Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Elektro centrála: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Elektro centrála

Poslední aktualizace před 5 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

edaherman napsal:

I já jsem opět začal centrálu používat.Dělali mi takzvanou optimalizaci na totální nezávislost,aut.přepínání baterií,FV 280W,2x trakční baterie a další doplňky.Ano,od jara do podzimu vše v pohodě,ale v zimě prostě nic.No a přeci od někud nepojedu domů protože nemám elektriku - ne nepojedu - nastartuji centrálu a užívám volna atd .........Můj požadavek na nezávislost byl přesně dán,a stejně to je nefunkční.Tak že centrála a jede se dál.


Sice mimo téma,ale - to co mě stála slavná optimalizace ze vším potřebným,tak za to jsem mohl mít moře jiných a potřebnějších "ptákovin".Montáž panelu,MPPT,přepínače a dvou baterií bych zvládnul sám.Ale věřil jsem odborníkům(třeba se jen spletli ve výpočtech a ostatním to šlape i v zimě),tak jsem jim to zadal celé.Výsledek? - opětovné vytažení a zprovoznění centrály.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

edaherman napsal:

Citovat

edaherman napsal:

I já jsem opět začal centrálu používat.Dělali mi takzvanou optimalizaci na totální nezávislost,aut.přepínání baterií,FV 280W,2x trakční baterie a další doplňky.Ano,od jara do podzimu vše v pohodě,ale v zimě prostě nic.No a přeci od někud nepojedu domů protože nemám elektriku - ne nepojedu - nastartuji centrálu a užívám volna atd .........Můj požadavek na nezávislost byl přesně dán,a stejně to je nefunkční.Tak že centrála a jede se dál.


Sice mimo téma,ale - to co mě stála slavná optimalizace ze vším potřebným,tak za to jsem mohl mít moře jiných a potřebnějších "ptákovin".Montáž panelu,MPPT,přepínače a dvou baterií bych zvládnul sám.Ale věřil jsem odborníkům(třeba se jen spletli ve výpočtech a ostatním to šlape i v zimě),tak jsem jim to zadal celé.Výsledek? - opětovné vytažení a zprovoznění centrály.


Ahoj,
vidíš to, já se hrdě hlásím, že mi to šlape.
S 280 W si neumím představit, že by to nešlapalo.
Co tam přesně máš za systém ?
4.114683,118.628756
E
edahermanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Trochu špatně jsem to napsal.Ono to šlape,ale v těch zimních měsících je to bída.Když jsem se s nimi o tom bavil,byl jsem ujišťován že pět dnů nebude v žádném případě problém.Dva,tři dny super,ale déle už špatné.Mám i místo na dva panely FV,finančně by mě to nepoložilo,ale tvrdili že není zapotřebí.Je to již dva roky,vztek mě přešel,tak ani nechci jmenovat.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

edaherman napsal:

Ahoj.Trochu špatně jsem to napsal.Ono to šlape,ale v těch zimních měsících je to bída.Když jsem se s nimi o tom bavil,byl jsem ujišťován že pět dnů nebude v žádném případě problém.Dva,tři dny super,ale déle už špatné.Mám i místo na dva panely FV,finančně by mě to nepoložilo,ale tvrdili že není zapotřebí.Je to již dva roky,vztek mě přešel,tak ani nechci jmenovat.


5 dnů není problém, nešlape to jedině za "bílé tmy". Finančně to vyjde tak nějak podobně jako ta tichá centrála, tzn. okolo cca. 25-30 000 CZK.
Nechci to tu plevelit, tak končím - už se o tom zde napsalo mnoho.
Centrála vyjde levněji, ale řešitelné to pár let už je a to i bez lithia.
4.114683,118.628756
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Pět dnů problém není,ale záleží jak jsi náročný na elektriku.Pokud jedu sám,tak večer pracuji.V tom případě běží noťas+velký monitor,externí HDD,WIFI router,topení,světlo(LED),jako kulisa TV,antenní zesilovač a pak jsou některé zimní víkendy tak akorát(proto je pro sichr naložená i centrála).Víkend a více s přítelkyní,nepracuji a elektriky mám na rozdávání i v zimních měsících.Na střeše FV 320W.
Hasky
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 5 let
Mno ....
... asi by bylo docela vhodné rozlišit, zda potřebuji el. proud jenom v létě a nebo také v zimě! V létě soláry baterky dobijí bez problému, ale zimě si skoro ani neškrtnou.
Další otázka je, co vše "potřebuji krmit 220V"?
Měniče z 12V na 220V jsou v zimě dle názoru mého naprostá hovadina! Troufám si konstatovat, že i v létě, ale to bychom se zase pohádali ...
Chápu Funovu averzi vůči centrálám ... :o (Mám s tím osobní zkušenost ... )
Nicméně, v zimě pod sjezdovkou týden bez dobití baterek nevydrží nikdo!
S elektrikou bojuji celou dobu, co bydlouše mám. Technické problémy ponechám stranou, soustředím se na rozdíl zimního a letního provozu bydlouše:
Léto - soláry zvládnou vše. Netřeba dobíjet, pokud nestojím dlouho pod stromem.
Zima - v mínus 20 jsou druhý den baterky na půlce. Ždímat je nadoraz nehodlám. Soláry jsou na nic - jednak krátký sluneční svit, jednak nízký úhel dopadu paprsků a v neposlední řadě zasněžená plocha soláru. Tedy zbývá centrála. Mám. Mám kilowatového Herona. Kdo se mnou někdy byl na horách, kde nebyla el. přípojka ví, ostatním objasním. Stojím na parkovišti pod lanovkou, kde stojí všichni ostatní, kteří přijeli lyžovat a né sedět v autě a čekat na večer. Tedy, nakopnu centrálu v době, kdy jsou všichni na svahu a dřívě citovaný hluk a smrad centrály nikomu nevadí, protože tam nikdo není! Do nádrže naleju vždy cca 1,5l benzínu. Po jeho spotřebování centrála sama zdechne a tedy nehlučí a nesmrdí. Vrátím se z lyžovačky a mám natřískaný baterky tak, že jistě vydržím do druhého dne s celým bydloušem osvětleným, puštěnou TV a bůh ví čím ještě ...
Pro doplnění ještě dodám, že spotřeba mého energobloku na dobití baterií se pohybuje okolo 65W, na což je kilovatová centrála zbytečná. Nicméně, ta 1kW v létě utáhne klimu, v případě potřeby elektrický kompresor, vrtačku, brusku, doma mražák plnej masa v případě výpadku sítě a pod. (používám i mimo bydlouše).
... tak asi tak ... :o

Kamil ;)
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Kamile tvuj postup zni rozumne.
Ovsem predstava (ktera nekdy byva realitou), ze
vsichni prijdou v 16 h ze svahu, nahodi centraly a do noci jedou produkci hluku a smradu, se mi vubec nelibi.
Ale nevadi mi, protoze zkratka na lyze jezdim do kempu.
Nejen kvuli elektrice, ale i kvuli horke sprse po lyzovani,
vyprazdneni kazety, suseni bot atd.
Jinak ale, kdyz nemusim, do kempu nejezdim.
Otazkou take je, jak dlouho bude trvat nez na horskych parkovistich centraly zakazou a nebo diky jim spolecne s vypoustenim vody a vylevanim kazet stani obytek zakazou uplne. A ze pro takovy zakaz nekde staci malo.
V dnesni dobe, kdy k problemum s volnym stanim staci
rozmotana markyza nebo stolek s zidli mi pouziti centraly prijde jako pomerne silny kafe.
I pres to se urcite najdou mista, kde lze centralu nahodit, jeji vyuziti mi ale z meho pohledu a mist, ktera navstevujeme prijde hodne omezene.
Nechci tady vyvolavat zadny hon na "centralare", moje uvaha je jen o tom, zda do centraly investovat ci nikoliv, a pokud ji mam, tak kde ji pouziju.;)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 5 let
Dělá to dle mně obráceně - vyrazí ráno na lyže, pustí elektrocentrálu s 1,5 l benzínu a ta za pár hodin sama zdechne. Běží tedy v době, kdy je na parkovišti jen nějaký pohyb aut či nic. Odpoledne se vrátí a má nabito, večer je ticho.
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
G
gutČlen
Přidáno před 5 let
Já byl dnes v půjčovně nářadí, také prodávají nářadí od všech možných firem.

Nejprodávanější centrála pro firmy je u nich Hecht 66 2500 ale ta je pro nás těžká a velká atd.

Firma Hecht má prý pěkně udělané stránky včetně náhradních dílů. Také je super že servisní místa jsou v každém větším městě.Malých centrál se tolik neprodává tak odezva na kvalitu těch menších u něj není.

Tak přichází v úvahu tři asi nejlepší je invertorová . 2 000 W max 23 kg 13 990 kč

https://cz.hecht....-generator


Pro nás co potřebujeme ,, JEN ,,dobít baterky a mobily nabíječkou by asi (klidně mě opravte) stačily levnější Hecht 66 1300 1 000 W max 3.9 A 27 Kg 4 590 Kč

https://cz.hecht....-generator


Možná by stačila i nejlevnější Hecht GG 950 DC Ale tuto centrálu asi jinak než na dobíjení baterek nepoužijeme. Hecht GG 950 DC 420 W max 2.8 A 16.5 Kg 2 790 Kč.

https://cz.hecht....-elektriny

Poslední dvě centrály bohužel nejsou invertorové tudíž nejsou vhodné pro citlivější elektroniku možná by šlo trošku jim pomoci použitím něčeho takového ale to je bez záruky.
http://eshop.vypo...00912.aspx

Honda 1 300 W https://www.zbozi...da-eu-10i/ 24 000 kč


Tak teť mi někdo poraďte váhu mají i pobočky https://cz.hecht....o/kontakty

Díky za info GUT
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Jenom poznámka, Hecht je bez ohledu na jejich reklamní řeči klasická Čína, takže kvalita odpovídá ceně a nářků uživatelů, kteří si od nich koupili něco extra levného je plný internet. Takže kdo chce, ať si tu centrálu za 2800 klidně koupí, ale ať se nediví, pokud mu za chvíli odejde. Když si koupíte centrálu za 13 tisíc, tak už tam je dostatečná cena, aby to udělali s rozumnou kvalitou.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

caprighia napsal:

Dělá to dle mně obráceně - vyrazí ráno na lyže, pustí elektrocentrálu s 1,5 l benzínu a ta za pár hodin sama zdechne. Běží tedy v době, kdy je na parkovišti jen nějaký pohyb aut či nic. Odpoledne se vrátí a má nabito, večer je ticho.


Dyt jo. Kdyby to tak delali vsichni ;)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

caprighia napsal:

Dělá to dle mně obráceně - vyrazí ráno na lyže, pustí elektrocentrálu s 1,5 l benzínu a ta za pár hodin sama zdechne. Běží tedy v době, kdy je na parkovišti jen nějaký pohyb aut či nic. Odpoledne se vrátí a má nabito, večer je ticho.


Dyt jo. Kdyby to tak delali vsichni ;)
ahoj ti rozumní to dělaji všichni,centrálu mám Hondu 1,zamčenou k zavěsnému zařízení běží vždy odpoledne,to je na parkovišti největší šrumec,takže nikoho neruší,týden bez centrály si nedovedu představit.(jasně jenom v zimě )Otázka byla ,ale jakou centrálu,né jak je používáme,takže 1)Honda 2)Kypor (malá stačí 1kw) jiné jsem nezkoušel..
G
gutČlen
Přidáno před 5 let
Já si nechám taky poradit kterou jestli musím mít tu invertorovou. Já jen vycházím z názoru známého který půjčuje nářadí, ten říkal že má firmy které si u něj kupují cca po třech letech GG 2500 tří roky s ní jezdí po stavbách kde ta centrála žere ten prach od flexy a od vrtaček . Potom koupí další protože ta centrála je nažraná prachu. Taky má Hecht rád protože jednoduše objedná díly.
https://cz.hecht....adni-dily/
Jinak prodává hlavně MAKITU ale třeba kango mi prodal HITACHI že funguje v půjčovně.
Laser od BOSCH protože má v ceně stojan. Kdo nevěří ať tam běží. Adresu pošlu na SZ
Ještě díly https://nd.werco....rcze_Generátorok/1300%20model%20od%202016.pdf

https://nd.werco....rcze_Generátorok/950%20DC%20model%20od%202016.pdf

https://nd.werco....rcze_Generátorok/IG%202200.pdf

Ještě jsem našel ten Kipor cenově je lepší než Hecht ale max výstupní výkon poloviční.
Trvalý 1 700 W proti 900 W https://www.kipor...por-ig1000

Takže pro karavan pro rodinu s noťasem je akademicky nejlacinější KIPOR.
Teť bychom potřebovali někoho kdo nám řekne jestli nám co jezdíme čtyři víkendy a nějaké prázdniny pod lano většinou v česku stačí Hecht GG 950 DC ( když jsem bohužel vrátil obě supr laciné s invertorem do Lidlu.)

Zdar GUT (zatím bez centrály ale pod napětím.)
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

gut napsal:

Já si nechám taky poradit kterou jestli musím mít tu invertorovou. Já jen vycházím z názoru známého který půjčuje nářadí, ten říkal že má firmy které si u něj kupují cca po třech letech GG 2500 tří roky s ní jezdí po stavbách kde ta centrála žere ten prach od flexy a od vrtaček . Potom koupí další protože ta centrála je nažraná prachu. Taky má Hecht rád protože jednoduše objedná díly.
https://cz.hecht....adni-dily/
Jinak prodává hlavně MAKITU ale třeba kango mi prodal HITACHI že funguje v půjčovně.
Laser od BOSCH protože má v ceně stojan. Kdo nevěří ať tam běží. Adresu pošlu na SZ
Ještě díly https://nd.werco....rcze_Generátorok/1300%20model%20od%202016.pdf

https://nd.werco....rcze_Generátorok/950%20DC%20model%20od%202016.pdf
https://nd.werco....rcze_Generátorok/IG%202200.pdf

Ještě jsem našel ten Kipor cenově je lepší než Hecht ale max výstupní výkon poloviční.
Trvalý 1 700 W proti 900 W https://www.kipor...por-ig1000

Takže pro karavan pro rodinu s noťasem je akademicky nejlacinější KIPOR.
Teť bychom potřebovali někoho kdo nám řekne jestli nám co jezdíme čtyři víkendy a nějaké prázdniny pod lano většinou v česku stačí Hecht GG 950 DC ( když jsem bohužel vrátil obě supr laciné s invertorem do Lidlu.)

Zdar GUT (zatím bez centrály ale pod napětím.)
Ahoj,nemám tuto centrálu,ale ze zkušeností bych řekl,pokud to budeš používat s rozumem a přes den tak by to mělo stačit.
caprighiacaprighiaČlen
Přidáno před 5 let
V bydliku ji nemám, ale v práci používáme Hondy 1kW, 2kW a Kipor 1kW, 2kW a 2,6kW. Kipor je sice skoro přesná kopie Hondy a je cca za půlku, ale nevím proč trochu hůře chytá a občas odcházejí svíčky (i když jsou stejné jako v Hondě) Nicméně šunt to není. Mezi 1kW a 2kW není moc velký velikostní a hmotnostní rozdíl, ta 2,6kW je už hodně velká. Ty 1kW běhají na pár litrů benálu dlouho a celkem tiše - řídí si výkon dle odběru a při pouhém dobíjení baterek si brblá v nízkých otáčkách. Honda je fakt v poho, v práci údržba žádná, zima horko déšť a maká. Honda i Kipor mají vývod i na 12V, už jsem tím dobíjel v nouzi baterku napřímo.
Na sever, východ, západ, jih - ať je slunce, horko ,déšť či sníh....
Z
zafirkaČlen
Přidáno před 5 let
No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.

Automatické sloučení 13.10.2018 19:53:
No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.
Upravil zafirka dne 13.10.2018 18:53, před 5 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:

No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.

Automatické sloučení 13.10.2018 19:53:
No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.


Ale dozvedel. Pokud jsi pripraveny, ze centralu musis pouzivat ohleduplne, tak kup Hondu.
OT: jednou jsem mel souseda, co vyndal Hondu, pripojil
na ni el. gril, a to byl hukot nez byly stejky hotovy Grin
Ale na dobijeni na parkovisti v zime pod lanem asi ok .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:

No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.

Automatické sloučení 13.10.2018 19:53:
No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.
Ahoj,myslím si,že nemáš pravdu,pokud to pozorně přečteš,bylo odpovězeno vše..Tichá a spolehlivá Honda 1,0 je ošem drahá,podobná náhrada třeba Kipor 1,0,dále ti doporučili i levnější a nad rámec tvého dotazu rozebrali pro a proti,nevím co více by jsi chtěl...
LRLRČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zafirka napsal:

No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.

Automatické sloučení 13.10.2018 19:53:
No, tak jsem začal s otázkou ohledně centrály,ale jako nováček jsem se vlastně nic nedozvěděl.



Ahoj, mohu se podělit o nějaké zkušenosti.
Mám Kipor IG 2000, kupoval jsem ji před několika roky na základě recenzí a diskuzí z intenetových fór. Potřeboval jsem zdroj energie pro příležitostné použití když nejde proud v nějakém rozumném poměru cena/kvalita V práci a na stavbách pro provoz ručního elektrického nářadí, doma, na zálohování provozu plynového kotle v zimě beru sebou na yacht, když jsi pár dni na divoko nebo na bóji bez možnosti kabelu a máš starší loď s vycyklenou baterkou a nebo baterku vycyklenou nemáš, ale holky nemohou pochopit, proč ten fén v zásuvce na 230 V neběží. Bydlíka mám teprve od letošního roku takže nás čeká první zima asi i s centrálou. Nevím co mě čeká, ale nedělám si iluze že mě 200 Ah olova zachrání. Takže za mě, vem Kipor 2000 a máš rezervu i pro jiné aplikace než karavan, popř. 1000 pokud jen karavan. Kipor je to taková střední cesta. Honda nebo Yamaha ve verzi 1000 nebo 2000 je značkový top výrobek ale i s top cenou. Pokud neřešíš peníze, a tvůj vkus je jednoduchý, tedy že se spokojíš jen s tím nejlepším :) ubírej se tímto směrem. No name centrály kolem 4-5 tis. Kč, Lidl, Hecht a pod. jsou sázka do loterie. Podle mě záleží na serii a jak se sešla šichta, která to vyráběla. Buď budeš mít šťastnou ruku a OK a nebo ne.
Takže asi tak
Lukas
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Aku centrálu my doporučujete keď potrebujem v zima pod lanom dobyť baterky a keď náhodou sa mi pokazí truma kúrenie a budem potrebovať nejak kúriť (napr elektrickým ohrievače čo má 2000 w.). Alebo keď sa pokazí kúrenie tak radšej nastartujem auto a cez 2000w menič budem zásobovať ten elektrický ohrievač?.

Mám 2rocneho syna tak sa bojím že keď sa pokazí kúrenie aby v noci neprechladol.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,266 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27077 sekund | Průměrně za: 0.27077 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB