Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 A takto si žijú v Amerike: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

A takto si žijú v Amerike

Poslední aktualizace před 5 let
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
Dcera je v Amerike a odfotila mi obytnak pri ceste na predaj.

Zaujali ma 4 vysuvne boky. U nas bol rozruch, ked Adria uviedla model kde sa vysuval kusok vzadu. A tu pri ceste 4 vysuvne boky :-)
Palmos
Upravil Palmos dne 17.09.2018 07:25, před 6 let
Palmos Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let
V US ale nemusí řešit hmotnost a řidičák jak v Evropě (ne, že by nebyli limity, ale jsou podstatně vyšší než v EU), to se jim to pak navrhuje docela jinak.
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím.Máme v US kousek rodiny a měli jsme před pár lety možnost na pár dnů mít půjčený obyťák a na pár dnů trailer i z Fordem.Je pravda že ta váha se tam moc neřeší,a nebo je fakt tak velká že to nikoho moc nezajímá.Jak obyťák tak trailer byli bytelné kousky a jízda beze strachu zda něco upadne atd.Mi tady řešíme řidičáky a váhu - podle toho pak ty naše bydlíky vypadají - každou chvíli něco upadnutého,volné šrouby(vruty)a neustálé přemýšlení co ještě můžu naložit abych byl alespoň tak nějak v limitu.
prokydaprokydaČlen
Přidáno před 6 let
Tak to je velká paráda! S tím se musí cestovat jedna báseň!
Vypadá to, že je to udělaný na základu Fordu F-450, ten má celkovou hmotnost kolem 6t už jako pick-up (a 9 tun na kouli). Tady u nás bych to ale živit nechtěl, tohle bude mít v nádrži zcela jistě malou soukromou černou díru :D
Hobby Exclusive 495
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
A nevie niekto ako je to v US s vodicakmi a ake tam maju teda hmotnostne kategorie na auta?
Palmos
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let
Stát od státu se to liší, v kostce by se dalo říci, že do cca 12 tun a cca 12 metrů je to zvládnutelné jejich běžným řidičákem.

https://www.campa...uirements/

Ale třeba pojištění se bude pohybovat ročně od 1 do 5k USD dle státu (pro RV), kempuje se tam trošku jinak než u nás, nafta je tam dražší než benzín a další rozdíly.
Upravil mstr dne 17.09.2018 20:50, před 6 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 6 let
Když jsem si v Kalifornii půjčoval obyťák a pak i Trailer,tak řidičák sice vidět chtěl,ale to bylo vše.Měl jsem pouze náš český a ani mezinárodní jsem neměl.Kempování je tam jiné.Kempy jsou relativně drahé,ale z veškerým komfortem.Jsou tam sice místa které jsou státní a jak oni říkají – patří nám všem.Na těchto místech se dá kempovat zdarma.Ale už si nepamatuji jak jsme je hledali.Země je to velká,příroda krásná.Když se bavíte z američany kteří cestují,tak nejoblíbenějším je trailer.je to velké,prostorné a hlavně máte sebou velké množství vody.Ze stáním je to asi jako jinde – ze slušností se dá cokoliv.Je to sice policejní stát,ale pokud neděláte bordel tak je to v pohodě.Stáli jsme na parkovištích pro Trucky,u supermarketů,u benzinek,a samozřejmě převážně v přírodě a kempech.
Upravil edaherman dne 18.09.2018 09:21, před 6 let
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
A staci mi teda v Amerike nas vodicak? Aj na nejaky vacsi obytnak? V slovenskom vodicaku mam vsetko okrem skupiny D.
Palmos
K
Kratas68Člen
Přidáno před 6 let
Staci. Mame rezervaci na desetimetrovej bydlik v L.A. a s ridicakem neni problem. To, co u nas mame jako "C", se jmenuje v USA Air brakes. Navesy a vsechno ostatni, co ma vzduchove brzdy....
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Staci. Mame rezervaci na desetimetrovej bydlik v L.A. a s ridicakem neni problem. To, co u nas mame jako "C", se jmenuje v USA Air brakes. Navesy a vsechno ostatni, co ma vzduchove brzdy....


V US je potřeba pro tyhle věci (na co u nás je potřeba C, D atd., tedy náklaďáky, autobusy) většinou (či vždy) CDL řidičak (commercial driving license) a pak rozšíření dle typu vozidla a třeba i těch brzd. Na osobní auta stačí náš ridičák, on vlastně stačí na všechny běžné úkony od ubytování po hospodu.
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Kratas68 napsal:

Staci. Mame rezervaci na desetimetrovej bydlik v L.A. a s ridicakem neni problem. To, co u nas mame jako "C", se jmenuje v USA Air brakes. Navesy a vsechno ostatni, co ma vzduchove brzdy....


Perfektne, dik za info.

Dcera je tam na studijnom pobyte na rok, tak sa pohravam s myslienkou pozicat si tam obytnak a trochu to tam prepatrat ked skonci. Ak to nie je tajomstvo, tak nenapisal by si, prosim, nieco blizsie o cenach, o sposobe rezervacie, ako si vyberal a pod.?

Vopred vdaka..
Palmos
K
Kratas68Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Rezervaci jsme delali pres www.motorhomerepu... Dal jsem na tip od jednoho clena zdejsiho fora. Porovnaval jsem to myslim peclive a vychazi to tak, ze pokazd byla rezervace vyhodnejsi pres tento portal, nez naprimo pres pujcovnu. Navic se vyplati motorhome sledovat nejakou dobu, protoze se objevuji zajimave akcni nabidky.
Najem auta na 28 dni dela asi 1100 USD. Coz je sice sranda, ale tim to nekonci. Pujcovny v USA vzdycky jeste pocitaji najete kilometry, coz dela obvykle 35 centu za mili. Nebo si muzes koupit neomezeny najezd za dalsich cca 800 dolaru. Dalsi platby jsou neco, cemu rikaji preparation fee, pak zapujceni vybaveni bydliku, nadobi, kresilek a jeste jsme objedavali neomezeny limit na pouzivani generatoru, ktery je standardnim vybavem kazdeho auta. Suma sumarum to cele vychazi na nejakych 46.000 Kc na 28 dni. 1650 kacek na den? To je naprosta sranda ve srovnani s Evropou.
Jedna se auto s oddelenou zadni loznici, stavene na podvozku F 350. Pri cenach benzinu v USA a spotrebe nejakych 25 litru na sto to nebude zase vyrazne drazsi cestovani, nez tady po Evrope.
Existuji super stranky pro kempovani na divoko, v USA tomu rikaji boondocking. Interaktivni mapa s GPS souradnicemi mist, kde se da stat oficialne. Vetsinou to je na federalnich pozemcich, kde se to uredne toleruje, mista maji obvykle sveho spravce, pokud je to u narodniho parku, stara se o nej mistni ranger. Vyhledavac najdes na https://freecamps... Jinak se da prespat u vetsiny Walmart Supercenter.
Nechci tady delat nejakou extra prednasku, zatim jsem byl v USA jen pracovne a cestovani s bydlikem po Kalifornii a Nevade bude pro me poprve. Tady po Evrope jezdime leta. A i pro to jsem zvedavej na to srovnani.
Snad jsem ti alespon trochu pomohl..
Hezkej den
Martin
PalmosPalmosČlen
Přidáno před 6 let
Skvele info, ulahcil si mi zaciatok hladania. Vdaka!

Idem sa do toho pustit a uvidime ako to dopadne. Ale to co pises vyzera byt na dalsi pozitivny impulz k realizacii tohto sna..
Palmos
JackieJackieNováček
Přidáno před 5 let
Fantastické bydliky!
50style, Westfalia, smažák <3
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Palmos, mstr, edaherman, prokyda, Kratas68, Jackie

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,302 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.11237 sekund | Průměrně za: 0.11237 (0) sekund | Dotazy: 105 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB