Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jaký člun?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jaký člun?

Poslední aktualizace před 2 roky

Anketa: Jaký člun vybrat?

    Lipno 400 lux [0/5]0 %
    Člun Boat007 415 [1/5]20 %
    Aneta 400 lux [0/5]0 %
    Jiný (konkrétní typ a důvod do komentu) [4/5]80 %
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

No možná právě proto.
Zkus to vzít jinak - diskuse se celou dobu točí kolem 3 věcí. Výška vlny, délka člunu, síla motoru. Je to normální trojnožka - pohni k horšímu s kterýmkoliv parametrem a uříznul či zkrátil jsi jednu nohu.


No já si právě myslím, že jsem nebyl úplně pochopen ... Pravděpodobně jsem špatně specifikoval, co s tím člunem hodláme dělat ... V podstatě to samé jako doposud tzn. Výlety při pobřeží max do vzdálenosti cca 1km od pobřeží a to ještě jen při plánovaném dobrém počasí (dle předpovědí), rovnou říkám, že jsem si vědom toho, že se počasí na moři může změnit stejně rychle jako na horách. Občas za sebou potáhnu někoho na hračce (nafukovací kruh nebo SUP).

Vše budu dělat stejně, ale díky vlastnostem člunu mnohem lépe.

Můj předpoklad je, že díky tomu, že bude člun typu RIB, bude mít mnojem lepší jízdní vlastnosti než stávající člun a tím pádem můžu mít při zachování všech benefitů 20hp motoru (váha a spotřeba) možnost mít o půl metru větší člun s pevným dnem a předpokladem lepší trvanlivosti (zrcadlo není vlepené a většinu nárazů chytí dno s pevným kýlem) a lepšího přechodu do skluzu i při obsazení 1 osobou (větší délka, laminátové dno).

Navíc, když někdy do budoucna budu chtít měnit motor za větší (třeba i s volantem), člun na to bude mit kapacitu, což stávající člun nemá ...

Tož tak, lépe už to říct neumím :|
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ne. Michale kup si to co sam citis, ze je pro tebe to nejlepsi. A treba budes i spokojenej, presto, ze jsi zde pozehnani tvoji myslenky nedostal. Horsi by to bylo naopak. Osobni zkusenost je ta nejlepsi, mozna proto, ze je objektivni. At to frci. .)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ne. Michale kup si to co sam citis, ze je pro tebe to nejlepsi. A treba budes i spokojenej, presto, ze jsi zde pozehnani tvoji myslenky nedostal. Horsi by to bylo naopak. Osobni zkusenost je ta nejlepsi, mozna proto, ze je objektivni. At to frci. .)


Díky, je mi jasný, že si asi spousta z vás říká, že jsem mladej a blbej a že si holt tu hubu musím nabít sám :D

Ale.mam ještě příměr k autům ... Je to jako bych měl Fabii 1.2tsi, chtěl si koupit Oktávku 1.2 tsi a všichni mi radili, že si mám na dlouhé cesty k moři koupit Superba 4x4 a minimálně 140kw TDI .
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

michalmandak napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ne. Michale kup si to co sam citis, ze je pro tebe to nejlepsi. A treba budes i spokojenej, presto, ze jsi zde pozehnani tvoji myslenky nedostal. Horsi by to bylo naopak. Osobni zkusenost je ta nejlepsi, mozna proto, ze je objektivni. At to frci. .)


Díky, je mi jasný, že si asi spousta z vás říká, že jsem mladej a blbej a že si holt tu hubu musím nabít sám :D

Ale.mam ještě příměr k autům ... Je to jako bych měl Fabii 1.2tsi, chtěl si koupit Oktávku 1.2 tsi a všichni mi radili, že si mám na dlouhé cesty k moři koupit Superba 4x4 a minimálně 140kw TDI .

I když jsem sliboval, že už nebudu reagovat, tak tvůj příměr s auty mě rozesmál, je totiž pravdivý a přesně pasuje na tvůj problém.
Právě mezi fábií a octou s tímto motorem není kromě velikosti velký rozdíl i když páni inžiníři nám tvrdí něco jiného, prostě když pojedeš sám, super a pak naložíš rodinku s tchýní a bagáží a budeš se trápit celou cestu. Se superbem můžeš jet k moři třeba v zimě přes alpy a nebudeš mít žádný problém.Ale chápu finanční limity.Takže fábka může být nakonec nej řešení, protože tchýně nepojede.:o
Místo aut si dej svůj člun ,RIB a opravdovou lod cca 6 m.
K tomu tvému problému jsem už psal v příspěvku č. 2 a č.16.
Protože se bohužel živím rukama, tak jsem také nepřešel do lepší kategorie i když bych chtěl.
Ani jsem ti nedoporučoval 100vku motor.
Ale neočekávej od toho výrazné zlepšení,tedy na klidné hladině ano, ale v těch tvých půlmetrových vlnách to bude skoro stejný.
Jak už jsem psal, máš promyšlenou manipulaci se člunem, když ho budeš vozit vyfouklej na vozejku?
100 nebo dokonce 170kg jak píšeš zvládneš sám? A potom až budeš mít nasazenej motor, jak do vody?
Mým cílem je nastínit problémy a ne tě poučovat jak jsem cítil z tvých odpovědí.
Samozřejmě dělej jak umíš:)
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

hugo 007 napsal:

Citovat

michalmandak napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ne. Michale kup si to co sam citis, ze je pro tebe to nejlepsi. A treba budes i spokojenej, presto, ze jsi zde pozehnani tvoji myslenky nedostal. Horsi by to bylo naopak. Osobni zkusenost je ta nejlepsi, mozna proto, ze je objektivni. At to frci. .)


Díky, je mi jasný, že si asi spousta z vás říká, že jsem mladej a blbej a že si holt tu hubu musím nabít sám :D

Ale.mam ještě příměr k autům ... Je to jako bych měl Fabii 1.2tsi, chtěl si koupit Oktávku 1.2 tsi a všichni mi radili, že si mám na dlouhé cesty k moři koupit Superba 4x4 a minimálně 140kw TDI .

I když jsem sliboval, že už nebudu reagovat, tak tvůj příměr s auty mě rozesmál, je totiž pravdivý a přesně pasuje na tvůj problém.
Právě mezi fábií a octou s tímto motorem není kromě velikosti velký rozdíl i když páni inžiníři nám tvrdí něco jiného, prostě když pojedeš sám, super a pak naložíš rodinku s tchýní a bagáží a budeš se trápit celou cestu. Se superbem můžeš jet k moři třeba v zimě přes alpy a nebudeš mít žádný problém.Ale chápu finanční limity.Takže fábka může být nakonec nej řešení, protože tchýně nepojede.:o
Místo aut si dej svůj člun ,RIB a opravdovou lod cca 6 m.
K tomu tvému problému jsem už psal v příspěvku č. 2 a č.16.
Protože se bohužel živím rukama, tak jsem také nepřešel do lepší kategorie i když bych chtěl.
Ani jsem ti nedoporučoval 100vku motor.
Ale neočekávej od toho výrazné zlepšení,tedy na klidné hladině ano, ale v těch tvých půlmetrových vlnách to bude skoro stejný.
Jak už jsem psal, máš promyšlenou manipulaci se člunem, když ho budeš vozit vyfouklej na vozejku?
100 nebo dokonce 170kg jak píšeš zvládneš sám? A potom až budeš mít nasazenej motor, jak do vody?
Mým cílem je nastínit problémy a ne tě poučovat jak jsem cítil z tvých odpovědí.
Samozřejmě dělej jak umíš:)


Na ta auta jsem nenarazil náhodou ... Mám Volvo V70 D2 tzn. Motor 1.6D 84kw, žádný Volvista by si to auto s tímto motorem nikdy nekoupil, ale krom té síly motoru je to furt to stejné Volvo jako D4 a nedám na něj dopustit ;)

Co se týká manipulace, tak počítám s tím, že budu vozit na vozíku určeném pro čluny. Prodám ten co mám na stávající člun (doufám, že i se člunem :)), pár tisíc přihodím a koupím správnou velikost na vybraný člun ... Aktuální favorit je Dulkan rib 430 ;)

Automatické sloučení 19.09.2018 23:21:
Chlapi, nechci se nikoho dotknout a doufám, že to stále bereme jako diskusi :) respektuji vaše názory, přestože se ne všemi radami budu řídit. Zatím jsem byl přesvědčen (k manželky radosti), že to nebude 4-5m laminátka, ale že to bude RIB ;)

Jen mě mrzí, že tu není nikdo, kdo by uvedenou kombinaci měl (byť i po jen krátkou dobu) tzn. RIB cca 4-4.5m a slabý motor 15-20hp, aby mi mohl říct skutecné pocity a konkrétní zkušenosti.

Vlastník V70 D4 nebo D5 mi vždycky řekne, ať do D2 nejdu (ověřeno před koupí na Volvo fóru), že bude stát za prd a bude na to auto slabá, skutečnost je ale jinde ...
Upravil michalmandak dne 19.09.2018 23:21, před 6 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, původně jsem měl laminátový člun Sport 25 (cca 4 m, ploché dno) s motorem 25 a z klidu na plný plyn šel hned do skluzu, rychlost něco přes 40 km/hod. Ve čtyřech lidech se to táhlo z vody později, tak 5 s. Mělo to volant, zátěž byla vpředu, tak to šlo do skluzu. I při větru na Labi, kdy byly drobné vlnky, to při rychlosti cvakalo jak na roletě. Byl jsem s tím i na moři a bez obav jsme pluli z pobřeží na výlety na Hvar. Když přišly vlny, tak se přejížděly, ne ve skluzu. Tak si myslím, že ten motor 20 by mohl stačit i na ten Sport 25. Ten člun, o kterém přemýšlíš, neznám. Ale je o několik generací dál, tak odhaduji OK. Jen zástavba motoru nemusí být snadná. Na mém současném člunu mám ovládaný trim u řízení. I na klidné hladině při špatném trimu lze docílit ve skluzu skoky na hladině. Znám kolegy, kterým se nedaří vyladit ponor motoru a sklon. Držím palce, ať vše funguje.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Michal píše: mrzí mě že nikdo nemá 4,5RIBa s 20 koňákem.
OMG, proč asi ?
Protože zkušenost je nesdělitelná.

já 4,5m Zodiac Mark 3 s Hondou BF 50. Sice to nejni RIB, ale zas vo tolik pomalejší nejsem.
Srovnávat metrový vlny na Rozkoši a na slaný vodě může jen člověk co je tam v životě nezažil (sorry Michale, neznám Tě).
Že bys měl v lodi barometr (a uměl se jím řídit) by bylo super, ale upřímně o tom pochybuju.

Jistěže můžeš takovýdle schizofrenní pokusy na slaný vodě dělat, ale vystavit tomu rodinu ?
Můj první Yam 30Ps jsem kupoval od pána co na tom honil tehdy skůtry. Byla to dvoutrupá laminátová čtyřmetrovka (asi 4,20). Motor a loď prodával, protože přišla bóra a oni se málem nevrátili,....
Pravil, že jde koupit gumu s 15ti koňákem a dál než 100m od břehu ho už nikdo nedostane,...
Ještě něco málo mejch zkušeností : Bóru s 2m vlnama jsem zažil, když marina Vodice byla na dohled a my se ten cca kilák probíjeli 3 hodiny. Na plnej plyn 0,5uzle proti větru. Loď byla 36stopovej Vector. Do Vodice jsme dorazili po půlnoci (3 chlapi, dvě ženský a 3 děti) a měli jsme toho fakt dost.
Jindy jsme v Biogradu měli pučenej pětikoňák s pramicí a přišly půlmetrový vlny. 5k jebák si ucpal hlavní trysku (bordel v kanistru) a já ve čtyřech kuckal na volnoběh ke břehu. Cca 2km. Nekonečný. Posádka zelená, o Bilge pumpě jsme si mohli nechat zdát,...

Ale jak říkám - zkušenost je nesdělitelná.
Jen se modli - až tudle schizofrenní zkušenost uděláš, aby jste se všichni ve zdraví vrátili.

Soráč, nic ve zlým. Jen mi to nedalo.
Karel
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Michal píše: mrzí mě že nikdo nemá 4,5RIBa s 20 koňákem.
OMG, proč asi ?
Protože zkušenost je nesdělitelná.

já 4,5m Zodiac Mark 3 s Hondou BF 50. Sice to nejni RIB, ale zas vo tolik pomalejší nejsem.
Srovnávat metrový vlny na Rozkoši a na slaný vodě může jen člověk co je tam v životě nezažil (sorry Michale, neznám Tě).
Že bys měl v lodi barometr (a uměl se jím řídit) by bylo super, ale upřímně o tom pochybuju.

Jistěže můžeš takovýdle schizofrenní pokusy na slaný vodě dělat, ale vystavit tomu rodinu ?
Můj první Yam 30Ps jsem kupoval od pána co na tom honil tehdy skůtry. Byla to dvoutrupá laminátová čtyřmetrovka (asi 4,20). Motor a loď prodával, protože přišla bóra a oni se málem nevrátili,....
Pravil, že jde koupit gumu s 15ti koňákem a dál než 100m od břehu ho už nikdo nedostane,...
Ještě něco málo mejch zkušeností : Bóru s 2m vlnama jsem zažil, když marina Vodice byla na dohled a my se ten cca kilák probíjeli 3 hodiny. Na plnej plyn 0,5uzle proti větru. Loď byla 36stopovej Vector. Do Vodice jsme dorazili po půlnoci (3 chlapi, dvě ženský a 3 děti) a měli jsme toho fakt dost.
Jindy jsme v Biogradu měli pučenej pětikoňák s pramicí a přišly půlmetrový vlny. 5k jebák si ucpal hlavní trysku (bordel v kanistru) a já ve čtyřech kuckal na volnoběh ke břehu. Cca 2km. Nekonečný. Posádka zelená, o Bilge pumpě jsme si mohli nechat zdát,...

Ale jak říkám - zkušenost je nesdělitelná.
Jen se modli - až tudle schizofrenní zkušenost uděláš, aby jste se všichni ve zdraví vrátili.

Soráč, nic ve zlým. Jen mi to nedalo.
Karel


Karle, sorry ... ale evidentně jsi nečetl, co se člunem hodlám dělat. Cituji:"Výlety při pobřeží max do vzdálenosti cca 1km od pobřeží a to ještě jen při plánovaném dobrém počasí (dle předpovědí), rovnou říkám, že jsem si vědom toho, že se počasí na moři může změnit stejně rychle jako na horách. Občas za sebou potáhnu někoho na hračce (nafukovací kruh nebo SUP)."

Jezdíme již pěkných pár let na Pašman (ostrov naproti Zadaru a Biogradu) a kdo to tam zná, tak ví, že pevninu máš od sebe vždy maximálně ve vzdálenosti 2-3km. Pokud se v tomhle necháš chytit na moři bouří, tak to nemá nic společného se člunem, ale s tím, že už na ten výlet vyrážíš v době kdy nemáš nebo sis nenastudoval předpověď. Za tu dobu co tam jezdíme se nikdy nestalo, že by bouře udeřila náhle a bez varování, vždy to varování přišlo minimálně hodinu dopředu.

Navíc když všichni narážíte na bezpečnost, tak na vodě není bezpečnějších člunů než jsou čluny typu RIB.

Tolik asi k vašim komentářům o hazardování se zdravím mé rodiny ...

Ale abychom se nepouštěli do nějakých srdceryvných diskusí, tak zkusím změnit a úplně zjednodušit svou otázku:

Jel někdo z Vás někdy na člunu typu RIB o délce 4-4,5m?

Pokud ano, jaké byly pocity a zkušenosti?


Díky :)
simchasimchaČlen
Přidáno před 6 let
Nechat být. Nemá to cenu.
K
kutil1Člen
Přidáno před 6 let
Michale, zkusil bych toto fórum, tento odkaz je k člunům. Zkus tam směřovat dotaz, tam to třeba někdo bude mít a odpoví.

http://www.jachti...m.php?f=34
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let

Citovat


Jen mě mrzí, že tu není nikdo, kdo by uvedenou kombinaci měl (byť i po jen krátkou dobu) tzn. RIB cca 4-4.5m a slabý motor 15-20hp, aby mi mohl říct skutecné pocity a konkrétní zkušenosti.


Každý si na RIB kupuje silnejší motor, lebo to je potom naozaj poježdeníčko. Ja sa teším, že Ty to vyskúšaš a dáš sem potom informáciu, lebo ja velmi intenzivne uvažujem o tom RIBe so skladacím trupom a motorom Suzuky 20 Hp.

V dobe smartfónov netreba nosiť barometer, stačí si stiahnuť na dhmz.hr presnú predpoveď počasia pro pomorce a aspoň trochu sa ňou riadiť, resp. neignorovať ju.
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 6 let
Ta skládací 460 se mi taky líbí, hlavně pro svou nízkou hmotnost. Odrazuje mě ale cena a pak mám pocit, že má celkem úzké buřty a velmi málo hluboký kýl.

Proto u mě zatím vede ten Dulkan rib 430
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
jazdil som na 520 cm RIB s 60 HP štvortaktom. Konzola s volantom v strede (také to dzokejske sedadlo). Na tom by som sa na more nebál.
RudaKRudaKNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj tak úplně přesně to co poptáváš jsem neměl - měl jsem RIB 360 s 20HP dvoutaktem - na výlety (2+1dítě, párkrát 3+2děti-to už bylo trápení) jaké plánuješ to za dobrého počasí stačilo, po 3 letech jsem přešel na na RIB 450 s 50HP čtyřtaktem a zpětně si myslím, že na výlety to bylo optimální (4+2děti úplně v pohodě) spotřeba byla stejná jak 360/20 dvoutakt (přepočteno na automobilovou spotřebu cca 24l/100km). Nakonec jsem skončil s kajutovým laminátem 510 s 90HP čtyřtaktem kde se dá v nouzi v 2/1 přespat (mám 171cm :) ) několikrát jsem to i využil při výletech kdy se zhoršilo počasí a tak jsme raději přespali na člunu než riskovali ve větších vlnách-cca 1m, už na 0,5m to není žádná paráda, ale už se to dá na rozdíl od 450 kdy po výletě v 0,5m vlnkách při přistávání posádka skákala do vody a plavala ke břehu se slovy, že už nikdy nechtějí v takových vlnách plout-cca 50km proti větru a vlnám. Nyní pokud nejedu alespoň na 14dní tak už netahám přívěs s lamináťákem (1300kg) ale vezu si jen 380 nafukovák Al podlážka s 15HP čtyřtaktem a jezdíme na výlety podle počasí např. letos za 6dní napluto 270km ve 4 dospělých (s 510 jsme třeba jeli v poledne za kamarády cca 100km tam a 100km zpět a večer jsme byli zpět-místy rybník a na otevřenějším moři cca 30cm vlnky a rychlost 50km/hod).
Ahoj Ruda
PS: jinak mimo námořní GPS Garmin 276C s sebou vozím ještě lodní vysílačku a poslouchám předpověď počasí a podle toho plánuji výlety
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 5 let
Tak na nakonec zvítězil ten Dulkan RIB 430. Nechal jsem si ho udělat ze silnějšího materiálu a s protiskluzovými polepy. No a motor se mi za velmi slušný peníz povedlo sehnat rok jetou Yamahu 40hp. Sice je s dlouhou nohou (na člun je třeba krátká), ale pořešil to jack-plate, takže je vše OK.

A jede to jako vítr :-)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

michalmandak napsal:

Tak na nakonec zvítězil ten Dulkan RIB 430. Nechal jsem si ho udělat ze silnějšího materiálu a s protiskluzovými polepy. No a motor se mi za velmi slušný peníz povedlo sehnat rok jetou Yamahu 40hp. Sice je s dlouhou nohou (na člun je třeba krátká), ale pořešil to jack-plate, takže je vše OK.

A jede to jako vítr :-)

Myslím, že je to dobrá kombinace při rozumném používání na moři, užívej v dobrém zavidim
michalmandakmichalmandakČlen
Přidáno před 5 let
Díky. Zatím vyzkoušeno jen 2x na Rozkoši a "so far so good" :D

Jediné, co mě trochu mrzí je, že jsem tu 20hp Hondu prodal dříve než jsem ji mohl na tom novém člunu vyzkoušet. Ale to jen čistě ze zvědavosti ;)
2
2cndnameČlen
Přidáno před 3 roky
Má někdo nějakou zkušenost z člunem X-Morph HB300 Alu? Na e-shopu samozřejmě samá superlativa. Dále bych uvítal nějaké info o motoru HIDEA F5 HS. Uvažuji o koupi této kombinace. Na větší nemám prostor.
Milos195Milos195Člen
Přidáno před 3 roky
S tímto člunem zkušenost nemám, i když jsem měl lodí dost. Do Hydei bych ale nešel.
H
honzarychtaNováček
Přidáno před 2 roky
Čauko. Taky sháním člun . Oplatí se za takovou cenu? Sháním hodně kvalitní, kterej přežije i ty nejhorší podmínky Grin
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,232,453 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21441 sekund | Průměrně za: 0.21441 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.43MB/4MB