Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kupa noveho privesu, Hobby vs Knaus vs ?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kupa noveho privesu, Hobby vs Knaus vs ?

Poslední aktualizace před 6 let
peter_svkpeter_svkČlen
Přidáno před 6 let
Ahojte všetci,

po tom ako sme vyskúšali tento rok po prvý krát karavaning sme sa rozhodli pre kúpu svojeho.
Tak či tak, trávime veľa času v prírode, hotelom sa nejaký rok už vyhýbame, a toto je to čo naše dobrodružné povahy uspokoji.

Na prvej karavanovej dovolenke sme mali pozicany obytny prives LMC, dlhy cez 8m so siedmymi postelami a sirkou 250cm.
My sme 4 clenna rodina, deti maju 2,5 roka a 10 mesiacov.

Pri tom LMCcku sme pochopili, co nechceme. - velke, tazke, nepacilo sa nam usporiadanie.

Zacal hon na karavan a vyber toho nasho. To som vsak nevdel, ze to bude az take tazke :D
Obehol som vacsinnu predajcov, ktori prichadzali v uvahu.

Dumanim sme skoncili pri tomto vybere, Hobby 540 De Luxe alebo teraz novy KNAUS SPORT SILVER SELECTION 500 UF.
Hobby som bol pozret ale chybal mi tam ten wow efekt, co pri Knause sme mali hned z videa na youtube, z vystavy v Duselldorfe pre rok 2019.

Sme mlada rodina a tie materialy sa nam zdaju take prijemnejsie prave v tom Knause, i ked nazivo som ho nevidel, nakolko dealer v Rimavskej Sobote nema prives skladom a bude mat nejaky modela az koncom Novembra, co by sme chceli mat uz vyber a za sebou a urobenu objednavku.

Knaus ma oproti Hobby tak isto to celne panoramaticke sklo, ktore krasne presvetli karavan, tu sa vsak pytam, nieje to problem, ked je tolko okien vpredu? Nebyvaju s tym problemy?

Poschodove postele sme zavrhli, a zhodli sme sa na tom, ze budeme rozkladat sedenie (manzelka tak fungovala pocas detstva s rodicmi), nakolko chceme prives kompaktnejsi a hlavne lahky. Vase skusenosti?

Tak isto pre Knaus hovori vaha oproti Hobby a v neposlednom rade Silver selection vybava gratis v hodnote 4000 eur, to znie lakavo.

Ake mate skusenosti s Knausami a Hobby? Ako to je s kvalitou tychto dvoch znaciek? Snazil som sa hladat aj na nemeckych forach, ale budem rad za radu od vas.

Dakujem

Peter
Upravil peter_svk dne 18.09.2018 16:57, před 6 let
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Čau. Mal som Hobby a už by som nechcel. Sú to dizajnovo veľmi pekné prívesy, ale neuveriteľný komunikačný problém s fabrikou. Hocičo bolo treba objednať, vyreklamovať v záruke, bol problém, sám som tam aj telefonoval. Nakoniec aj môj predajca sa nahneval a zrušil zmluvu s Hobby a viem, že nebol prvý. Dosť som bol prekvapený s nekvalitou a odflaknutou montážou (teraz mám autokavan Elnagh a naopak neuveritelná spokojnosť). Možno sa to zmenilo, mal som r.v. 2010.
Osobne by som si vyberal od predajcu, najbližšie k tvojmu bydlisku. Bezdrevovú konštrukciu, mal som sedem metrový príves, ale by som išiel ešte o kusok menej, pod sedem metrov. Čím jednoduchšie, tým lepšie, čo najmenej roboty. Preto by som už nechcel predstan, pri deťoch to bolo peklo stavať (deti bolo treba zabávať, strážiť, tyčky poprehadzovali a tiež treba ten predstan niekde nosiť, nie je nič krajšie na večer zatiahnuť markízu a sedieť pod hviezdami, nebáť sa búrok, automatickú markízu s motorčekom a búrkovým senzorom, k tomu baterku, solar na strechu a mover. Karavan s poschodovou posteľov som mal. Nebol zlý každé dieťa malo svoju posteľ, ale bral by som už asi pozdĺžne postele, kde by spali deti a ja so ženou na rozkladacom sedení. Ukázalo sa, že deti by sa dokopali v noci, nemôžu spať v jednej postely + jeden je postihnutý, fakt by budil druhého, takže každý na svojej postely.
peter_svkpeter_svkČlen
Přidáno před 6 let
cau tomas,

dakujem za odpoved, cital som ze prave okolo 2010 roku mal hobby kvalitove problemy, ci to uz je ok neviem. co sa tyka kvality, o tom je dost popisane aj tu na caravan forach a nic moc teda.

my sme prave zvazovali predstan a s tou elektrickou markizou som sa este nestretol. urcite chceme priplatkovu elektro vybavu cize zdroj by bol poriesrny. mas nejake typy s konkretnou markizou ako spominas?

mover je fasa, ale ten az neskor. neda sa vsetko naraz.

postele pozdlzne som chcel od zaciatku aj ja, nepaci sa mi zachid vedla postele, ked vsak porovnam rozlozenie s rozlozenim toho knausa, tak ten knaus je omnoho vzdusnejsi.

Automatické sloučení 20.09.2018 21:33:
ma niekto prosim este skusenost s knausom a vedel by utrusit nejake postrehy?

dakujem
Upravil peter_svk dne 20.09.2018 21:33, před 6 let
VendysVendysČlen
Přidáno před 6 let
Za nás tedy je Hobby úplně v pohodě. Máme r.v. 2009 a žádný probém do teďka nebyl.
Komunikaci s továrnou jsem zažil na vlasní kůži a musím říct ,že 100% spokojenost. Řešil jsem s nim několik věcí co v ČR u prodejce byl problém a vždy se to na 100% povedlo vyřešit k mé spokojenosti.
Jsme 2 dospělý a 2 děti a rozložení UFe je úplně v pohodě. Žádné palandy nejsou potřeba. V karavanu většinou trávíme noc a venku jsme venku a nebo pod markýzou.
P
PilotekČlen
Přidáno před 6 let
To Peter cestounecestou - pri kúpe celkom nového karavanu môžu byť skúsenosti so staršími modelmi výrobcu aj zavádzajúce. A určite každý jeden výrobca aj každý model má svojich priaznivcov aj odporcov. Je to prirodzené, každému vyhovuje niečo iné. Aj čelné presklenie na karavane bude mať svojich priaznivcov aj odporcov. Niekto má rád veľa slnka a svetla, iný skôr tieň, chládok a súkromie. Veľa ľudí má presklené čelo karavanu chránené špeciálnou plachtou - niektorí to tam nechávajú aj pri [kratšom] stání. Ak sa ukáže, poriešiš si to tiež. Tu na fóre sa dozvieš takmer všetko, čo, kde, ako a za koľko...

Vyber si taký príves, ktorý má:

- pokiaľ možno čo najviac bezdrevnej konštrukcie (podlaha, strecha, boky),
- pokiaľ možno čo najviac laminátu (GFK) na úkor hliníka (podlaha, strecha, boky), a keď už hliník, tak radšej hladký (dá sa lepšie opravovať),
- kvalitnejšie rámové okná, ak niektorý má,
- kde Ti maximálne vyhovujú rozmery a usporiadanie,

a hlavne, ktorý sa Ti páči a budeš mať z neho radosť. Takmer žiadny z výrobcov (ak vynecháme najdrahšie značky) nemá nepriestrelnú kvalitu technických riešení a spracovania. Takmer na každom karavane budeš nejaké veci vylepšovať a časom opravovať.

Ak máš na niektorý v blízkosti dobrý [overený] servis, ktorý vie za rozumné peniaze a čas zohnať aj špecifické ND výrobcu, je to silný plusový argument.
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
peter_svkpeter_svkČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vendys napsal:

Za nás tedy je Hobby úplně v pohodě. Máme r.v. 2009 a žádný probém do teďka nebyl.
Komunikaci s továrnou jsem zažil na vlasní kůži a musím říct ,že 100% spokojenost. Řešil jsem s nim několik věcí co v ČR u prodejce byl problém a vždy se to na 100% povedlo vyřešit k mé spokojenosti.
Jsme 2 dospělý a 2 děti a rozložení UFe je úplně v pohodě. Žádné palandy nejsou potřeba. V karavanu většinou trávíme noc a venku jsme venku a nebo pod markýzou.


aj my sme boli spociatku rozhodnuti pre HOBBY ale po tom ako sme videli KNAUS tak sme rychlo nazor zmenili. posobi na nas modernejsie a mali sme z neho dobry pocit.
S tym spanim som rad ze púises co pises, toho sme sa trochu bali.

dakujem

Peter :)

Automatické sloučení 21.09.2018 15:07:

Citovat

Pilotek napsal:

To Peter cestounecestou - pri kúpe celkom nového karavanu môžu byť skúsenosti so staršími modelmi výrobcu aj zavádzajúce. A určite každý jeden výrobca aj každý model má svojich priaznivcov aj odporcov. Je to prirodzené, každému vyhovuje niečo iné. Aj čelné presklenie na karavane bude mať svojich priaznivcov aj odporcov. Niekto má rád veľa slnka a svetla, iný skôr tieň, chládok a súkromie. Veľa ľudí má presklené čelo karavanu chránené špeciálnou plachtou - niektorí to tam nechávajú aj pri [kratšom] stání. Ak sa ukáže, poriešiš si to tiež. Tu na fóre sa dozvieš takmer všetko, čo, kde, ako a za koľko...

Vyber si taký príves, ktorý má:

- pokiaľ možno čo najviac bezdrevnej konštrukcie (podlaha, strecha, boky),
- pokiaľ možno čo najviac laminátu (GFK) na úkor hliníka (podlaha, strecha, boky), a keď už hliník, tak radšej hladký (dá sa lepšie opravovať),
- kvalitnejšie rámové okná, ak niektorý má,
- kde Ti maximálne vyhovujú rozmery a usporiadanie,

a hlavne, ktorý sa Ti páči a budeš mať z neho radosť. Takmer žiadny z výrobcov (ak vynecháme najdrahšie značky) nemá nepriestrelnú kvalitu technických riešení a spracovania. Takmer na každom karavane budeš nejaké veci vylepšovať a časom opravovať.

Ak máš na niektorý v blízkosti dobrý [overený] servis, ktorý vie za rozumné peniaze a čas zohnať aj špecifické ND výrobcu, je to silný plusový argument.



Ahoj Pilotek,

no to máš pravdu to som si ani neuvedomil, dakujem. A ano suhlasim, ze kazdemu sa paci nieco ine, preto aj aut aj karavanov sa robi take mnozstvo, niekto preferuje hobby, niekto ma financie na fendt a niekoho ocari Knaus. My sme povodne zvazovali a obzerali aj Dethleffs, ale je nad nas rozpocet.

Knaus ma GFK strechu co je plus a usporiadnie je pre nas uplne vyhovujuce, dokonca sme tam radi aj za malu chladnicku namiesto velkej stlpovej. Viem ze stlpova vysoka je pohodlna, a aj praktickejsia, ale je to uz kus nabytku ktory oddeluje priestor.

tento layout zvitazil.



vedel by si mi dat link na tu nejaku specialnu plachtu na to celne sklo prosim? to ma zaujima a asi to budeme musiet riesit tiez pre istotu a ochranu.
nemam paru ani ako to moze vyzerat.

dakujem

Peter
Upravil peter_svk dne 21.09.2018 15:07, před 6 let
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let
Toto vše je hodně individuální.
Každému se líbí a vyhovuje něco jiného a jde svojí cestou kompromisu.
Mně se třeba u Hobby líbí design interieru, ale netoužím po něm. Považuji ho za méně kvalitní značku, u přívěsu nemá doložnosti, nevyhovuje nám dispozičně, atd. Výhoda je že jsou relativně levné.
Pro nás naopak, dokud budou děti, jednoznačně palandy.
Preferujeme oddělenou sprchu a vyžaduji dobrou doložnost.
K
kyklopČlen
Přidáno před 6 let
Zopár subjektívnych postrehov, mám Hobby de luxe 455, rv 2016. Vyberalo sa v tej dobe medzi Knausom sport 455 a tu sú mkoje dôvody prečo ten Hobby
- interiér je jeho najväčšiou prednosťou, perfektne využitý, elegantný a praktický. tu schytal Knaus sport KO. Zásadné rozdiely je vidno už na fotkách, tam kde je v Knause v kúpeľni jedna skrinka a polička, tak Hobby je ovešaný odkladacími priestormi všade. To isté platí aj o zvyšku interiéru
- odolnosť - toto môžem porovnať so súčasným Knausom 650dg (alkovňa 6 miestna, rv 2015, tiež mi stojí na dvore, bývalými weinsbergmi, tiež mi stáli na dvore a tiež s Knausom sportom rovnakého roku výroby - Hobby má všetky ťažké dvere, alebo dvere skriniek, ktoré sú zavesené pod stropom sú šrobované do plechovej lišty, zatiaľ čo vo vyššie uvedených boli len samorezky naskrutkované do dreva. Aretácie skriniek hobby - kov, Knaus - plast. V interiéry má hobby všetko pôvodné bez chytenia, v knause sú doťahovanie a drobné úpravy vcelku normálne (zase nelakajte sa , nie to pravidelná záležitosť)
- Dizajn eteriéru - tam v súčasnosti vyhráva Knaus, na strane druhej, hobby je elegán aj po rokoch. Na niektoré kreatúry sa nedá pozerať už po týždni (čiste môj subjektívny pohľad)
Váha - vypiplaný interiér Hobbyho sa zrejme podpisuje pod jeho vyššiu váhu, ak by bol ohoblovaný ako u Knausu, nebol by problém jeden metrák asi zhodiť
Spoľahlivosť - ani jeden nemal problém , komponenty sú plus mínus naprieč výrobcami rovnaké, karosérie držia, podľa informácií od oboch nie je s nimi dlhodobo problém (zatekanie). Takže asi tak

Len pre info, s dílerom v Rimavskej sobote - Victorauto mám len pozitívne skúsenosti, ale to už je iný príbeh a ten do tejto diskusie napatrí....

PS: ak by som vyberal v tejto chvíly, mal by som už dosť veľkú dilemu, práve pre zásadný pokrok Knausu v interiéry a fakt, že na Knausa dostanem istotne o dosť lepšiu cenu..... :)
peter_svkpeter_svkČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

kyklop napsal:

Zopár subjektívnych postrehov, mám Hobby de luxe 455, rv 2016. Vyberalo sa v tej dobe medzi Knausom sport 455 a tu sú mkoje dôvody prečo ten Hobby
- interiér je jeho najväčšiou prednosťou, perfektne využitý, elegantný a praktický. tu schytal Knaus sport KO. Zásadné rozdiely je vidno už na fotkách, tam kde je v Knause v kúpeľni jedna skrinka a polička, tak Hobby je ovešaný odkladacími priestormi všade. To isté platí aj o zvyšku interiéru
- odolnosť - toto môžem porovnať so súčasným Knausom 650dg (alkovňa 6 miestna, rv 2015, tiež mi stojí na dvore, bývalými weinsbergmi, tiež mi stáli na dvore a tiež s Knausom sportom rovnakého roku výroby - Hobby má všetky ťažké dvere, alebo dvere skriniek, ktoré sú zavesené pod stropom sú šrobované do plechovej lišty, zatiaľ čo vo vyššie uvedených boli len samorezky naskrutkované do dreva. Aretácie skriniek hobby - kov, Knaus - plast. V interiéry má hobby všetko pôvodné bez chytenia, v knause sú doťahovanie a drobné úpravy vcelku normálne (zase nelakajte sa , nie to pravidelná záležitosť)
- Dizajn eteriéru - tam v súčasnosti vyhráva Knaus, na strane druhej, hobby je elegán aj po rokoch. Na niektoré kreatúry sa nedá pozerať už po týždni (čiste môj subjektívny pohľad)
Váha - vypiplaný interiér Hobbyho sa zrejme podpisuje pod jeho vyššiu váhu, ak by bol ohoblovaný ako u Knausu, nebol by problém jeden metrák asi zhodiť
Spoľahlivosť - ani jeden nemal problém , komponenty sú plus mínus naprieč výrobcami rovnaké, karosérie držia, podľa informácií od oboch nie je s nimi dlhodobo problém (zatekanie). Takže asi tak

Len pre info, s dílerom v Rimavskej sobote - Victorauto mám len pozitívne skúsenosti, ale to už je iný príbeh a ten do tejto diskusie napatrí....

PS: ak by som vyberal v tejto chvíly, mal by som už dosť veľkú dilemu, práve pre zásadný pokrok Knausu v interiéry a fakt, že na Knausa dostanem istotne o dosť lepšiu cenu..... :)


cau kyklop,

dakujem za trefne pripomienky. ono to je so vsetkym asi tak, ze vsade sa najde chyba. my to mame aj v rodine, mame dve totozne auta, a predas su ine. jedno bolo vyrobene asi v stredu, druhe v piatok.
ten knaus nas asi presvedcil, vo stvrtok ideme prave do rimavskej hodit vaznu rec. ak sa dohdoneme este na cene tak pojdeme do knausa.
aj tak to neni asi nas posledny prives! - casom uvidime, mozno auto, mozno dalsi prives, boh vie. ale budeme radi ked nam tento posluzi co najdlhsie.

verim tomu, ze sa niekde nakoniec aj stretneme :)

Peter!
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
ten 500UF je vydarený, páči sa mi ten vzdušný pôdorys a predné sedenie s bohatým presklením. Mal som pred 12 rokmi Adriu 512UP, pôdorys v podstate rovnaký, len kuchyňa bola do L, a tam to už bolo ako dva malé priestory, ako keby bola priečka v polovici karavanu.


www.camping-cars-caravans.de/wp-content/uploads/2017/05/Knaus_Sport_500_UF_offen-1200x699.jpg
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: peter_svk, tomasv, Vendys, Pilotek, kraken, kyklop, copy

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,712,021 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18405 sekund | Průměrně za: 0.18405 (0) sekund | Dotazy: 96 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB