!Prázdninová soutěž skončila!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 35

· Členové on-line: 3
LucieP, allfa, martindo

· Registrovaní členové: 11,988
· Nejnovější člen: Joseffil

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

lsalus
18.11.2018 20:03
Dobrý den , nemáte tucha kde se dá sehnat (blatník - lem ) na ABBEY VOGUE GTS 416..Děkuji lukas.salus@seznam
.cz

Pavel a Eva
18.11.2018 18:49
Prodám obytnou vestavbu do dodávky Citroen Jumper, Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer, velikost L4 H2. Pouze nábytek bez přístrojů. V případě zájmu pošleme více fotografií. Vestavba může mít 4 lůžka. Záno

trutnovak
14.11.2018 13:15
Ahojky, můžeme se už přihlásit na Velikonoční sraz do Hegyka? a jak se přihlásit? dík za info

Haudke
09.11.2018 16:11
Prodám Fiat Knaus r.v. 2005 výborný stav, alkovna, 4 místa, najeto 130000, krátký vzadu má homologovanou přídavnou bednu, tel: 603482592 e-mail haudke@centrum.cz

PeJa
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
podlahové vytápění - topné koberce
Zdravím všechny, Řeším v karavanu podlahové vytápění. Máme Hobby 460Ufe LaVita. Nevím jestli je v karavanu nějaká příprava, nebo podlaha nefunguje. Na ovládacím panelu je tlačítko na vytápění podlahy (i se rozsvítí) ale nic netopí. Už jsem takhle karavan koupil a prodejce mi říkal že tam je jen příprava. Jde to nějak ověřit? Případně pokud je to příprava, jde to nějak dodělat?
Přemýšlel jsem i nad nejjednodušší cestou a to topné koberce třeba https://www.terko...e-39c.html má stim někdo zkušenosti? Doporučujete případně něco jiného?

Díky moc.
F.
 
Upravit
Ahoj.

Mám stejný karavan a je to opravdu jen příprava. Dále jsem to neřešil. Na zimu mám koberec a hrubé ponožky.

Měj se Bohdan.
Bohdan :z,Petra :t,Verča a Barča p) + VW Multivan + Hobby 460Ufe La Vita!y
 
http://www.bohdancihla.cz Upravit
Locky napsal:

Zdravím všechny, Řeším v karavanu podlahové vytápění. Máme Hobby 460Ufe LaVita. Nevím jestli je v karavanu nějaká příprava, nebo podlaha nefunguje. Na ovládacím panelu je tlačítko na vytápění podlahy (i se rozsvítí) ale nic netopí. Už jsem takhle karavan koupil a prodejce mi říkal že tam je jen příprava. Jde to nějak ověřit? Případně pokud je to příprava, jde to nějak dodělat?
Přemýšlel jsem i nad nejjednodušší cestou a to topné koberce třeba https://www.terko...e-39c.html má stim někdo zkušenosti? Doporučujete případně něco jiného?

Díky moc.
F.


Zkušenost veskrze pozitivní, vše tady:
https://www.carav...d_id=21894
 
http://www.strechuvzhuru.cz/ Upravit
Ahoj ja mam v privesu topeni od firmy I.T.I.Works z Brna poslal jsem jim z papiru sablonu s oznacenim pripojeni 220V vyrez pro stul a oni me udelali rohoz pod koberec k tomu dali termostat, ja jsem spokojeny zapojeni jsem si provedl sam je to jednoduche ,dodají i navod, koberec mohu dat novy když je zaspineny to bohužel u koberce s topnými draty nelze, cena s termostatem plus doprava na prives 560cm byla 9241kc v roce 2016
 
Upravit
Díky moc všem za rady a tipy!!
 
Upravit
Zdravím všechny karavanisty a považuji za nutné podělit se s Vámi o jednu velice špatnou zkušenost s elektrickým topným kobercem a zároveň upozornit na hrozící nebezpečí při jeho užívání.
Na základě sběru informací o topných kobercích, jsem se rozhodl si jej do obytky pořídit také. Ale že nebudu nic dělat svépomocí a oslovil jsem přímo výrobce, firmu TERKO ve Mšeně. Zhruba před dvěma lety jsme se domluvili, vystřihnul jsem šablonu, vybral materiál a po čase jsem topný koberec obdržel. Má spokojenost byla nesmírná až do letošní zimy, kdy jsem při zpozoroval, že se začínají od sebe odlepovat jednotlivé vnitřní vrstvy koberce. Při nášlapu to jednak bylo cítit, jak by se šlapalo po „bublinách“a jednak bylo slyšet v koberci i takové lupání až práskání. Taky jsem zpozoroval, že koberec najednou začíná nějak neúměrně hřát a najednou jsem zjistil, že v jednom místě je topný koberec skrz propálený.
Jak vrchní, tak i spodní vrstva.
A to již jsem se začal obávat toho nejhoršího a bylo tomu tak – došlo i k propálení spodního originál koberce.
Nechtěl jsem ani domýšlet, co se všechno vlastně mohlo ještě stát.
Protože el. topný koberec byl ještě v záruce, obrátil jsem se koncem dubna na firmu TERKO s reklamací. Ve lhůtě stanovené zákonem (skoro 30-tý den) se ozvali s tím, že reklamaci uznávají a začátkem června oznámili, že mi pošlou za topný koberec, zpět peníze.
Poslali, ale až 19.7.
Až dotud, dalo by se říci, to bylo jak takž v pořádku.
Po uznání reklamace jsme hned začali řešit originál propálený koberec v obytce.
Na výzvu fy. TERKO, jsem navrhnul tři možné varianty postupu. Ovšem bylo mi sděleno, že se celá věc bude řešit s pojišťovnou.
Českou pojišťovnou.
Ti se ozvali koncem měsíce srpna se žádostí o prohlídku obytky. Technik konstatoval propálení originálního koberce, a že celý další postup bude řešit příslušný likvidátor.
Řešil to tak, že mi bylo sděleno, že stávající originál koberec není zničený, pouze znehodnocený a poslali mi plnění ve výši cca 1/5 ceny koberce originálního! Dvakrát jsem se odvolal proti rozhodnutí, nikam to sice nevedlo, ale naopak mi právník pojišťovny poradil, že jednak poškozené místo není moc vidět a jednak, že poškození – díru v koberci mám zakrýt topným kobercem!
To už nikdy!
A navíc mi ještě sdělil, že je právně nevýznamné, že chci mít koberec nepoškozený!
Proto Vás karavanisty upozorňuji na možné nebezpečí při používání elektrických topných koberců, zvláště pak od firmy TERKO ze Mšena.
Omlouvám se za román, ale muselo to ze mne ven.
Vlasta
 
Upravit
Není to dlouho co jsi to chválil nejen ty , but je to špatný výrobek nebo montáž . Už to že jsi to položil na stávající koberec je asi chyba , určitě se tam má dát odrazová izolace tepla a ten koberec měl být odstraněn . Je poddajný a ohebný - proto asi došlo k poškození spirály , ta musí být na tvrdém podkladě - dle mého názoru . Divim se že se o to nezajímal dodavatel a ani pojištovák . Tyto výrobky jsou dost nebezpečné i pro domácí použití , jako přikrývky snad ale na ležení pod sebe bych to nedal , už se o tom psalo kolik lidí se popálilo -viz moje sestra. Shock
Přirovnal bych to jako chození po minovém poli , navíc při neodborné montáži . Bezpečnější a levnější je si koupit teplé ponožky už tady zmínované nebo el. ventilátor co má i pojistku proti vyvrácení dát na zem .
:i Žijem jen jednou.
 
Upravit
Ahoj.Až tak bych topné koberce nehanil,je to o něčem jiném než li deky atd....Ale koberec bych pokládal na tvrdý podklad(v žádném případě ne na již položený koberec).Důvod : aby se topná folie co nejméně prohýbala a tím pádem byla co nejméně namáhána.
Hasky
 
Upravit
Díval jsem se na sortiment firmy Terko, ale pokud jsem si dobře všiml, tak, všechny koberce jsou na 230V. Pochopil jsem správně, že ta propálená rohož byla na 230V ? Pokud ano, tak to je sebevražda! Už to tady někde psal Karel Prokop, že do obytky nebo karavanu na podlahu 230 V nepatří. Všude je to izolant a i když budeš mít proudový chránič (a kdo ho má?), tak ten vypne až při 30mA a to je docela slušná rána. Prostě na podlahu patří 12V a přes pořádné trafo. Ruku na srdce: kdo z nás má uzemnění karavanu nebo obytného auta? Pokovené špalíky apod.? Nehlašte se všichni...
Katka a Vlasta
 
Upravit
Nemám zkušenost s vytápěcím kobercem, ale s vyhřívacím potahem (několik kusů kdysi ve favoritu) a elektrickou dečkou (z Lidlu nebo Tchiba, už nevím).
U těch potahů se časem přetrhal topný drátek zašitý cikcak mezi vrstvama potahu, asi by vydržel výrazně víc, kdyby občas neprocházel i švem :-)
Dečka po čase začal hřát nějak víc (předpokládám "mezizávitový" následkem zkratu někde mezi částmi "vinutí"Wink a po pár hodinách se smradem odešel ovladač.
Další dečka z Lidlu zatím statečně funguje.
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
 
Upravit
Proto jsem to uvedl že je to jako chodit po MINOVÉM POLI . Jiné je těch 12V. ale jedině když bude připojen na 220V a honit to přes trafo ,?pro mne je to zbytečná věc a investice kterou nevyužiji .Wink

ANO vyhřívané sedačky- volant a jiné ptákoviny jsou pro rychlý ohřev něčeho studeného ale potom se vypnou . Toto je "vyhřívání "ele. PODLAHOVÉ topení a to je o něčem jiném ,kdy to běží i několik dní a pochozu člověka od 40kg do max 150kg zátěže na plochu chodidla .
Upravil/a Herman dne 08.11.2018 17:55
:i Žijem jen jednou.
 
Upravit
Ahojky dával jsem topnou folii do naší vestavby pod plovoučku od firmy Fenix
www.fenixgroup.cz... 220V výkon 132W a naprostá spokojenost.Hlavně manželka si ji v zimě na horách pochvaluje.
 
http://www.proficarmax.cz Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.52 sekund
179,334,111 návštěv