Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Naftové horkovzdušné topení Planar 2D do VW T4: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Naftové horkovzdušné topení Planar 2D do VW T4

Poslední aktualizace před 3 roky
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Mamut62 napsal:

Díky všem za postřehy - měl bych ještě jeden dotaz,
to topení musí být namotováno těma trubkama / sání a výfuk/ dolů a nebo můžou být i na stranu.
Tzn. celé to pootočené o 90st.


Může být i otočené o 90 stupňů ve vodorovném směru. Ale bacha, JEN JEDNÍM SMĚREM.
Je to v manuálu.


selská jednoduchost: hrana kde je žhavička, musí vždy být nahoře
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let
Tak jsem dnes objednal,
osobně jsem se přesvědčil, že to není žádná stíhačka,
a myslím,že se při tom bude v pohodě spát.
Jen ještě musím vymyslet, kam to přesně umístím v té T4.
Předpoklad je pod přední sedadlo spolujezdce, ale uvidíme,
třeba to dopadne úplně jinak.

Automatické sloučení 19.10.2018 16:45:
Zdravím všechny,

je tady prosím někdo , kdo osobně montoval Planar 2D do VW T4.

Rád bych s ním, třeba přes SZ prohodil několik slov.

Předem díky .
Upravil Mamut62 dne 19.10.2018 15:45, před 5 let
F
fifa32Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

tomas_jbc napsal:

fifa32:
Ta hnědá trubka je izolace. A já to měl normálně v krabici s Planarem. Dal jsem to tam kvůli plastovému krytu podvozku, ať se tam něco nepálí.

sipadan:
Určitě je lepší mít topení mimo auto a mít výdechy na víc místech. Ale v malém prostoru v T5 jsem to řešit nechtěl - půl auta zabírá postel, a výdech mám tím pádem v polovině obytného prostoru.

Mamut62:
V T4 to má za sedadlem řidiče (má tam skříňku, tak ho má schovaný pod ní) + rozvod k posteli. Bez jeho svolení pošlu obrázek. Snad mě neoskalpuje :)


Zdá se mi to, nebo je ten rozfuk na fotografii opravdu z odpadních vodoinstalačních trubek - jelikož je to používaná instalace, předpokládám, že pokud to opravdu ty trubky jsou, tak se teplem z topení neroztečou ani nezahoří :-)

Díky.
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let
Vzhledem k tomu, že umístění Planaru pod sedadlo řidiče v T4 by bylo komplikované, hlavně co se týče vývodů výfuku a sání pod autem,
jsem se rohodl, že Planar umístím pod vozidlo za sedadlem řidiče, zhruba tam, kde je druhá řada sedadel.
V těchto místech je prázdno. Udělal jsem si držák na Planara, který přišroubuji k podlaze.
Umístění výfuku a sání bude brnkačka.
Výdech tepleho vzduchu umístím kousek od přídavného zadního topení pro cestující.
Nasávání dám do prostoru pro cestující asi někde před kolo.
Chtěl by se na to vrhnout teď v sobotu a neděli.Nejhorší bude asi sundat nádrž.

Zdar Planaru(y)

Automatické sloučení 27.10.2018 11:59:
Tak topení už mám naistalované - ještě zbývá sundat nádrž a namostovat přívod nafty do nádrže.
Prozatím na zkoušku jsem připojil naftu z kanystru.
Topení jsem rozjel bez problému - teploučko,paráda.
Jen trošku zápasím s nastavením . V režimu výkon není problém, ale v režimu teploty trošku tápu.
Postup?
1/Nastavím na režim teploty. Teplota dle snímače v ovládání.
2/ zobrazí se teplota
3/ zapnu topení
4/ nastavím požadovanou teplotu

Nevím jestli to někdo používá, ale takhle jsem to /možná špatně/ pochopil

Díky předem za info.

Automatické sloučení 31.10.2018 14:08:
Tak jsem včera vyřešil připojení nafty do Planaru.
Místo toho, abych sundával nádrž a vrtal do ní otvor pro jehlu, tak jsem ho připojil přes téčko na výstup z nádrže před čerpadlo pro předehřev motoru.
T kus 6mm perfektně pasuje, jak pro planar, tak i pro předehřev motoru.
Předehřev funguje jenom, když je kolem nuly a při spuštěném motoru .
Planar budu zase používat jen , když budu stát na místě.
Možná by nafta stačila pro oba agregáty, ale zatím jsem to nezkoušel.
Upravil Mamut62 dne 31.10.2018 14:08, před 5 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Ano Mamute.Planar hřeje dvakrát,teda aspoň mě.Podruhé kdyź vím,že mě zůstalo v kešeni ještě na dva nové s porovnáním s jinými výrobci.Dva roky provozu u mne není moc na velkou chválu ale uź mu řìkám důvěrně kaťuša a věřím, že prožijeme další zimu v pohodě.Předešlé Breeze z Brana jelo vìc jak deset let bez poruchy.Teď jsem vyměnil svìčku abych mu prodlouźil źivot a namontuju ho klukovi do auta.Kdyź jsem ho rozebral tak byl vnitřek(spalovací komora) naprosto čistý. Asi jen proto asi určitě, źe jsem ho přestal pouźìvat před bionaftou.
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Ano Mamute.Planar hřeje dvakrát,teda aspoň mě.Podruhé kdyź vím,že mě zůstalo v kešeni ještě na dva nové s porovnáním s jinými výrobci.Dva roky provozu u mne není moc na velkou chválu ale uź mu řìkám důvěrně kaťuša a věřím, že prožijeme další zimu v pohodě.Předešlé Breeze z Brana jelo vìc jak deset let bez poruchy.Teď jsem vyměnil svìčku abych mu prodlouźil źivot a namontuju ho klukovi do auta.Kdyź jsem ho rozebral tak byl vnitřek(spalovací komora) naprosto čistý. Asi jen proto asi určitě, źe jsem ho přestal pouźìvat před bionaftou.


Ahoj,
přesně tak, však víš jak to je.
Zatím po testech naprostá spokojenost a hlavně za slušný peníze.
Kdyby CCCP vyrábělo karavany a obytky pro Сиби́рь , tak by se určitě nerozpadly, po třech letech jako ty evropské
A to vím o čem je řeč.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Mamut62 napsal:

Citovat

zemanekpetr napsal:

Ano Mamute.Planar hřeje dvakrát,teda aspoň mě.Podruhé kdyź vím,že mě zůstalo v kešeni ještě na dva nové s porovnáním s jinými výrobci.Dva roky provozu u mne není moc na velkou chválu ale uź mu řìkám důvěrně kaťuša a věřím, že prožijeme další zimu v pohodě.Předešlé Breeze z Brana jelo vìc jak deset let bez poruchy.Teď jsem vyměnil svìčku abych mu prodlouźil źivot a namontuju ho klukovi do auta.Kdyź jsem ho rozebral tak byl vnitřek(spalovací komora) naprosto čistý. Asi jen proto asi určitě, źe jsem ho přestal pouźìvat před bionaftou.


Ahoj,
přesně tak, však víš jak to je.
Zatím po testech naprostá spokojenost a hlavně za slušný peníze.
Kdyby CCCP vyrábělo karavany a obytky pro Сиби́рь , tak by se určitě nerozpadly, po třech letech jako ty evropské
A to vím o čem je řeč.


Myslím, že ho mají i v "Burlaku" https://www.youtube.com/channel/UCng-...OiQ/videos, ale jinak to takový zázrak není a pro komplikované instalace se musí pracovat ve stylu pokus omyl, což není zrovna 2x pohodlné.
Cena je ovšem mocná čarodějka, takže si na trhu své místo ubrání ... je to jen o penězích.
4.114683,118.628756
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
zdravím. někde tady na foru jsem zahlédl poznámku o možnosti využít některý drát ze zapojení planaru pro dálkové ovládání jeho chodu. no a jako na potvoru to nemohu najít. nevíte někdo kde to bylo? chtěl bych mít možnost zapnout topení z palubní desky a přitom ovladací panel mám uvnitř vozu. děkuji

ještě jeden dotaz bych měl ohledně dvojice kablíků (hnědá bílá) které jsou ve svazku XP7 (dle plánu zapojení) zapojené na jakési relé v automobilu. ve skutečnosti je mám sletované k sobě a zaisolované (provedení z výroby). ví někdo jakou mají tyto kabely funkci? jak se bude toto chovat? (předpokládám že tyto nejsou zrovna určené k dálkovému ovládání).
misusmisusČlen
Přidáno před 5 let
Presne ty sou,kdyz je sepnes do okruhu tak zapne,sepnes znova a vypne.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

misus napsal:

Presne ty sou,kdyz je sepnes do okruhu tak zapne,sepnes znova a vypne.


Jo a nebo sepneš - topení se zapne, rozpojíš a topení vypne. Já mám na to připojený spínač s dálkovým ovládáním z aliexpresu. Ráno než vylezu z pod peřiny si v autě udělám malou saunu :)
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

misus napsal:

Presne ty sou,kdyz je sepnes do okruhu tak zapne,sepnes znova a vypne.


Jo a nebo sepneš - topení se zapne, rozpojíš a topení vypne. Já mám na to připojený spínač s dálkovým ovládáním z aliexpresu. Ráno než vylezu z pod peřiny si v autě udělám malou saunu :)


Ahoj, mohl bys nějak popsat to ovládání ?? Zapne - vypne - šlo by to třeba ovládat prostorovým termostatem ?
Díky
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let
Ale jistě, můžeš použít jakýkoli termostat který sepne ty dva vodiče. Na Ali nebo Wishy jsou za pár dolarů velmi povedené modely s pokročilými funkcemi. Nicméně topení v tomto spínaném režimu jede na 100 procent výkon. Nabízí se otázka zda je lepší aby topení bylo x krát denně zapínáno a vypínáno, nebo je šetrnější nonstop povoz třeba na 25 procent výkonu.
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
tak si část odpoledne hraji s čerstvě namontovaným Planarem a zkouším jak funguje to externí ovládání přes hnědý a bílý vodič, ze svazku konektoru XP7. opravdu se jejich propojením Planar spustí a rozpojením se vypne. řekl bych ale, že start i zastavení tímto spínačem jsou delší než klasické zapínání z ovládacího panelu (nestopoval jsem, takže možná subjektivní pocit). zapne li se topení tímto kontaktem, je možno poté vypnout normálně z ovládacího panelu aniž by se kontakt rozpojil.
jestli se topení vypne kontaktem po nastartování z panelu, jsem zapomněl vyzkoušet.
je jedno jestli se startuje kontaktem nebo z panelu, vždy mi Planar naběhne na výkon nastavený kolečkem ovladače. jak se to bude chovat s ovladačem s displejem, budu zkoušet později, až bude namontován (zatím jsem nechtěl zamačkávat piny do konektoru, jelikož to musím protáhnout tapecírungem).
jen mi není moc jasné, proč na tyto vodiče "Ivani" také nedali nějaký konektor a nepopsali tuto možnost podrobněji v návodu. rozhodně si myslím, že těmito vodiči lze ovládat planara na mnoho způsobů: časový spinač, dálkový ovladač (klíčenka), kontakt v GSM modulu například od alarmu. co se zde ale určitě použít nadá je termostat. a proč ne termostat? při spojení kontaktu Planar startuje zhruba dvě minuty, než se dostane na svůj výkon (žhavení - zapálení - provoz). při nastaveném vyšším výkonu, to trvá ještě déle. no a podobné je to i při vypnutí kontaktů. nejdříve se zastaví přívod paliva, ventilátor stále běží až do vychladnutí topného tělesa a pak se teprve vše uspí. dokud celý proces vypínání neproběhne, nedá se Planar opět uvézt k aktivnímu ohřevu. musí se prostě sám zastavit, mi pouze dáváme povely co má dělat.

Automatické sloučení 05.11.2018 22:44:

Citovat

camperboy napsal:

Ale jistě, můžeš použít jakýkoli termostat který sepne ty dva vodiče. Na Ali nebo Wishy jsou za pár dolarů velmi povedené modely s pokročilými funkcemi. Nicméně topení v tomto spínaném režimu jede na 100 procent výkon. Nabízí se otázka zda je lepší aby topení bylo x krát denně zapínáno a vypínáno, nebo je šetrnější nonstop povoz třeba na 25 procent výkonu.


termostat bych přes tyto dva vodiče raději nedával, vysvětlení najdeš o pár řádek výše v mém příspěvku

Automatické sloučení 05.11.2018 22:58:
Mamut62 napsal
Ahoj, mohl bys nějak popsat to ovládání ?? Zapne - vypne - šlo by to třeba ovládat prostorovým termostatem ?
Díky[/quote]



pokud chceš regulovat podle teploty, tak bych asi raději použil original "kabelový snímač teploty". jestli jsem to spránvě pochopil, dá se spustit režim kdy teplotní čidlo nezapíná a vypíná topení, ale reguluje výkon podle dosažené teploty. neustálým startováním bys vytřískal baterii (s každým startem musí zapnout žhavicí svíčku a to je žrout energie). v praxi bych regulaci podle teploty použil raději jen za provozu nějakého dobíjecího zařízení ( altík, nabíječka, ....)
Upravil Willik68 dne 05.11.2018 23:03, před 5 let
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

co se zde ale určitě použít nadá je termostat. a proč ne termostat? při spojení kontaktu Planar startuje zhruba dvě minuty, než se dostane na svůj výkon (žhavení - zapálení - provoz). při nastaveném vyšším výkonu, to trvá ještě déle. no a podobné je to i při vypnutí kontaktů. nejdříve se zastaví přívod paliva, ventilátor stále běží až do vychladnutí topného tělesa a pak se teprve vše uspí. dokud celý proces vypínání neproběhne, nedá se Planar opět uvézt k aktivnímu ohřevu. musí se prostě sám zastavit, mi pouze dáváme povely co má dělat.


Dovolím si oponovat, termostat se samozřejmě použít dá. Musíš mít však nastavenou nějakou rozumnou hysterezi spínání. Já můžu použít rozsah od 0,1 do 15 °C.

Je to tento termostat: https://www.wish....rce=search

Stejným typem termostatu (přepnutým do chladícího módu) ovládám i kompresorovou ledničku WAECO a abnormálně se mi zvýšil chladicí komfort při razantní úspoře energie oproti sériovému provedení ovládaným posuvným ovladačem na těle ledničky.
Takže asi tak.
Upravil camperboy dne 06.11.2018 10:46, před 5 let
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
Samozrejme pokud nastavis histerezi na nejakych 5 stupnu, fungovatto bude. Za sebe ale muzu rict ze v tomhle prostoru nebudu asi moc spolehlive fungovat ja. Rozkmit teplot od 18 do 23 stupnu, mi zrovna komfortni prostredi neprijde. To si radeji za 500 kacek koupim to teplotni cidlo. Ale proti gustu zadny disputat.
Samozrejme technicky to pouziti termostatu mozne je, ale za jakou cenu.

Hovk domluvil jsem.
Upravil Willik68 dne 06.11.2018 13:53, před 5 let
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Willik68 napsal:

Samozrejme pokud nastavis histerezi na nejakych 5 stupnu, fungovatto bude. Za sebe ale muzu rict ze v tomhle prostoru nebudu asi moc spolehlive fungovat ja. Rozkmit teplot od 18 do 23 stupnu, mi zrovna komfortni prostredi neprijde. To si radeji za 500 kacek koupim to teplotni cidlo. Ale proti gustu zadny disputat.
Samozrejme technicky to pouziti termostatu mozne je, ale za jakou cenu.

Hovk domluvil jsem.


Ahoj, a to teplotní čidlo jak pravíš, uřídí teplotu v prostoru? +- kolik stupňů.
To teplotní čidlo jsem nekoupil , ale pokud by udrželo teplotu +- 3st., tak bych do toho šel.
Já jsem koupil toto:
Ovládač PU-22
Model SB.3355
Ovládač s možností nastavění teploty nebo výkonu , teplotní čidlo se nachází uvnitř panelu.
https://www.autot...pu-22.html
a to by to mělo fungovat stejně. - nebo ne?
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Willik68 napsal:

Samozrejme pokud nastavis histerezi na nejakych 5 stupnu, fungovatto bude. Za sebe ale muzu rict ze v tomhle prostoru nebudu asi moc spolehlive fungovat ja. Rozkmit teplot od 18 do 23 stupnu, mi zrovna komfortni prostredi neprijde. To si radeji za 500 kacek koupim to teplotni cidlo. Ale proti gustu zadny disputat.
Samozrejme technicky to pouziti termostatu mozne je, ale za jakou cenu.

Hovk domluvil jsem.


Hele, nechci tě nějak strašit, ale to origo planar teplotní čidlo za 500 kaček má také hysterezi. A to jako kráva.
Viz popis výhradního dovozce:

KABINOVÝ SNÍMAČ TEPLOTY
Doplňkové externí teplotní čidlo. Vypíná topení při dosazeni teploty v místností +5°C k temperatuře nastavené na ovládacím panelu nebo zapíná topení při poklesu teploty -5°C k nastavené temperatuře.

Takže pokud ti nepřjde rozkmit 18 - 23 komfortní, tak 15 - 25 tě nejspíš zahubí.
Prostě Planary jsou držáky za excelentní cenu, ale to ovládání, s tím si musíš pohrát.
Upravil camperboy dne 06.11.2018 18:04, před 5 let
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
přiznávám že s tím teplotním čidlem nemám zkušenost. planara jsem namontoval teprve v neděli a čidlo ještě nemám ani koupený. jestli má to čidlo tak velkou histerezi jsem se ještě nikde nedočetl ale není to nemožné. uvidíme až ho připojím.

mimochodem, třeba nám chování toho čidla potvrdí nebo vyvrátí někdo ze zdejších "dlouholetých" vlastníků planaru. určitě se tu najde někdo, kdo už to má vychytaný

co se mne týká, počítám spíše s regulací výkonu než s nastavováním teploty.
Upravil Willik68 dne 06.11.2018 20:56, před 5 let
AutoelektroHoracekAutoelektroHoracekNováček
Přidáno před 5 let
Planary montujeme a funguji bezvadne i s teplotním číslem, ale když si koupíte ovladač s displejem, tak teplotní cidlo je uvnitř displeje. Www.AutoelektroHo...
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let
Zdravím,

momentálně nevím ,jak funguje to teplotní čidlo - ani ho nemám,
ale možná jde o nějaký termistor nebo jiný teplotně závislý člen, který je závislý na teplotě.
Chtělo by to změřit nějakým ohmetrem, jak toto čidlo reaguje na teplotu a nebo je to jen termostat , který sepne a vypne - nějaký bimetal
- v dnešní době ,ale myslím, že to bude nějaký jiný závislý člen.
Buď s vzrustající teplotou snižuje svůj odpor a nebo zvyšuje. Jelikož toto nevím a nemám toto čidlo - nemohu posoudit.
Určitě by šlo vyřešit, aby hystereze čidla byla třeba jen cca 2st. nebo i 1.st
Ale chtělo by to navrhnout el. obvod s tím, aby Planar v závislosti na vypnutí a zapnutí - i dochlazoval a větral komoru atd.,
protože by normálně planat zapínal a vypínal cca třeba do 5 minut.

To je jen hrubý předpoklad, jak by to mělo fungovat.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,454 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24063 sekund | Průměrně za: 0.24063 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB