Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nová vážnice Rakousko - Mistelbach: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nová vážnice Rakousko - Mistelbach

Poslední aktualizace před 4 roky
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny evropské daňové poplatníky a karavanisty. Jako malý moravský člověk, který díky neštastnému historickému vývoji nikdy nedosáhne intektuální úrovně našich západních přátel, se pravděpodobně zcela hloupě a naivně ptám ...

V technickém průkazu mám napsáno "osobní automobil obytný". Svíti-li tedy na vjezdu na vážnici značka ">2.8t doplněná symbolem nákladního vozu", domnívám se, zcela bez maloměšťáckých pohnutek, že se mě tento příkaz netýká. Mýlím se tedy?

Nebo mají v tomto případě vjíždět na vážnici sjíždět i větší vozy SUV, které mají v technickém průkazu vyšší než uvedenou hmotnost a v TP jsou vedeny také jako osobní. Proč je tam u toho ten nákladní vůz?
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Zdravím všechny evropské daňové poplatníky a karavanisty. Jako malý moravský člověk, který díky neštastnému historickému vývoji nikdy nedosáhne intektuální úrovně našich západních přátel, se pravděpodobně zcela hloupě a naivně ptám ...

V technickém průkazu mám napsáno "osobní automobil obytný". Svíti-li tedy na vjezdu na vážnici značka ">2.8t doplněná symbolem nákladního vozu", domnívám se, zcela bez maloměšťáckých pohnutek, že se mě tento příkaz netýká. Mýlím se tedy?

Nebo mají v tomto případě vjíždět na vážnici sjíždět i větší vozy SUV, které mají v technickém průkazu vyšší než uvedenou hmotnost a v TP jsou vedeny také jako osobní. Proč je tam u toho ten nákladní vůz?


Bohužel, ti tam nemusí svítit jen ten nákladní vůz. Může svítit značka B13 s vyznačenou okamžitou hmotností třeba 2,8 t a to se pak týká všech.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 6 let
Na tu váhu prostě musíme všichni,to neukecáme,nevymyslíme ani nic jinýho.Smutný je to,že to zase obserem,protože žádnýho policajta nebudou naše nářky zajímat o přetížení z výroby.To tak prostě je.Vím to,ale srašně mě ten princip sere,proto to zatím bojkotuju co to půjde.
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Zdravím všechny evropské daňové poplatníky a karavanisty. Jako malý moravský člověk, který díky neštastnému historickému vývoji nikdy nedosáhne intektuální úrovně našich západních přátel, se pravděpodobně zcela hloupě a naivně ptám ...

V technickém průkazu mám napsáno "osobní automobil obytný". Svíti-li tedy na vjezdu na vážnici značka ">2.8t doplněná symbolem nákladního vozu", domnívám se, zcela bez maloměšťáckých pohnutek, že se mě tento příkaz netýká. Mýlím se tedy?

Nebo mají v tomto případě vjíždět na vážnici sjíždět i větší vozy SUV, které mají v technickém průkazu vyšší než uvedenou hmotnost a v TP jsou vedeny také jako osobní. Proč je tam u toho ten nákladní vůz?


První informace a následná reakce řidiče, podle čeho bych se rozhodoval je, že pokud je uvedená značka se symbolem nákladního auta, znamená to:
Platí pro všechny vozidla kategorie N s upřesněním: 2.8 t a více podle TP.
(kategorie N: Motorová vozidla, která mají nejméně 4 kola a používají se pro dopravu nákladů)

Pro mě: nemám vozidlo kategorie N, ale mám více než 2.8 t - nemusím na vážnici.

Situace se dramaticky mění, pokud vedle sebe nebo pod sebou jsou jen značky bez dodatkové cedule.
1. zákazová 2.8 t
2. zákazová nákladní vozidla ( kategorie N)

Pro mě: nemám vozidlo kategorie N, ale mám vozidlo nad 2.8 t - na vážnici musím.
Upravil Fun dne 18.09.2018 13:21, před 6 let
R
Roman MarsalaČlen
Přidáno před 6 let
Takze podľa fotky to je teda ako? Lebo uz sa strácam. Dik.


Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Zdravím všechny evropské daňové poplatníky a karavanisty. Jako malý moravský člověk, který díky neštastnému historickému vývoji nikdy nedosáhne intektuální úrovně našich západních přátel, se pravděpodobně zcela hloupě a naivně ptám ...

V technickém průkazu mám napsáno "osobní automobil obytný". Svíti-li tedy na vjezdu na vážnici značka ">2.8t doplněná symbolem nákladního vozu", domnívám se, zcela bez maloměšťáckých pohnutek, že se mě tento příkaz netýká. Mýlím se tedy?

Nebo mají v tomto případě vjíždět na vážnici sjíždět i větší vozy SUV, které mají v technickém průkazu vyšší než uvedenou hmotnost a v TP jsou vedeny také jako osobní. Proč je tam u toho ten nákladní vůz?


První informace a následná reakce řidiče, podle čeho bych se rozhodoval je, že pokud je uvedená značka se symbolem nákladního auta, znamená to:
Platí pro všechny vozidla kategorie N s upřesněním: 2.8 t a více podle TP.
(kategorie N: Motorová vozidla, která mají nejméně 4 kola a používají se pro dopravu nákladů)

Pro mě: nemám vozidlo kategorie N, ale mám více než 2.8 t - nemusím na vážnici.

Situace se dramaticky mění, pokud vedle sebe nebo pod sebou jsou jen značky bez dodatkové cedule.
1. zákazová 2.8 t
2. zákazová nákladní vozidla ( kategorie N)

Pro mě: nemám vozidlo kategorie N, ale mám vozidlo nad 2.8 t - na vážnici musím.
Roman 42, Iveta 40, Marek 10
Nemáte přístup k prohlížení příloh
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Roman Marsala napsal:

Takze podľa fotky to je teda ako? Lebo uz sa strácam. Dik.


Při tomto označení za mě:
Pro mě: nemám vozidlo kategorie N, ale mám více než 2.8 t - nemusím na vážnici.
Ještě bych k tomuto značení dodal: zde se podle mě jedná o řízení provozu v jízdných pruzích. Při jízdě z ITA do A je váha také (již jsem to někde psal) a tam byla zobrazena kulatá červená značka (zákazová) nákladního automobilu a dodatkem 2.6 t a více. Vjel jsem na váhu a nevážili mě, tak jsem se zeptal obsluhy, jak to je podle jejich předpisů.
Platí pro N více než 2.6t.
Myslím si, že to není primárně zaměřené na OA , ale na tranzity a polské" plachťáky".
Upravil hymer662 dne 18.09.2018 14:27, před 6 let
mbmbČlen
Přidáno před 6 let
@To MAREGREE....
Ahoj, nezlob se , ale musím reagovat...
1) Asi máš v určitých věcech pravdu a držím ti palce ( rady, telefonáty na úřady ap.)
2) Nesouhlasím s tím, že ve Tvém věku se oháníš platbou daní ( Tvoje věc, chápu, vidíš to jinak...)
3) Shodou okolností mám před domem jednu nejmenovanou rakouskou dopravní společnost a přál bych Ti ji poznat jako já...Ty kamiony bych Ti nejraději poslal k Vám do Vídně( asi ne tobě před dům), aby jste si taky užili...Naše OBYTKY jsou proti tomu úplné NULY (00000000000000000000000000000000000)
Vedení je banda snobů, které nic nezajímá, mimo eura. Jsou v pronájmu, ale všichni se z nich můžou pos.at...Takže bych byl rád. kdyby jsi se taky na to podíval i z druhé strany.
Máš li zájem, přijeď se podívat!!!!
Ahoj Miloš:o
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mb napsal:

@To MAREGREE....
Ahoj, nezlob se , ale musím reagovat...
1) Asi máš v určitých věcech pravdu a držím ti palce ( rady, telefonáty na úřady ap.)
2) Nesouhlasím s tím, že ve Tvém věku se oháníš platbou daní ( Tvoje věc, chápu, vidíš to jinak...)
3) Shodou okolností mám před domem jednu nejmenovanou rakouskou dopravní společnost a přál bych Ti ji poznat jako já...Ty kamiony bych Ti nejraději poslal k Vám do Vídně( asi ne tobě před dům), aby jste si taky užili...Naše OBYTKY jsou proti tomu úplné NULY (00000000000000000000000000000000000)
Vedení je banda snobů, které nic nezajímá, mimo eura. Jsou v pronájmu, ale všichni se z nich můžou pos.at...Takže bych byl rád. kdyby jsi se taky na to podíval i z druhé strany.
Máš li zájem, přijeď se podívat!!!!
Ahoj Miloš:o

Ja sa nehnevam len nechapem ze clovek vam chce pomoct
1)dakujem
2)ono ja som nepisal ze som to financoval z mojich dani ale ze to islo aj z mojich dani to je taka slovna hracka aj keby tam isiel len 1 cent tak som sa na tom spolupodiela a co je na mojom veku kde je napisane ze som neni milionar ale v kontexte to je jedno kolko mam rokou a kolko som na daniach zaplatil
3)bohuzial ale za to kde byvas ja nemozem zapricinil si si to sam ci uz dobrovolne alebo nedobrovolne ale mozes sa odstahovat niekam inam a nehnevaj sa na moj nazor a hadam je jedno aka firma je vedla vas ci ceska by robila mensi hluk?
4)ono tu neide o pretazovanie ciest ale o vasu a nasu bezpecnost sam pracujem pre firmu ktora vyraba brzdy ci uz pre vlaky alebo tahace a viem ako sa setri kazdy cent to znamena za malo penazi vela muziky setri sa vsade ci uz v elektronike alebo vo vyrobe aut ci uz na zvaroch lepeni atd .aby som sa dostal k veci BEZPECNOST auto ktore je konstruovane na3,5T je konstruovane na 3,5T teraz sa hned obujete ze to je nadimenzovane moze byt ale pri dnesnich usporach vsetkeho sa setri jednoducho vsade plus opotrebenie materialu a unava materialu pozri si niekde napriklad ako sa chova pretazovany zvar od nepretazovaneho a ako sa chovaju brzdy tie niesu nadimenzovane na to aby brzdili 4T ale aby ubrzdili 3,5T to nieje moj problem ako som pisal ze kupite auta a potom zistite ze su pretazene to je vas problem ze kupujete macku vo vreci ak je raz zakon tak je zakon a porusenie sa tresta plus nezabudajte na carovnu formulku neznalost zakona neospravedlnuje dokonca sa vsetci co mi tu tak vytrvale oponujete sa dopustate vedomeho porusenia zakonu, plus dalsia vec ak by sa uz aj nieco prihodilo a to neprajem nikomu tak zistia ze si pretazeny poistovna sa na teba vykasle a vsetko budete cvakat z vlastneho vacku aj ked ste nesposobili nehodu plus jedna sa o vase zivoty a zivoty vasich deti nechcem tu vizniet ako neaky ucitel ale zamyslite sa nad tym a chcem este dodat pri dalsich zisteniach v rakusku je 0 tolerancia to znamena za kazde KG sa plati pokuta az do 5000eur Prajem vsetkym vela stastnych KM a uz nebudem reagovat na dalsie komenti lebo to nema vyznam :(
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
Upravil maregree dne 18.09.2018 23:18, před 6 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Tahle značka je před Kauflandem v Německu. Několik let už tam stojím a nakupuju, nikdo se mě ani nevšiml.
Nemáte přístup k prohlížení příloh
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
http://www.zakrut...utomobilu/
este toto som chcel
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 6 let
Zkusím ještě jednou,třeba se opravdu zamyslíš a nebudeš jak beran.Takže většina těch přetížených obytek má celkouvou hmotnost 3850kg,Papírově sníženou na 3500kg.Každá tato obatka má tažný na 750kg Nebržděného přívěsu,takže brzdy to asi zvládnou.Bržděnýho na 1200kg.
Je to pouze papírová birokracie...
Za další,máš statistiky,to je ted moderní,kolik nehod způsobí přetížená obytka?????Kolik nepřetíženej osobák s blbem za volantem co si esemeskuje?????A že jich je...
Kolik blb na motorce,kterej může všecho???Kolik je takovej,co Tě nepustí v zůžení systém zip a jsou tam ťukance....
Není to o přetížení obytek,je to o přetížení kamionů,dodávek a o tom,že se někteří šeši,slováci,poláci,chovají v rakousku jak hovada,proto toho mají akorát a je to provázaný.
Nedotýkám se nikoho kdo esemeskuje za jízy,ani jezdí rychle na motorce,je to pro pana bezpečnýho,třeba to pochopí o čem vůbec píšem....

Automatické sloučení 19.09.2018 06:34:
A ještě jedna věc,víš kolik osobáků jede v létě na dovolenou a je přetížených,myslím,že bys tomu nevěřil.....
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
Upravil coupici dne 19.09.2018 06:34, před 6 let
mbmbČlen
Přidáno před 6 let



Prajem vsetkym vela stastnych KM a uz nebudem reagovat na dalsie komenti lebo to nema vyznam

Nemá! Na školení jsi si vybral špatnou dobu( i věkovou kategorii), např. po revoluci jsi nás mohl školit a dávat rady (např.kam se odstěhovat), ale vzhledem k tvému datu těžko...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

maregree napsal:
ako som pisal ze kupite auta a potom zistite ze su pretazene to je vas problem ze kupujete macku vo vreci ak je raz zakon tak je zakon a porusenie sa tresta(


Pokud vím, tak výrobce musí nechat automobil schválit a to včetně hmotností a za správnost udájů odpovídá primárně on a uřad - nikoli kupující , který často nemá ani jak si údaje ověřit.

Co se týče dalších příspěvků, je zajímavé, že jednou tvrdíš, že značka se symbolem nákladního vozu platí pro obytňáky a auta s přívěsem a to na základě jakéhosi telofonátu na ASFINAG, pak sem dáš odkaz na zákon, kde je jasně napsáno, že se to týká jen nákladních aut a žádných jiných (ani obytných) a pokud by jsi věnoval více usílí, zjistil by jsi, že stejně to platí i v Rakousku.

Stejně tak se odklání provoz mimo dálnici v Rakousku i v neděli, pokud je sveden veškerý provoz, tak je následně rozdělen a váží se náklaďáky, u ostatních jde většinou jen o kontrolu nálepek. Jednou jsem osobákem projížděl i vahou, asi z důvodu slabšího provozu a mála pracovníků, hmotnost teda vyloženě nekontrolovali, bylo to typická kontrola nálepky, ale přetížen jsem byl - návrat z dovolené, plné auto - nebezpečně jsem se ale necitil:-). Že jsou zejména v době dovolených přetíženy i další osobáky a to včetně rakouských, je snad jasné, výrobci s hmotností kvuli následným testům spotřeby čarují za tiché ignorace států úplně stejně jako u obytek.

A kdyby státu šlo o bezpečnost, tak jednoduše zvedne limit B řidičáku na 5 či 6 tun (stejně už dneska mohu řídít soupravu 4.25t, tak to tak velký rozdíl není), zvedne limit pro dálniční nálepky a minimálně mu zmizí vystresovaní řidiči a omezí se objíždění vážnic.
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mb napsal:




Prajem vsetkym vela stastnych KM a uz nebudem reagovat na dalsie komenti lebo to nema vyznam

Nemá! Na školení jsi si vybral špatnou dobu( i věkovou kategorii), např. po revoluci jsi nás mohl školit a dávat rady (např.kam se odstěhovat), ale vzhledem k tvému datu těžko...

Presne som toto cakal vsetci ju pani dokonali a nedaju si nikdy poradit a nebodaj od mladsieho normalne ste na smiech ja som nikoho nechcel poucat staci si to dvokladne precitat ale len pomoct s radou aby ste vy zbytocne neplatili

Automatické sloučení 19.09.2018 08:58:

Citovat

mstr napsal:

Citovat

maregree napsal:
ako som pisal ze kupite auta a potom zistite ze su pretazene to je vas problem ze kupujete macku vo vreci ak je raz zakon tak je zakon a porusenie sa tresta(


Pokud vím, tak výrobce musí nechat automobil schválit a to včetně hmotností a za správnost udájů odpovídá primárně on a uřad - nikoli kupující , který často nemá ani jak si údaje ověřit.

Co se týče dalších příspěvků, je zajímavé, že jednou tvrdíš, že značka se symbolem nákladního vozu platí pro obytňáky a auta s přívěsem a to na základě jakéhosi telofonátu na ASFINAG, pak sem dáš odkaz na zákon, kde je jasně napsáno, že se to týká jen nákladních aut a žádných jiných (ani obytných) a pokud by jsi věnoval více usílí, zjistil by jsi, že stejně to platí i v Rakousku.

Stejně tak se odklání provoz mimo dálnici v Rakousku i v neděli, pokud je sveden veškerý provoz, tak je následně rozdělen a váží se náklaďáky, u ostatních jde většinou jen o kontrolu nálepek. Jednou jsem osobákem projížděl i vahou, asi z důvodu slabšího provozu a mála pracovníků, hmotnost teda vyloženě nekontrolovali, bylo to typická kontrola nálepky, ale přetížen jsem byl - návrat z dovolené, plné auto - nebezpečně jsem se ale necitil:-). Že jsou zejména v době dovolených přetíženy i další osobáky a to včetně rakouských, je snad jasné, výrobci s hmotností kvuli následným testům spotřeby čarují za tiché ignorace států úplně stejně jako u obytek.

A kdyby státu šlo o bezpečnost, tak jednoduše zvedne limit B řidičáku na 5 či 6 tun (stejně už dneska mohu řídít soupravu 4.25t, tak to tak velký rozdíl není), zvedne limit pro dálniční nálepky a minimálně mu zmizí vystresovaní řidiči a omezí se objíždění vážnic.

no jasne a dostanes pokutu za rychlost a pojdes k vyrobcovi a povies ze auto ide rychlejsie ako 130 ktora bola na dialnici a on ti ju preplati sam vies ze mas auto pretazene ako si to zistil mal si to zistovat uz pripredaji a nekupovat a co sa tyka tej perlicky ktoru si sem dal ze neviem co pisem tak ta ma dostala este som to nasiel v cestine aby ste to pochopili ale nevislo to jasne je tanm napisane a to citujem :

[big][/big]Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily.
a citame dalej je uvedene :

[big][/big]Je-li na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena jiná hodnota celkové hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o celkové hmotnosti převyšující tuto hodnotu.
kde je napisane plati PRE VOZIDLA a tu je vysvetlenie co znamena vozidlo:



Slovem vozidlo označujeme podskupinu dopravních strojů respektive dopravních prostředků, která se pohybují po pevném povrchu nějakého tělesa jízdou, tedy odvalováním kol nebo pohyblivých pásů (ty jsou ovšem také připevněny na kola vozidla). Prakticky všechna vozidla jsou primárně určena zejména pro dopravu a přepravu osob, zvířat či nákladů z jednoho místa na zemském povrchu do jiného místa. Jízda (pojezd) vozidla se tedy děje v převážné míře po zemském povrchu (a to včetně všech jeho terénních nerovností), v případě tunelových staveb pak jen v malé hloubce pod jeho povrchem. Výjimku tvoří vodní toky, vodní plochy apod., které vozidla překonávají nad úrovní hladiny buďto po specializovaných visutých stavbách (nejčastěji po mostech) nebo po korunách těles přehradních hrází popřípadě speciální vodotěsnou tunelovou stavbou pod úrovní vodní hladiny.

PS sme na foru karavanistou a nie motorkarou a nakladnych vozidiel v sekci INFORMACE PRE CESTOVANI potkategoria RAKUSKO
to znamena ze som vam chcel dat informaciu sami ste prehlbili forum dotejto roviny kde sa zbitocne len urazame a jeden druheho snazime poucit faktami a poniektori vlastnou hlupostou
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
Upravil maregree dne 19.09.2018 09:23, před 6 let
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Maregree má pravdu, ten, kdo si koupí nové auto, třeba i osobák a ještě nejlépe před koupí s ním nezajede na váhu, nezmerí si rozměry, nenechá změřit emise, nenechá si změřit výkon na brzdě, nezmerí hlasitost vyfuku a další udaje uvedené v TP by se měl nad sebou zamyslet.....
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Koralovci napsal:

Maregree má pravdu, ten, kdo si koupí nové auto, třeba i osobák a ještě nejlépe před koupí s ním nezajede na váhu, nezmerí si rozměry, nenechá změřit emise, nenechá si změřit výkon na brzdě, nezmerí hlasitost vyfuku a další udaje uvedené v TP by se měl nad sebou zamyslet.....


Není to příliš povrchní seznam? Co pneu - ověřit velikost, provést destrukční zkoušku, zda vyhoví nosnost a rychlost. U čerpací stanice bude nutné nechat ověřit kvalitu, takže na přívěsném vozíku je nutné si vozit nějakou příruční laboratoř.

Tenhle přístup by vyřešil všechny problémy s automobilovou dopravou co máme - naprostá většina lidí by totiž přestala jezdit.

Automatické sloučení 19.09.2018 11:20:

Citovat

maregree napsal:

e a to citujem :

[big][/big]Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily.
a citame dalej je uvedene :

[big][/big]Je-li na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena jiná hodnota celkové hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o celkové hmotnosti převyšující tuto hodnotu.
kde je napisane plati PRE VOZIDLA a tu je vysvetlenie co znamena vozidlo:



Slovem vozidlo označujeme podskupinu dopra


Vidím, že jsi vtipná kopa..... samozřejmě se to omezení vztahuje na nákladní vozidla o celkové hmotnosti převyšující tuto hodnotu, pokud by se mělo vztahovat na veškerá vozidla, použila by se značka B13 - opravuji, ta se používá pro okamžitou hmotnost, pro všechan vozidla by to musela být B1 s E5. A mrkni i taky na význam dodatkové tabulky E5.

V Rakousku: http://www.ris.bk...013-06-29, tam to máš více polopaticky
Upravil mstr dne 19.09.2018 11:25, před 6 let
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Koralovci napsal:

Maregree má pravdu, ten, kdo si koupí nové auto, třeba i osobák a ještě nejlépe před koupí s ním nezajede na váhu, nezmerí si rozměry, nenechá změřit emise, nenechá si změřit výkon na brzdě, nezmerí hlasitost vyfuku a další udaje uvedené v TP by se měl nad sebou zamyslet.....


Není to příliš povrchní seznam? Co pneu - ověřit velikost, provést destrukční zkoušku, zda vyhoví nosnost a rychlost. U čerpací stanice bude nutné nechat ověřit kvalitu, takže na přívěsném vozíku je nutné si vozit nějakou příruční laboratoř.

Tenhle přístup by vyřešil všechny problémy s automobilovou dopravou co máme - naprostá většina lidí by totiž přestala jezdit.

Automatické sloučení 19.09.2018 11:20:

Citovat

maregree napsal:

e a to citujem :

[big][/big]Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily.
a citame dalej je uvedene :

[big][/big]Je-li na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena jiná hodnota celkové hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o celkové hmotnosti převyšující tuto hodnotu.
kde je napisane plati PRE VOZIDLA a tu je vysvetlenie co znamena vozidlo:



Slovem vozidlo označujeme podskupinu dopra


Vidím, že jsi vtipná kopa..... samozřejmě se to omezení vztahuje na nákladní vozidla o celkové hmotnosti převyšující tuto hodnotu, pokud by se mělo vztahovat na veškerá vozidla, použila by se značka B13 - opravuji, ta se používá pro okamžitou hmotnost, pro všechan vozidla by to musela být B1 s E5. A mrkni i taky na význam dodatkové tabulky E5.

V Rakousku: http://www.ris.bk...013-06-29, tam to máš více polopaticky

ja uz som z vas dopleteny asi ju tam nevedia rozsvietit:D
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
No nějak se to tu zvrhlo, ale možná bych upozornil na to, že dle fotky na té bráně není zobrazena standardní dopravní značka jen symbol nákladního auta a hmotnosti zůstává tak slušný prostor pro vlastní fantazii. Já osobně se soupravou osobní auto a karavan si myslím že se mě to prostě netýká i když se se vážení nevyhýbám.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
M
mstrČlen
Přidáno před 6 let
Tady je třeba zprává o otevření vážnice na A5, vyznívá z ní, že je hlavně pro nákladní auta:

Citovat

maregree napsal:

.... ja uz som z vas dopleteny ....



Z nás ? to určitě ne .... Dopletený určitě ano.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,676,070 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32920 sekund | Průměrně za: 0.3292 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.51MB/2MB