Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pössl | Globecar - Vaše zkušenosti: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pössl | Globecar - Vaše zkušenosti

Poslední aktualizace před 6 let
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, moc prosím ty kdo mají vestavbu od Pössla nebo Globecaru, kdyby se podělili o své zkušenosti, tj. zda doporučují / nedoporučují, co jim vadí, kvalita zpracování apod. Jsme téměř rozhodnuti koupit model Revolution se spouštěcí postelí a potřebuji se ujistit, že pak nebudeme litovat. Předem děkuji
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

cesty toulavy napsal:

Ahoj, moc prosím ty kdo mají vestavbu od Pössla nebo Globecaru, kdyby se podělili o své zkušenosti, tj. zda doporučují / nedoporučují, co jim vadí, kvalita zpracování apod. Jsme téměř rozhodnuti koupit model Revolution se spouštěcí postelí a potřebuji se ujistit, že pak nebudeme litovat. Předem děkuji


Jsme v ČR malý trh a Poesslu tady jezdí poskromnu , pokud umíš německy projdi si Poessl forum v Německu, najdeš tam takové množsví informací, že si budeš moci udělat představu.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
Díky za tip, představu jsem si udělal a více méně spokojenost. Nic méně není tu přece jen někdo, kdo by se podělil s českými zkušenostmi?
Děkuji
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Possla ma tusim posadka Mirek a Iva ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Meda BedaMeda BedaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

cesty toulavy napsal:

Ahoj, moc prosím ty kdo mají vestavbu od Pössla nebo Globecaru, kdyby se podělili o své zkušenosti, tj. zda doporučují / nedoporučují, co jim vadí, kvalita zpracování apod. Jsme téměř rozhodnuti koupit model Revolution se spouštěcí postelí a potřebuji se ujistit, že pak nebudeme litovat. Předem děkuji

SZ
HAF22HAF22Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, co by tě konkrétně zajímalo?
Zatím mám zkušenosti relativně dobré, ale taky něco vrže v kuchyňské lince a nemůžu přijít na to co to je a drnčí roleta u sprchy, to musím ještě nějak poladit. Jinak z kvality nábytku mám dobrý pocit. Měl jsem předtím půjčenou P.L.A. a tam byla vidět každá promáčklina. Izolace výborná.
Co se tyká vybaveni, vařič funguje super, lednička tak průměr, topení je ve všech stejný.
Ale Summit je v řadě H-line, nevím Revolution jestli není v D-line, tam je nábytek možná jiný, to nevím.
První co po koupi udělej - opláchni střechu. Mě tam nechali piliny a pak jsem se zbytečně šíleně vyděsil, že mi rezatí střecha, ale naštěstí to byly jen ty zbytky pilin, které šli z barvy opláchnout.
Pössl Summit 600 Plus, Standa, Lenka, Filípek
Upravil HAF22 dne 04.09.2018 19:51, před 6 let
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
[quote]HAF22 napsal:

Děkuji,
to jsou přesně ty osobní zkušenosti z praxe co hledám. Řeším i to zda koupit u prodejce v Praze, když jsme z Prahy a nebo dát přednost lepšímu dojmu u prodejce dál od Prahy. Tj. jak často tam asi tak budu jezdit řešit nějaké záruční opravy.
kalivodakkalivodakČlen
Přidáno před 6 let
http://pohled-za-hranice.cz/co-nas-na...#more-3231

tady je něco málo o Pösslu v porovnání s KRSem viz. komentáře. Třeba to pomůže.
Tomáš (25 let) a Standa "hundrtka" (25 let, MB 100 La Strada)
BedynkaBedynkaČlen
Přidáno před 6 let
Tak z této informace opravdu moudrý nebudu. A to nefandím ani jedné značce. Věřím, že Krsové dokáží vyjít zákazníkovi vstříc více, než sériová výroba, ale jinak je článek o ničem.
kalivodakkalivodakČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Bedynka napsal:

Tak z této informace opravdu moudrý nebudu. A to nefandím ani jedné značce. Věřím, že Krsové dokáží vyjít zákazníkovi vstříc více, než sériová výroba, ale jinak je článek o ničem.


Tak jedině napsat slečně o ty konkrétní informace, které řešily s dámou. Můžeš do komentářů, odpovídají rychle.
Tomáš (25 let) a Standa "hundrtka" (25 let, MB 100 La Strada)
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
Na KRS nemám dobré reference, takže o něm ani neuvažuji. Příští týden asi objednám Pössl, zatím nevím kde, rozhoduji se mezi dvěma prodejci. Bohužel dodání červen 2019, ale zase si mohu nakonfigurovat co chci. Každopádně všem velmi děkuji za reakce.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

cesty toulavy napsal:

[quote]HAF22 napsal:

Děkuji,
to jsou přesně ty osobní zkušenosti z praxe co hledám. Řeším i to zda koupit u prodejce v Praze, když jsme z Prahy a nebo dát přednost lepšímu dojmu u prodejce dál od Prahy. Tj. jak často tam asi tak budu jezdit řešit nějaké záruční opravy.


@ Cesty toulavy

Konfrontoval si Blue Rent a Finaso s prodejci za kopečkama?
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Mnoo, to by mne taky zajimalo. Za mne. Vyraznejsi vyhody lze pri nakupu dosahnout pri nakupu skladovky, ktera se z nejakeho duvodu prodejci zasekla. Barva, vybava, motorizace, neodebrany vuz a propadla zaloha atd.
Pri objednavce na prani do vyroby, prodejce nic nenuti
horentne slevovat, taky proc, dela to aby vydelal.
Situaci muze vylepsit a to i znacne davani ojeteho vozu na protiucet a jeho vykupni cena . Navic u vestaveb obecne prodejci pracuji s nizsi marzi nez u klasickych obytaku. Zatimco u treba integrace byva casto sleva +- 12% , tak u vestaveb cca 4%.
Vychazim z ceniku vyrobcu, ktery je platny vsude.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
To jsem si také podle zdravého selského rozumu myslel. Nic méně situace je taková, že v Čechách samozřejmě žádná skladovka není. Relativně velký výběr je v Německu na mobile.de. Zúžím-li však výběr podle svých základních požadavků (robotická převodovka a odčitatelné DPH) tak už zůstane jen pár vozidel. Při kontaktování prodejců se ukázalo, že jsou to většinou auta z půjčovny co budou dostupná až na konci října. Paradoxně i tato vozidla jsou stejně drahá nebo i dražší, jak katalogová cena při čekání na výrobu. Své hraje o dost vyšší poptávka než je dostupná nabídka, tak že obchodníci šponují ceny a zkouší za kolik se dá auto maximálně prodat, když ho mají prakticky ihned k odběru. Další zkušenost mám takovou, že ani německý prodejci nejsou moc nadšení prodat auto do Čech a vlastně ani neumí správně postupovat co se týká DPH (na dlouhé vyprávění jak neplatit DPH dvakrát). Ačkoliv všichni uvádějí, že komunikují i v angličtině, tak praxe je jiná. Stalo se nám, že raději zavěsí telefon, než by potili anglická slovíčka. Poměrně běžné je, že i na anglicky psaný e-mail nikdo neodpoví. Kolikrát jsem si připadal, že o náš tvrdě vydělaný milión ani nikdo nestojí. Takže když auto objednám nové a podstoupím osmiměsíční čekání, tak cca +/- zaplatíme stejný peníze, ale budeme ho přebírat v Česku se správně fakturovanou DPH, reklamace budeme také řešit v Česku (snad) a navíc si ho můžeme přizpůsobit svému vkusu a potřebám (barva, čalounění, počet oken atd.)
A
AlumanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

cesty toulavy napsal:

To jsem si také podle zdravého selského rozumu myslel. Nic méně situace je taková, že v Čechách samozřejmě žádná skladovka není. Relativně velký výběr je v Německu na mobile.de. Zúžím-li však výběr podle svých základních požadavků (robotická převodovka a odčitatelné DPH) tak už zůstane jen pár vozidel. Při kontaktování prodejců se ukázalo, že jsou to většinou auta z půjčovny co budou dostupná až na konci října. Paradoxně i tato vozidla jsou stejně drahá nebo i dražší, jak katalogová cena při čekání na výrobu. Své hraje o dost vyšší poptávka než je dostupná nabídka, tak že obchodníci šponují ceny a zkouší za kolik se dá auto maximálně prodat, když ho mají prakticky ihned k odběru. Další zkušenost mám takovou, že ani německý prodejci nejsou moc nadšení prodat auto do Čech a vlastně ani neumí správně postupovat co se týká DPH (na dlouhé vyprávění jak neplatit DPH dvakrát). Ačkoliv všichni uvádějí, že komunikují i v angličtině, tak praxe je jiná. Stalo se nám, že raději zavěsí telefon, než by potili anglická slovíčka. Poměrně běžné je, že i na anglicky psaný e-mail nikdo neodpoví. Kolikrát jsem si připadal, že o náš tvrdě vydělaný milión ani nikdo nestojí. Takže když auto objednám nové a podstoupím osmiměsíční čekání, tak cca +/- zaplatíme stejný peníze, ale budeme ho přebírat v Česku se správně fakturovanou DPH, reklamace budeme také řešit v Česku (snad) a navíc si ho můžeme přizpůsobit svému vkusu a potřebám (barva, čalounění, počet oken atd.)


Mám teda zkušenost s Německejma prodejcema opačnou, naprosto profesionální přístup, komunikace perfektní (a že s mojí angličtinou musí mít někdy dost trpělivosti:D) DPH naprosto bez problémů, vše co bylo domluveno, tak bylo splňeno (převozní spz, pojištění vše zdarma v ceně vozu).
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Aluman napsal:

Citovat

cesty toulavy napsal:

To jsem si také podle zdravého selského rozumu myslel. Nic méně situace je taková, že v Čechách samozřejmě žádná skladovka není. Relativně velký výběr je v Německu na mobile.de. Zúžím-li však výběr podle svých základních požadavků (robotická převodovka a odčitatelné DPH) tak už zůstane jen pár vozidel. Při kontaktování prodejců se ukázalo, že jsou to většinou auta z půjčovny co budou dostupná až na konci října. Paradoxně i tato vozidla jsou stejně drahá nebo i dražší, jak katalogová cena při čekání na výrobu. Své hraje o dost vyšší poptávka než je dostupná nabídka, tak že obchodníci šponují ceny a zkouší za kolik se dá auto maximálně prodat, když ho mají prakticky ihned k odběru. Další zkušenost mám takovou, že ani německý prodejci nejsou moc nadšení prodat auto do Čech a vlastně ani neumí správně postupovat co se týká DPH (na dlouhé vyprávění jak neplatit DPH dvakrát). Ačkoliv všichni uvádějí, že komunikují i v angličtině, tak praxe je jiná. Stalo se nám, že raději zavěsí telefon, než by potili anglická slovíčka. Poměrně běžné je, že i na anglicky psaný e-mail nikdo neodpoví. Kolikrát jsem si připadal, že o náš tvrdě vydělaný milión ani nikdo nestojí. Takže když auto objednám nové a podstoupím osmiměsíční čekání, tak cca +/- zaplatíme stejný peníze, ale budeme ho přebírat v Česku se správně fakturovanou DPH, reklamace budeme také řešit v Česku (snad) a navíc si ho můžeme přizpůsobit svému vkusu a potřebám (barva, čalounění, počet oken atd.)


Mám teda zkušenost s Německejma prodejcema opačnou, naprosto profesionální přístup, komunikace perfektní (a že s mojí angličtinou musí mít někdy dost trpělivosti:D) DPH naprosto bez problémů, vše co bylo domluveno, tak bylo splňeno (převozní spz, pojištění vše zdarma v ceně vozu).


Já mám právě naprosto shodnou zkušenost. Co řeknou, tak platí.
Už tam mají i angličtináře ve většině případů, což dříve nebývalo pravidlem.
Ta auta zadávají do výroby mnohem častěji, takže mají i lepší rutinu.
Navíc jen náklady na dovoz do Čech cenu zvyšují zákonitě.
U nás je u nás a i milion má jinou hodnotu :D
4.114683,118.628756
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Aluman napsal:

Citovat

cesty toulavy napsal:

To jsem si také podle zdravého selského rozumu myslel. Nic méně situace je taková, že v Čechách samozřejmě žádná skladovka není. Relativně velký výběr je v Německu na mobile.de. Zúžím-li však výběr podle svých základních požadavků (robotická převodovka a odčitatelné DPH) tak už zůstane jen pár vozidel. Při kontaktování prodejců se ukázalo, že jsou to většinou auta z půjčovny co budou dostupná až na konci října. Paradoxně i tato vozidla jsou stejně drahá nebo i dražší, jak katalogová cena při čekání na výrobu. Své hraje o dost vyšší poptávka než je dostupná nabídka, tak že obchodníci šponují ceny a zkouší za kolik se dá auto maximálně prodat, když ho mají prakticky ihned k odběru. Další zkušenost mám takovou, že ani německý prodejci nejsou moc nadšení prodat auto do Čech a vlastně ani neumí správně postupovat co se týká DPH (na dlouhé vyprávění jak neplatit DPH dvakrát). Ačkoliv všichni uvádějí, že komunikují i v angličtině, tak praxe je jiná. Stalo se nám, že raději zavěsí telefon, než by potili anglická slovíčka. Poměrně běžné je, že i na anglicky psaný e-mail nikdo neodpoví. Kolikrát jsem si připadal, že o náš tvrdě vydělaný milión ani nikdo nestojí. Takže když auto objednám nové a podstoupím osmiměsíční čekání, tak cca +/- zaplatíme stejný peníze, ale budeme ho přebírat v Česku se správně fakturovanou DPH, reklamace budeme také řešit v Česku (snad) a navíc si ho můžeme přizpůsobit svému vkusu a potřebám (barva, čalounění, počet oken atd.)


Mám teda zkušenost s Německejma prodejcema opačnou, naprosto profesionální přístup, komunikace perfektní (a že s mojí angličtinou musí mít někdy dost trpělivosti:D) DPH naprosto bez problémů, vše co bylo domluveno, tak bylo splňeno (převozní spz, pojištění vše zdarma v ceně vozu).


Musím se přiklonit Alumanovi. Auto mě prodali bez DPH - nevím co má německý obchodník společného s naším DPH - to se platí až v ČR, tudíž to jaké budeš mít DPH zaleží jen na tobě - Němec s tím nemá vůbec nic společného - dá ti fakturu bez daně a tím to končí ( samozřejmě pokud má jistotu, že auto obratem neprodáš v Německu ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ano, faktura je u noveho vozu pri vyvozu vzdy bez nemecke dph.
A nekdy je treba zaplatit i vyvozni kauci ve vysi nem. dph, ktera je vycislena na zvlastnim uctu. Kauce se vraci v okamziku zaslani kopie ceskeho TP.
Pred prihlasenim v cr je nutne zaplatit nasi dph.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ano, faktura je u noveho vozu pri vyvozu vzdy bez nemecke dph.
A nekdy je treba zaplatit i vyvozni kauci ve vysi nem. dph, ktera je vycislena na zvlastnim uctu. Kauce se vraci v okamziku zaslani kopie ceskeho TP.
Pred prihlasenim v cr je nutne zaplatit nasi dph.


Zkušenost -platba předem na účet prodejce v De.Bez DPH.Doložen výpis Ičo.Přbrání vozu osobně již z českými značkami v ruce-přihlášeno u nás po předložení COC listu.
Žádná platba DPH u nás-pokud jsi plátce DPH není.Nakoupeno bez DPH .DPH se odvádí při případném prodeji.
Kupoval jsem nějaké auta v DE 5x.Vždy stejné a bez problémů ať to bylo na západě či východě Německa.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ano, faktura je u noveho vozu pri vyvozu vzdy bez nemecke dph.
A nekdy je treba zaplatit i vyvozni kauci ve vysi nem. dph, ktera je vycislena na zvlastnim uctu. Kauce se vraci v okamziku zaslani kopie ceskeho TP.
Pred prihlasenim v cr je nutne zaplatit nasi dph.


Žádná platba DPH u nás-pokud jsi plátce DPH není.


PPP, něco se snad změnilo ?

DPH přechází ve všech případech do země dovozu a zde je jak plátce, tak neplátce povinnen DPH za vúz odvést.
Jinak vůz na DI nepřihlásí, chtějí potvrzení z FÚ.
Plátce si nárokuje odpočet DPH samozřejmě, ale u aut to DPH vždy musí proběhnout.
Je na to speciální formulář "Hlášení o pořízení nového dopravního prostředku" a lhůta 10 dní po dovozu na formulář a 25 dní po dovozu na odvedení DPH.

Nebo máme novelizaci opět nějakou ?
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,441 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25603 sekund | Průměrně za: 0.25603 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.37MB/4MB