Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plnící lahve Aeri - zkušenosti?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plnící lahve Aeri - zkušenosti?

Poslední aktualizace před 5 let
S
sarsonjČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

chystáme se s dětmi na 2 měsíce Francie / Španělsko a z naší zkušenosti nám na tak dlouhou dobu nevystačí 2 klasické plynové lahve. Prošel jsem fórum, většina doporučuje komplexnější předělávku na 2 hliníkové lahve v ceně cca 20 000 Kč. Vzhledem k tomu, že delší cestu plánujeme spíše jen letos, přijde mi to zbytečný luxus. Uvažoval jsem proto o koupi Safefill, kde samotná lahev přijde asi na 5 500 Kč, nicméně se všemi redukcemi jsem na skoro 8 000 Kč. Pak jsem ale našel lahev od českého výrobce Aeri, která je až podezřele levná (pro 10 kg plynu za 3 600 Kč, s adaptéry jsem na slušných 4 300 Kč).

http://eshop.aeri...c2_0_1.htm

Máte s ní nějaké zkušenosti? Parametrově mi přijde podobná, jak ta Safefill.


Díky,

Jindra
vcatvcatČlen
Přidáno před 6 let
ahoj,ja to řešil koupí bomby ve španelsku asi 35 eček i s náplni a ventilem.pak když došla nebyl problém kdekoliv na pumpe vymenit za plnou 14 euro.
Home Car CL641
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem koupil jen jednu plnící AL láhev a druhou mám jen jako rezervu. Když dojde plyn v plnící, nechám doplnit. V případě,že bych nenašel hned pumpu s plynem, použil bych druhou ocelovou. Ale zatím to nebylo potřeba.
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let
Vracim se k puvodnimu tematu. Nemate nekdo zkusenost?

http://eshop.aeri...b=download

Automatické sloučení 13.08.2018 17:28:
Nikdo?
Upravil lusy dne 13.08.2018 16:28, před 6 let
S
sarsonjČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lusy napsal:

Vracim se k puvodnimu tematu. Nemate nekdo zkusenost?

http://eshop.aeri...b=download

Automatické sloučení 13.08.2018 17:28:
Nikdo?


Já to riskl a koupil ji :).

Zatím spokojenost. Je od stejného výrobce, jako kompozitní od Kralupol, akorát tam Aeri dávají jiný ventil, který umožňuje bezpečné tankování LPG (přestane napouštět při 80% naplnění lahve).

Zatím jsem to zkoušel u nás na LPG pumpě, paní neměla s natankováním problém, použil jsem dodaný nástavec a natankovalo to cca 18 l LPG, poté samo vyplo.

Jsem zvědav, jak to bude s plněním v zahraničí, nicméně věřím, že se to povede.

Jinak je supr lehká, to je také výhoda. Za tu cenu :)
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
Ja poridil na ebay.de dle linku z tohoto fora za 10k plnici hlinikovou s komplet vedenim do karoserie a vcetne redukci. Jezdime s ni vice jak 4 roky a ano, taky kvuli Spanu. Kompozitku nebrat, unika z ni plyn. Na ceste v pohode staci 1 plnitelna a 2. s propanem (pokud jedete v zime). V pohode se da plnit vsude jen to chce mit udelany vyvod do kastle - pak nikdo nerepta. Jine cachrovani s lahvemi ala napojeni primo na ni je vzdy o toleranci cepracky - a obzvlaste v Nemecku, Francii a Italii to nepovoli (samozrejme jsou vyjimky, primarne v malych mestech a v horach).
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
MichalllMichalllČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

upman napsal:

Ja poridil na ebay.de dle linku z tohoto fora za 10k plnici hlinikovou s komplet vedenim do karoserie a vcetne redukci. Jezdime s ni vice jak 4 roky a ano, taky kvuli Spanu. Kompozitku nebrat, unika z ni plyn. Na ceste v pohode staci 1 plnitelna a 2. s propanem (pokud jedete v zime). V pohode se da plnit vsude jen to chce mit udelany vyvod do kastle - pak nikdo nerepta. Jine cachrovani s lahvemi ala napojeni primo na ni je vzdy o toleranci cepracky - a obzvlaste v Nemecku, Francii a Italii to nepovoli (samozrejme jsou vyjimky, primarne v malych mestech a v horach).


....... Kompozitku nebrat, uniká z ní plyn ...... hmm, tak ten byl dobrej :-)
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
... psal jsem ve zkratce, vysvetleni RE kompozitka od Hasicskeho sboru CR - proto ja bral alugas a protoze kazdy rok v aute celorocne travime kolem 150 noci zasadne mimo kempy, tak uz se davno lahev vratila a ve Spanu ve skalach neklepeme kosu - problem je se zavitem a ruku na srdce, nevim jak teda ostatni, ale ja jezdim autem po silenych cestach, lahve urcite skacou jak zabky v kastliku a abych se bal, ze se mi ukrouti zavit - kdepak to ne:

Podle vyjádření společnosti K&V, která se mj. dlouhodobě zabývá periodickými kontrolami a zkoušením velkého množství kompozitních tlakových lahví, jejich technický stav plně odpovídá životnosti 15 let. Největším technickým problémem pro kompozitní tlakové lahve používané 13 nebo 14 let jsou závažné změny v geometrii propojovacího závitu mezi tlakovou lahví a lahvovým ventilem.

http://www.hzscr....09Mw%3D%3D
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Upravil upman dne 21.08.2018 10:13, před 6 let
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Aké doplňovacie pb fľaše odporúčate?
Hlinik, kompozitné, oceľ?
HrochHrochČlen
Přidáno před 5 let
Za mě jednoznačně hliník. U ocelových je velkou nevýhodou váha a kompozitky mi revizáci do obytky nedoporučili.
Mám AluGas a jsem maximálně spokojen.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Pokud bych jel jenom jednou na tak dlouho, asi bych jen přidal jednu náhradní lahev do garáže. Mně v létě vydrží jedna lahev přibližně měsíc. V zimě víkend.
Fun
Smile
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Aj mne sa najviac páči tá hliníková fľaša. Ale tá cena 330€. To je dosť.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 5 let
Nechci nikoho strasit, už jsem sem dával fotku jak mě kompozitka praskla. Dával to sem tuším Vita Hermann. Já to porad neumím. A to jsem zastával moderní technologie a mnoho zkušenosti s kompozity. Těch pár korun zničeny auto, dovolená naštěstí jsme to přežili bez újmy na zdraví za to opravdu nestojí. Miloš
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Duro103 napsal:

Aj mne sa najviac páči tá hliníková fľaša. Ale tá cena 330€. To je dosť.
Ahoj to je podle mě velmi dobrá cena(za tu bezpečnost,spolehlivost,váhu aj. to stojí)Jinak volal jsem do Alugas německo a pořád je zdražují,v německu stojí na přepočet 13600Kč.budu je dávat do nového auta,proto jsem to zjištoval přímo u výrobce.;)
M
majsadrČlen
Přidáno před 5 let
Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

majsadr napsal:

Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU


Nevím jak v cizině, ale v ČR tě s plnicí lahví většinou vyženou. . .
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
majsadrČlen
Přidáno před 5 let
Zdenku pokud tebe ně kde vyhnali ja takovou zkušenost nemam a vozim si sebou certifikat plnici lahve.Ahoj a hezky den.
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

majsadr napsal:

Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU


Nevím jak v cizině, ale v ČR tě s plnicí lahví většinou vyženou. . .
Keci.....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sarsonj, vcat, Sapuki, lusy, upman, Michalll, Duro103, Hroch, Fun, upotreblenci, Pepi, majsadr, Zdenek a Alena

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,044,054 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31114 sekund | Průměrně za: 0.31114 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB