Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 najezdová brzda NBK-3 Karavan N126: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

najezdová brzda NBK-3 Karavan N126

Poslední aktualizace před 6 let
V
VrkounriderNováček
Přidáno před 6 let
Zdravim,potřebuju poradit jak rozebrat najezdovou brzdu vyraběnou kovodružstvem typ NBK-3 .Za boha nemohu přijit jak to rozebrat..Karavan mam chvili a mám podezření že budou asi vymlacena pouzdra.Při rozjezdu v tom zaboucha a občas i při brzděni ale to minimalně.Tlumič sem vyndal a vypada že funguje. Ze spoda jsem povolil červik s kontramatičkou v domění že to nějak ma souvislost s rozebranim ale pouze se trubka s čubou točila dokola.To je v čemu tento seřizovaci červik?diky
Vrkounrider Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Nikdy jsem to neviděl ale šel bych cestou sundat tlamu a prostrčit trubku směrem ke karavanu..
Červík pravděpodobně slouží k tomu aby se tlama neotáčela dokola bude tam asi drážka. Při demontáži vyšroubovat.
Než se rozhodneš opravovat toto tažné ,podívej se jestli neseženeš novější komplet se stabilizátorem při jízdě je to opravdu velký rozdíl.

https://www.carav...ad_id=2104

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
V
VrkounriderNováček
Přidáno před 6 let
Tlamu když sundám tak si právě nepomůžu ,zespoda je ještě přivařeny držák tlumiče ,který mě nepustí dal .Nejspíš ten stavěcí šroub dole bude k tomu aby se to netocilo .Myslím že to bude rozebíratelný zezadu nějak (asi našroubovaný ?)
VFVFČlen
Přidáno před 6 let
Kontrolní otázka. Opravdu máš v pořádku tlumič?
V
VrkounriderNováček
Přidáno před 6 let
Vyndal jsem jo a zkusil a jde ztuha tahem i tlakem což je myslím správně když je vodorovne.Nebo ne?
VFVFČlen
Přidáno před 6 let
A vrací se do vytažené polohy?
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

VF napsal:

A vrací se do vytažené polohy?

——-
Ahoj,
Měl jsem stejný problém. Tlumič, který tam je instalován, je stejný jako na staré Octavií.
Nic méně jsem dopadl tak, že i po opravě u hydraulikařů se tlumič dostatečně nevracel zpět.
Douchání bylo stejné jak jsi psal....

Koupil jsem novou brzdu.......
VFVFČlen
Přidáno před 6 let
Ty jsi měl z Octávie. Já jsem slyšel, že jsem tam měl z VV Brouka. Slyšel jsem o Tatře 603. Tam se prostě tenkrát dávalo kde co. A každý ten tlumič měl jiné uchycení. Některý oka, některý závit. Podle toho, co tam zrovna v nějakém období dávali připravili uchycení na brzdiči (abych byl přesný). Přitom je to pořád stejný typ. Detektivka :-)
Honzo, v jakém rozsahu jsi to měnil? Brzdič, brzdy, nápravu? Kam až je potřeba při výměně jít?
V
VrkounriderNováček
Přidáno před 6 let
Tak včera sem porovnával s tlumičem ze staré skodovky 1000-120 zadní,mám tlumič z obou stran závit.Delka sedí i vzhledově ,označení OTK 2 sedí u obou akorát jeden má BY a druhý B a něco je to nečitelné .Tak myslim že budou stejný akorát ten u karavanu bude mít jiné ventilky na přepouštění oleje.Koupim škodovkou dj a komplet rozeberu oba a pokusím udělat ze 2 jeden funkční
H
HonzaOČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

VF napsal:

Ty jsi měl z Octávie. Já jsem slyšel, že jsem tam měl z VV Brouka. Slyšel jsem o Tatře 603. Tam se prostě tenkrát dávalo kde co. A každý ten tlumič měl jiné uchycení. Některý oka, některý závit. Podle toho, co tam zrovna v nějakém období dávali připravili uchycení na brzdiči (abych byl přesný). Přitom je to pořád stejný typ. Detektivka :-)
Honzo, v jakém rozsahu jsi to měnil? Brzdič, brzdy, nápravu? Kam až je potřeba při výměně jít?

——
Ahoj, ;)
Vyměnil jsem brzdič a nyní vše funguje na 100%

H.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Vrkounrider, gut, VF, HonzaO

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,033,727 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14947 sekund | Průměrně za: 0.14947 (0) sekund | Dotazy: 94 | Použitá paměť: 1.95MB/2MB