Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Naftové horkovzdušné topení Planar 2D do VW T4: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Naftové horkovzdušné topení Planar 2D do VW T4

Poslední aktualizace před 3 roky
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let
Zdravím všechny,
chtěl bych si namontovat do VW T4 nezávislé horkovzdušné topení Planar 2D - 2kW - svépomocí - až tak to není taková věda.
:)

Má někdo zkušenost, jak to namontovat do VW T4 - nejlépe pod přední / otočnou /sedačku spolujezdce.
Možná se tady najde někdo, kdo by poradil,a nebo, kdo topení už má namontované.
Díky předem za reakce.
Nejlépe Brno a okolí.
H
Honza-PHČlen
Přidáno před 5 let
Planar je hodně hlučný, nevyspíte se.
Honza, Romča, Honzík (13)
G
GSmanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Mamut62 napsal:

Zdravím všechny,
chtěl bych si namontovat do VW T4 nezávislé horkovzdušné topení Planar 2D - 2kW - svépomocí - až tak to není taková věda.
:)

Má někdo zkušenost, jak to namontovat do VW T4 - nejlépe pod přední / otočnou /sedačku spolujezdce.
Možná se tady najde někdo, kdo by poradil,a nebo, kdo topení už má namontované.
Díky předem za reakce.
Nejlépe Brno a okolí.


Spím naprosto v pohodě u 4kW už 5 let, ale je pravda, že v DUCATU L4H2
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Honza-PH napsal:

Planar je hodně hlučný, nevyspíte se.


Právě proto bych se chtěl s někým setkat , kdo toto topení má již namontované.
Přečetl jsem několik názorů - jeden tvrdí, že je to ok ,druhý, že je to až moc hlučné.
Jak si v tom mám vybrat. Nezbude asi nic jiného než to vyzkoušet na vlastní kůži - neboli hluchotu, popřípadě přikoupit sluchátka nebo tampony do uší.
misusmisusČlen
Přidáno před 5 let
Hluk zalezi na montazi !
Namontoval sem jich hodne a nikdo si nestezoval,ja mam v dodavce 2kw a obytce 4kw a u obou spim jak mimino.
Dulezity je i dat poradnej silentblok na cerpadlo aby se neprenaselo cvakani do kastle !!!
tomas_jbctomas_jbcNováček
Přidáno před 5 let
Taky je potřeba pouštět v módu výkon, a né regulace na teplotu.
Máme v T5 asi 2 roky a spíme bez problémů. Kamarád v T4 a taky OK.

Pár obrázků z montáže:
Tomáš
tomas_jbc Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

tomas_jbc napsal:

Taky je potřeba pouštět v módu výkon, a né regulace na teplotu.
Máme v T5 asi 2 roky a spíme bez problémů. Kamarád v T4 a taky OK.

Pár obrázků z montáže:


Tak nějak bych si to představoval i já - umístění pod sedadlem spolujezdce.
Jinak musím uznat - fakt dobrá práce. Za mě máš za 1.

A díky za info
F
fifa32Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

tomas_jbc napsal:

Taky je potřeba pouštět v módu výkon, a né regulace na teplotu.
Máme v T5 asi 2 roky a spíme bez problémů. Kamarád v T4 a taky OK.

Pár obrázků z montáže:


Čím máš, prosím, zaizolovany ten výfuk pod autem (hnědá "trubka" s vatou uvnitř na fotce) ? To, tuším, není součástí montážní sady....
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

tomas_jbc napsal:

Taky je potřeba pouštět v módu výkon, a né regulace na teplotu.
Máme v T5 asi 2 roky a spíme bez problémů. Kamarád v T4 a taky OK.

Pár obrázků z montáže:


Tak jsem se podíval na tu svoji T4 -
- pod sedadlo řidiče - to by šlo namontovat, ale zespodu mě vede výfuk s tou hliníkovou izolací a hned vedle je nádrž.

Moc dobře to nevidím.
Ve čtvrtek jedu na stříkání podvozku, tak to nafotím.
Zajímalo by mě, kde to má umístěný ten tvůj kamarád v T4.
Díky za info.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Mamute,montoval jsem si planara pod sedačku spolujezdce(dukato) a dole mám taky tlumič výfuku.Jinde se mě nevlezlo.Za dvě zimní sezóny jsem ho musel demontovat,zanesené sazemi,důsledek nafty babišky.Jestli můžeš,hledej místo pro co nejlehčí montáž a demontáž.Myslím ,že monotóní brumlání a teplo je mnohem snesitelnější než zima v pelechu.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Za dvě zimní sezóny jsem ho musel demontovat,zanesené sazemi,důsledek nafty babišky


Ahoj,

naftou to nebude, konkurence baští i biodiesel, topný olej, parafín (sežere všechno :D), a čistí se zhruba po 10-ti letech.
Spíše bych to viděl na redukování topného výkonu, případně absenci výškového kitu.
Ono z toho ruského amatérského manuálu vlastně nelze vůbec nic pořádně vyčíst.
Nicméně v Německu Planar teď docela frčí a nabízejí i verzi s jakýmsi "hohenkitem", takže to nakonec dotáhnuté asi možná i bude.

@ tomas_jbc

Jakmile ho dáš pod sedačku, tak rozvod topného vzduchu bude velmi komplikovaný.
Doporučuji, pokud to lze, dát do do půlky vozu a vyvést dvě topné větve, nebo pod auto a opět vyvést dvě větve.
Sedačková instalace je sice snadná, ale tomu odpovídá následná kvalita topení a to i včetně úrovně hluku.
4.114683,118.628756
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Honza-PH napsal:

Planar je hodně hlučný, nevyspíte se.


Bejvávalo. teď jsem montoval novou D2 a je tichounký, dokonce není už téměř slyšet ani cvakání čerpadla. Má už tlumič na výfuku, ale i na sání. Opravdu je to jiné, než před pár lety.
Martin
Facebook- Martin Havelka
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Sipadan.Podle mne to je naftou.Vźdy jedu na plný výkon nebo vypínám.Tady je tvùj předpoklad mylný.Ve staré obytce jsem od roku 97 provozoval breeze ,a když přestal fungovat po 14ti letech jsem se mylně domníval, źe je zanesený.Rozebral jsem ho a naprosto čistý.Aź pak jsem identifikoval vadnou ,na půl žhavicì svìčku.Až budu mít jiné zkušenosti, pak svůj názor změním.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Sipadan.Podle mne to je naftou.Vźdy jedu na plný výkon nebo vypínám.Tady je tvùj předpoklad mylný.Ve staré obytce jsem od roku 97 provozoval breeze ,a když přestal fungovat po 14ti letech jsem se mylně domníval, źe je zanesený.Rozebral jsem ho a naprosto čistý.Aź pak jsem identifikoval vadnou ,na půl žhavicì svìčku.Až budu mít jiné zkušenosti, pak svůj názor změním.


Naftová topení jsou geniálně primitivní, neumím si představit, jaké kvality by ta nafta musela být, aby tak špatně hořela a byla důvodem zanesení.
Planar neudává (pokud si dobře pamatuji), zda funguje na biodiesel a podobné jiné topení schopné látky, takže se nelze dohadovat, narozdíl od konkurence, jaký poměr příměsí je hraniční.

Teoreticky samozřejmě možné je, že si natankoval třeba naftu smíchanou s vodou, nebo bůh ví jakou hrůzu, ale to pak nelze předkládat jako obecné stanovisko, resp. jako naftu babišovu s poměrem bio složky.

Pomineme-li tedy totálně abnormální naftu a technickou závadu někde uvnitř, tak pak už zbývá jen vyšší nadmořská výška, kde se Planar zanese stoprocentně (jako každý nafťák bez výškového kitu), jen neznámo kdy, jelikož oficiální stanovisko opět neexistuje, ale ve většině odborných odhadů se tvrdí, že za několik dní ..... to je ovšem také nejistý parametr, jelikož samozřejmě záleží jak vysoko nad mořema ve které části světa topí.

Proto jsem doplnil, že jsem v Německu zaznamenal Planar nabízený s výškovým kitem, což předchází i této nafťákové komplikaci.
4.114683,118.628756
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
S tou nadmořskou výškou máš pravdu Sipadane.Ve 2000m mě planar kouřil ale po snížení nad. výšky zase šlapal.Ano, znám českou realitu a dovedu si živě představit ,když už povolili biosložku, co všechno se do nafty lije.Je to sice sekundární efekt tohoto rozhodnutí ,ale pořád jsou na jedné strané jedni co na tom vydělávají a na druhé straně moje nádrź.Hlavně jsem chtěl upozornit Mamuta, ať počítá s pokud možno snadnou demontáží.
tomas_jbctomas_jbcNováček
Přidáno před 5 let
fifa32:
Ta hnědá trubka je izolace. A já to měl normálně v krabici s Planarem. Dal jsem to tam kvůli plastovému krytu podvozku, ať se tam něco nepálí.

sipadan:
Určitě je lepší mít topení mimo auto a mít výdechy na víc místech. Ale v malém prostoru v T5 jsem to řešit nechtěl - půl auta zabírá postel, a výdech mám tím pádem v polovině obytného prostoru.

Mamut62:
V T4 to má za sedadlem řidiče (má tam skříňku, tak ho má schovaný pod ní) + rozvod k posteli. Bez jeho svolení pošlu obrázek. Snad mě neoskalpuje :)
Tomáš
tomas_jbc Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

tomas_jbc napsal:
sipadan:
Určitě je lepší mít topení mimo auto a mít výdechy na víc místech. Ale v malém prostoru v T5 jsem to řešit nechtěl - půl auta zabírá postel, a výdech mám tím pádem v polovině obytného prostoru.


Pokud dáš topení pod auto včetně rozvodů, ztratíš zhruba 15-20 % výkonu, takže nelze obecně říci, že je to nejlepší varianta, ale kvůli omezeným možnostem v malých dodávkách patří v tomto segmentu mezi nejefektivnější, jelikož umožňuje jeden výdech mít pod sedalem řidiče a druhý vzadu u křídel, kde to při mrazech pořádně táhne a posléze tam kondenzuje voda.

Pokud topení není určeno pro zimní kemping, řešení pod sedačkou je plně dostačující.

Dva výdechy jsou pro celoroční fungování více méně nutné minimum, jinak cirkulace teplého vzduchu není ideální, spotřreba nafty i elektříny vyšší a to včetně úměrně většího hluku.

Každopádně naftě zdar !
4.114683,118.628756
M
Mamut62Člen
Přidáno před 5 let
Díky všem za postřehy - měl bych ještě jeden dotaz,
to topení musí být namotováno těma trubkama / sání a výfuk/ dolů a nebo můžou být i na stranu.
Tzn. celé to pootočené o 90st.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Mamut62 napsal:

Díky všem za postřehy - měl bych ještě jeden dotaz,
to topení musí být namotováno těma trubkama / sání a výfuk/ dolů a nebo můžou být i na stranu.
Tzn. celé to pootočené o 90st.


Může být i otočené o 90 stupňů ve vodorovném směru. Ale bacha, JEN JEDNÍM SMĚREM.
Je to v manuálu.
4.114683,118.628756
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Mamute,dle mých zkušenostì je AUTOTERM vstřìcný a jistě ti poradí nejen při montáži ale i při problémech při provozu.Po mém meilu rychlá a přesná rada.Spousta jiných servisnìch zastoupení mlžì a jediná rada znì "Pošlete to k nám".
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,687 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18357 sekund | Průměrně za: 0.18357 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB