Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký karavan pro rodinu?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký karavan pro rodinu?

Poslední aktualizace před 6 let
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Dany22 napsal:

Děkuji všem za rady.

Jen tedy doplním. U auta mám maximální bržďěné vozidlo 1400Kg. Zatím nevím zda mohu koupit například karavan o hmotnosti 1100/1500Kg. Jsem limitovaný skutečnou váhou karavanu v daný moment, nebo maximální váhou karavanu v techničáku?

Líbí se mi například karavan Hobby 560, který má zvlášť ložnici, palandy a jídelní stůl.

Hobby 450 posílaný v odkaze se mi líbí, ale právě ta představa neustálého uklízení ložnice a vytváření sezení mě trochu děsí. Možná že mě vyvedete z omylu, třeba to není takový problém.

Ještě dotaz ohledně koupě. Kde kupovat? ČR nebo Německo. Co dovozy z NL?

Děkuji


Jak už psal kolega, je třeba dodržet celkovou hmotnost karavanu - max.hm. v techničáku.
Když jsem řešil váhu, tak jsem pokukoval po karavanech Adria Unica 542 TK. Jsou lehčí, celková váha 1300kg. Nevím jak je na tom Adria s kvalitou a kde ušetřili s hmotností.... Pak jsem objevil karavan Hobby 540 dovezený z Holanska a koupil ho. Osobně bych hledal všude v unii.
Taky mě děsí neustálé rozkládání sezení, ale každý to máme jinak. Když musíš tak musíš :D
Fakt je, že pokud rozložíš stanovou předsíň, sedí se jen tam u grilu.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
LockyLockyČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím, řešili jsme letos na jaře nákup prvního karavanu. Palandy jsme zamítli. Děcka odrostou potom s námi nebudou už jezdit a palandy budou v karavanu jen překážet takže rozkládáme pohovku a naprosto bez problémů. Vybraný byl nakonec Hobby 460Ufe.
Zkušenosti s tažným..... karavan má maximální přípustnou hmotnost 1350Kg, na kouli mám max 1500 (Oct. III) karavan samozřejmě netáhnu plně naložený a stejně si nedovedu představit táhnout nic těžšího. Oktavie je dost lehké auto a jede se s tím mizerně. Takže nic většího bych si ani nedovolil táhnout. Ale zase mám malé zkušenosti a jiní by s tim problém neměli.
Jestli můžu malou reklamu tak veliká spokojenost přes karavany v Teplicich. Dovoz z Německa.
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
My jsme také chtěli kvůli (ne)rozkládání palandy - holky jsou 2x10let, tak předpokládám že s námi ještě nějaký čas jezdit budou. Jedna věc je ušetření "práce" s rozkládáním a druhá pro mě možná ještě důležitější, že mi zůstane sezení i když už šli děti a manželka spát - mnohdy čas, kdy ještě dovyřizuji věci na pc, ... .

Jednou už jsem na té palandě dokonce spal a kromě o něco méně pohodlného zalézání (zalézt tam bylo pořád výrazně jednodušší než rozkládat sezení) jsem byl překvapený, jak v pohodě jsem se vešel a vyspal - na pohled mi to přišlo podstatně menší.
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.Je jasné že je lepší pokud má auto rezervu jak ve výkonu tak ve váze.Ale při dodržení technických standartů absolutně nevidím problém v tahání váhy stanovené v TP.Jako vždy to chce opatrnost.A rozkládání sezení na lůžko?Také jsme to měli a už by jsme to nechtěli.Nejde o to že to dlouho trvá,ale jde o pohodlí.Pokud možno,tak pevné lůžko a něco pevné pro děti - uvidíš že to oceníš.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Hugo 007 píše :

Tvůj problém je v tom, že jezdíš ve dvou, pak nemůžeš chápat 4členou rodinu, o jaké doložnosti chceš u přívěsu mluvit 250kg, kolik je stan ,nábytek , nádobí, to jsou nějací bubáci?
Já radím rodině, až budu v důchodu, taky nebudu mít s váhou problém.
A jezdil jsi vůbec někdy s karavanem ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Já problém nemám. Karavany jsem měl, najezdil jsem s nimi pár desítek tisíc kilometrů a se čtyřčlenou rodinou.
Proto si dovolím tvrdit, že pokud doložnost odpovídá realitě, lze se s celkovou hmotností karavanu popasovat.
A pokud sebou vozím hromadu kravin /což býval i můj případ/, je potřeba zvolit takového tahouna, abych mohl
náklad rozložit.

Jinak co se týká otázky zda karavan s rozkládacím spaním, nebo s palandami.
Měl jsem obě varianty a za sebe můžu doporučit jednoznačně tu palandovou.
Půdorys palanda + fr. postel + stolek se sezením se dá vybrat v délce boudy už
+- 5 metrů a odpovídající hmotností.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
To JiPe s tím souhlasím (y)
Já mám najeto cca 46 000 km, vedu si deník,
tak asi oba víme o čem je řeč.
Upravil hugo 007 dne 10.10.2018 09:27, před 6 let
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
Jinak my jsme s palandovým spokojeni - pravda je, že sme jiný na ostro nezkoušeli. Jako nevýhodu bych viděl akorát méně místa v uličce.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Joe King napsal:

Jinak my jsme s palandovým spokojeni - pravda je, že sme jiný na ostro nezkoušeli. Jako nevýhodu bych viděl akorát méně místa v uličce.


některý půdorysy mají palandy vzadu napříč

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
Máme palandy napříč (Knaus 550). Ulička je úzká kolem linky proti tomu sezení - na vaření samozřejmě v pohodě, akorát se musí dva opatrněji vyhýbat. Když je (v "bezpalandovém" ) proti lince koupelna, tak je tam holt víc místa. Prostě vždycky je to něco za něco - já jsem zatím s volbou uspořádání spokojený.
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Joe King napsal:

Jinak my jsme s palandovým spokojeni - pravda je, že sme jiný na ostro nezkoušeli. Jako nevýhodu bych viděl akorát méně místa v uličce.


některý půdorysy mají palandy vzadu napříč

.


Pokud nemáš 560 s palandama a středovým sezením do U tak je ulička u kuchyně užší - hold se při procházení k manželce přitulím nebo ona ke mě a s dětma
také nemám problém. Velkou výhodu to má, že my můžeme posedět večer a děti zase ráno když dřive vstanou tak mají kde snídat a nechají nás dospat.
Je docela důležité jakým stylem kdo cestuje. Pokud karavan pouze dovezu někam do kempu tam rozdělám předstan tak skládací ležení vůbec nevadí protože
jej nechám jen na spaní a sedím v předstanu. Pokud ale s karavanem cestuji a spím během výjezdu po cestě nebo nadivoko tak se musím obejít jen vevnitř a
pak je trvalé sezení perfektní.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
JardaK2 - máme to úplně stejně, výhoda trvalého sezení tu užší uličku u nás jasně převáží. Jen sem to zmínil jako nevýhodu, která by někomu na tomhle rozložení mohla vadit. Já bych po zkušenostech z první sezóny tohle rozložení neměnil.
aldakawaldakawČlen
Přidáno před 6 let
rodina, 2x dospelak, 2x dite (9+2), otestoval jsem si rozkladani (pujceny karavan), pak precetl hromadu for ohledne karavanu a musim dat lidem za pravdu kdyz tvrdili, ze pokud muzes, tak pro rodinu koupit palandy
takze kdyz jsem kupoval karavan, byl to knaus s posteli, ve stredu naproti kuchynce sezeni a vzadu palandy, na palande se v pohode vyspim i jako dospelak (cca 180cm), kdyz se mazelka roztahovala s rocnim synkem na tom manzelskem dvouluzku :D
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Na téma paland bych ještě poznamenal že nejsou palandy jako palandy. Někteří výrobci je mají určené jen pro děti s omezením hmotnosti do 60kg a tomu přizpůsobenou i velikost. Např. zkrátí palandy o úzkou skříň a ještě zkosí zadní roh a na něj dají žebřík. Já hledal aby byly palandy plnohodnotné a je to super 70x210cm se vyspí i dospělí a pokud není zkosen roh tak se dá spát hlavou na obě strany což je výhoda zejména při spaní po cestě např. na parkingu kde není prostor karavan rovnat (většinou už ani neodpojuji ani nevysouvám nohy).
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 6 let
Taky hlasuju pro palandy, ten náš je má cca 75x210. Bohužel ta vrchní je 55cm od stropu, což je už docela málo. Na druhou stranu spodní zas má místa dost a je zvedací. Tím vznikne garáž s přístupem zvenku.
Každé řešení má své pro a proti. Je potřeba vyzkoušet a prolézt co nejvíce variant a neunáhlit se.

Nicméně původní zadání bylo do 150tis a tam v palandách moc velký výběr není.
Burstner Premio 495TK DoDo(2016) + Ford Tourneo Custom 2018 L1 96kW
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 6 let
Vy, jež proklamujete "palanďák", ano, své výhody to má, nepopírám, ale podívejte se, jaké máte velikosti - vesměs 490 a více a jaké máte hmotnosti karavanů. Tazatel dal jasné zadání - může táhnout max 1400kg, což je většinou karavan ca 460+/- a tam ta dispozice s palandami a jejich velikostí úplně ideální nebývá. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

HONZAV1 napsal:

Vy, jež proklamujete "palanďák", ano, své výhody to má, nepopírám, ale podívejte se, jaké máte velikosti - vesměs 490 a více a jaké máte hmotnosti karavanů. Tazatel dal jasné zadání - může táhnout max 1400kg, což je většinou karavan ca 460+/- a tam ta dispozice s palandami a jejich velikostí úplně ideální nebývá. Honza


I jasné zadání se může změnit:) Myslím, že nejsem sám kdo už nejednou měl "jasno"
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
Mám Knaus Bluewind 550, r.v. 98 a má v papírech právě těch 1400Kg (na váze jsem nebyl)
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 6 let
No právě :). Tak si tam naložený na dovolenou zajeď :). Já to u nového udělám též. Ale jestli to taháš za O3, co je na fotce (pokud jsem poznal správně), tak máš tažný alespoň 1600kg, pokud je to diesel. To tazatel bohužel ne. Ten by nejdříve musel kupovat nové auto. Já mám taky 1400 při 4,6m, ale doložitelnost ca 330kg dle dokladů. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,363,195 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21781 sekund | Průměrně za: 0.21781 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB