Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Výměna transformátoru/zdroje Karavan: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Výměna transformátoru/zdroje Karavan

Poslední aktualizace před 6 let
D
DufourNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj a dobry den všem. Na mem karavanu mi ve zdroji, transformátoru, odešlo pojistkove pouzdro a musim se tedy podívat po jiném. Původní byl Scheiber 80W 6 A 230V 50 Hz. 12 V šlo pouze do dvou čerpadel na vodu, jednoho světla. V budoucnu bych rad připojil dalsi tri 12 V světla , led, a připadne 100 Ah trakční baterku, ale pouze jako nouzovou. Na 220 jede v boude lednička, 6 světel a připadne rozfuk topení. V budoucnu chci připojit bojler Truma 5 L 300W. Poradíte mi prosim, jaký zdroj, trafo koupit? Klidne i přímo tip. Jen doplním ze baterku bych odpojoval. Dekuji Ondra
Upravil Dufour dne 12.08.2018 08:55, před 6 let
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let
Myslím že tu nájdeš spústu tém ktoré ti dokážu odpovedať na tvoje otázky... V skratke sa dozvieš napr. že trafo je úplne zbytočné ak chceš pripájať baterku a ak chceš LED svetlá dokonca nevhodné.... Stačí baterka s vhodnou nabíjačkou a to čo máš na 12V budeš napájať krásne vyhladeným napätím z trakčnej batérie a batériu pri pripojení do siete automaticky dobíjať a je to... Výhoda je samozrejme v tom že máš v karvane 12V aj bez pripojených 230V atď.... Tak skús prečítať staršie vlákna a určite nájdeš a keď bude konkrétna otázka napíš - určite dostaneš odpoveď, odborníkov na elektro je tu veľa.... (bez irónie)
Peter, Zuzka a deti
D
DufourNováček
Přidáno před 6 let
Dekuji. No to me napadlo dnes take. Řešil a řeším i trosku cenu. Jeden člověk co si postavil sám karavan mi radil nabijecku z Lidlu a trakční baterku cca 100 Ah a budu mit klid. Jen jak tomu nerozumim, moc se mi nechce věřit tomu, ze je to tak snadné. Dnes jsem našel nejake elektrobloky za 6900 co to mohou vyřešit, ale s tou baterku jsi me nahlodal.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Dufour napsal:

Dekuji. No to me napadlo dnes take. Řešil a řeším i trosku cenu. Jeden člověk co si postavil sám karavan mi radil nabijecku z Lidlu a trakční baterku cca 100 Ah a budu mit klid. Jen jak tomu nerozumim, moc se mi nechce věřit tomu, ze je to tak snadné. Dnes jsem našel nejake elektrobloky za 6900 co to mohou vyřešit, ale s tou baterku jsi me nahlodal.


Ano.teoreticky ma pravdu.ale v dnesni dobe je to historicke zapojeni.
Hasky
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Mysli dopředu. Energetická náročnost neustále stoupá. Potřeba mít napětí i bez 230V taky. Šel bych radši rovnou do funkčního a bezstarostného kompletu. Tu LIDL nabíječku (ať je jakkoliv funkční, sám ji mám) jako zdroj a ještě na týhle kapacitě akumulátoru dřív nebo později uvaříš. Hledej (snad mě zase někdo nevykostí), najdeš mnoho odpovědí.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 14.08.2018 07:51, před 6 let
D
DufourNováček
Přidáno před 6 let
kapacitu jsem si také počítal a vyšlo mi to právě jako hodně mezní.
Asi to nakonec vyřeším elektro blokem CSV 409 a následně nějakou baterií 80A. Servisák mi poradil i řešení s LAS 1218, kterou bych připojil na 100A baterii a následně by mohl sloužit i jako samostatný zdroj. Ještě mě naladlo toto, ale vůbec neznám schema ani nejsou popsané funkce... https://www.obytn...LETTRONICA
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Precetl jsem si jeste jednou prvni vlozeni.Kvuli lednici a rozfuku na 230 volt neni karavan staven na divoke stani ale potrebuje zazemi kempu.Pokud to tak je a bude i nadale,ponechal bych stavajici zapojeni a koupil jen silnejsi Scheiber block.
Hasky
M
mira burstner aversoČlen
Přidáno před 6 let
Osobně si myslím, že to je opravdu historické zapojení. Já jsem v zimě trafo odstranil a vložil baterii 100 AmpH a k ní nabíječku , která dává 15A při 12V. Dále tam mám solár 100W. Na trafo nesvítily LEDky. Takže dnes 230V napájí pouze ledničku, nabíječku a kombi bojler el/plyn. Za 3 týdny v Norsku jsme ani jednou nebyly připojeni a baterie stále plná. Jedna poznámečka, kde byly v kempu elektrické přípojky bylo plno a my na bez přípojky stály osamoceni. Za připojení se platí v průměru 50NOK.;)
Míra
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Dufour, PeterL, hasky, TomTP, mira burstner averso

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,500 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18001 sekund | Průměrně za: 0.18001 (0) sekund | Dotazy: 84 | Použitá paměť: 1.89MB/2MB