Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 jak snížit napětí po připojení do sítě 230V: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

jak snížit napětí po připojení do sítě 230V

Poslední aktualizace před 5 let
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

solarnik napsal:

On kondenzátor napětí nezvýší nikdy. To napětí tam ve špičkách je, akorát na klasickém DC voltmetru se prostě neukáže, když je pulzující. Ukáže se střední hodnota, která se vyhlazením zvyšuje.
Odrušovací kondík má tak malou kapacitu, že nic nevyhladí. Slouží k tomu, aby vyfiltroval vysoké frekvence. Vyhlazovací je zase na nízké. Ale další kondenzátory jsou pravděpodobně i v rádiu a asi tam je i nějaký měnič, který si s tou pulzací poradí. Jinak by to nehrálo.:)


Trocha dopřesnění - voltmetr neukazuje střední, ale efektivní hodnotu. Každý kondenzátor vyhladí napětí, jak moc je otázka odběru, takže i malý kondenzátor způsobí, že při měření napětí voltmetrem s velkým vnitřním odporem bez odběru proudu naměříte Umax, ne Uef. - na to je třeba při řešení takovýchto věcí pamatovat. Ano rádio má jak filtr, tak kondy, tak některá měniče.
Pokud někdo dá k vyhlazení patřičně velký kondenzátor, můžou některá zařízení odejít - např měniče pro zářivky apod.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
Díky moc všem za rady, i těm do SZ. Vše funguje, řešení kondík 1500uF (nesnižoval jsem napětí, ale potřeboval jsem vykrýt pokles při zapnutí čerpadla, pro vyhlazení fungoval i 200uF) a před něj diodu. Detektor je 12-24V, takže mu vyšší měřené napětí nijak nevadí.
Nesmějte se kvalitě mého letování, mám jen obyč pájku a kvůli protažení kabelů s originál konektory nábytkem jsem musel letovat až na místě v ne úplně nestísněných podmínkách, ale vše drží jak kamen :)
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
V
VanČlen
Přidáno před 5 let
1) uprava vetsi nez puvodni zdroj? :-) ale proti gustu...
2) nemas nahodou tu desticku vzhuru nohama?

Ps: napajel jsem router 7,5V tak 12V zdrojem, no slapal 3 roky nez vyhorel ten stabilizator na vstupu... dost zalezi jak to ma koncove zarizeni implementovane, jaky a jak dobre ma chlazeny stabilizator, ale pokud jsou koncove pristroje na 12/24V pak je to obvykle do 30V bez problemu.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Van napsal:

1) uprava vetsi nez puvodni zdroj? :-) ale proti gustu...
2) nemas nahodou tu desticku vzhuru nohama?

Ps: napajel jsem router 7,5V tak 12V zdrojem, no slapal 3 roky nez vyhorel ten stabilizator na vstupu... dost zalezi jak to ma koncove zarizeni implementovane, jaky a jak dobre ma chlazeny stabilizator, ale pokud jsou koncove pristroje na 12/24V pak je to obvykle do 30V bez problemu.

1) jen to tak vypadá na té fotce, ve skutečnosti je to malinké, dokonce by se mi to vešlo i do zdroje, ale je to pod sedačkou vedle, prostor nemá žádné využití...
2) mam, ale v rámci toho pidi prostoru bych to obráceně dával ještě hůř :)
V
VanČlen
Přidáno před 5 let
Tak sis to mohl dat na tzv. vrabci hnizdo primo do toho zdroje, usetril bys za krabicku kabel desticku i misto...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
B
BeryČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Van napsal:

Tak sis to mohl dat na tzv. vrabci hnizdo primo do toho zdroje, usetril bys za krabicku kabel desticku i misto...



Tak, tak, já podobný "přístroje" řeším po spájení zamotáním izolačkou přímo do kablíku :-) Až pokud je součástek tolik, že bych na to vymotal celý klubíčko, nastoupí krabička a silikon udržující tvar vrabčího hnízda ... Plošňák až v případech, kdy bych musel na každou nožičku švába pájet tolik dalších součástek, že se to prostě nevejde :-)
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let
Pánové vrabčáci. Dukecz to vyřešil profesionálně - ano možná by krabička mohla být menší, dráty v liště, nicméně pokud pak někdo někdy bude opravovat elektroinstalaci, bude mu jasné o co jde. Smotanec izolačky, nebo dobastlení do zdroje - to miluju, opravoval jsem takováto udělátka a těm samozvaným Edisonům bych urazil ruce u samé p...le. navíc cokoli jakýkoli Lojza dobastlí do zařízení by mělo být někam zakresleno či popsáno. Často jsem se setkával s dobastlenými součástkami někam a řešil vznikající obvody - oscilátory, které občas blokovali tu činnost ECU, tu zapalování, tu imobilizeru, čidla….
V
VanČlen
Přidáno před 5 let
Bavime se tu o 2 pasivnich soucastkach v serii, to chces rici ze jako nekdo, kdo to opravuje, bys byl zmaten?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Van napsal:

Bavime se tu o 2 pasivnich soucastkach v serii, to chces rici ze jako nekdo, kdo to opravuje, bys byl zmaten?

No, když už... kond je paralelně, dioda v propustném směru sériově.
Neber si to zle, ale pokud si někdo neuvědomí způsob a funkci zapojení musí klást takovéto otázky.
Jinak pokud kamkoli cokoli někdo (samozvaný Edison) dopojuje a nejedná se zrovna o Škodu 120, navíc jsou na drátech připojena jiná elektronická zařízení, měl by se zajímat o vliv bastlu na tato zařízení ergo kladívko aspoň čuchnout co - kromě požadované funkce bastl v interakci s okolím vyrábí. Pro Tvou informaci- přidáním signalizační diody o stavu imobilizeru u forda se zkrátila vzdálenost ovládání a zhoršily starty a vybíjela se baterka . Interakcí s ECU a komfortkou vznikl pouze při některých stavech zařízení oscilátor kmitající na cca 2Mhz + harmonické a auto sice fungovalo, ale divně, startovací baterka se vybíjela (oscilátor bral0,6A - ale jen někdy). Majitele to stálo tisíce za výměny komfortky, baterie, nějakého čidla + práce. Přiznám se, že jsem to našel náhodou při řešení startů a vybíjení baterie - měření impulzů zapalování a nabíjení. No a po několika dalších podobných zkušenostech jsem na tyto bastly poněkud alergický. To že se Tobě něco nestalo neznamená, že je to nemožné.
Pokud něco dělám měl bych si uvědomit aspoň hloubku problému versus své znalosti a přemýšlet nad tím, zda není vhodnější svěřit realizaci odborníkovi.
V
VanČlen
Přidáno před 5 let
Jj, od toho jsou testy EMC, že? s tou diodou to je dobrý point. To se stát může, kdo tu diodu montoval?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
S
solarnikNováček
Přidáno před 5 let
Dioda s kodenzátorem je zlo a mělo by se to svěřit odborníkovi? :D Byl jsem u vývoje nespočtu zařízení, na někeré se dělaly EMC testy (a to jen, protože to aplikace vyžadovala), na některé ne. A ty hodnoty jsou hodně daleko od toho, aby rušily cokoliv v běžném prostředí. Ten jeho "bastl" klidně nechám změřit v laboratoři a vasdím se, že splní DO-160G. :D
Situace popsaná výše je hlavně ostuda Forda, nebo firmy, která ten bezklíč vyvinula...
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let
Pokud si člověk plete pojem a průjem, a pak je z toho prů..r. EMC platí pro systém a ne pro dobastly to pak je certifikovaný systém narušen záškodníkem:D .
Do vojenské zkušebny ve Vyškově jsem se občas podíval, řešili jsme kromě seizmicity právě EMC v souvislosti s možnou interakcí propojených systémů......
Pokud někdo něco občas dobastlí a funguje mu to pak má pocit že je to možno dělat všude a na všem, bohužel praxe nemusí být vždycky taková a s těmi kteří koupili auto s dobastlem jsem se občas setkal:(
Proto myslím, že je třeba býti opatrným a znalým, než někdo něco dobastlí, což u někoho, kdo si plete paralelní a sériové zapojení nemusí vyjít;) v sérii by to tak trochu nefungovalo:D
Dioda s kondenzátorem a zlo? to jsem nenapsal, jen píchnout obecně to někam do systému bez měření před a po může znamenat problém a čím mladší auto, tím může být problém pravděpodobnější - stačí si koupit stavebnici pro mladé techniky a zkoušet a měřit...;) nic víc a nic míň
Sory nerad bych se někoho dotknul, ale debata směřuje trochu jinam, než je užitečné.
Upravil bob7373 dne 18.10.2018 22:20, před 5 let
S
solarnikNováček
Přidáno před 5 let
Vůbec ne, nemyslel jsem to nějak špatně. Souhlas, že rušení tam může vzniknout, ale nedělám si iluze ani o kvalitě koupených výrobků. Jinak pravda, jsme hodně mimo téma, pardon..;)
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let
jen doufám, že nerozpoutám další diskusi...

bob7373: lepší takhle?

ne já to měl v plánu, být to pod páskou, tak z toho nemám radost, jenom jsem neměl doma malou lištu

van: jako já bych byl zmatenej i tak, jak to mám udělaný, být to ve zdroji, tak to nepochopím už vůbec... :)
dukecz Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dukecz, solarnik, TomTP, hasky, Zdenek a Alena, Karel Prokop, rodinny_typ, Discoverfun, rohlicekjan, bob7373, Van, Bery

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,679 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20896 sekund | Průměrně za: 0.20896 (0) sekund | Dotazy: 108 | Použitá paměť: 2.04MB/4MB