Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vybrždění v Chorvatsku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vybrždění v Chorvatsku

Poslední aktualizace před 6 let
T
Tom HČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Minulý týden při cestě z Chorvatska mne na dálnici v Chorvatsku vybrzdil chorvatský řidič. Bylo to při rychlosti 120 km až na nulu. Záznam z kamery mám. Rád bych tento záznam poskytl chorvatské policii. Nemáte někdo nějakou radu, zkušenost či nápad jak postupovat ? Nerad bych to nechal "u ledu". Psal jsem na UAMK a ty mi poradili chorvatské velvyslanectví v ČR. Odtud zatím nemám žádnou odezvu.

Díky Tom
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Možná blbej tip, ale někde tu bylo číslo na český Policajty co slouží v Chorvatku Omiš, Makarská, možná jim zkusit zavolat a zeptat se jich jak to řešit, slouží s Chorvatama v týmu.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
mbmbČlen
Přidáno před 6 let
Mě se stalo to samé před měsícem, bílá Audi...Ujel, o kus dál byla kolona. Jsem taková povaha, šel jsem to řešit a blbeček zamindrákovanej ujel odstavným pruhem.Asi měl opravdu štěstí a já jsem si nemusel prodlužovat pobyt...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Přesně, zkusil bych jít rovnou k pramenu:
https://www.carav...ost_256319
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
T
Tom HČlen
Přidáno před 6 let
Ten řidič BMW zastavil u krajnice a já za ním. Jako spolujezdec jsem v mžiku otevřel dveře s tím, že ho v návalu mé nasranosti snad zabiju . Naštěstí pro mě a i jeho když mě viděl ( výška 2 m a 120 kg živé váhy vč černých brýlí ) na to rychle dupnul a zmizel. Volal jsem na radu do Omiše a ten český policista (fajn chlap) mi najde internetovou adresu kam mám záznam poslat.

Tom
T
thomash1Člen
Přidáno před 6 let
Jen je třeba si uvědomit že nějaká akce má vždy reakci nikoho se nechci zastávat ale někdo mu dal podnět tak reagovat a je třeba si šahnout do svědomí čím to začalo bohužel ten druhy reagoval nepřiměřeně .Určitě tě ne vybrzdil bezduvodně
něco jsi mu provedl
Hymer BMC I 600
mbmbČlen
Přidáno před 6 let
Jo, je Čech a má obytku a volovi to stačí...Když jedeš 130 a v pohodě začneš předjíždět a v zrcátku nic nevidíš a přijede blbec 200 km rychlostí, nic s tím neuděláš. Ono to předjíždění chvíli trvá,víš...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
T
thomash1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

mb napsal:

Jo, je Čech a má obytku a volovi to stačí...Když jedeš 130 a v pohodě začneš předjíždět a v zrcátku nic nevidíš a přijede blbec 200 km rychlostí, nic s tím neuděláš. Ono to předjíždění chvíli trvá,víš...

Já to znám ale myslím že to není úpně ten podnět
Hymer BMC I 600
HrochHrochČlen
Přidáno před 6 let
Thomash1, pokud víš, jak to bylo, tak to sem napiš. Pokud ne, tak nepruď. Někdy prostě trefíš na dementa, kterému někdo bohužel dal řidičák. Já jsem měl například hezký zážitek s kamioňákem, kterému děsně vadilo, že jsem jel na opravované dálnici, kde byla omezena rychlost na 80 km/h přesně těch 80 km/h (dle GPS). Vydržel na mě troubit a blikat celé cca 4 km (délka opravovaného úseku). Když jsem za značkou konce omezené rychlosti přidal a začal se mu vzdalovat, tak rozsvítil rampu nad kabinou a možná si vzteky i nadělal do textilu.
T
thomash1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Hroch napsal:

Thomash1, pokud víš, jak to bylo, tak to sem napiš. Pokud ne, tak nepruď. Někdy prostě trefíš na dementa, kterému někdo bohužel dal řidičák. Já jsem měl například hezký zážitek s kamioňákem, kterému děsně vadilo, že jsem jel na opravované dálnici, kde byla omezena rychlost na 80 km/h přesně těch 80 km/h (dle GPS). Vydržel na mě troubit a blikat celé cca 4 km (délka opravovaného úseku). Když jsem za značkou konce omezené rychlosti přidal a začal se mu vzdalovat, tak rozsvítil rampu nad kabinou a možná si vzteky i nadělal do textilu.
Pocem hrochu ty to taky neviš tak nesudte jen jednoho
Hymer BMC I 600
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Asi budu taky dement, nechápu důvod někoho úmyslně zastavit na dálnici, vždyť ohrožuje sám sebe. A už vůbec nechápu některé členy
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Jaky muze byt legitimni duvod nekoho vybrzdit? To uz zni jako, ze za domaci nasili si muze obet. V posledni dobe se mi zda, ze nekteri ridici se rozcili uz jen pro to, ze nejsou na silnici sami.
Knaus Van i650MEG, 2017
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Neexistuje jeden jediny duvod k ospravedlneni vybrzdovani, vytlacovani a podobnym svinstvum.
Je to proste ohrozeni zivota a zdravi.
To co takovemu sprostemu jednani predchazi je zcela irelevantni. A pokud je zdokumentovano, tak vzdy oznamit.
.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 6 let
Napisu svoji cerstvou zkusenost proc me vybrzdil jeden chytrak a cim jsem ho vyprovokoval.
VYjizdel jsem u nas ze sidliste autem. Stal jsem za nim na semoforu a cekal az padla zelena, pockal jsem chvili a kdyz se nic nedelo tak jsem zatroubil na to se neochotne rozjel a po odboceni vlevo se zaradil hned do leveho pruhu. Ja do praveho a jeste hned za krizovatkou je zastavka a tam stal autobus. Na urovni autobusu 2 metry za prechodem. Z niceho nic najel do meho pruhu. J nemel kam uhnout tak jsem zatroubil a uz to bylo mohl se pos...
Pricinou jeho jednani, bylo to ze mu nekdo zavolal on si vzal telefon na jcho a zacal telefonovat a jeste si neco zapisovat. To vim proto ze mamzelka me to pam rekla jak videla ze bere telefon a neco si snad jeste zapisuje n sedadle spľijezdce. Ja uz videl rude. Takze me krotila. Nakonec me za dalsi krizovAtkou predjel a jelikoz me to musel preci nandat. Tak me predjel z prava. Vlevo jsem jel za pomalym vozidlem nacpal se mezi nas zacal klickovAt. KdZ jsem prejel domoravyho pruhu tak jsme zastavili. Pote se zase rozjel a odjel. Byl videt jeste kousek dal jel jak prase.
A presne bylo videt ze si vubec neuvedomuje ze on udelal chybu a misto toho aby mahl rukou neco jako pardon. Tak se zacal vztek jak malej kluk.
Z toho plynene ne na vsechny samozdrejme. Ze lidi nechtej a nebudou priznavat svoji chybu jen aby ukazali ze oni prece z nic nemuzou. Ze ja jsme mel daVat pozor. Skoda ze jsem si neschoval zaznam z kamery, priste to asi predam na PCR a budu resit.
Je to vsak tezky muze to byt zamindrakovanej soused a paK si pocka nekde za budekm na deti. Nebo na me s kamosem. Nebo na manzelku. Svet je malej o nahody tu neni nouze. On prece nic nema a o nic mu nejde a jeste bude king mezi kamosema.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
T
Tom HČlen
Přidáno před 6 let
To Thomash1 .Stalo se to dle GPS při rychlosti 120 km/hod. Nejel jsem ani s obytkou ani jsem tentokrát netáhl přívěs, jen jsem s VW T 4 a rozhodne jsem ho neohrozil, možná jsem ho na moment (!!!) omezil, když se za mnou řítil dosti vysokou rychlostí typu všichni mi uhněte teď jedu já. Kdyby vezl manželku do porodnice tak to pochopím, ale to by profrčel a jel dál. Tento řidič zastavil a když jsem k němu supící běžel tak na to šlápl a ujel.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Citát Senecy: Pokud někoho upozorníš na jeho zjevnou chybu, tak se nevypořádá se svoji chybou, ale vypořádá si to s tebou.
Co z toho vyplývá?
Čáo, Pepa
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Vybržďení nelze jakkoliv a čímkoliv omlouvat. Neexistuje žádné chování, které by ho omlouvalo. Je to vždy zločin. Viník si zaslouží opravdu tvrdý trest a samozřejmě sebrat řidičák na doživotí. Není žádný důvod, proč bychom mu měli ještě někdy svěřovat životy.
Fun
Smile
T
thomash1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tom H napsal:

To Thomash1 .Stalo se to dle GPS při rychlosti 120 km/hod. Nejel jsem ani s obytkou ani jsem tentokrát netáhl přívěs, jen jsem s VW T 4 a rozhodne jsem ho neohrozil, možná jsem ho na moment (!!!) omezil, když se za mnou řítil dosti vysokou rychlostí typu všichni mi uhněte teď jedu já. Kdyby vezl manželku do porodnice tak to pochopím, ale to by profrčel a jel dál. Tento řidič zastavil a když jsem k němu supící běžel tak na to šlápl a ujel.
Jo a to je ono tady nejde o to že jel někdo rychle ale to že jsi mu tam asi vjel aniž bys vzal na zřetel že mel přednost ve svém pruhu . A ti co tady píšou jaky to je grázl vidí jenom tebe jako mučedníka.Nechci tebe obvinovat je mi to jedno co se ti stalo nebyl jsem tam ale jak znám naše české řidiče a hlavně tady ty výletníky co fičí 100 doraz jelikož už to víc nedá, tam prostě vjedou a říkají si však fičí jak prase ad si počká a přibrzdí na přiměřenou rychlost.Co kdyby to ten frajer za tebou to rozsypal
co bys dělal co by jsi říkal .Bohužel tak jak tě on vybrzdil tak asi jsi udělal to samé jemu ze jsi ho omezil jinak si to neumím vysvětlit,bohužel u nás to tohle ještě nikdo neřeší.v Německu se všichni nebo většina dívá i za sebe
Hymer BMC I 600
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Vybržďení nelze jakkoliv a čímkoliv omlouvat. Neexistuje žádné chování, které by ho omlouvalo. Je to vždy zločin. Viník si zaslouží opravdu tvrdý trest a samozřejmě sebrat řidičák na doživotí. Není žádný důvod, proč bychom mu měli ještě někdy svěřovat životy.


Přesně tak to je , při rozdílu rychlosti o 10km bychom mohli říct že šlo jen o omezení jiného řidiče jelikož je max dovolená jen 130km , pokud tam jel rychleji - což asi jel a následně měl problém to ubrzdit , zachoval se hrubě a ohrozil jiného řidiče - toto je už trestné .Mí to na kameře tak do něj vletím a ještě přidám plyn - ale s TATROU ocel nárazník, to by si rozmyslel mi udělat .
Žijeme jen jednou.
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
@tomash1:
Moc jsem nepochopil pointu. První příspěvek byl, že oběť jela na dálnici 120km/h. Pokud by v této rychlosti vjela do levého pruhu, nemůže nikoho ohrozit. Zato vybržďovač ohrozil.

To stejné, když odbočuji. Vjíždím-li z vedlejší na hlavní, nesmím ohrozit, ale mohu omezit.

Problém je asi ten, že ti, co jedou po hlavní nebo levém pruhu (a všichni tam někdy jsme) si myslí, že je nikdo nemůže ani omezit. Když je někdo omezí, pak se zlostí a některé nátury tvoří i většinou na tomto fóru, krom tebe, těžko omluvitelné manévry.

Vybržďovači by si asi měli udělat jasno v tom, na co mají právo a na co ne. A všichni bychom asi neměli očekávat, že nás nikdo nemůže omezit. Čím rychleji jedu, tím více musím předvídat, že mě někdo omezí. Pokud to nedělám, jsem poteciální vybržďovač, i když nevybržďuji.

PS: Pak jsou situace, kdy mě někdo neomezí, ale ohrozí. Je to sice smutné, ale ani toto mi nedává právo ohrožování vracet. Jsme přece na silnici, ne na bojišti.
Knaus Van i650MEG, 2017
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tom H, Valteracci, mb, TomTP, thomash1, Hroch, hugo 007, DDT, JiPe Highlanders, Doskocil, Fun, Laky, Coralek, bleriot11, hymer662

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,645 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25780 sekund | Průměrně za: 0.2578 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB