Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zavzdušňování Truma 6: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zavzdušňování Truma 6

Poslední aktualizace před 6 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pořád se mi zavzdušňuje teplá voda tak si myslím že to bude v bojleru v Trumě, i když nehřeji, mám plnou nádrž a přes kohoutky ji odvzdušním teče voda a po minutě to jdu zkusit a zase je tam vzduch. není tam nějaká zpětná klapka?
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Na vývodu teplé vody z bojleru je speciální téčko slouží při vypouštění vody z bojleru k zavzdušnění aby vytekla všechna voda tam hledej problém.
Hanka a Pavel
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, ale co s tím ? nic na tom není vidět...
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Truma s tím nemá nic společného, dělá to čerpadlo, dělalo mi to také.
Po výměně membrány vše OK.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let
Studená voda drží, spíše se mi zdá že se vrací voda z bojleru zpět do nádoby s čistou vodou.

poraďte prosím díky.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

bazenovavoda napsal:
Studená voda drží, spíše se mi zdá že se vrací voda z bojleru zpět do nádoby s čistou vodou.
poraďte prosím díky.

Odpověď už tam máš - závadu hledej v čerpadle!
(... studená voda se zpátky nevrací, protože nemá takový tlak, jako teplá, která ohřevem objemu nabybe ...
Zavzpomínej na tetu Fyziku - stačí druhý stupeň školy základní ... )

Kamil :P
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hatiti napsal:

Citovat

bazenovavoda napsal:
Studená voda drží, spíše se mi zdá že se vrací voda z bojleru zpět do nádoby s čistou vodou.
poraďte prosím díky.

Odpověď už tam máš - závadu hledej v čerpadle!
(... studená voda se zpátky nevrací, protože nemá takový tlak, jako teplá, která ohřevem objemu nabybe ...
Zavzpomínej na tetu Fyziku - stačí druhý stupeň školy základní ... )

Kamil :P



No ale já nepsal že mám tu vodu ohřátou já tu vodu mám studenou, jen teče z toho kohoutku na teplou :)
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Pokud to naplnis a voda v nadrzi je nizsi tak to pretece zpet do nadrze. Proste spojene nadoby. Pomuze zpetny ventil.
Miloš
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Garda napsal:

Pokud to naplnis a voda v nadrzi je nizsi tak to pretece zpet do nadrze. Proste spojene nadoby. Pomuze zpetny ventil.


Ale to nevysvětluje že se to děje jen při otevření na teplou vodu, studená teče hned a bez bublin, podle mě to musí být někde v bojleru ale co?
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

bazenovavoda napsal:

Citovat

Garda napsal:
Pokud to naplnis a voda v nadrzi je nizsi tak to pretece zpet do nadrze. Proste spojene nadoby. Pomuze zpetny ventil.

Ale to nevysvětluje že se to děje jen při otevření na teplou vodu, studená teče hned a bez bublin, podle mě to musí být někde v bojleru ale co?

Vysvětluje! Jenom Ty to nechápeš ... :o
Objem vody v hadicích se studenou vodou je menší, než objem vody v boileru. I při stejném hydrostatickém tlaku se to prostě chová trochu jinak, ale to je spíš na dizertační práci!
Prdni tam zpětnou klapku a neřeš, čím to je.
Pokud to pomůže, tak to pusť z hlavy a nechej to koňovi ...
V případku opačném laboruj dál ...
Pro samostudium doporučuji Pascalův zákon v kombinaci se spojenými nádobami a to vše za asistence "všudypřítomné tety Gravitace"!

Kamil :o :D

PS:Například:
https://cs.wikipe...%C3%A1doby
https://cs.wikipe...z%C3%A1kon
https://cs.wikipe...z%C3%A1kon
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Upravil Hatiti dne 15.10.2018 14:33, před 6 let
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Pánové ještě jste se nezeptali jaký má rozvod vody jestli má ponorné čerpadlo nebo tlakový systém vody.U tlakového čerpadla membrány tvoří zpětný ventil (je jednosměrné) ponorné čerpadlo je volně průchozí oběma směry a jak zde byl uveden Pascalův zákon o spojených nádobách je možné aby se vrátila voda zpět do nádrže a to umožní právě zmíněný zavzdušňovací ventil na vývodu teplé vody z bojleru.Proto ten vzduch jen z vedení teplé vody. Vsadit do vedení zpětný ventil a pokud tam již je vyměnit za jiný.
Hanka a Pavel
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Vzdyt to je jasne. Studena voda nejde pres bojler. Pokud ma tect tepla, tak musi nejdriv vytlacit vzduch.
Nebran se tomu zpetnemu ventilu.
Miloš
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 6 let
Tak je to ventilem na přivzdušnění, žádná fyzika...
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Je to fyzika v plne parade (y) jestli jsi ucpal zavzdusnovak tak vznikly podtlak neumozni vode vytect. Ovsem pozor zacina mrznout tak at takto zadrzena voda neroztrha bojler.
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bazenovavoda, pachta, Vasu, Hatiti, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,003,044 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20495 sekund | Průměrně za: 0.20495 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB