!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 37

· Členové on-line: 7
Janici, Vlci, DZIZI, PB KRAK, RomanPatrol, Zdenek a Alena, Bohous a Jana

· Registrovaní členové: 11,892
· Nejnovější člen: globalsuppliersltd

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Pepa a Jarka
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

jarda a danka
07.10.2018 17:44
Prodám našeho mazlíka fiat ducato1.9TD registrace 5/200 s alkovnou spaní pro 5 jízda 4, najeto 108500 cena 295000 tel.702878818

serbik54
30.09.2018 19:28
Poděbrady, prosím, která žena odložila svoji bundu a nechala ji v kempu na lavičce má ji uloženou v restauraci k vyzvednutí.

r73
29.09.2018 23:56
Zdravim, prosím o radu, kde se dá na konci října lyžovat v Rakousku a parkovat hned u sjezdovky. Díky

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
jak snížit napětí po připojení do sítě 230V
solarnik napsal:

On kondenzátor napětí nezvýší nikdy. To napětí tam ve špičkách je, akorát na klasickém DC voltmetru se prostě neukáže, když je pulzující. Ukáže se střední hodnota, která se vyhlazením zvyšuje.
Odrušovací kondík má tak malou kapacitu, že nic nevyhladí. Slouží k tomu, aby vyfiltroval vysoké frekvence. Vyhlazovací je zase na nízké. Ale další kondenzátory jsou pravděpodobně i v rádiu a asi tam je i nějaký měnič, který si s tou pulzací poradí. Jinak by to nehrálo.Smile

Trocha dopřesnění - voltmetr neukazuje střední, ale efektivní hodnotu. Každý kondenzátor vyhladí napětí, jak moc je otázka odběru, takže i malý kondenzátor způsobí, že při měření napětí voltmetrem s velkým vnitřním odporem bez odběru proudu naměříte Umax, ne Uef. - na to je třeba při řešení takovýchto věcí pamatovat. Ano rádio má jak filtr, tak kondy, tak některá měniče.
Pokud někdo dá k vyhlazení patřičně velký kondenzátor, můžou některá zařízení odejít - např měniče pro zářivky apod.

Upravit
Díky moc všem za rady, i těm do SZ. Vše funguje, řešení kondík 1500uF (nesnižoval jsem napětí, ale potřeboval jsem vykrýt pokles při zapnutí čerpadla, pro vyhlazení fungoval i 200uF) a před něj diodu. Detektor je 12-24V, takže mu vyšší měřené napětí nijak nevadí.
Nesmějte se kvalitě mého letování, mám jen obyč pájku a kvůli protažení kabelů s originál konektory nábytkem jsem musel letovat až na místě v ne úplně nestísněných podmínkách, ale vše drží jak kamen Smile
dukecz přiloženo následujícíobrázky:
20181013_111253.jpg 20181013_111243.jpg 20181013_111238.jpg 20181013_103215.jpg 20181013_103203.jpg

http://www.strechuvzhuru.cz/ Upravit
1) uprava vetsi nez puvodni zdroj? :-) ale proti gustu...
2) nemas nahodou tu desticku vzhuru nohama?

Ps: napajel jsem router 7,5V tak 12V zdrojem, no slapal 3 roky nez vyhorel ten stabilizator na vstupu... dost zalezi jak to ma koncove zarizeni implementovane, jaky a jak dobre ma chlazeny stabilizator, ale pokud jsou koncove pristroje na 12/24V pak je to obvykle do 30V bez problemu.

Upravit
Van napsal:

1) uprava vetsi nez puvodni zdroj? :-) ale proti gustu...
2) nemas nahodou tu desticku vzhuru nohama?

Ps: napajel jsem router 7,5V tak 12V zdrojem, no slapal 3 roky nez vyhorel ten stabilizator na vstupu... dost zalezi jak to ma koncove zarizeni implementovane, jaky a jak dobre ma chlazeny stabilizator, ale pokud jsou koncove pristroje na 12/24V pak je to obvykle do 30V bez problemu.

1) jen to tak vypadá na té fotce, ve skutečnosti je to malinké, dokonce by se mi to vešlo i do zdroje, ale je to pod sedačkou vedle, prostor nemá žádné využití...
2) mam, ale v rámci toho pidi prostoru bych to obráceně dával ještě hůř Smile

http://www.strechuvzhuru.cz/ Upravit
Tak sis to mohl dat na tzv. vrabci hnizdo primo do toho zdroje, usetril bys za krabicku kabel desticku i misto...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte

Upravit
Van napsal:

Tak sis to mohl dat na tzv. vrabci hnizdo primo do toho zdroje, usetril bys za krabicku kabel desticku i misto...

Tak, tak, já podobný "přístroje" řeším po spájení zamotáním izolačkou přímo do kablíku :-) Až pokud je součástek tolik, že bych na to vymotal celý klubíčko, nastoupí krabička a silikon udržující tvar vrabčího hnízda ... Plošňák až v případech, kdy bych musel na každou nožičku švába pájet tolik dalších součástek, že se to prostě nevejde :-)
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka

Upravit
Pánové vrabčáci. Dukecz to vyřešil profesionálně - ano možná by krabička mohla být menší, dráty v liště, nicméně pokud pak někdo někdy bude opravovat elektroinstalaci, bude mu jasné o co jde. Smotanec izolačky, nebo dobastlení do zdroje - to miluju, opravoval jsem takováto udělátka a těm samozvaným Edisonům bych urazil ruce u samé p...le. navíc cokoli jakýkoli Lojza dobastlí do zařízení by mělo být někam zakresleno či popsáno. Často jsem se setkával s dobastlenými součástkami někam a řešil vznikající obvody - oscilátory, které občas blokovali tu činnost ECU, tu zapalování, tu imobilizeru, čidla….

Upravit
Bavime se tu o 2 pasivnich soucastkach v serii, to chces rici ze jako nekdo, kdo to opravuje, bys byl zmaten?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.43 sekund
177,060,575 návštěv