Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Skotsko 2019 - za fish and chips - přidejte se k nám: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Skotsko 2019 - za fish and chips - přidejte se k nám

Poslední aktualizace před 5 let
E
EsperoČlen
Přidáno před 5 let
Začínám pro příští léto červen až červenec - termínově zatím kdykoli mezi 1.7 a 31.8. 2019. připravovat cestu do Skotska s přelomovým námětem: Ochutnat nejlepší fish and chips na světě, viz: https://www.novin...tanii.html¨ anebo https://www.theti...-_-TWITTER

Je to v přístavním městečku Stonehaven bistro The Bay: Beach Road GPS: 56°58'6.518"N, 2°12'20.869"W

No a co cestou všechno uvidíme je pak druhá věc. Cesta by měla být třítýdenní, více dovolené nejspíše nedostanu, počítám s trajektem do Doveru a na Londýn bych chtěl vyhradit tři dny. Už mám vyhlídnutá místa, kde tam volně parkovat v dosahu metra.

Takže jestli by se k nám chtěl někdo přidat, budeme jednak rádi, jednak budeme mít možnost program cesty připravit společně a tím pádem využít synergie myšlení i zkušeností, protože víc hlav víc ví.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Jen je to nějak z ruky 2450km v Anglii jsme několikrát už byli ale letecky za dcerkou je tam mnoho k vidění , kdysi jsem neměl OV. ale byl jsem mladší dnes je to naopak . Budu o tom přemýšlet až budu v důchodě 3.týdny je málo na tu dálku minimálně na měsíc a více .
Žijeme jen jednou.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Espero napsal:


...počítám s trajektem do Doveru a na Londýn bych chtěl vyhradit tři dny. Už mám vyhlídnutá místa, kde tam volně parkovat v dosahu metra.



V okoli Londyna jsem mel vyhlidnuto nekolik mist na parkovani, ale po jejich slednuti ( no spise okoli ) jsem radsi zajel do kempu. Okoli Londyna v dosahu metra jsou vetsinou primestske ctvrte, ktere opravdu nepusobi vabne a uz vubec ne bezpecne ( coz me potvrdili i mistni ). Predpokladam ze o LEZ a poplatku za vjezd do centra vis.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Espero napsal:


...počítám s trajektem do Doveru a na Londýn bych chtěl vyhradit tři dny. Už mám vyhlídnutá místa, kde tam volně parkovat v dosahu metra.



V okoli Londyna jsem mel vyhlidnuto nekolik mist na parkovani, ale po jejich slednuti ( no spise okoli ) jsem radsi zajel do kempu. Okoli Londyna v dosahu metra jsou vetsinou primestske ctvrte, ktere opravdu nepusobi vabne a uz vubec ne bezpecne ( coz me potvrdili i mistni ). Predpokladam ze o LEZ a poplatku za vjezd do centra vis.


Já vím přišla mi až domu ca jen 4000kč + foto ale projel jsem to i kolem paláce to bylo v ceně . Máš pravdu okrajové části jsou dost nebezpečné a park .garáže s vysokým vozem ? nejsou spíše hledat jinde - je tam chaos a hodně čmoudu .
Žijeme jen jednou.
E
EsperoČlen
Přidáno před 5 let
V londýně jsem byl naposledy na podzim 1999 asi týden a pamatuji se, že to je trochu vybydlené, příjemné město a vcelku milými lidmi, kteří zapřádali hovor, když slyšeli cizí řeč, kterou nedokázali identifikovat. Byl jsem tam jako V.I.P. na pozvání královského dvora a měl jsem k dispozici 3 pokojový byt v centru a zadarmo. O té cestě je tu cestopísek někde.
Ta vzdálenost mi nepřijde tak hrozná, s přihlédnutím k tomu, že prvních 1200 km pojedu do Calais non stop a zpátky posledních také. Bohužel nemůžu uvažovat způsobem ...až budu v důchodu... je mi 65, mám v péči 12 letého kluka a musím pracovat počítám tak do 74-75 let, než ho postavím do života, takže času na cesty budu mít pořád málo jen v rozsahu dovolených i v tom důchodu a až ho skutečně mít budu, už asi zase nebudu schopen dělat dlouhé cesty z důvodů fyzických. Jeden důchod na slušnou obživu dvou lidí nestačí. Ale zase to má své výhody, jeden tolik nezblbne, musí mozek udržovat v kondici a nesmí se zabývat každým píchnutím v zádech.
Sám bych už do Londýna nemusel, ale syn tam moc chce, prý aby se mohl vytahovat před spolužáky, že byl ve druhém největším městě na světě. O poplatcích do centra vím, ostatně tam jezdit nechci vozem, jen MHD. Co je to LEZ nevím, budu zjišťovat. Snad jsem všechno z londýnského místopisu nezapomněl. Co se týká trasy, pak musím dobře vážit, co navštívím a co ne, protože nikdy nemůžu vidět a poznat všechno. Proto s přípravou začínám už teď. A navíc musím program přizpůsobit i tomu klukovi, aby se neukousal nudou. Takže muzejí jen málo, obrazáren také i hradů a zámků, spíše akčnější pojetí cesty.
Místo mám vybrané v Hackney, poblíže metra Edgware nedaleko od muzea RAF. Nevypadá to tam nebezpečně, alespoň podle GPS mapy, trochu mě překvapilo to popisované nebezpečí, já Londýn pamatuji jako bezpečné místo ve dne i v noci.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Espero napsal:

Sám bych už do Londýna nemusel, ale syn tam moc chce, prý aby se mohl vytahovat před spolužáky, že byl ve druhém největším městě na světě.


Espero, to snad né ... tak v Evropě snad ;) .... ve světovém měřítku jej každá asijská vesnice předčí jak rozlohou, tak obyvateli.
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 18.10.2018 08:59, před 5 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 5 let
@ Espero

Ať nemusíš hledat
https://tfl.gov.uk/modes/driving/ultr...ssion-zone

Londýn je stejně bezpezpečný jako jiná světová velkoměsta a jejich periferie . Pod termín "bezpečné místo ve dne i v noci" bych se určitě nepodepsal. Jen co mě rychle probesklo hlavou: 2016 ubitý čech k smrti, rok předtím podřezaný voják za bílého dne na veřejnosti...

Ale chápu tě, taky jsme byli v Londýně kvůli dětem a byly nadšené.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
E
EsperoČlen
Přidáno před 5 let
Já byl v Londýně v r. 1999, asi se to fakt změnilo. Co se týká velikosti měst, pak ano, tuto informaci mi přinesl kluk, že je 2 největší, přímo prý ze školy, mně to taky bylo divné. Koukl jsem na to, je 24 největší a ze západních měst, pokud do toho zahrnu i Mexiko City je třetí. Ovšem ta tabulka zahrnovala jen Londýn a ne příměstské osady.
takže se veřejně omlouvám za mystifikaci.
Dík za link na LEZ.

Automatické sloučení 18.10.2018 10:33:
Koukal jsem na tu zónu na mapě a jde to kolem takového středního centra. Tenkrát jsem bydlel na Commercial Road, ta tam akorát zahrnuta není. Myslím, že se to bude dát v pohodě objet. Navíc mám motor Euro 6, ale nevím ještě, jestli zrovna mezi temi puritány má tohle nějaký význam.
Upravil Espero dne 18.10.2018 09:33, před 5 let
allfaallfaČlen
Přidáno před 5 let
No kdybys měl motor UK6, tak možná, ale oni už příští rok v EU nebudou :D
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Espero napsal:

Začínám pro příští léto červen až červenec - termínově zatím kdykoli mezi 1.7 a 31.8. 2019 připravovat cestu do Skotska ....


Ahoj, ve Skotsku jsme byli letos v srpnu... Pokud budeš potřebovat nějaké informace, písni SZ, ráda ti odpovím ..... Moc pěknej je ostrov Skye, v srpnu zde všude začíná kvést vřes ....

img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14931/14931302_d86c9cb74afb3e96c1074895e5e9ad94/images/DSC02973.jpg


img30.rajce.idnes.cz/d3002/14/14931/14931302_d86c9cb74afb3e96c1074895e5e9ad94/images/DSC03230_1.jpg
(y):)
Ať je to jak je to, hlavně že to je....
bestpage.cz/smiles/veci140.gif
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
V Londýně bych v žádném případě neopomenul navštívit výstavu voskových figurín - Madam Tusso , je to nádherné sice jsme to hledali pěšky od parkoviště ale stálo to za to .Také slušný výhled z Ruského kola na Londýn ,pěkné je to i v Bekpoolu ,Livrpoolu atd. omluvte ty zkomolené názvy prostě je tam fajn až na to počasí .
Žijeme jen jednou.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Espero napsal:

Koukal jsem na tu zónu na mapě a jde to kolem takového středního centra. Tenkrát jsem bydlel na Commercial Road, ta tam akorát zahrnuta není. Myslím, že se to bude dát v pohodě objet. Navíc mám motor Euro 6, ale nevím ještě, jestli zrovna mezi temi puritány má tohle nějaký význam.


Jen doplnění, LEZ je od M25 do centra a je označená na všech sjezdech ( určitě to není o středním centru, 5 let jsem jezdil z Portsmouth do Londýna, tak vím o čem mluvím ). V středním centru se bude příští rok zavádět ULEZ. Nicméně s EUR6 bys neměl mít technicky problém, což nic nemění na skutečnosti že do LEZ je nutné se registrovat, neboť nemáš auto registrované v uk.

Ještě jinak, na vjezdech do centra z M25 jsou kamery, které snímají SPZ, pokud nejsi v jejich databázi ( a to v českou spz nejsi ) nemůžeš do Londýna ( nikoli do centra ale do Greater London !! ) i kdyby jsi měl EUR7 :-) Registrace nějaký čas trvá, sám jsem jel do uk s novou obytkou a nestihl jsem se zaregistrovat a byla to pakárna, Až na pár míst se v podstatě nedalo sjet z M25, objíždět nebylo co ( na vysvětlenou, M25 je obchvat velkého Londýna, v uk mu zpravidla přezdívají parkoviště ).

PS: Jednoduchá rada: do odkazu níže si zadej název ulice a hned uvidíš, zda je v zóně či nikoli ( když se podívaš, uvidíš, že Edgware je v zóně, stejně jako Royal air force museum. NIC NEOBJEDEŠ ) .

https://tfl.gov.uk/maps/low-emission-...ssion-zone
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 18.10.2018 19:31, před 5 let
E
EsperoČlen
Přidáno před 5 let
No jo, tak se až přijde čas přihlásím. Stojí to nějaké peníze? A jak se to platí? Ono je tam v té široké zóně úplně téměř všechno.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Espero napsal:

Stojí to nějaké peníze? A jak se to platí? Ono je tam v té široké zóně úplně téměř všechno.


" Registering your vehicle is simple and completely free. " Co dodat .. (y)

https://tfl.gov.uk/modes/driving/low-...o-register
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
E
EsperoČlen
Přidáno před 5 let
Dík.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Espero, Laky, Vajglon Hnuson, sipadan, allfa, Jarda a Maru

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,737 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.36474 sekund | Průměrně za: 1.36474 (0) sekund | Dotazy: 112 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB