Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Naše váha obytky: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Naše váha obytky

Poslední aktualizace před 5 let
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 6 let
Koupili jsme si nové obytné auto a tak jako s prvním, jsem zamířil na vážení. Polointegrál na Fiat Ducato 2,3 130PS Roller Team 295TL (6990cm) Celkem 2920 Kg s plnou nádrží nafty, 1x ocelová láhev plynu, solar, kempové sezení (stůl a 4x židle) nádobí, hadice na vodu, prodlužka, malý gril, a další drobnosti v garáži cca 8Kg. Jsem spokojený a s klidem vyrazím na hory minulá obytka byla o cca 60Kg těžší a v zimně komplet naložená byla rovných 3500 Kg. ;)
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 6 let
Pokud tam dojede bez lidí, tak gratuluji!
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 6 let
Naštěstí to vyjde i s rodinou :)
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
Za mne super doloznost. Osobne jsem skladal novy vuz tak, aby doloznost po plne nadrzi nafty, ridice a 100l ciste vody , nastavbove baterii, dvou lahvi plynu par drobnejch doplnku byla 400kg . Samozrejme bez satelitu, nastavbove klimatizace ,markyzy toto jsem nadobro skrtnul :) Baterie samozrejme life a lahve alu. Na vuz cekam, presne vahove poskladani sem pak vlozim vcetne vahy perin,toaletnich potreb, kuchynskych potreb atd.atd. proste vseho nejnutnejsiho i vcetne tabletu, mobilu, dioptrickych bryli, ktere bohuzel uz budu potrebovat neb vse se pocita :) Jak jsem nekde psal ve dvou pohoda ve trech na hrane ve ctyrech budu 150 - 200 kg pres vahu a budu sledovat vaznice.Ale nemyslim ze uz ve ctyrech budeme moc jezdit s tim jsem do toho sel. Ale zase obcas nam maleho skutra do garaze tak proste je potreba stat nohama na zemi a byt realista :) Uz mam ale kouoeny vozik jelikoz budu casto vozit obcas motorku, obcas vodni skutr tak se da vaha a veci posunout tam. Sam jsem zvedavej na realitu :) ale s vahou jak mas ty nebude problem.Dej to na vahu az opravdu pojedes na poradne poctivej vyjezd ve ctyrech na 14 dni to ja jsem prelozil i petitunu :)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
S těmi brýlemi bacha, musíš si hlídat aby se ti nezhoršoval zrak, protože tlustý skla = navýšení hmotnosti :-D
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
bambulabambulaČlen
Přidáno před 6 let
Bijte na poplach. Včera byla na ČT1 reportáž o tom, jak policie začíná vážit přetížené dodávky a dnes jsem četl na internetu, že se chystají na obytná auta a karavany, protože o jejich přetěžování se ví.
Katka a Vlasta
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let
vážní místo na dodávky a kamiony Vysoké Mýto na výjezdu čerpacím stanicím směr Litomyšl -před Penny
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

bambula napsal:

Bijte na poplach. Včera byla na ČT1 reportáž o tom, jak policie začíná vážit přetížené dodávky a dnes jsem četl na internetu, že se chystají na obytná auta a karavany, protože o jejich přetěžování se ví.


Proč se tomu vůbec nedivím :)
A počkejte až přijdou na to, že v létě pokud lidi jezdí na dovolenou je přetížena i většina osobních aut, jelikož poskládat rodinu do Fabie nebo Dacie, ale konec konců i do větších aut třeba i se čtyřma kolama na střeše je prostě taky problém a v osobáku ve čtyřech na lyže na týden bez plné penze jak by smet :) některá auta od pohledu když tam sedí čtyři lidi sedí na doraz na tlumičích.
Myslím, že ceny některých obytných aut s doložností 0 na bazoši budou ještě zajímavější jak letos :) plno opravdu plno lidí má u sebe Černého Petra. A ještě větší legrace bude, až udělají mýto na silnice I třídy a věřím, že ti naši b..ci jsou schopni hodit mýto i na silnice II třídy a obytky z toho nevyjmout.

Automatické sloučení 19.10.2018 18:26:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

S těmi brýlemi bacha, musíš si hlídat aby se ti nezhoršoval zrak, protože tlustý skla = navýšení hmotnosti :-D


Slíbil jsem si zhubnout 5kg do dubna 2019 než auto bude, tak snad se to povede a budu mít rezervu i na sluneční :) A to ještě že manželka používá čočky s tím kolik má dioptrií by jsme museli vyhodit minimálně všechnu chemii co vozíme do wc :)
Upravil ramtlah1 dne 19.10.2018 18:26, před 6 let
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Budem foukat gumy héliem. nebo na střechu uvážem vzducholoď

Jak zvážím kolik unese balonek mám dát váhu na strop ?

:D Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

Citovat

bambula napsal:

Bijte na poplach. Včera byla na ČT1 reportáž o tom, jak policie začíná vážit přetížené dodávky a dnes jsem četl na internetu, že se chystají na obytná auta a karavany, protože o jejich přetěžování se ví.


Proč se tomu vůbec nedivím :)
A počkejte až přijdou na to, že v létě pokud lidi jezdí na dovolenou je přetížena i většina osobních aut, jelikož poskládat rodinu do Fabie nebo Dacie, ale konec konců i do větších aut třeba i se čtyřma kolama na střeše je prostě taky problém a v osobáku ve čtyřech na lyže na týden bez plné penze jak by smet :) některá auta od pohledu když tam sedí čtyři lidi sedí na doraz na tlumičích.
Myslím, že ceny některých obytných aut s doložností 0 na bazoši budou ještě zajímavější jak letos :) plno opravdu plno lidí má u sebe Černého Petra. A ještě větší legrace bude, až udělají mýto na silnice I třídy a věřím, že ti naši b..ci jsou schopni hodit mýto i na silnice II třídy a obytky z toho nevyjmout.

Doufám,že to nikoho ještě nenapadlo ale co tak mýto i na chodníky aby to bylo spravedlivý... :D

Automatické sloučení 19.10.2018 18:26:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

S těmi brýlemi bacha, musíš si hlídat aby se ti nezhoršoval zrak, protože tlustý skla = navýšení hmotnosti :-D


Slíbil jsem si zhubnout 5kg do dubna 2019 než auto bude, tak snad se to povede a budu mít rezervu i na sluneční :) A to ještě že manželka používá čočky s tím kolik má dioptrií by jsme museli vyhodit minimálně všechnu chemii co vozíme do wc :)
D
DoldyČlen
Přidáno před 6 let
...hmmm, zajímavé... jezdím bydlíkem 20 let každý týden a nikdy mě nevážili... i když nás posílali v Rakousku přez místa na vážení, obytky posílali okolo a brali jen dodávky.Nikdy mě nenapadlo řešit, jak jsem naložený. Kolik je prosím tady přímo lidí, které zvážili??? Ne že to někde slyšeli, ale byli přímo převáženi?
V
vladkamarekČlen
Přidáno před 6 let
To by mě taky zajímalo jestli má někdo osobní zkušenost. Loni si půjčil obytku náš známí a při zpáteční cestě od moře byl v Rakousku zákaz 2,9t nejprve v levém pruhu a poté těsně před odbočkou na váhu v pravém pruhu. Než si uvědomil že zákaz platí i pro ně, tak projel dál...;-) a za celý rok nic nepřišlo...
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Letos se mi to stalo také. Než mi došlo, co po mě chtějí, tak jsem to přejel. Dost mě to naštvalo, protože jsem chtěl aby mě zvážili. Pokuta zatím nepřišla. Je to už měsíc.
Fun
Smile
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
Svoju skusenost presne o tomto popisujem tu

https://www.carav...pid=259971

prispevok c.16

Takze nie vzdy sa oplati tu znacku ignorovat alebo "nepochopit" :)
Palmos
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem byl na váze jednou,Hymer B 534,mezi slovinskou hranicí a Štýrským hradcem,neměl jsem to před tím zváženo a byl jsem zaskočen,tak jsem přítelkyni říkal,teď se budeme hodně usmívat,najel jsem na váhu pán se na nás podíval a mávl jeď,tak asi dobrý...Bylo to v neděli odpoledne všechno staženo i osobáky a psal se rok 2014.
Takže tak.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
.hmmm, zajímavé... jezdím bydlíkem 20 let každý týden a nikdy mě nevážili... i když nás posílali v Rakousku přez místa na vážení, obytky posílali okolo a brali jen dodávky.Nikdy mě nenapadlo řešit, jak jsem naložený. Kolik je prosím tady přímo lidí, které zvážili??? Ne že to někde slyšeli, ale byli přímo převáženi


Ano, ono ale nezáleží koho vážili, prostě dříve někoho za sto let nikdy, ale jiného třeba 10x,nicméně technika zlevnila a zdokonalila
a pokuty jsou vítanou položkou do státní kasy, kolik pokut před 5 lety přišlo z automatických radarů a terazky hej....
Nejlépe jsou na tom kteří věří jak to bylo v minulosti, myslí si že to bude napořád, a nenervují se, vyřeší to za ně osud..
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let
Zazil jsem dobu, kdy nehrozilo, ze by mne nekdo za neco vzal řp, zazil jsem dobu kdy jsme v Chorvatsku jezdili na motorkach u pobrezi bez helem v sobe plno piv a huleni travy taky nikomu nevadilo, videt radar byla obrovska vzacnost a pamatuji si jak jsme na motorkach byly zmereni neb jsme jezdili jak jsme jezdili a policajti jen mavnuli rukou at jedem dal.Pamatuji dobu kdy nebyl problem skoro kdekoliv zastavit prespat. Proto a nekde jsem to psal komunista nejsem a komunisty nemusim, ale jsem rad ze jsem rocnik jakej jsem, ze jsem zazil dobu jakou jsem zazil a nasim detem vubec nic nezavidim. Najezdil jsem s karavanem a obytnym autem mrak km za tech spoustu let a ani mne nikdy nikdo nezvazil.Doba je zcela diametralne jinde. A i z toho duvodu resim treba ja vahu vozu prave s ohledem na dnesni dobu i na to co nas ceka, dale s ohledem na zodpovednost i eliminovat situace, do kterych se nechci a nemusim treba zbytecne na dovolenych dostavat.Jak je napsano pred rokem cca 2015 mne nikdy zadna pokuta ze zahranici nedosla, dnes jich tu mam jiz za dva roky 10 ,, vyzkouseno na vlastni kuzi,, mohu dolozit :)
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Stacionární - pevne radary, to jsou skutečně příjmy do kasy, ne vážení.... Za pár let budou zákazy dieselových motoru v celých oblastech, a ano, právě v těch,které zrovna nás lákají a za vjezd do těchto oblastí budou velké pokuty a to díky pevným kamerám( ne živých lidí, ti jsou moc drazí) a tak dále a tak dále... Nereste tak šíleně váhy a cestujete, dokud to jde ( ikdyz už teď je zákazu na vjezd nebo stání obytek tolik, ze to je oproti predeslym sezonam stále obtížnější )...
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Stacionární - pevne radary, to jsou skutečně příjmy do kasy, ne vážení.... Za pár let budou zákazy dieselových motoru v celých oblastech, a ano, právě v těch,které zrovna nás lákají a za vjezd do těchto oblastí budou velké pokuty a to díky pevným kamerám( ne živých lidí, ti jsou moc drazí) a tak dále a tak dále... Nereste tak šíleně váhy a cestujete, dokud to jde ( ikdyz už teď je zákazu na vjezd nebo stání obytek tolik, ze to je oproti predeslym sezonam stále obtížnější )...


To je právě to. Zjistil jsem , že hlavou zeď neprorazím a nadávat na systém byť je sebe hůř nastavený nemá smysl. Proto se situaci snažím vždy co nejlépe přizpůsobit. Pominuli, že jsem při zakoupení vozu udělal maximum pro doložnost, následně řeším co s vjezdy do míst, kde se čím dál víc objevují zákazy pro obytná auta. Ať jde o samotný vjezd tak o parkování, natož zůstat někde přes noc.
I když mám tříletou pauzu v karavaningu cestuji hodně a zákazových značek opravdu přibývá jak hub po dešti. Jedna z podmínek při výběru obytného auta byla možnost dát do garáže skůtra, právě s ohledem na přiblížení se kam jiní nemohou.
Osobně nezavrhuji do daleké budoucnosti (možná i ne tak daleké) představu vozu hrubě nad 3,5t klidně sedmitunu, ale následně za ní vozík a na něm mít plně elektrické malé auto !
Z mého pohledu a jak se věci vyvíjí je pro mne tato alternativa stále více reálně možná, pokud budu chtít touto formou i do budoucna cestovat. Toto je ale o úplně jiných financích, které jsem nyní byl ochoten do mého koníčku a závislosti dát :) Pokud pro někoho není mýto a jiné finanční náklady s tím spojené problém, rozhodně bych doporučil se touto cestou výběru rovnou dát již nyní !!!
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

Citovat

Koralovci napsal:

Stacionární - pevne radary, to jsou skutečně příjmy do kasy, ne vážení.... Za pár let budou zákazy dieselových motoru v celých oblastech, a ano, právě v těch,které zrovna nás lákají a za vjezd do těchto oblastí budou velké pokuty a to díky pevným kamerám( ne živých lidí, ti jsou moc drazí) a tak dále a tak dále... Nereste tak šíleně váhy a cestujete, dokud to jde ( ikdyz už teď je zákazu na vjezd nebo stání obytek tolik, ze to je oproti predeslym sezonam stále obtížnější )...


To je právě to. Zjistil jsem , že hlavou zeď neprorazím a nadávat na systém byť je sebe hůř nastavený nemá smysl. Proto se situaci snažím vždy co nejlépe přizpůsobit. Pominuli, že jsem při zakoupení vozu udělal maximum pro doložnost, následně řeším co s vjezdy do míst, kde se čím dál víc objevují zákazy pro obytná auta. Ať jde o samotný vjezd tak o parkování, natož zůstat někde přes noc.
I když mám tříletou pauzu v karavaningu cestuji hodně a zákazových značek opravdu přibývá jak hub po dešti. Jedna z podmínek při výběru obytného auta byla možnost dát do garáže skůtra, právě s ohledem na přiblížení se kam jiní nemohou.
Osobně nezavrhuji do daleké budoucnosti (možná i ne tak daleké) představu vozu hrubě nad 3,5t klidně sedmitunu, ale následně za ní vozík a na něm mít plně elektrické malé auto !
Z mého pohledu a jak se věci vyvíjí je pro mne tato alternativa stále více reálně možná, pokud budu chtít touto formou i do budoucna cestovat. Toto je ale o úplně jiných financích, které jsem nyní byl ochoten do mého koníčku a závislosti dát :) Pokud pro někoho není mýto a jiné finanční náklady s tím spojené problém, rozhodně bych doporučil se touto cestou výběru rovnou dát již nyní !!!


A to co navrhuješ, má to ještě s caravaningem něco společného?
Co třeba trochu skromnosti a pokory? Co si třeba připustit, že právě kvůli lidem jako si ty přibývají ty omezení a zákazy?
Je opravdu nutné vyžadovat maximální pohodlí obrovského vozu a vyžadovat od všech, aby tě s ním všude pustili a respektovali?
Lidí, co si toto můžou dovolit bohužel přibývá, a jejich nároky rovněž, jen ta Evropa není jaksi nafukovací...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,246,490 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23558 sekund | Průměrně za: 0.23558 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB