Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 lahev Campingaz 907: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

lahev Campingaz 907

Poslední aktualizace před 5 let
_luky__luky_Člen
Přidáno před 6 let
Prosím o radu.
Koupil jsem auto (VW T4 California), kde je k vaření použitá lahev Campingaz 907 - ocelová lahev s 2,75kg butanu. Do teď jsem jezdil se stanem, pak střešním stanem. Tak je tohle pro mě nová věc.
Původní plán byl dokoupit druhou do rezervy. Když jsem zjistil, co stojí náplň a kde se dá sehnat, šel jsem do kolen. Jsem z Berouna, takže v úvahu připadají 3 místa v Praze a jedno v Plzni. Cena náplně 550Kč. Podotýkám, že běžná 10kg PB lahev se dá vyměnit za 330Kč.
Bohužel schránka v autě je udělaná přesně na tuto lahev. Ještě jsem neměl možnost to zkusit, ale naše 2kg se tam asi nepovejde.
Co s tím?
1) Je někde poblíž plnírna nebo LPG, kde by byli schopni a ochotni takovou láhev naplnit?
2) Existuje plnitelná lahev 2-5kg? Všude nacházím jen 10-11kg.
3) Nějaké zkušenosti s domácím plněním tohoto typu? (odhlédněme od předpisů, roztažnost kapalné fáze a vážení lahve je mi jasné)
4) Poslední možnost je schránku vyndat a na jejím místě vyrobit novou, do které by vlezla 2kg nebo 5kg lahev. Místo tam asi kolem je. Ale rád bych to auto měl v "originálním" stavu.
5) Úplně hypotetická možnost je namontovat LPG nádrž pod auto s upraveným sáním. Do toho se mi popravdě moc nechce. Co to může stát? Auto na LPG už jsem měl, tedy okolnosti jsou mi jinak celkem jasné.
VW T4 California Coach 1998
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, mel jsem Nuggeta od Westfalie se stejnou bombou 907. Byla pouzivana jen na vareni a v pohode nam vydrzela dva roky - moc jsme nevarili, kafe, rano caj a tu a tam obed ci vecere ( jezdili jsme ve ctyrech ) . Z pocatku jsem si delal stejne starosti jako ty, po prvni vymene jsem se tim prestal zabyvat. Zabyvat se plnici lahvi s externim plnenim pouze pro potreby vareni me prijde jako nesmysl, je to dost draha zalezitost. Ber to jako jen muj nazor, ale koupil bych do rezervy jeste jednu 907 a nezabyval bych se tim.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
_luky__luky_Člen
Přidáno před 6 let
Vycházím z toho, že jsme loni byli 3 týdny na Korsice a 2kg lahev nám nestačila. To jsme byli tři, teď už jsme čtyři. Naštěstí jsem měl s sebou záložní "malý" vařič a podařilo se mi tam sehnat MSR bombičky. Asi nějak víc vaříme. No a taky voda na nádobí, pro dceru na koupání v lavoru...

Teď jsem to přeměřoval a ta naše 2kg má o 1,5cm větší průměr. Až se dostanu k autu, zkusím to do té schránky narvat, třeba to půjde.
VW T4 California Coach 1998
ferlichferlichČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Naše klasická do auta nevejde. Koupil jsem ještě jednu a na té druhé mám hořák kde na litinové pánvičce griluji a zároveň ji mám jako záložní. Moc bych to neřešil, protože pokud to máš jen na vaření, tak nám vydrží 40 dní na snídaně a většinou i oběd. Dokázal bych ji vyměnit v Olomouci, ale to je pro tebe daleko. Výměna ve Francii a Španělsku v kempech, ve Španělsku navíc v obchodech Ferreteria. Cena za výměnu od 11€ do 18€.
Svého času jsem ji plnil i sám, ale vleze se tam méně než polovina objemu, pro mne to bylo málo.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

_luky_ napsal:

Vycházím z toho, že jsme loni byli 3 týdny na Korsice a 2kg lahev nám nestačila. To jsme byli tři, teď už jsme čtyři. Naštěstí jsem měl s sebou záložní "malý" vařič a podařilo se mi tam sehnat MSR bombičky. Asi nějak víc vaříme. No a taky voda na nádobí, pro dceru na koupání v lavoru...


Mas pravdu v tom, ze je to individualni ... ale pokusim se predat moje zkusenosti ( pokud si na vse vzpomenu ). Bohuzel nemam to stesti abych mohl mit 3 tydny volna, ale v lete za 2 tydny ani dnes nedokazu spotrebovat 5kg plynu ( mam dve plnici lahve po 5kg ) - a to ohrivame vodu plynovym bojlerem. Pokud mas Californii, asi budes jezdit i do kempu ( nadrz na cistou vodu odhaduju max na 40ltr. tj 4 osoby kazda max 10ltr. ), v kempu ci stpl jsem vodu ohrival rychlovarnou konvici - docela velka uspora plynu / pokud mas solar - lze i na 12V. Taky jsem na ohrev pouzival venkovni sprchu z Lidlu, povesis to na zadni dvere a hotovo - na jihu v lete to funguje perfektne. Proste to chce hledat reseni, s dvema 2kg plynu postavit veskere ohrevy na plynu je nerealne.
Chtel jsi jeste info o plnici lahvi do 5kg. Verze 5kg uz se nevyrabi ( kvuli novym normam - multiventil), nejmensi plnici o jake vim, je 6kg ( rozmery jsou podobne jako 5 kg ). Bohuzel cena se pohybuje kolem 300Eur - :-(

Snad ti to nejak pomuze, tak ci onak, preji at se ti s Californii dobre jezdi ( predpokladam ze t4 je jeste stary dobry original od Westfalie ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
_luky__luky_Člen
Přidáno před 5 let
Pro budoucí generace hlásím, že do T4 California, MJ 1998 se naše 2kg PB lahev vejde !!!
Je kvůli tomu potřeba upravit schránku na lahev - stačí odstranit jeden držák toho jistícího popruhu. Tím se získá potřebných pár milimetrů na šířku a česká lahev se tam pak vejde.
Pro úplnost - ten jistící popruh drží na celkem 3 držácích, které jsou na trhacích nýtech v plastové schránce. O jejich skutečném přínosu velmi pochybuji. Navíc ta schránka je bez vůle vložená ve skříni z překližky. Takže i kdyby ta lahev nebyla přikurtovaná popruhem, tak se může pohnout asi o 2 milimetry.

Existuje plnící lahev, co by se vešla do téhle schránky. Ale kvůli životnosti 10let a její ceně je to nesmysl. https://www.gaslowdirect.com/epages/c...01-4003-67

Na vaši radu jsem je již vybavil malou cestovní konvicí na elektřinu ;)

Mám poslední tři pochybnosti:
1) tvar dosedací plochy pro těsnění je jiný, závit (21,8L) sedí. Pomůže mi tahle redukce? (nepíšou tam rozměr závitu) https://www.svetkaravanu.cz/mezikus-p...z-bombu[1] Chystám se tam osobně, ale ať tam nejedu zbytečně.
2) Na původním odtlačném ventilu je otvor zašpuntovaný červeným plastem - přetlakový ventil. https://www.frankana.de/de/gasflasche...#v_310_827 Jak moc vadí, že na českém ventilu taková věc není? https://www.mevatrade.cz/mevatrade/es...il-2156UVB
3) Při jízdě mám zavírat ventil na lahvi nebo stačí zavřít ventil pod vařičem? Tohle se v návodu nepíše.
VW T4 California Coach 1998
Upravil _luky_ dne 19.12.2018 12:49, před 5 let
_luky_ Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
F
ferdasanČlen
Přidáno před 5 let
Flaga Hustopeče-dodává a vyměňuje(plní) 5 kg láhve.Záloha 1200 Kč(vratná) Ale to máš trochu z ruky.
_luky__luky_Člen
Přidáno před 5 let
5kg lahev je zcela mimo mísu. To se do té schránky nevejde. Podívej se, jak je tam na knop ta 2kg lahev.
VW T4 California Coach 1998
ferlichferlichČlen
Přidáno před 5 let
Koncem listopadu jsem na trzích ve Španělsku narazil na prodejce těchto 907 lahví, měl tam tři po 10 €, tak jsem hned zjišťoval zda máš u osobních údajů telefon, vzal bych ti ji do ČR, jeli jsme přes Beroun na Prahu. Docela jsme pospíchali na SZ jsem čekat nemohl. Tak jak jsem psal výše, doporučuji sehnat originál, je to vymakaný a po nákupu už budeš jen měnit náplň.
_luky__luky_Člen
Přidáno před 5 let
Žádnej problém. Já už jsem na inzerát v Praze pořídil další dvě lahve CG907. Takže aktuálně mám 3 CG lahve a 4 české 2kg. A co nevidět to budu mít univerzální na oba typy lahví. Tedy po Čechách budu vozit ty české a do zahraničí si vezmu tu větší francouzskou, případně i jednu rezervní :-)

Automatické sloučení 02.07.2019 11:32:
Přidám další zkušenosti:
- Na 3 týdny pro 4 člennou rodinu jsme spotřebovali cca 1.2kg butanu. Takže když nám ve třech minule nestačila 2kg lahev znamená, že buď nebyla plná (koupil jsem novou cestou) a nebo nám plyn trochu unikal. (A taky propan-butan má menší výhřevnost než čístý butan)
- Pro namontování české 2kg lahve je potřeba mezi "český" odtlačný ventil a "německý" regulátor vložit redukci. K dostání v každém obchodu pro karavany. Myslím, že to je tahle (kupoval jsem to osobně): https://www.svetkaravanu.cz/mezikus-p...a-cz-bombu. I s tou redukcí se to pořád vejde do schránky. Tedy v ČR vozím české lahve, do zahraničí jsem vzal francouzskou.
- Aktuální cena za náplň v českém zastoupení Campingazu je 549Kč a skladem měli 4 lahve, z toho 2 zamluvené. Tedy doporučuji telefonicky ověřit, že mají, než se tam vydáte.
- Ač to v návodu napsané není, na jízdu zavírám ventil přímo na lahvi.
- Asi mi odešla tepelná pojistka na jednom z hořáků na vařiči. Výrobce Cramer, aktuálně převzatý Dometicem. Tedy když budete shánět díly, ptejte se v Dometicu. Aktuálně čekám na odpověď, tak snad najdou správný díl.
VW T4 California Coach 1998
Upravil _luky_ dne 02.07.2019 11:32, před 5 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

_luky_ napsal:

Aktuální cena za náplň v českém zastoupení Campingazu je 549Kč a skladem měli 4 lahve, z toho 2 zamluvené. Tedy doporučuji telefonicky ověřit, že mají, než se tam vydáte.
.


Ahoj,
snažší je zajet do Bauhausu ... Tam je seženeš též za 549,- (náplň).
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: _luky_, Vajglon Hnuson, ferlich, ferdasan, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,238,792 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23470 sekund | Průměrně za: 0.2347 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 2MB/4MB