!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 33

· Členové on-line: 3
Smucrova, Pepi, Jenda a Vladka

· Registrovaní členové: 11,813
· Nejnovější člen: Petrh90

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

bydlikemevropou
26.08.2018 11:42
SVIJANSKÝ ÚJEZD Pivobraní ----- Všem, kdo má zájem.... vložili jsme fotky ze srazu na https://jedemeevro
pou.rajce.idnes.cz
/Svijany_2018/ Bobeška a Zdenda

Roman a Aja
23.08.2018 20:01
Poradte...Klimatiz
ace na strechu nebo do ulozneho prostoru. Rozvod vzduchu problem neni. Vykon chlazeni.. Roman

Yenkee
21.08.2018 13:32
Libore1964 - jestli je to ještě aktuální tak doporučuji Kemp Karolina, Kemp Dřenice na Jesenické přehradě.... Je tam toho dost ale tohle jsou mé srdcovky.

libor1964
16.08.2018 09:39
Vítáno Shock Shock

libor1964
16.08.2018 09:37
Zdravím,potřebuji poradit nějaký slušný kemp v západních Čechách.Máme pejska.Tak ať nemáme problém.Koupání výtáno.Libor

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Dotazy
 Vytisknout diskuzi
Truma combi4 - smrdí, pomóóóc
Ahoj, prosím o pomoc, mám Trumu combi4 a při vyhřívání pouze bojleru mi z výfuků na teplý vzduch jde dost velký smrad technického charakteru, jako když pečete silikon nebo něco takového.
V návodu jsem našel, že by se měl bojler několikrát zapnout na 60stupňů, měl jsem to tak zapnuté nejméně pětkrát, ale nepomohlo to. Předem děkuji za jakékoliv info. Jsem ve Švédsku a do servisu se nejméně dva týdny nemám šanci dostat.
Pössl Summit 600 Plus, !y Standa, :l Lenka

Upravit
[quote]HAF22 napsal:

Ahoj, prosím o pomoc, mám Trumu combi4 a při vyhřívání pouze bojleru mi z výfuků na teplý vzduch jde dost velký smrad technického charakteru, jako když pečete silikon nebo něco takového.
V návodu jsem našel, že by se měl bojler několikrát zapnout na 60stupňů, měl jsem to tak zapnuté nejméně pětkrát, ale nepomohlo to.[/qu
Hasky

Upravit
z rozfuku

Upravit
Ahoj, pokud je Truma nová smrdět může. Vyzkoušej ohřát vodu jen na první max. druhý stupeň.

Upravit
Delalo mi to taky, pak se to nejak vypalilo. Ten smrad dost znervoznoval.
Jak je auto novy ?
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)

Upravit
Ahoj mame taky a musím říct , že , mě to taky znervoznovalo. Každopádně po nějaké době to přestalo smrdět, ale čas od času to překvapí a zasmrdí jako kdyby se pálila umělá hmota nebo něco podobného. Ale jen lehce . Když se topí neza smrdí nikdy a proto si myslím, že se jedná o nedostatečné chlazení nebo případně přes léto usazení prachu na komoře spalovací jednotky. Ke specifikaci smradu bych řekl že je takový nasládlý Každopádně nic se neděje kontroloval jsem to taky a Fungujeme v létě i v zimě.
Každá cesta má začátek i cíl. Já mám rád jen ty začátky.

http://www.wronka.cz Upravit
Ahoj mám auto, které je staré 7 let a rovněž vybaveno Trumou combi 4. Jak čtu příspěvky, tak mám ty samé zkušenosti...... Výsledek je takový, že vodu ohřívám na 1 st. tzn na 40 st.C a stejně tak při současném topení a ohřevu vody jedu na 40 st.C.......Jinak to smrdí jak je výše psáno a člověka to opravdu straší, že někde něco hoří (smrad hořícího plastu).
Zřejmě bude ve výrobku nějaká nedokonalost.

Upravit
Ahoj .

Řeším tento smrad také.Dojde k tomu pouze pří použití bojleru.Až dojde k hlášce na panelu .

W 18 H . Po konzultaci se servisem Truma mám udělat kontrolu .

Truma combi 6
to servis...

hledal jsem příčinu chybové hlášky.
Našel jsem toto:

Kód
poruchy

Příčina

# 18 – Letní provoz s prázdným zásobníkem vody
– Jsou blokovány výduchy teplého vzduchu
– Je blokováno nasávání oběhového vzduchu

Odstranění

– Vypněte přístroj a nechejte jej vychladnout. Naplňte bojler vodou.
– Kontrola jednotlivých výduchů
– Odstraňte překážku u nasávání oběhového vzduchu

http://uknaj.rajce.idnes.cz/ Upravit
No jeste jak premyslim co napsal Uknaj ....
Trumu mam pod posteli. Je vlastne v zavazadlovem prostoru. Nad ni je preklizkou oddeleny prostor a pak rost s matraci postele, ktery je odklapeci.V te preklizce jsou vyfrezovany podelne diry kvuli vetrani Trumy. Svadi to do te "skrinky" davat veci. A to je zrejme spatne. Navigatorka mi rikala, ze to nesmrdi od te doby co tam nic nedavame.
A samozrejme take ohrev vody poustet az po naplneni vody v bojleru. Tedy kdyz nejde vzduch z baterie pri pusteni teple a voda tece bez prskani. Ja vypoustim vodu z celeho systemu po kazdem prijezdu.

Upravit
Doporučuji přečíst .....

https://servicebl...erbetrieb/
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.

Upravit
Ano to by si meli precist vsichni. Grin

Upravit
JiPe Highlanders napsal:

Delalo mi to taky, pak se to nejak vypalilo. Ten smrad dost znervoznoval.
Jak je auto novy ?

A jak dlouho to trvalo, než se ti to vypálilo?
Já jsem topil jen v květnu tři dny.
Jen vodu (letni provoz) jsem ohříval přes léto většinou jen 40 stupňů cca dohromady tak 20x, doufal jsem, že už by se to mělo vypálit.

Upravit
Jak jsem psal, prestalo to smrdet asi po tom co byl vyklizeny prostor nad Trumou. Ja nevim, smrdelo to parkrat. A nejsem si jisty zda pokazdy. V tydnu vyzkousim a dam report. Jediny co me napada ze by mohlo smrdet je podlaha pod Trumou vlivem spatneho odvetrani. A smrdelo to vzdy je v pocatecnim ohrivani vody.

Upravit
Ahoj .

po doporučení k přečtení všeho dostupného jsem nezjistil nic smysluplného.

Tak došlo na provedení testu jak servis napsal .

Příčina

# 18 – Letní provoz s prázdným zásobníkem vody
– Jsou blokovány výduchy teplého vzduchu
– Je blokováno nasávání oběhového vzduchu

Je to tak........
Za vším stojí nedostatek vzduchu proto udělejte důkladnou kontrolu .....
Kotel musí mít dostatek vzduchu na vlastní chlazení.
Vše funguje jak má a hlavně nic cítit není .

http://uknaj.rajce.idnes.cz/ Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.54 sekund
175,438,235 návštěv