Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vypouštění vody na zimu v obytném autě: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vypouštění vody na zimu v obytném autě

Poslední aktualizace před 5 let
P
Pavel a MarcelkaNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj,jsem tady nový,tak Vás všechny zdravím a poprosím o radu jak řešíte vypouštění vody na zimu v obytném autě, aby nezůstala voda nikde ani v rozvodech.
A ještě druhý dotaz: Jaké máte zkušenosti s dobíjením solární baterie přes solární panel.¨
Fiat Ducato rok výroby cca 1989
Děkuji
Upravil Fun dne 23.10.2018 17:29, před 5 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 5 let
Na zimní období, otevřu všechny ventily vody, topení, nechám na chvíli jet tlakové čerpadlo, a pak tlakovým vzduchem všechny větve profouknu, aby nikde nezůstala voda. Nechám otevřené do jara.
Solární panely, když jsou dobře navržené a provedené, nejideálnější dobíjení baterek málem v celém ročním období. Při cestování na divoko, naprosto nezbytné vybavení. Dle mně 150-200 Wp na 100 Ah baterku olovo.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
U tlakového čerpadla je dobré alespon jedou -dvakrát za rok vyčistit filtr - sítko , je tam vždy nějaký sliz a nejvíce zamrzá a praskne víčko . U ponorného čerpadla je to jednodušší a přístupnější , nevím proč to některé výrobce už nenapadlo udělat tam odbočku s ventilem na profuk . O vypouštěcím ventilu nemluvě , po každém výjezdu strkám ruku až po loket do nádrže s ledovou vodou . Jsou to asi pro ně prkotiny ale mne to vždy pěkně naštve - hlavně v zimě - no nekup to za ty peníze co berou , měli by vrátit školné . :o Ten otvor je v tak špatném místě nádrže že se to nedá předělat na zimní provoz vůbec jen na letní a to mi až tak nevadí .
Žijeme jen jednou.
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Pavel64 napsal:

Ahoj,jsem tady nový,tak Vás všechny zdravím a poprosím o radu jak řešíte vypouštění vody na zimu v obytném autě, aby nezůstala voda nikde ani v rozvodech.
A ještě druhý dotaz: Jaké máte zkušenosti s dobíjením solární baterie přes solární panel.¨
Fiat Ducato rok výroby cca 1989
Děkuji


Musím říct, že to je velmi dobrý dotaz. Kdybych já takový vznesl před rokem, ušetřil bych 40k za opravu prasklého bojleru. Furt to bolí... Žel dealer mě v téro věci fakt nezaučil. Měl jsem se ptát...

Ŕeknu ti, jak to budu řešit letos, protože jezdíme i v zimě.
1, vypustím vodu před odjezdem domů z destinace, ne aż doma
2, vypustím ćerpadlem vše, co se dá, jako vżdy
3, nezapomenu otevřít všechny baterie tak, aby byla otevřena teplá i studená větev, toho jsem si vždy vĕdom nebyl
4, samozřejmě otevřu protizámrazový ventil, ale to jsem dělal vżdy
5, to vše budu mít otevŕené za jízdy domů, aby se vyšplíchalo vśechno hlavně z teplé větve což je ta hlavní novinka
6, nebudu vśak šílet, że bych musel mít pryč każdou kapku z nádrże studené vody. Nepředpokládám, że když mi ve 120l nádrżi zůstane 5l, że nabyte tolik, že se mi nádrž nafoukne a praskne.
7, pokud mi přesto praskne bojler, prodávám RV, neboť jej nejsem hoden.
Knaus Van i650MEG, 2017
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Pavel64 napsal:
[quote]

Musím říct, že to je velmi dobrý dotaz. Kdybych já takový vznesl před rokem, ušetřil bych 40k za opravu prasklého bojleru. Furt to bolí... Žel dealer mě v téro věci fakt nezaučil. Měl jsem se ptát...


Zdravím.
Tomu nerozumím. Mě vyteče voda z bojleru už při +5°. Mrazový ventil se o to postará.
Corálek
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let
To jsem si myslel take. Jenze jakmile stojis trochu s kopce nebo trochu do kopce, nevyprazdni se ti cely obsah vody. Zbytek, co tam zustane, se postara o zbytecnou investici, zvlast, kdyz budes mit zavrenou baterii s teplou vodou a venku bude -15 jako loni. Kdyby se mi to nestalo, tak to nepisu. Musel se menit cely skoro cely bojler. Zaruka na to neplati a Truma prodava jen cely kit, ktery s praci vysel na 40.000 Kc. Ja se ucil z vlastni chyby, vy nemusite.
Knaus Van i650MEG, 2017
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let
Aha. Tak to jsem měl zatím jen kliku.
Dík za info.
Corálek
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Jak píše DDT.Já mám protimravový vypouštěcí ventil namontovaný ve stejné výšce jako topení a je zde malý výškový rozdíl.Stačí malý náklon auta anebo neotevřít baterii pro ovzdušnění a je na problém zaděláno.Naštěstì mám v koupelně místo klasickéhé baterie jen sprchu s hadicí.Sprchovou růžici odšroubuje a dávám umělé dýchání hlavně přes teplou vodu.Anebo zapnu kompresůrek.Voda tam vždy nějaká vyteče.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

DDT napsal:

To jsem si myslel take. Jenze jakmile stojis trochu s kopce nebo trochu do kopce, nevyprazdni se ti cely obsah vody. Zbytek, co tam zustane, se postara o zbytecnou investici, zvlast, kdyz budes mit zavrenou baterii s teplou vodou a venku bude -15 jako loni. Kdyby se mi to nestalo, tak to nepisu. Musel se menit cely skoro cely bojler. Zaruka na to neplati a Truma prodava jen cely kit, ktery s praci vysel na 40.000 Kc. Ja se ucil z vlastni chyby, vy nemusite.
Ten boiler má odvzdušňovací ventil, který by měl zaručit, že se boiler vypustí celý. Asi selhal. Já bych se bál také o tu baterii, protože v zavřené zůstane voda a může ji roztrhnout.

Jinak já pouze otevřu baterie a vypouštěcí zátku v nádrži. Tím vypustím vodu z nádrže, boiler má svůj vypouštěcí ventil, který se otevře sám při poklesu teploty pod 5°C není-li už vypuštěn, otevřu ho ručně a profouknu vodovorní baterie.

Soláry nemám. Díky baterii LiFePO4 je nepotřebuji.
Fun
Smile
Meda BedaMeda BedaČlen
Přidáno před 5 let
Když už tu řešíte vodu, tak se i zamyslete nad:

https://www.carav...d_id=24424

ten poslední příspěvek se mi zdá nejlepší

osobně jsem si namontoval u nádrže "T-čko" s odbočkou a vyfouknu to vzduchem s talkem do 0,4 atm

když jsem nedělal, voda vždy tam nějaké zůstala, zejména ve elm-ventilu od WC, praskla převlečná matka a před zimním výjezdem "super" práce, totální rozborka a sborka WC v -5st mrazu, práce na 5 hod.

Voda je prostě dobrá, ale někdy pozlobí.

M
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
[quote]Meda Beda napsal:

Když už tu řešíte vodu, tak se i zamyslete nad:

https://www.carav...d_id=24424

ten poslední příspěvek se mi zdá nejlepší

osobně jsem si namontoval u nádrže "T-čko" s odbočkou a vyfouknu to vzduchem s talkem do 0,4 atm

když jsem nedělal, voda vždy tam nějaké zůstala, zejména ve elm-ventilu od WC, praskla převlečná matka a před zimním výjezdem

"super" práce, totální rozborka a sborka WC v -5st mrazu, práce na 5 hod.




Meda Beda napsal:

Ten poslední příspěvek to popsal jako jednu z možností : ODSÁNÍM přes baterie u TLAKOVÉHO provedení a ne foukáním do baterie . Foukat se má ze směru nasávaní vody u TLAKOVÉHO PROVEDENÍ ,nejlépe je začít až od přívodu v nádrži a vyprázdnit i filtr - zapnout čerpadlo na chvíli - otevřít baterie do polohy teplá i studená .
U ponorného čerpadla je to jedno ale jistější je to od čerpadla .

FUNE: foukáš to špatně né do baterie ale do čerpadla to dělá zpětný ventil a ničíš je .;)

U tlakového provedení -oprava baterie není tak drahá záležitost, oprava za 10min cena do 300kč vnitřek plast koupeno v Hornbachu i jinde" VODO - TOPENÍ." letos jsem to měnil prosakovalo to - nelze opravit .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 23.10.2018 15:50, před 5 let
Meda BedaMeda BedaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

[quote]Meda Beda napsal:

Když už tu řešíte vodu, tak se i zamyslete nad:

https://www.carav...d_id=24424

ten poslední příspěvek se mi zdá nejlepší

osobně jsem si namontoval u nádrže "T-čko" s odbočkou a vyfouknu to vzduchem s talkem do 0,4 atm

když jsem nedělal, voda vždy tam nějaké zůstala, zejména ve elm-ventilu od WC, praskla převlečná matka a před zimním výjezdem

"super" práce, totální rozborka a sborka WC v -5st mrazu, práce na 5 hod.




Meda Beda napsal:

Ten poslední příspěvek to popsal jako jednu z možností : ODSÁNÍM přes baterie u TLAKOVÉHO provedení a ne foukáním do baterie . Foukat se má ze směru nasávaní vody u TLAKOVÉHO PROVEDENÍ ,nejlépe je začít až od přívodu v nádrži a vyprázdnit i filtr - zapnout čerpadlo na chvíli - otevřít baterie do polohy teplá i studená .
U ponorného čerpadla je to jedno ale jistější je to od čerpadla .

FUNE: foukáš to špatně né do baterie ale do čerpadla to dělá zpětný ventil a ničíš je .;)

U tlakového provedení -oprava baterie není tak drahá záležitost, oprava za 10min cena do 300kč vnitřek plast koupeno v Hornbachu i jinde" VODO - TOPENÍ." letos jsem to měnil prosakovalo to - nelze opravit .


Já tady měl hlavně na mysli co s vodou za zpětným ventilem ve svislém potrubí. Ta nevyteče a zůstává v potrubí. A to vysátí vysavačem mi připadá jako dobrý. Je řada instalací, každý rozvod je jiný a neexistuje univerzální postup.
M
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Ano Méďo,podtrhuji větu...každý rozvod je jiný....Universřešení není.Pavel musí nastudovat svůj vodorozvod a aplikovat co se mu z této diskuze hodí.Je to jeho první písmo ,doufám že není jen pro zvýšenì..........Těším se na podrobnosti Pavlova vodorozvodu.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:



FUNE: foukáš to špatně né do baterie ale do čerpadla to dělá zpětný ventil a ničíš je .;)

Asi příště použiji vysavač. ;) Přeci jenom když zaberu, praskají hadice.:D
Fun
Smile
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

Herman napsal:



FUNE: foukáš to špatně né do baterie ale do čerpadla to dělá zpětný ventil a ničíš je .;)

Asi příště použiji vysavač. ;) Přeci jenom když zaberu, praskají hadice.:D



No pokud tam pustíš 10at tak ano ale to je opravdu moc .

Právě jsem to byl ošetřit na zimu a mám tam nový kompresor dvou pístový který stačí dofouknout i kola na 5-6at. Ten původní 1.pístový to nezvládl ani dotlačit ke 4at jen měchy ano "ty mají menší objem vzduchu" a to jsem měl obavu že jej odrovnám . Jen mi shořel vypínač asi byl na menší zatížení tak jsem tam dal tahový z auta /na 24V. (y)
Tak voda vytekla i z bojleru a to stojím na rovině ,jen ve fitru zůstalo tak 1/4.vody vše vyčištěno i ta 1/4+ sitko pro jistotu -je tam malý prostor mezi sítkem a stěnou .
Jen mne zajímá jakou redukci používáte s tím vysavačem ?Ten zbytek vody co tam zůstane je tak nepatrný že se nic nestane ,ale v zimě je nutné před spuštěním systému zatopit topením trumou at se vše zbylé rozpustí - já už se tak jednou vydrbal vše ve spěchu .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 23.10.2018 19:28, před 5 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:




No pokud tam pustíš 10at tak ano ale to je opravdu moc .
Foukám to pusou, ale už nebudu. :D
Zatím mi nic neprasklo, ani žilka od toho foukání, ale tuto zimu budu ještě opatrnější. Použiju vysavač. To je dobrý nápad.(y)
Fun
Smile
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let

Citovat


Jen mne zajímá jakou redukci používáte s tím vysavačem ?




Ahoj, používám tu tmavou koncovku. Pasuje mi akorát na baterii. Dříve jsem používal provrtaný korkový špunt ale tohle je lepší. (y)

https://www.svetk...-up-hadice
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

Herman napsal:




No pokud tam pustíš 10at tak ano ale to je opravdu moc .
Foukám to pusou, ale už nebudu. :D
Zatím mi nic neprasklo, ani žilka od toho foukání, ale tuto zimu budu ještě opatrnější. Použiju vysavač. To je dobrý nápad.(y)



Mirku tou pusou je to nebezpečné mohlo by ti i něco uletět do trenek . Já mám vodní vysavač ale je dost veliký - no možná to snesu dolů a vyzkouším i tento způsob .
Žijeme jen jednou.
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Ako to vysavate? Tú vodu z rozvodu?

Podľa mňa je lepšie a jednoduchšie to prefuknut cez ústa.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Duro103 napsal:

Ako to vysavate? Tú vodu z rozvodu?

Podľa mňa je lepšie a jednoduchšie to prefuknut cez ústa.


Nesmíš číst jen poslední odkazy ,FUN si dělal srandu . Možná tak u ponorného čerpadla bys něco málo dofouknul a zbytek do trenek ,u sání by to bylo lepší s borovičkou nebo něčím podobným 100 %desinfekce do-20C .:D
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Laky, Pavel a Marcelka, Vasu, DDT, Coralek, zemanekpetr, Fun, Meda Beda, Majli, Duro103, Zdenek a Alena, Pepa z Plzne

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,688,081 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17042 sekund | Průměrně za: 0.17042 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB