Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma combi4 - smrdí, pomóóóc: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma combi4 - smrdí, pomóóóc

Poslední aktualizace před 2 roky
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, prosím o pomoc, mám Trumu combi4 a při vyhřívání pouze bojleru mi z výfuků na teplý vzduch jde dost velký smrad technického charakteru, jako když pečete silikon nebo něco takového.
V návodu jsem našel, že by se měl bojler několikrát zapnout na 60stupňů, měl jsem to tak zapnuté nejméně pětkrát, ale nepomohlo to. Předem děkuji za jakékoliv info. Jsem ve Švédsku a do servisu se nejméně dva týdny nemám šanci dostat.
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
[quote]HAF22 napsal:

Ahoj, prosím o pomoc, mám Trumu combi4 a při vyhřívání pouze bojleru mi z výfuků na teplý vzduch jde dost velký smrad technického charakteru, jako když pečete silikon nebo něco takového.
V návodu jsem našel, že by se měl bojler několikrát zapnout na 60stupňů, měl jsem to tak zapnuté nejméně pětkrát, ale nepomohlo to.[/qu
Hasky
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let
z rozfuku
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
M
MarecČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, pokud je Truma nová smrdět může. Vyzkoušej ohřát vodu jen na první max. druhý stupeň.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Delalo mi to taky, pak se to nejak vypalilo. Ten smrad dost znervoznoval.
Jak je auto novy ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
W
WronciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj mame taky a musím říct , že , mě to taky znervoznovalo. Každopádně po nějaké době to přestalo smrdět, ale čas od času to překvapí a zasmrdí jako kdyby se pálila umělá hmota nebo něco podobného. Ale jen lehce . Když se topí neza smrdí nikdy a proto si myslím, že se jedná o nedostatečné chlazení nebo případně přes léto usazení prachu na komoře spalovací jednotky. Ke specifikaci smradu bych řekl že je takový nasládlý Každopádně nic se neděje kontroloval jsem to taky a Fungujeme v létě i v zimě.
Každá cesta má začátek i cíl. Já mám rád jen ty začátky.
V
Vladas60Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj mám auto, které je staré 7 let a rovněž vybaveno Trumou combi 4. Jak čtu příspěvky, tak mám ty samé zkušenosti...... Výsledek je takový, že vodu ohřívám na 1 st. tzn na 40 st.C a stejně tak při současném topení a ohřevu vody jedu na 40 st.C.......Jinak to smrdí jak je výše psáno a člověka to opravdu straší, že někde něco hoří (smrad hořícího plastu).
Zřejmě bude ve výrobku nějaká nedokonalost.
uknajuknajČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj .

Řeším tento smrad také.Dojde k tomu pouze pří použití bojleru.Až dojde k hlášce na panelu .

W 18 H . Po konzultaci se servisem Truma mám udělat kontrolu .

Truma combi 6
to servis...

hledal jsem příčinu chybové hlášky.
Našel jsem toto:

Kód
poruchy

Příčina

# 18 – Letní provoz s prázdným zásobníkem vody
– Jsou blokovány výduchy teplého vzduchu
– Je blokováno nasávání oběhového vzduchu


Odstranění

– Vypněte přístroj a nechejte jej vychladnout. Naplňte bojler vodou.
– Kontrola jednotlivých výduchů
– Odstraňte překážku u nasávání oběhového vzduchu
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
No jeste jak premyslim co napsal Uknaj ....
Trumu mam pod posteli. Je vlastne v zavazadlovem prostoru. Nad ni je preklizkou oddeleny prostor a pak rost s matraci postele, ktery je odklapeci.V te preklizce jsou vyfrezovany podelne diry kvuli vetrani Trumy. Svadi to do te "skrinky" davat veci. A to je zrejme spatne. Navigatorka mi rikala, ze to nesmrdi od te doby co tam nic nedavame.
A samozrejme take ohrev vody poustet az po naplneni vody v bojleru. Tedy kdyz nejde vzduch z baterie pri pusteni teple a voda tece bez prskani. Ja vypoustim vodu z celeho systemu po kazdem prijezdu.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ano to by si meli precist vsichni. :D
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Delalo mi to taky, pak se to nejak vypalilo. Ten smrad dost znervoznoval.
Jak je auto novy ?


A jak dlouho to trvalo, než se ti to vypálilo?
Já jsem topil jen v květnu tři dny.
Jen vodu (letni provoz) jsem ohříval přes léto většinou jen 40 stupňů cca dohromady tak 20x, doufal jsem, že už by se to mělo vypálit.
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Jak jsem psal, prestalo to smrdet asi po tom co byl vyklizeny prostor nad Trumou. Ja nevim, smrdelo to parkrat. A nejsem si jisty zda pokazdy. V tydnu vyzkousim a dam report. Jediny co me napada ze by mohlo smrdet je podlaha pod Trumou vlivem spatneho odvetrani. A smrdelo to vzdy je v pocatecnim ohrivani vody.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
uknajuknajČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj .

po doporučení k přečtení všeho dostupného jsem nezjistil nic smysluplného.

Tak došlo na provedení testu jak servis napsal .

Příčina

# 18 – Letní provoz s prázdným zásobníkem vody
– Jsou blokovány výduchy teplého vzduchu
– Je blokováno nasávání oběhového vzduchu

Je to tak........
Za vším stojí nedostatek vzduchu proto udělejte důkladnou kontrolu .....
Kotel musí mít dostatek vzduchu na vlastní chlazení.
Vše funguje jak má a hlavně nic cítit není .
kempeny1kempeny1Člen
Přidáno před 5 let
Zdravím,

mohu poprosit o radu, ohledně topení Truma Combi 4 v obytném voze.
Pří normálním topení, na otočném knoflíku-plamínek, je vše v pořádku.
Topení a zároveň nekontrolovaný ohřev vody je v pořádku a není nic cítit.
Ale když chci jen ohřát vodu bez topení, dám spínač do polohy vlnky 40C, voda se ohřívá, ale po několika minutách je cítit ve voze, jakoby spálenina plastu, kabelů, nelze přesně popsat zápach
Co by prosím mohlo být příčinou, když je to cítit jen při samotném ohřevu vody a na co se případně podívat.
Není třeba možno, aby v obalu topení byly kabely, nebo nějaké části, které by se mohly případně někde dotýkat horkých částí.

Moc díky za každou radu.
Hezký večer kempeny
M
MarecČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
tady o tom něco najdeš: https://www.carav...pid=259962
GardaGardaČlen
Přidáno před 5 let
Nekde to je tady ve vlaknu. Pokud ohrivas vodu necirkuluje vzduch v kasliku kde je topeni protoze neodsavas vzduch kterym topis a vse se dost hreje. To topeni nema izolaci teplovodniho bojleru. Je to proto aby se voda pri topeni neprehrivala.
Pokud ohrivas vodu vse se tam hreje a trochu to smrdi. Je to na to ale stavene a vydrzi to.
Proste si s tim nelamej hlavu nebo vetrej kastlik.
Miloš
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Vlákna jsem sloučil, takže se podívejte na starší příspěvky.

K tématu:
Také mám Trumu 4 a také jsem zaznamenal "elektrický" smrad. Připadalo mi to, jako když se pálí izolace drátů. Smrad jsem vystopoval, že jde z nejkratšího výdechu topení a asi jenom když je topení vypnuté a zapnutý boiler. Topení v zimě zapínám dřív než napustím vodu kvůli pojistnému vypouštěcímu ventilu, aby se neustále neotvíral. Boiler zapínám vždy až po napuštění vodou.
Nejdřív jsem to přičítal tomu, že je Truma nová, ale udělalo mi opět asi před měsícem.
Fun
Smile
I
InnkeeperČlen
Přidáno před 2 roky
Ahoj
narazil jsem na tohle vlákno (prošel i německý odkaz výše) - stale nevím, Truma 4 při jiném než ECO ohřevu vodyi je docela výrazně cítit, zejména z nejkratšiho výdechu topení (pokud topení nejede). Dodělal jsem odvětrávání, měril i teplotu a nakonec i zkoušel teď v zimě kdy v autě bylo max 10 stupňů. Nábytek kolem topení jsem v podstatě kompletně dal pryč pro účely pokusu. Stále stejný výsledek (manželka začíná být lehce nervózní jestli to není škodlive).
Má někdo tentýž problém s truma 6 ?
Díky
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 2 roky
Mám C6 a když zapnu ať už topení nebo ohřev vody po delším nepoužívání, tak z něj, nebo spíš kolem něj, jde taky takový smrad. Po nějaké době, dejme tomu cca 0,5 hod to ale přestane. Domnívám se, že to způsobuje "vypalování" vlhkosti, prachu a pod. z obalu a vnitřku kotle.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: HAF22, hasky, Marec, JiPe Highlanders, Wronci, Vladas60, uknaj, Vajglon Hnuson, kempeny1, Garda, Fun, Innkeeper, Lubos a Dasa, rop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,579,482 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29555 sekund | Průměrně za: 0.29555 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB