Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Cena plynu 1x.láhev PB: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Cena plynu 1x.láhev PB

Poslední aktualizace před 5 let
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Jaké máte ceny u vás ? konkrétně na čerpacích stanicích? - v plynárnách je to jiné a levnější ví každý .

Dnes jsem zajel na Benzinku a 1x láhev -550kč tak nevím asi tržní mechanismus , o kus dál za 380kč- dost velký rozdíl že?nebo horší kvalita plynu.Jestli to půjde timto tempem tak tam namontuji kamna které tam měl jeden camper v Hegyku sice stál o kus dál u lesa ale topil dřevem co tam našel .(y
Žijeme jen jednou.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Já kupuju PB za 300kč.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Fun
Smile
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Já kupuju propan do kompozitek z Kralupolu za 420,-Kč.
A udivuje mě, že pokud někdo vlastní obytný vůz za statisíce se kterým projezdí za sezonu naftu za desetitisíce, tak řeší cenu několika náplní plynu...
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 6 let
Já koupil plnící alugasku a mám po problému. Vzhledem k ceně auta a dalších výdajů je to pakatel :)
A plyn kupuju u podomních prodejců. Cena naposled 330,-. Jsou v každé vesnici, tak nevidím důvod, proč podporovat předražené benzínky.
A kvalita bude nejspíš stejná. Většinou je to všechno flaga, jestli se nepletu.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem to zjistil je to firma kralupy nový dodavatel,nevim proč je na mírové..?
Žijeme jen jednou.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tivat napsal:

Já kupuju propan do kompozitek z Kralupolu za 420,-Kč.
A udivuje mě, že pokud někdo vlastní obytný vůz za statisíce se kterým projezdí za sezonu naftu za desetitisíce, tak řeší cenu několika náplní plynu...



Ahoj, já to nazývám zlodějnou, když někdo může prodat 10kg plynu za cca300kč a jiný za 550kč
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 5 let
Přesně tak. Kdyby všude chtěli 550,- Kč, byl by klid (y)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
upmanupmanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, Alugas a mas po starostech nejen v CZ, ale i v zahranici. Proste uvidis LPG a natankujes. Navic to dava super vstup do "statistika nakladu na vyjezdu", pri navratu proste dotankuji na full a tak vidim, jak moc jsem topil. Proste pohoda jazz a ano, zlodejiny nepodporovat.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

upman napsal:

Ahoj, Alugas a mas po starostech nejen v CZ, ale i v zahranici. Proste uvidis LPG a natankujes. Navic to dava super vstup do "statistika nakladu na vyjezdu", pri navratu proste dotankuji na full a tak vidim, jak moc jsem topil. Proste pohoda jazz a ano, zlodejiny nepodporovat.



A v zimě tankuješ co?
mbmbČlen
Přidáno před 5 let
To upotreblenci
Ahoj, já to nazývám zlodějnou, když někdo může prodat 10kg plynu za cca300kč a jiný za 550kč[/quote]

Víš, tomu se říká tržní hospodářství, ale říkej si tomu jak chceš...
300 kč není u prodejců ani jejich nákup, možná tu cenu má nějaká plnírna, ale taky záleží kde a od koho ten propan bere. Když si spočítáš náklady a hlavně slavné EET, tak se divím, že to ještě někdo prodává mimo čerpací stanice.
Já ho mám za 400,- v Praze a nemít u toho servis, tak se nemůžeš uživit. Mám to pro kamarády karavanysty a ta dvacka mi EET nezaplatí...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
upmanupmanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Majli napsal:

Citovat

upman napsal:

Ahoj, Alugas a mas po starostech nejen v CZ, ale i v zahranici. Proste uvidis LPG a natankujes. Navic to dava super vstup do "statistika nakladu na vyjezdu", pri navratu proste dotankuji na full a tak vidim, jak moc jsem topil. Proste pohoda jazz a ano, zlodejiny nepodporovat.



A v zimě tankuješ co?


LPG samozrejme, co jineho - v zime se meni pomer propanu, casto uz je to cisty propan - pochopitelne, jinak by auta na LPG nemohla v zime vubec jezdit. Ze zacatku jsem se bal ale klid - 3 zimy vcetne -18 v Alpach a no problema.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
P
pavel2Člen
Přidáno před 5 let
Tak ještě k té ceně- aktuální cena LPG na čerpačce 15,40,-/l , tak počítejte 10kg láhev / hustota PB 0,58l/kg = 17,25l do 10kg láhve x15,40,- Kč náplň za 266,-
A čerpačka má už svůj zisk. Za 10kg láhev je dle mého se slušnou marží cena do 350 OK. ( neznám ceny za distribuci)
A k těm výměnám to taháte stále 2 láhve a dojíždíte je až do dna? , nebo+- 20% zbytku dáváte grátis zpět a berete zase novou za xxx Kč. Dle mého plnící láhev je nejlepší řešení (- je cena). Já osobně vozím jednu (v zimě 3) alu s tarou 7,5kg neplnící. A po výjezdu doplňuji dle potřeby -zvážím dopočítám a na pumpě dopustím do 10kg.
Úplně stejně to dělají s flaškama do horkovzdušných balonů.
Pavel
H
homČlen
Přidáno před 5 let
Dovolím si pár poznámek, snad to není mimo téma.
Já osobně, po špatných zkušenostech, nechávám plnit svoje lahve (kompozitky a hliníkáče) celoročně „čistým propanem“ u Soptíka v Čelákovicích. Nevím aktuální cenu ale naposled cca 340 Kč. A protože hlavně v zimních měsících může v lahvi zůstat až 1 kg nespáleného plynu (plyn už nemá dostatečný tlak na spuštění Trumy!) láhve před plněním úplně vyprázdním. Mám takový tem hořák na svařování. Tak se zbavím případného kondenzátu a různých nežádoucích srágor co můžou zůstav v lahvi. Je dobré, aby láhev před plněním byla úplně prázdná!!!! Pro ty, kteří to myslí se zimními výjezdy moc nedoporučuji měnit láhve. Obávám se, že obsah flašek před plněním většina plníren neřeší.
Můžu se zeptat mb jak řešíš při plnění lahví tento problém??????
No a světe div se, nedávno jsem s preventivných důvodů čistil po 5 letech komínky a ty byly čisté!!! A to žádný filtr nepoužívám.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel2 napsal:

Tak ještě k té ceně- aktuální cena LPG na čerpačce 15,40,-/l , tak počítejte 10kg láhev / hustota PB 0,58l/kg = 17,25l do 10kg láhve x15,40,- Kč náplň za 266,-
A čerpačka má už svůj zisk. Za 10kg láhev je dle mého se slušnou marží cena do 350 OK. ( neznám ceny za distribuci)
A k těm výměnám to taháte stále 2 láhve a dojíždíte je až do dna? , nebo+- 20% zbytku dáváte grátis zpět a berete zase novou za xxx Kč. Dle mého plnící láhev je nejlepší řešení (- je cena). Já osobně vozím jednu (v zimě 3) alu s tarou 7,5kg neplnící. A po výjezdu doplňuji dle potřeby -zvážím dopočítám a na pumpě dopustím do 10kg.
Úplně stejně to dělají s flaškama do horkovzdušných balonů.
Pavel

Ahoj v diskuzi o LPG, za mě:
-výpočet je správný, myšlenka také, ale má to i odvrácenou stranu a to vstupní náklady,
-vybavení OA 2 láhvemi na plnění vyjde na +/- 18.000-20.000 Kč (bez ceny regulátoru a filtru - cca navíc 6.000 Kč ???? +/-),
-počet láhví co naplníš výměnou versus provedení "přestavby (20.0000 Kč / 400 Kč = 50 láhví
-? kolik láhví spotřebuje obytkář za rok ? : když 2 láhve, tak se cena investice srovná za 25 let, když 4 láhve, tak se cena investice srovná za 12 let a něco...

S čím zásadně nesouhlasím, (nepsal jsi to ty), že v zimě LGP je téměř jako PROPAN. Dovolím si dokonce silnější výraz, je to hluboká mýlka. Zvlášť v zimě nikdy nevyčerpáš láhev naplněnou LPG (propan-butan), ale láhev čistého propanu lze vybrat až "na dno". Nehledě na další souvislosti, jako to, že LPG obsahuje vyšší podíl olejů, které zanášení sítka atd.. Ale o tom jsem již někdy zde psal a dokonce jsem zveřejnil tabulky, které určují normativně obsahy olejů v propan-butanu a Propanu. A to nehovořím o vyšší výhřevnosti u propanu a pokud spotřebiče jedou na propan, lze očekávat vyšší spolehlivost a životnost spotřebičů.

Ano, je to pohodlné mít plnění. Flexibilita, že v zahraničí (i v ČR) vždy doplním na čerpačce není vždy jistá. A pokud doplním tak LPG.
Najít místo na cestě, kde natankuješ propan - je poměrně velký problém.

A na konec, pokud by někdo chtěl do láhve, kde plnil LPG (propan-butan) naplnit propan, je potřebné láhev, nádrž odkalit (vypustit butan a ten sajrajt co tam je na dně vypustit ven...)

Omlouvám se, napsal jsem jen jiný pohled na věc.
Upravil hymer662 dne 01.10.2018 14:33, před 5 let
H
homČlen
Přidáno před 5 let
Úplný souhlas s Nemilany, jen snad při velkých mrazech i propan v nevyhřívané schránce nevyčerpáš úplně.
Dalším z mnoha důvodů, proč já používám obyčejné kompozitky a hliníkáče plněné propanem je ten, že znám vždy aktuální a přesný stav náplně. Zvážím odečtu kilo a jeto. Minulý rok při 10denním výjezdu na divoko do Alp při nočních teplotách přes -20 a denních -10, k tomu vítr, spotřeba raketově stoupla na 1 náplň za 2dny. Neznat přesný a relevantní obsah lahve by bylo smrtelné!!!!!
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Chlapi tady jsem vám hodil lano "jak by uvedl kolega " X na pokec ale hlavně je to o ceně u různých dodavatelů a prodejců . Ta cena 550kč je nad limit asi se vedoucí na pumpě sekla ve výpočtu .
Žijeme jen jednou.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 5 let
Jen bych chtěl ujasnit nějaké nepřesnosti, které se tu objevili.

Podle mě je to takto (ale ruku do ohně bych za to nedal) :)
V létě je poměr plynů 40/60 pro butan a to proto, že má vyšší výhřevnost, tak auta míň žerou a je snad i levnější.
A v zimě se mění na 60/40 ve prospěch propanu. A to pro to, jak už bylo zmíněno, že má nižší bod odpařování, takže líp funguje v nižších teplotách. Ale rozhodně nemá vyšší výhřevnost.

A pro toho, kdo má lahve zastavěný na pevno, není nic jednoduššího, než si do schránky zavést výdech z topení a pak flašky fungují bez problému i s letní náplní.

Jo a počítat návratnost alugasky jistě má smysl, ale pouze jako informační hodnota. Je to spíš o tom komfortu. Neb v obytném autě nemá návratnost snad nic :) A jak sem psal vejš. V ceně auta, je to zanedbatelných pár procent.
Přijedu z výjezdu, neřeším kolik mi tam zůstalo a tak. Prostě dotankuju třeba 5 litrů a mám připraveno na příště a nemusím přemýšlet, jeslti láhev už vyměnit, nebo si pro jistotu někam dát další, kdyby náhodou došla.

Jen nevýhoda, že prej v itošce nebo kde nechtěj tankovat do obytňáků.
upmanupmanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, kupodivu 60/40 bohate staci i v -18 a lahev hreje 4 dny stejne, jako to bylo s cistym propanem. Ja osobne vozim celorocne 1 alugas a tu doplnuji dle potreby a 1x 11kg propan (btw uz ji mam 2 roky a pořád je tam 1/2) na prekryvnou dobu. Skodo to ale nikdy neni potreba, proste LPG se da poridit vsude.

Co se tyce bordelu, ano, lednici musim cistit co rok, zacne desne smrdet a tak vycistim kominek od sazi. Jak je nam Truma netusim a trosku se bojim, lec chyta i nadale na poprve, takze to zase az tak strasne nebude.

Proste za me je alugas jedine rozumne reseni pro lidi, co jezdi jako ja na dlouhe vyjezdy a mimo kempy. Navic investice se vrati relativne zahy, ovsem co je hlavnim benefitem je fakt, ze uz vazne neresim, jestli nahodou nebezi topeni na moc.

No a po cca 2 letech sem si rikal jak ze to bude s tim kalem. Tak jsem alugas vyndal z auta (uz prazdnu) a zakverlal. Nic. Tak sem ji otocil vzhuru nohama ze treba neco vytece. Nic. Alias bud mam proste stesti a ve Swissu, Italii a Spanu davaji do LPG vice propanu (vyhrevnost v zime je naprosto srovnatelna s citym propanem), nebo to s tema kalama a olejem nebude tak zhave a proste se to spali.

Ciste prakticky. Z netu jsem si stahl POI vsech LPG plniren do TomToma a kdyz cestou vidim a treba 3 dny sem netankoval, tak proste doplnim. Viz https://www.mylpg...
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let
V zimě topím naftou, plyn (propan) jenom pro lednici a jako zálohu (y)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Laky, zemanekpetr, Fun, Tivat, dracekvo, upotreblenci, TomTP, upman, Majli, mb, pavel2, hom, hymer662, Vasu, Bery, hasky, Hornici

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,975 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23456 sekund | Průměrně za: 0.23456 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB