Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ford 2,0 a ukazatel stavu Adblue: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ford 2,0 a ukazatel stavu Adblue

Poslední aktualizace před 6 let
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let
Mam novy Ford 2,0, najeto 9000km. Pri koupi pred rokem byla plna nadrz Adblue (tedy asi 20l). Po 4500 km mi hlasil pocitac dopln Adblue, dojedes uz jenom asi 2300km. Rekl jsem si ok, asi vetsi spotreba u noveho motoru. Ale ne. Dolil jsem pouhych 9l a byla plna nadrzka. Ujel jsem dalsich cca. 4000km a opet stejna hlaska. Dolil jsem opet pouze cca. 9l. Spotreba Adblue je tedy cca. 2.5l na 1000km, coz je ok. Ale proste to hlasi prilis brzo, kdyz je tam jeste cca. 10l v nadrzce.
Dost mne to stve, melo by to hlasit nedostatek Adblue daleko pozdeji. Mate nekdo zkusenost?
M
matorskČlen
Přidáno před 6 let
A ked tankujes naftu, tankujes do plna? mna raz upozornovali aby som tankoval minimalne 20l aby to spravne pocitalo, ale to mam peugeota osobak :-)
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

matorsk napsal:

A ked tankujes naftu, tankujes do plna? mna raz upozornovali aby som tankoval minimalne 20l aby to spravne pocitalo, ale to mam peugeota osobak :-)


Ale Adblue s tankovanim nafty nema preci nic spolecneho.
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lusy napsal:

Mam novy Ford 2,0, najeto 9000km. Pri koupi pred rokem byla plna nadrz Adblue (tedy asi 20l). Po 4500 km mi hlasil pocitac dopln Adblue, dojedes uz jenom asi 2300km. Rekl jsem si ok, asi vetsi spotreba u noveho motoru. Ale ne. Dolil jsem pouhych 9l a byla plna nadrzka. Ujel jsem dalsich cca. 4000km a opet stejna hlaska. Dolil jsem opet pouze cca. 9l. Spotreba Adblue je tedy cca. 2.5l na 1000km, coz je ok. Ale proste to hlasi prilis brzo, kdyz je tam jeste cca. 10l v nadrzce.
Dost mne to stve, melo by to hlasit nedostatek Adblue daleko pozdeji. Mate nekdo zkusenost?


Je to více méně normální, liší se to výrobce od výrobce, ale oni se takhle jistí, aby to Adblue nedošlo a nebyl problém.
M
matorskČlen
Přidáno před 6 let
Ono to nieco malo s tankovanim ma, aspon tak mi to bolo vysvetlene ze to robi prepocty, netvrdim ze to tak je len co mi bolo povedane.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 6 let
Ford ti na displeji ukazuje, když je méně než polovina a pak rozsvítí kontrolku, když je tam dojezd cca 2 000 km. Já jsem u Fordu od novoty až po 27 000 km tankoval jednou plnou a jednou 5 litrů.
U nového to bralo více než později, a samozřejmě spotřeba AdBlue roste se spotřebou nafty.
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Jan Bordovsky napsal:

Ford ti na displeji ukazuje, když je méně než polovina a pak rozsvítí kontrolku, když je tam dojezd cca 2 000 km. Já jsem u Fordu od novoty až po 27 000 km tankoval jednou plnou a jednou 5 litrů.
U nového to bralo více než později, a samozřejmě spotřeba AdBlue roste se spotřebou nafty.


Ono se to chova ale trochu jinak. Kdyz je pulka v nadrzi Adblue (tedy asi jeste stale 10l) tak hlasi na displeji Dopln Adblue dojezd cca. 2200km. Pritom spotreba Adblue je cca. 2l/1000km (zmereno), takze dojezd by mel byt treba 5000km. Dost mne to stve, hodne cestuji a musim sebou vozit a doplnovat Adblue. Jinak kdyz to necham jeste ty 2000km, tak potom zablokuje motor a nejde nastartovat. Jedna se tedy zrejme o vadu mereni cidla zustatku v nadrzi Adblue.V servisu se k tomu nechteji vyjadrovat...
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Ono se to chova ale trochu jinak. Kdyz je pulka v nadrzi Adblue (tedy asi jeste stale 10l) tak hlasi na displeji Dopln Adblue dojezd cca. 2200km. Pritom spotreba Adblue je cca. 2l/1000km (zmereno), takze dojezd by mel byt treba 5000km. Dost mne to stve, hodne cestuji a musim sebou vozit a doplnovat Adblue. Jinak kdyz to necham jeste ty 2000km, tak potom zablokuje motor a nejde nastartovat. Jedna se tedy zrejme o vadu mereni cidla zustatku v nadrzi Adblue.V servisu se k tomu nechteji vyjadrovat...


Určitě to není ideální, ta rezerva je zbytečně velká, ale určitě ti to nezablokuje motor když bude ukazatel ukazovat 0 a v nádrži budou ještě 4ltr močoviny, pojede to dál dalších 2000kma furt to bude ukazovat 0.
Píšeš, že hodně cestuješ, to najedeš třeba 2000km v kuse v oblasti kde není možnost dotankovat močovinu????
Třeba u Sprintera se rozsvítí hlášení o rezervě Adblue cca v 1/3 nádrže a myslím, že když to ukazuje 0 tak tam také na min. 1000km ještě je.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: lusy, matorsk, Aluman, Jan Bordovsky

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,147,727 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17424 sekund | Průměrně za: 0.17424 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.89MB/4MB