Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko-váhy na dálnici Mikulov Vídeň: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko-váhy na dálnici Mikulov Vídeň

Poslední aktualizace před 6 let
R
renoltČlen
Přidáno před 6 let
Nevíte zda jsou již v provozu váhy na nové dálnici z Mikulova do Vídně ?
ErvinErvinČlen
Přidáno před 6 let
Ano, již jsem to sem dával asi od poloviny července.Smile
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
To že tam váha je, je známo. Zajímalo by mne však, zda váží jen kamiony případně nákladní dodávky, nebo i obytky a karavany. Jel jsem tam zatím třikrát, dvakrát nevážili a jednou měli svedeny náklaďáky nad 7,5t. Mohl by někdo, kdo tudy jezdí častěji (nejlépe denně) dát info? Zatím jsem neslyšel o niko, koho by tam vážili s obytkou. Ta vážnice se dá snadno objet, otázkou je, zda to má smysl.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

To že tam váha je, je známo. Zajímalo by mne však, zda váží jen kamiony případně nákladní dodávky, nebo i obytky a karavany. Jel jsem tam zatím třikrát, dvakrát nevážili a jednou měli svedeny náklaďáky nad 7,5t. Mohl by někdo, kdo tudy jezdí častěji (nejlépe denně) dát info? Zatím jsem neslyšel o niko, koho by tam vážili s obytkou. Ta vážnice se dá snadno objet, otázkou je, zda to má smysl.

Každé přetížené auto je nebezpečné pro ostatní účastníky silničního provozu i pro vlastníka vozidla a jeho osádku.
Nedá mi to a podotknu: Je zajímavé, jak vnímáme nebezpečí. To, že někdo řídí přetíženou obytku s rodinou a dětmi nevadí, ale naopak rýmička, nachlazení apod., rodiče vyburcuje udělat něco pro bezpečí svých dětí.
Ach ten svět je nějak naopak...
:)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Jel jsem před týdnem po poledni a nevážili nic ,ale vím že jeden průjezd jaro nedělá.
H
homČlen
Přidáno před 6 let
Moje auto má nosnost 4,5 aktuální váhu 4t v papírech 3,5 jak jsem prosím nebezpečný pro ostatní účastníky provozu ?
C
Chlapi_sobeČlen
Přidáno před 6 let
Klid, moralne zasadovych lidi je na forech hodne :o
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Chlapi_sobe napsal:

Klid, moralne zasadovych lidi je na forech hodne :o

Máš pravdu, jen chybí dodatek, že ta druhá skupina lidí je stejně velká.
C
Chlapi_sobeČlen
Přidáno před 6 let
Mozna mas pravdu, dozvedeli jsme se od tebe mnoho zivotne dulezitych informaci ale k danemu tematu jsi nam nic nesdelil. Takze prispevek o nicem.:(
ErvinErvinČlen
Přidáno před 6 let
Pokud bude svítit 2,6t musíš zajet a čekat co s obytkou udělají.Můžou mávnout at jedeš dál nebo řeší. Nejsou tam každý den ale často a většinou zatím měli 7.5t. Ale už jsem zažil i dodávky,hodně se jim líbí poláci i náš Sprinter už tam nechal peníze ne za přetížení ale nelíbily se kotouče.
Manželka Hana , vnuk Daneček 3r.
ivoiivoiČlen
Přidáno před 6 let
Značka pred váhami smer Viedeň z Bratislavy.
Nemal som čas veľmi rozmýšľať, či hmotnosť je len doplnková informácia a platí pre náklaďáky a autobusy, tak som sa išiel odvážiť.
Vie niekto či tých >2.8t platí pre všetky vozidlá (teda aj osobné)?
ivoi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Od znamyho co rikal, tak plati symbol vozidel co sviti. Tedy auto s karavanem ne. Ale v tomto pripade autobus a nakladni vozidla.
Jednou pry jel kolem mel byl “rad” ze chytaj i auta s karavenem ale to tam svitil ten symbol auto a vozik.
Rikal ze si rozviti to co je zrovna zajima.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

Každé přetížené auto je nebezpečné pro ostatní účastníky silničního provozu i pro vlastníka vozidla a jeho osádku.
Nedá mi to a podotknu: Je zajímavé, jak vnímáme nebezpečí. To, že někdo řídí přetíženou obytku s rodinou a dětmi nevadí, ale naopak rýmička, nachlazení apod., rodiče vyburcuje udělat něco pro bezpečí svých dětí.
Ach ten svět je nějak naopak...
:)

Otázkou je, jaké nebezpečí představuje přetížení o pár desítek kg, je li auto konstrukčně stavěné na 4250 kg a paírově otypované do 3,5t.
Upravil Rudy dne 15.08.2018 20:36, před 6 let
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 6 let
Přesně tak, když jsem objednával karavan, tak jsem si připlatil za navýšení hmotnosti. Technicky karavan zůstal naprosto totožný. Takže kdybych nezacáloval ta Eura navíc, jezdím přetížený a jsem teď strašně nebezpečný a nezodpovědný.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Zkusím to vrátit zpět k tématu. Viděl někdo na těch cedulích značku 2,x t bez dodatkové tabulky nákladního vozidla? Čili příkaz sjet na vážnici s obytkou.
Proč se ptám. Hovořil jsem nedávno s rakušanem obeznámeným s provozem vážnic a ten tvrdil, že o obytky jim nejde. Zajímají je přetížené kamiony a nákladní dodávky. Čas od času i přetížené přívěsné vozíky.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Zkusím to vrátit zpět k tématu. Viděl někdo na těch cedulích značku 2,x t bez dodatkové tabulky nákladního vozidla? Čili příkaz sjet na vážnici s obytkou.
Proč se ptám. Hovořil jsem nedávno s rakušanem obeznámeným s provozem vážnic a ten tvrdil, že o obytky jim nejde. Zajímají je přetížené kamiony a nákladní dodávky. Čas od času i přetížené přívěsné vozíky.


Ano, na cestě z IT okolo Villach je váha a na ceduli svítila jen značka 2.6 t a šipka na váhu. Sjeli jsme na váhu, ale poslali nás plynule dále. Když už jsem tam byl, tak jsem se zeptal, jak je to v mém případě, kdy mám v TP osobní automobil. Vynechám to, že se divili, ale ve výsledku šlo o informaci:
-když už tě zváží (i dobrovolně), tak je jedno co máš v TP a pokud překročíš i toleranci v TP, zaplatíš, ale
-když nevjedeš na vážení, můžeš/nebo i ne, být dále zastaven na cestě (policie, ausfinag) a posuzují zda jsi měl nebo neměl vjet na váhy podle TP (porušení značky). Pokuta za případně nevjetí na vážení se podle obsluhy na váhách (ausfinag) odvíjí od sazebníku pokut, bylo mi sděleno, že je to 30E.
A ještě podstatná věc. Z výkladu jsem pochopil, že se jedná o nákladní a užitkové vozidla nad 2.6t, ale v našem případě značka s náklaďačkem nebo jiná informační cedule nesvítila. Asi v označení sjezdu ke značce 2.6t zapomněli rozsvítit značku s naklaďáčkem. Zaplacení pokuty na jedné váze za překročení váhy neznamená osvobození od pokuty na váhách dalších po cestě.

Bohužel jsem se neptal, zda v takovém případě dojde jen k odebrání 30E a jedeš dále nebo zaplatíš 30E vezmou ti doklady a budou čekat až se pro doklady zastavíš s lístkem z váhy. Osobně pro Rakousko připouštím i tuto možnost.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:

....
A ještě podstatná věc. Z výkladu jsem pochopil, že se jedná o nákladní a užitkové vozidla nad 2.6t, ale v našem případě značka s náklaďačkem nebo jiná informační cedule nesvítila. Asi v označení sjezdu ke značce 2.6t zapomněli rozsvítit značku s naklaďáčkem. Zaplacení pokuty na jedné váze za překročení váhy neznamená osvobození od pokuty na váhách dalších po cestě.
.....

Díky, přesně o tento typ informace mi šlo. Koresponduje s tím, co jsem psal výše. Zajímají je především nákladní (užitková) vozidla. Odpovídá to i mým osobním zkušenostem, nikdy mi obytku nevážili. Samozřejmě, nelze vyloučit speciální akci na obytky ....
Sice věřím, že bych se vešel do tolerance (v závislosti na stavu palivové nádrže a nádrží na vodu máme od 3450 - 3650 kg), ale v Rakousku jeden nikdy neví.
moodsmoodsČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Rudy napsal:

Zkusím to vrátit zpět k tématu. Viděl někdo na těch cedulích značku 2,x t bez dodatkové tabulky nákladního vozidla? Čili příkaz sjet na vážnici s obytkou.
Proč se ptám. Hovořil jsem nedávno s rakušanem obeznámeným s provozem vážnic a ten tvrdil, že o obytky jim nejde. Zajímají je přetížené kamiony a nákladní dodávky. Čas od času i přetížené přívěsné vozíky.

Vlastní zkušenost z 29.8. v cca 15:00: Na cedulích svítilo, že vše nad 2,8 t. má jet na váhu, dodatková tabulka tam nebyla. Sjel jsem za dvěma kamiony. Těsně před váhou jsou zabudované smyčky na měření rozvoru nebo čeho, váha je dlouhá cca 8-10 m. Kolem bylo kamer jako ve studiu, jinak pusto prázdno, jenom vzadu u plotu stál prázdný policejní Transporter. Projel jsem váhou a pokračoval dál. Uvidím, jestli něco přijde. Toť mé poznatky, třeba mi něco uniklo.
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
Miro TMiro TČlen
Přidáno před 6 let
Ahojte, rád by som vedel podla predpisov, že keď som súprava auto M1 2200kg + príves 1600kg mal by som pri tej tabuli nad 2,6t bez dodatkovej ísť na zváženie aj ja, alebo môžem kľudne pokračovať ďalej s pocitom že som nič neporušil. V tej vyhlaske sa neviem vyznať či sa berie celková hmotnosť súpravy alebo len tažného vozidlá.
Ďakujem pekne:-)
Miro, Zuzka a Miško (10) s Miškou (7). Karavan Hobby De Luxe 545 KMF a HONDA CR-V 2,2
O
opavaciČlen
Přidáno před 6 let
U zákazových značek to platí pro každé vozidlo soupravy zvlášť - viz: Dopravní značka B 13 Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez zakazuje vjezd vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje údaj uvedený na značce. Jde-li o jízdní soupravu, vztahuje se tento údaj na každé vozidlo soupravy zvlášť. V případě, zeje značka doplněna dodatkovou tabulkou s nápisem „Jediné vozidlo … t“, smí do takto označeného úseku vjet vozidlo, jehož okamžitá hmotnost, a jde-li o jízdní soupravu, okamžitá hmotnost všech vozidel soupravy, sice přesahuje údaj na značce, nikoli však údaj na dodatkové tabulce.
Elnagh Nobelart A900g
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: renolt, Ervin, Rudy, hymer662, zemanekpetr, hom, Chlapi_sobe, ivoi, Valteracci, PabloGS, moods, Miro T, opavaci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,689,409 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22985 sekund | Průměrně za: 0.22985 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB