!Prázdninová soutěž skončila!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 23

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 12,057
· Nejnovější člen: Vladimir Rusek

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Terenak
10.12.2018 22:54
Dobrý den, neporadil by někdo s opravou na F.Ducato 2,5Td nemaže motor olej nahoru na vačku. Kde hledat příčinu a nebo co vyměnit. Díky

Schneegast
06.12.2018 22:19
Dobrý den, máme caravan hobby 560 deluxe 2000 a chtěla bych poprosit o radu jak složit stolek a narovnat matrace na ležení. Děkuji moc. lucie.snezna@sezna
m.cz

TrikeHonza
01.12.2018 10:44
Poděkování panu T.Kahounovi Tom-Car servis. Vyřízení veškerých formalit k přepsání celkové váhy obytného auta z 3850kg na 3500kg. Vřele doporučuji, příjemné jednání. Trike Honza Letohrad.

David250
28.11.2018 22:57
mate nekdo tip a zkusenost na parkovani pres noc, pobliz centra Prahy v dobe vanocnich trhu

lsalus
18.11.2018 20:03
Dobrý den , nemáte tucha kde se dá sehnat (blatník - lem ) na ABBEY VOGUE GTS 416..Děkuji lukas.salus@seznam
.cz

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » OSTATNÍ » Pokec
 Vytisknout diskuzi
S karavanem na lyze
Ahoj

Muzu se prosim zeptat jestli nekdo jezdi s karavanem na lyze? Jako ze vezmu karavan, prejedu do alp do kempu, pripojim se na 220 topim elektrikou nebo plynem
Prijde mi ze vetsina mistnich "matadoru" v zime nejezdi a nedochazi me tak uplne proc.

Je problem se silnicema (jako ze sjizdnosti silnic - taham karavan zadokolkou MB Vito)? Nebo s vlhkosti / vysusenim veci z lyzovani?
Nebo proste je brzy tma a pro decka je lepsi byt nekde na horske chate nez mit pro sebe relativne maly prostor karavanu?
Nebo je v karavanu i pres topeni zima (tohle se asi lisi kus od kusu, ja mam elektricke i plynove topeni a zatim jsem ho ani v chladnych podzimnich ranech nepouzil - takze tady bych problem nehledal a kazdopadne si to ozkousel predem doma na zahrade)

Mam za sebou jen jedno leto s karavanem, deti spokojeny, ja jeste vic a tak premyslime jestli by neslo jezdit i v zime

Diky

Upravit
Ahoj, jezdil jsem na lyže i s přívěsem, teď jezdím obytňákem, v zimně jsem zatím v kempu
ještě nikdy nebyl. Je to náročnější trochu na místo, zimní bundy, kalhoty atd. jsou prostorově
náročnější, ale dá se to. Syn a já jsme nadšení, žena trochu méně :-)
Petr

Upravit
innkeepers napsal:

Ahoj

Muzu se prosim zeptat jestli nekdo jezdi s karavanem na lyze? Jako ze vezmu karavan, prejedu do alp do kempu, pripojim se na 220 topim elektrikou nebo plynem
Prijde mi ze vetsina mistnich "matadoru" v zime nejezdi a nedochazi me tak uplne proc.

Je problem se silnicema (jako ze sjizdnosti silnic - taham karavan zadokolkou MB Vito)? Nebo s vlhkosti / vysusenim veci z lyzovani?
Nebo proste je brzy tma a pro decka je lepsi byt nekde na horske chate nez mit pro sebe relativne maly prostor karavanu?
Nebo je v karavanu i pres topeni zima (tohle se asi lisi kus od kusu, ja mam elektricke i plynove topeni a zatim jsem ho ani v chladnych podzimnich ranech nepouzil - takze tady bych problem nehledal a kazdopadne si to ozkousel predem doma na zahrade)

Mam za sebou jen jedno leto s karavanem, deti spokojeny, ja jeste vic a tak premyslime jestli by neslo jezdit i v zime

Diky

Zkušenosti jen ze zahraničí, když jsem měl karavan:
-Obecně, zvláště v zimě je potřebné dobře naplánovat cestu a vyhnout se případným rizikům ( např. stoupání do průsmyků apod...), potom s cestou není problém, pokud netrefíš "nějakou kalamitu" - to mají problém všichni...
-parametr - děti je vždy potencionální problém a s omezeným prostorem v karavanu moc řešení nemá. řešení jsou: např. vybrat místo, kde jsou aktivity po lyžování nebo obecně zimní kempy v Rakousku, Itálii apod. mají zázemí pro děti (herny apod.) k dispozici.
-topení je základ, hlavně pokud opustíš karavan, temperovat, temperovat. Náplň láhví plynu doporučuji propan. Na více než 3 dny jedna láhev nestačí. V zahraničí jsou zimní kempy např. vybaveny i přípojkami na plyn.
-samostatná disciplína je zateplení - okna, zádveří a místa, kde může unikat teplo... na druhé straně za mě moc důležité, pravidelně větrat
-kempy mají budovy se sušárnami, pro uskladnění lyží a pokud ne, tak v nejbližším areálu mají nasmlouvané boxy pro uložení lyží a bot.
-mám několikrát vyzkoušený karavaning v zimním kempu i v -22 °C a vše ok. Poznámka: při této teplotě elektrika moc nefunguje. Ještě podstatné: teplý vzduch je potřebné "honit" rozvody vzduchu v karavanu. El.topidlo někde v prostoru není dobrá volba... Na podlaze koberec - pocit tepla vylepšíš, kdo má citlivé nohy na chlad, tak to je základní problém: dole chladněji, nahoře hoří hlava: Rozvod vzduchu a přídavný ventilátor řeší situaci.
-vyjeď a uvidíš, po každém zimním kempování ti karavan "našeptá co pro něho udělat jinak. Nakonec, vždy můžeš zapřáhnout a jet domů.
-zimní kemping má své kouzlo a stojí za to ho vyzkoušet.
- karavan jsme prodali, jezdíme OA každou zimu a myšlenka, že OA uskladním do jara je pro nás nepřípustná.

Před zimou to chce udělat servis - promazat těsnění oken, dveří apod, vyzkoušet topení a koupit/vyrobit zateplení na okna apod...
Povinná výbava? - určitě lopatka a smeták na tyči... lano máš v autě.
Jízda s karavanem má určitá specifika v zimě, zvláště při jízdě z kopce dolů, ale videí a doporučení je hafo. Jen se jich držet nepodcenit situaci. Sám jsem si vyzkoušel prudší přibrzdění z kopce dolů na sněhu a karavan si jel kam chtěl... , ale dopadlo to dobře.
Až budeš v kempu, tak uvidíš co mají ostatní nebo jak to dělají. Např. provoz toalety v zimě, vlastní použíti vody atd. Pozitivní je, že v zimě ušetříš za provoz lednice - máš ji v kastlíku nebo venku...
Při delším pobytu v zimním kempu je dobré mít předstan.
Snad ti to pomohlo...

http://www.lmfoto.cz Upravit 2
prosím, čím, jak jste izolovali okna v přívěsu?

Upravit
jimik napsal:

Nikdy ničím.Než se s tím tvořit,vezmu raději jednu lahev plynu navíc.
Hasky

Upravit
jimik napsal:

usili jsme z mirelonu, jinak se da koupit hotove podle velikosti okna. Vyuziti i v lete proti slunci

http://www.lmfoto.cz Upravit
Úspěšně jsme vyměnili obytné auto za přívěs a letošní zimu jej chceme pořádně vyzkoušet. Jen nevím jak s vodou, ta odpadní bude mrznout, tak to chci řešit kbelíkem se solí pod přívěsem, nevím jestli je to optimální nebo jsou jiné možnosti. Záchod máme v pčívěsu se samostatnou nádrží na splachování a nevím jak je uložena z hlediska vyhřívání, zda-li je nutné raději i pro splachování použít nemrznoucí “vodu”?
Jsem moc rád za takové téma! Jen tak dál a houšť ...
Máte-li zkušenosti a doporučení bude supr je zde uvést.
PS: zima se blíží Dobře ty

Upravit
MartinL napsal:

Úspěšně jsme vyměnili obytné auto za přívěs a letošní zimu jej chceme pořádně vyzkoušet. Jen nevím jak s vodou, ta odpadní bude mrznout, tak to chci řešit kbelíkem se solí pod přívěsem, nevím jestli je to optimální nebo jsou jiné možnosti. Záchod máme v pčívěsu se samostatnou nádrží na splachování a nevím jak je uložena z hlediska vyhřívání, zda-li je nutné raději i pro splachování použít nemrznoucí “vodu”?
Jsem moc rád za takové téma! Jen tak dál a houšť ...
Máte-li zkušenosti a doporučení bude supr je zde uvést.
PS: zima se blíží Dobře ty

Ahoj.Do splachovací vody přileji truchu nemrznoucí směsi do ostřikovačů a do odpadní vody také+sůl.
Hasky

Upravit
Nemilany napsal:

innkeepers napsal:

Ahoj

Diky

Zkušenosti jen ze zahraničí, když jsem měl karavan:
-Obecně, zvláště v zimě je potřebné dobře naplánovat cestu a vyhnout se případným rizikům ( např. stoupání do průsmyků apod...), potom s cestou není problém, pokud netrefíš "nějakou kalamitu" - to mají problém všichni...
-parametr - děti je vždy potencionální problém a s omezeným prostorem v karavanu moc řešení nemá. řešení jsou: např. vybrat místo, kde jsou aktivity po lyžování nebo obecně zimní kempy v Rakousku, Itálii apod. mají zázemí pro děti (herny apod.) k dispozici.
-topení je základ, hlavně pokud opustíš karavan, temperovat, temperovat. Náplň láhví plynu doporučuji propan. Na více než 3 dny jedna láhev nestačí. V zahraničí jsou zimní kempy např. vybaveny i přípojkami na plyn.
-samostatná disciplína je zateplení - okna, zádveří a místa, kde může unikat teplo... na druhé straně za mě moc důležité, pravidelně větrat
-kempy mají budovy se sušárnami, pro uskladnění lyží a pokud ne, tak v nejbližším areálu mají nasmlouvané boxy pro uložení lyží a bot.
-mám několikrát vyzkoušený karavaning v zimním kempu i v -22 °C a vše ok. Poznámka: při této teplotě elektrika moc nefunguje. Ještě podstatné: teplý vzduch je potřebné "honit" rozvody vzduchu v karavanu. El.topidlo někde v prostoru není dobrá volba... Na podlaze koberec - pocit tepla vylepšíš, kdo má citlivé nohy na chlad, tak to je základní problém: dole chladněji, nahoře hoří hlava: Rozvod vzduchu a přídavný ventilátor řeší situaci.
-vyjeď a uvidíš, po každém zimním kempování ti karavan "našeptá co pro něho udělat jinak. Nakonec, vždy můžeš zapřáhnout a jet domů.
-zimní kemping má své kouzlo a stojí za to ho vyzkoušet.
- karavan jsme prodali, jezdíme OA každou zimu a myšlenka, že OA uskladním do jara je pro nás nepřípustná.

Před zimou to chce udělat servis - promazat těsnění oken, dveří apod, vyzkoušet topení a koupit/vyrobit zateplení na okna apod...
Povinná výbava? - určitě lopatka a smeták na tyči... lano máš v autě.
Jízda s karavanem má určitá specifika v zimě, zvláště při jízdě z kopce dolů, ale videí a doporučení je hafo. Jen se jich držet nepodcenit situaci. Sám jsem si vyzkoušel prudší přibrzdění z kopce dolů na sněhu a karavan si jel kam chtěl... , ale dopadlo to dobře.
Až budeš v kempu, tak uvidíš co mají ostatní nebo jak to dělají. Např. provoz toalety v zimě, vlastní použíti vody atd. Pozitivní je, že v zimě ušetříš za provoz lednice - máš ji v kastlíku nebo venku...
Při delším pobytu v zimním kempu je dobré mít předstan.
Snad ti to pomohlo...

Ahoj,
já jezdím vcelku často s karavanem na lyže a:

- zimní gumy auto i karavan,
- za mne ideálně čtyřkola..přeci jenom když musíš v kopci zastavit na sněhu, není to pak sranda
- ráno při odchodu na lyže aspoň 5 min vyvětrat- vlhkosti je furt dost po noci
- sněhové řetězy
- pro pohodlnost automatické přepínámí mezi lahvemi, abys nemusel vyskakovat v noci do mrazu
- nějaké hry na večerní hraní ( aspoň karty, kostky,atd..)

Upravit
Ahoj druhým rokem provozuji web stránky www.skiing-parkin... jsou zde hlavně místa na parkování u sjezdových tratí ale třeba zde najdeš i nějaký kemp pro karavan. Přeji mnoho pěkných zážitků ze zimního kempování Wink
Marek WinkVlaďka WinkNiky Pfft Terka Pfft
www.skiing-parking-camping.com
FB https://www.facebook.com/groups/476149566065717/

http://www.skiing-parking-camping.com https://rodi Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.46 sekund
180,679,488 návštěv