Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vypouštění vody na zimu v obytném autě: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vypouštění vody na zimu v obytném autě

Poslední aktualizace před 5 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let
Když odstavuju karavan po výjezdu otevřu kohoutky nechám čerpadlo vyprskat až už nic nedává vypustím bojler, nic jiného nedělám, za posledních 8 zim mně tedy jednou odešla baterie v koupelně jinak nikdy nic.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

DDT napsal:

Citovat

Pavel64 napsal:

Ahoj,jsem tady nový,tak Vás všechny zdravím a poprosím o radu jak řešíte vypouštění vody na zimu v obytném autě, aby nezůstala voda nikde ani v rozvodech.
A ještě druhý dotaz: Jaké máte zkušenosti s dobíjením solární baterie přes solární panel.¨
Fiat Ducato rok výroby cca 1989
Děkuji


Musím říct, že to je velmi dobrý dotaz. Kdybych já takový vznesl před rokem, ušetřil bych 40k za opravu prasklého bojleru. Furt to bolí... Žel dealer mě v téro věci fakt nezaučil. Měl jsem se ptát...

Ŕeknu ti, jak to budu řešit letos, protože jezdíme i v zimě.
1, vypustím vodu před odjezdem domů z destinace, ne aż doma
2, vypustím ćerpadlem vše, co se dá, jako vżdy
3, nezapomenu otevřít všechny baterie tak, aby byla otevřena teplá i studená větev, toho jsem si vždy vĕdom nebyl
4, samozřejmě otevřu protizámrazový ventil, ale to jsem dělal vżdy
5, to vše budu mít otevŕené za jízdy domů, aby se vyšplíchalo vśechno hlavně z teplé větve což je ta hlavní novinka
6, nebudu vśak šílet, że bych musel mít pryč każdou kapku z nádrże studené vody. Nepředpokládám, że když mi ve 120l nádrżi zůstane 5l, że nabyte tolik, že se mi nádrž nafoukne a praskne.
7, pokud mi přesto praskne bojler, prodávám RV, neboť jej nejsem hoden.


Ahoj, mám Aviano již skoro 11 let a používám ho i v zimě na lyže. Takže vypouštím vodu několikrát za zimní období. Několik let jsem to také dělal systémem: vypnout el.proud do čerpadla, otevřít všechny baterie v prostřední poloze, tedy teplou i studenou, otevřít kohouty u bojleru na teplou i studenou a vytáhnout zátku v nádrži. Několik zim to stačilo. Ale když jednou bylo -20 st. popraskaly téčkové odbočky k záchodu a ke sprše. Proč, protože hadička od nádrže k boleru není položena vodorovně a v nejnižších místech trochu vody zůstalo. Bylo to nepříjemné zjištění, když jednou po natankování vody byl mokrý koberec na podlaze. A dostat se k poškozeným t-kusům nebylo zase tak moc jednoduché.
Takže již několik let mám na nádrži odbočku se zpětným ventilem a po vypuštění vody samospádem, výše uvedeným postupem, ještě profouknu systém kompresorem, který sice dává až 8 atm, ale pokud nezmáčknu naplno pistoli a pokud jsou na druhém konci otevřené ventily, nemusím se bát poškození vedení tlakovým vzduchem. A funguje to již několik let.

Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Laky, Pavel a Marcelka, Vasu, DDT, Coralek, zemanekpetr, Fun, Meda Beda, Majli, Duro103, Zdenek a Alena, Pepa z Plzne

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,103 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15917 sekund | Průměrně za: 0.15917 (0) sekund | Dotazy: 58 | Použitá paměť: 1.71MB/2MB