jaký rigol projedu, jaké nerovnosti přejedu, jaký kopeček vyjedu, když je více nakloněná cesta tak jak to nakloní auto, apod.
Nechci s tím jezdit off road. Ale abych měl vyzkoušeno, co si můžu dovolit, když sjedu ze silnice na nějakou cestu, nebo zajíždění na přírodní stání.
Tedy něco hodně lehkého.

Zajímavý nápad, inklinující k možnému poškození OA....
Když už vyjet do takového terénu, tak bych nejdříve nahlédl do technických parametrů svého vozidla, kde najdeš max. sklony, odklony (boční), výšku podvozku ...atd. a potom je to o tom, hlídat ty mezní hranice.
Vozidla do terénu bývají vybavené "kompasy" - lidově sklonoměry a na nich jsou vyznačené hodnoty maximální (rizika). Existují i elektronické systémy s čidly, které to hlídají...
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

hroznejpeta napsal:

Mám standartní obytný polointegrál Benimar, podvozek Ford, délka 6,3m. Jde mi ot to, někde si vyzkoušet, co si můžu s autem dovolit.
Jaký rigol projedu, jaké nerovnosti přejedu, jaký kopeček vyjedu, když je více nakloněná cesta tak jak to nakloní auto, apod.
Nechci s tím jezdit off road. Ale abych měl vyzkoušeno, co si můžu dovolit, když sjedu ze silnice na nějakou cestu, nebo zajíždění na přírodní stání.
Tedy něco hodně lehkého.

Zajímavý nápad, inklinující k možnému poškození OA....
Když už vyjet do takového terénu, tak bych nejdříve nahlédl do technických parametrů svého vozidla, kde najdeš max. sklony, odklony (boční), výšku podvozku ...atd. a potom je to o tom, hlídat ty mezní hranice.
Vozidla do terénu bývají vybavené "kompasy" - lidově sklonoměry a na nich jsou vyznačené hodnoty maximální (rizika). Existují i elektronické systémy s čidly, které to hlídají...

A to určitě ještě zkroutí bednu (nástavbu) a zadělá si tak na spoustu budoucích problémů. Není to dobrý nápad.
JozaJozaČlen
Přidáno před 5 let
hned mě napadlo, že s terénem jenom žertuješ .... myslím, že je to asi takto .... obytné auto je na podvozku klasické dodávky tj. silničního vozidla. Když na něj postavíš obytku, tak je ten podvozek zatíženej naplno a nebo přetíženej, takže sjet ze silnice je vždycky špatně. Problém bude už s výškou podvozku, s nájezdovým úhlem a hlavně se zadním převisem ....
tohle bych zkoušel velmi opatrně na nějaké polní cestě. Terén bude pravděpodobně znamenat problémy a peníze.
H
hroznejpetaČlen
Přidáno před 5 let
Jsem si vědom toho, že toto auto není off road!!!
Ale jsou situace i v běžném provozu, kdy je dobré vědět, co si můžu dovolit.
Nájezd na trajekt - molo šikmo dolů, rampa trajektu šikmo nahoru. Je dobrá vědět, mám hranici, kdy už chytím převisem.
Já jsem už zůstal viset. Naváděcí borci ukazovali dobrý, dobrý, a už jsem visel. Obdobný případ je na některých železničních přejezdech, při sjíždění nebo vyjíždění ze silnice, apod.
Mám vyzkoušeno, že stoupání 18% na asfaltu vyjedu. Na větší jsem ještě nenarazil, i když jednou psali 23%, ale moc tomu nevěřím, přišlo mi tak jako těch 18%.
Ale když pojedu do tokového kopce a potřebuje odbočit kolmo do strany, auto se bočně nakloní o 18% + ještě o naklopení na pružinách. Jak to bude vypadat, jaký to budu pociťovat.
Když si to odzkouším někde v klidu, budu potom v plném provozu klidnější, budu vědět, jaké mám odzkoušené limity.
A jak se bude auto chovat, když stoupání nebude po asfaltu?
Změřit náklon není problém. Mám v mobilu vodováhu-úhloměr.
Teoreticky (podle rozměrů a hmotnosti auta) by měl být kritický úhel bočního naklonění cca 30°. Poté by se převrátilo.
Obdobně, jako na trajekt, to mohou být i třeba sjezdy ze silnice třeba na cestu ke kempu, některé blbé železniční přejezdy, apod.
A je lepší v tokových případech jet šikmo? Někdo najíždí šikmo. Ale pak dochází zase ke kroucení rámu :-(.
V mnoha případech je dojezd na místo stání ne po asfaltu (i když i ten může být honě špatný), ale různých cestách. A to i v do kempů.
Cesta křivá, samá díra, koleje, vyčnívající kameny. Zatím, to buď odhadnu a risknu, nebo jedu jinam.

Rád bych si tyto věci trochu odzkoušel. Nechci tedy jezdit na tankodromu. Pokud by někdo pořádal nějakou školou jízdy bydlíkem se zaměřením na jízdu po nekvalitních cestách, rád bych se zúčastnil.

Parametry o povolených náklonech, kroucení, apod. jsem k nikde nenašel. Budu rád, za případné nasměrování, kde to zjistit.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Nepíšeš odkud jsi - kousek od Prahy je tankodrom Milovice - asi největší terén je příjezdová cesta, panelka a pak musíš lesní cestou - jsou jich tam desítky, určitě dobré projít pěšky, než se na ní vydáš - některé jsou prolámané od kamionů, trochu koleje ale zase dost na výšku, s nízkým OA jsem nikdy nechytl za spodek, jenom si musíš trochu najíždět kraje.

Pak už jen ujetá šotolina, všude volný prostor, najdeš velké výjezdy ze kterých jde uhnout do širokých mezí, ideální místa pro křížení náprav...

jenom budeš hodně zaprášený... bacha, v některých částech potkáš ty, co si hrají na vojáky a nechovají se 2x pacifisticky... ale podstatná část je v pohodě, zhruba ve středu je ohrada se zvířaty, té se dobré vyhnout, ať je neplašíš...

a bacha na motorkáře!!!
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
RobertRobertČlen
Přidáno před 5 let
Cesty na fotkách mi připadají rovnější, než silnice u nás (Sokolovsko) v pohraničí, kde naposledy dávali nový asfalt před válkou (tou druhou). :)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Jó ,kdybych věděl hroznej Péťo , z kama jsi,možná bych poradil.Pokud je toto info ve vlákně,upřesni.Nebudu ho pročítat.
H
hroznejpetaČlen
Přidáno před 5 let
Z Prahy.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Tak to jsi hodně mimo nás.
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hroznejpeta napsal:

Jsem si vědom toho, že toto auto není off road!!!
Ale jsou situace i v běžném provozu, kdy je dobré vědět, co si můžu dovolit.
Nájezd na trajekt - molo šikmo dolů, rampa trajektu šikmo nahoru. Je dobrá vědět, mám hranici, kdy už chytím převisem.
Já jsem už zůstal viset. Naváděcí borci ukazovali dobrý, dobrý, a už jsem visel. Obdobný případ je na některých železničních přejezdech, při sjíždění nebo vyjíždění ze silnice, apod.
Mám vyzkoušeno, že stoupání 18% na asfaltu vyjedu. Na větší jsem ještě nenarazil, i když jednou psali 23%, ale moc tomu nevěřím, přišlo mi tak jako těch 18%.
Ale když pojedu do tokového kopce a potřebuje odbočit kolmo do strany, auto se bočně nakloní o 18% + ještě o naklopení na pružinách. Jak to bude vypadat, jaký to budu pociťovat.
Když si to odzkouším někde v klidu, budu potom v plném provozu klidnější, budu vědět, jaké mám odzkoušené limity.
A jak se bude auto chovat, když stoupání nebude po asfaltu?
Změřit náklon není problém. Mám v mobilu vodováhu-úhloměr.
Teoreticky (podle rozměrů a hmotnosti auta) by měl být kritický úhel bočního naklonění cca 30°. Poté by se převrátilo.
Obdobně, jako na trajekt, to mohou být i třeba sjezdy ze silnice třeba na cestu ke kempu, některé blbé železniční přejezdy, apod.
A je lepší v tokových případech jet šikmo? Někdo najíždí šikmo. Ale pak dochází zase ke kroucení rámu :-(.
V mnoha případech je dojezd na místo stání ne po asfaltu (i když i ten může být honě špatný), ale různých cestách. A to i v do kempů.
Cesta křivá, samá díra, koleje, vyčnívající kameny. Zatím, to buď odhadnu a risknu, nebo jedu jinam.

Rád bych si tyto věci trochu odzkoušel. Nechci tedy jezdit na tankodromu. Pokud by někdo pořádal nějakou školou jízdy bydlíkem se zaměřením na jízdu po nekvalitních cestách, rád bych se zúčastnil.

Parametry o povolených náklonech, kroucení, apod. jsem k nikde nenašel. Budu rád, za případné nasměrování, kde to zjistit.


Ahoj, dám ti dobrou radu a to dokonce zadarmo:D. S klasickým obytným autem se terénu vyhýbej jako čert kříži. Maximum takového auta je nějaká polní či lesní cesta a i tam to vyžaduje maximum obezřetnosti a OA to vůbec nesvědčí, ty nástavby z důvodu hmotnosti jsou z papíru a kroucení, klepání, natřásání a podobné projevy jízdy v terénu ji výrazně zkracují životnost. Další věcí je nízká světlá výška, v 99% přední náhon a obrovský zadní převis.
Pro vyzkoušení ti stačí nějaká louka, polní cesta apod. Terénní možnosti a schopnosti klasického obytného auta jsou v podstatě nulové, trochu lépe jsou na tom vestavby. Vše co píšu mám z osobních zkušeností, už jsem nějakej ten podvozek odrbal a nějakou tu nástavbu nevratně poškodil.:D
Náklon a podobné projevy se zásadně měří zadní částí těla:D a né mobilem. Až budeš zkoušet třeba ten boční náklon, tak dej vědět, přijel bych se podívat, uděláme z toho naučné video. Jízdě v terénu zdar.
Upravil Aluman dne 27.10.2018 09:36, před 5 let
JozaJozaČlen
Přidáno před 5 let
.... slyšeli jste slovo boží ......... má pravdu předsedo - a k těm Milovicím. Jezdíme tam s teréňákama a můžu zodpovědně prohlásit, že na tankodromu (ne na té panelce) je jeden z nejtěžších terénů na který u nás narazíš a když tam projezdím víkend tak je to záběr na terénní auto asi tak, jako bych na normální silnici najel tak cca 15 000 -20 000 km. Jestli tam opravdu chceš tak tě tam příští měsíc vezmu, ale dovol - prosím - abych na to začal prodávat lístky....
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

dukecz napsal:

bacha, v některých částech potkáš ty, co si hrají na vojáky a nechovají se 2x pacifisticky...


Zdar,
můžeš mi výše uvedené trošku rozvést ?
Dík
4.114683,118.628756
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

dukecz napsal:

bacha, v některých částech potkáš ty, co si hrají na vojáky a nechovají se 2x pacifisticky...


Zdar,
můžeš mi výše uvedené trošku rozvést ?
Dík


Neboj, nikdo po tobě střílet nebude, maximálně z tebe budou chtít udělat generála, až uviděj s čím jsi tam přijel:D
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Aluman napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

dukecz napsal:

bacha, v některých částech potkáš ty, co si hrají na vojáky a nechovají se 2x pacifisticky...


Zdar,
můžeš mi výše uvedené trošku rozvést ?
Dík


Neboj, nikdo po tobě střílet nebude, maximálně z tebe budou chtít udělat generála, až uviděj s čím jsi tam přijel:D


To víš, znejistil jsem, aby si ty vojenské spolky náhodou situaci špatně nevysvětlily a nechtěly testovat třeba svoji mušku :D - přiznávám se, to bych vážně nerad .... asi to bude chtít vyvěsit bílý prapor :D

Citovat

hroznejpeta napsal:

Nemá někdo radu, kde by bylo možné si vyzkoušet jízdu s obytným autem v "terénu"?
Opuštěný lom, off road areál nebo něco podobného?
Díky.


K tématu ale ....

Asi nejblíž máš Hummer Centrum https://www.google.com/maps/place/HUM...14.6398811

KLasická pískovna je v Dražeticích https://www.google.com/maps/place/P%C...14.3035126

Dajbych má polygon v Praze (též v Plzni) a to by asi stačilo pro obytku .... https://www.dajbych.cz/testovaci-polygon

P.S.: Pokud jsi uvíznul pří nájezdu na trajekt jak píšeš, jsou limity jasné ve smyslu reakcí kolegů výše.
Benimar je jinak fajn.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 28.10.2018 20:46, před 5 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Aluman napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

dukecz napsal:

bacha, v některých částech potkáš ty, co si hrají na vojáky a nechovají se 2x pacifisticky...


Zdar,
můžeš mi výše uvedené trošku rozvést ?
Dík


Neboj, nikdo po tobě střílet nebude, maximálně z tebe budou chtít udělat generála, až uviděj s čím jsi tam přijel:D


no pokusím se :)

prostě v té části dál od Prahy občas vidíš ležet lidi v příkopu, nebo zamaskovaný vyskáčou z Wyllise nebo dalších vojenských aut, občas slyšíš výstřel...
předpokládám, že to budou nějaký repliky a střílej slepejma nebo tak něco, ale já to nemám rád, takže rychle mizím zpátky do té části, kde zrovna nejsou...

obrovská výhoda je, že tam máš opravdu jakýkoliv terén tě napadne - od toho co máš na fotce a můžeš si tam bez obav o zapadnutí zkoušet co chceš, až po extrémní terény...

prostě zavilý endurista vyjíždí obří srázy a přeskakuje klády a nebo vjede do 2 metrové hloubky bahna, až po nádhernou šotolinovou zpevněnou cestu, přes pískové, kamenité, najdeš i štěrk pro lidi na cestovních endurech, který si to chtěj pořádně vyzkoušet, než vyrazí někam na Zakarpaty nebo Modlavska...
samjeepsamjeepČlen
Přidáno před 5 let
samjeep Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hroznejpeta, Joza, Aluman, hymer662, simcha, dukecz, Robert, zemanekpetr, sipadan, samjeep, JiPe Highlanders

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,781 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31516 sekund | Průměrně za: 0.31516 (0) sekund | Dotazy: 157 | Použitá paměť: 2.46MB/4MB