Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Termoizolační fólie na okno: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Termoizolační fólie na okno

Poslední aktualizace před 5 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, na velké okno u ložnice si chci dát termoizolační fólii - jde od něj v noci velký chlad.
Našel jsem dvě fólie:
https://www.karav...150-x-55cm
Termoizolační folie Hindermann. Slunci reflexní vrstva chrání před zimou i horkem.
a
https://www.karav...40-x-70-cm
Termoizolační folie 5 mm silná pěněná tkanina, textil PVC.

Ta stříbrná je výrazně levnější. Nevíte, jaký je rozdíl v termoizolaci? Je ta dražší lepší? Bližší popis jsem nenašel ani v žádném zahraničním eshopu...

Případně nemáte tip na něco lepšího? Napadlo mi, že v hoby marketu něco takovýho budou mít a stačí našít kedr, budu to mít pak přesně na míru... Obzvlášť to druhý mi přijde takový, že to bude někde ve stavbách k něčemu jinýmu určený...
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 6 let
Určitě bych volil-Hindermann ,dělá to ze 7 vrstev 8mm síla po celé ploše a je to profi výroba,žádné bastlení .Mám celkový kabát na kabině až k zemi spokojenost.
myssakmyssakČlen
Přidáno před 6 let
Poptal bych se tady http://www.konig.cz/autodoplnky/ udělají cokoliv dle požadavku, mám od nich kabát i přepážku a max. spokojenost ...
M+K+K+K - Frankia 700Bk
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Koupili jsme metráž zde http://www.mirelon.com/cz/tepelna-izo...00004.html, konkrétně 8mm. Ušili jsme si půlkabat s nastavením na celokabát, kryty na okna a přepážku mezi řidičem a nadstavbou. Nakonec ze zbytků kryty na disky.
Pokud manželka nebo někdo v okolí umí zacházet se šicím strojem, tak výroba krytů na okna je snadná. Dokonce na kryty na okna šicí stroj není potřebný.
Jak na to?
-vystřihli jsme z papíru šablonu ( na okno)
-vystřihli podle šablony
-našili poutka (gumy)
-jako vylepšení, ale není při 8mm mirelonu potřebné, manželka obšila textilní páskou
Celá investice tuším cca 1500 Kč

Půlkabat a celokabatát postup stejný, vyrobili jsme šablonu z papíru. Půlkabát a celokabát máme spojený zipem. Suchý zip jsme nechtěli a udělali dobře.

Používáme již 4 rokem a vše funguje a drží jak má.
J
JaninkaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, přemýšlíme s manželkou, že bychom si také vyrobili kabát na polointegrál a chtěli bychom se zeptat, zda pokud by jsme se do toho pustili můžeme se na Vás obrátit o radu. Dík Béďa
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Janinka napsal:

Ahoj, přemýšlíme s manželkou, že bychom si také vyrobili kabát na polointegrál a chtěli bychom se zeptat, zda pokud by jsme se do toho pustili můžeme se na Vás obrátit o radu. Dík Béďa

Radi poradime.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, moc díky všem za informace a zkušenosti.
Nakonec jsem šel do vlastního řešení - Hindermann jsem neřešil, protože mi vůbec nesedí rozměry.
Konig se zdá být velmi profi produkt, šijí to na míru, vypadá to zajímavě, ale já to potřeboval rychle, abych to využil, takže jsem to také neřešil. Dle mého (fotek a popisu na jejich webu) to šijí s Mirelonu 3 mm.

Nakonec http://www.mirelo...00141.html
dle zkušenosti zdejšího člena jsem koupil 8 mm

montáž - hrozně jednoduché - koupil jsem si kedrovou lištu nad okno, pomocí lepidla na mirelon přilepil - zkoušel jsem to na odřezku, utrhnu to jinde, jen ne v místě lepení - drží jak kámen

na spodní straně jsem původně vymýšlel rohy na gumu, ale nakonec jsem tam dal obyčejný bílý suchý zip. Na karavan samolepící - na velké sklo 5 cm proužek na tři místa - kraje a střed, na boční okna 5 cm po stranách. Na léto ho strhnu, až bude potřeba, nalepím nový, mám ho metr v zásobě...
Na mirelon přilepený lepidlem, drží jak kamen - když za okno vezmu zevnitř, suchý zip se otevře a můžu větrat...
Ty boční jsou záměrně větší - prostě jsem si říkal, že je škoda ten Mirelon uříznout, když může chránit nejen bok. takže jsem ho uřízl až s dvířky - zkušenost, když se zařízne na míru, daleko lépe přilne u krajům okna a lépe sedí....

Zkoušeno při třech stupních Celsia přes noc - neměřeno nijak sofistikovaně - to zateplené okno bylo o trochu teplejší, ale opravdu jen o trochu... teplota zatepleného okna měla pocitově teplotu stěny, teplota nezatepleného byl mírně chladnější...

Pokus o měření - jedna noc bez, druhá noc s, obě prška a 3 stupně venku v noci, přes den cca. 7, fakt hnusně - topení 410W elekrika podlahové, nastavil jsem si zapnutí topení ve 21 hodin, přišel cca. v 01 a v obou případech uvnitř 13,5 stupňů, topení jsem vypnul v obou případech ráno, takže výchozí teplota byla tak nějak stejná... ráno v obou případech při odchodu ráno 15,5... No jako ještě že jsem si zapomněl vzít hlavní topení, protože jinak bych si ho zapnul a nic nezměřil, takhle těch 410W šlo celou noc

Takže naměřený efekt žádný, subjektivně se mi s izolací spalo líp, ale spíš proto, že to tlumilo hustý déšť a bylo víc ticho a neměl jsem tendenci se odvalovat na druhou stranu postele... Takže na velké ložnicové okno v zimě ano, ale boční pro mě bez významu... ucpání větracího otvoru v kuchyni udělá výrazně výrazně víc, ale na spaní na to velké ložnicové fajn spíše pro takový pocit, že nejde vlezlý chlad...
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
G
gutČlen
Přidáno před 5 let
Jak je to s rosením okna zevnitř ? V zimě když po noci otevřu termoroletu tak na spodní gumě stojí voda a okno je zevnitř orosené. Dávám mezi okno a gumu párátka aby mohla voda odtéct ven. Je to s tím zateplením lepší?

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dukecz, Ludek Liberec, myssak, hymer662, Janinka, gut

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,697,129 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15601 sekund | Průměrně za: 0.15601 (0) sekund | Dotazy: 87 | Použitá paměť: 1.92MB/4MB