Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nosič kol dopředu i dozadu?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nosič kol dopředu i dozadu?

Poslední aktualizace před 6 let
ZdenekZsPZdenekZsPČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím a omlouvám se, protože se tohle téma už někde tady minimálně okrajově probíralo, ale nějak se k němu nedokážu propátrat.
Dotaz: mám na oji karavanu nosič na dvě kola a pokud jedeme i s dětma, tak další dvě kola musím dát do karavanu a nebo na zahrádku auta (obojí je trochu opruz).
Přemýšlím o přidání nosiče na dvě kola ještě na zadek karavanu, ale "někde" jsem se dočetl, že to není pro jízdu nic moc.
Karavan 750 - 1000 kg a tahoun taky nic moc 1,6 benzín (1500kg).
Mám případně 4 kola řešit zadním nosičem a nebo ty dvě kola nechat na střeše auta?
Dík za názory a rady.
Zdeněk
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

ZdenekZsP napsal:

Zdravím a omlouvám se, protože se tohle téma už někde tady minimálně okrajově probíralo, ale nějak se k němu nedokážu propátrat.
Dotaz: mám na oji karavanu nosič na dvě kola a pokud jedeme i s dětma, tak další dvě kola musím dát do karavanu a nebo na zahrádku auta (obojí je trochu opruz).
Přemýšlím o přidání nosiče na dvě kola ještě na zadek karavanu, ale "někde" jsem se dočetl, že to není pro jízdu nic moc.
Karavan 750 - 1000 kg a tahoun taky nic moc 1,6 benzín (1500kg).
Mám případně 4 kola řešit zadním nosičem a nebo ty dvě kola nechat na střeše auta?
Dík za názory a rady.
Zdeněk

Já když dám dozadu kola, musím jet pomalejc - má tendenci se výrazně víc kývat a to rozkmitává zadek karavanu - ale je to tím, že mám v ten moment málo váhy na kouli - nevážil jsem to, ale prostě mi to kouli moc odlehčí a v rychlosti nad 120 je to hodně znát.
Nicméně laicky - jestli máš na oji 2 kola a 2 dáš dozadu, tak to bude celkově tak nějak k nule a budeš mít ideální zátěž, takže bych se toho nebál :) ty těžší na oj...
Určitě bych si zvážil, kolik máš teď na kouli, kolik máš na kouli když dáš kola na oj a uvidíš, jak jsi na tom - stačí pod postavit osobní váhu a položit na ní nějakou rozumnou tyčkou karavan...
Max. zatížení je tak koule je tak 75 - 90 kg, dle typu a čím větší zatížení (v limitu přípustnosti) tím líp se jede...
Takže když zvážíš a budeš mít i s kolama na oji na kouli 50 kg, tak bych se možná docela bál je dát dozadu, pokud bych současně neřešil, jak zatížit předek, pokud budeš mít kolam na kouli 120 kg, tak krásně vyřešíš, že mám v předu moc váhy.
ZdenekZsPZdenekZsPČlen
Přidáno před 6 let
Díky moc za docela obsáhlou a hlavně srozumitelnou odpověď.
Převážím to všechno na oji a po první cestě uvidím.
Tak ještě jednou díky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ZdenekZsP, dukecz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,480 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14625 sekund | Průměrně za: 0.14625 (0) sekund | Dotazy: 53 | Použitá paměť: 1.63MB/2MB