Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Tracer- 2210: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Tracer- 2210

Poslední aktualizace před 5 let
J
Jara11Nováček
Přidáno před 6 let
Dobrý den, snad se nepletu v čísle regulátoru k soláru, ale je to z této řady a je na 20A. Regulátor jsem zakoupil někdy před 6lety ke dvoum panelů, které jsou schopny dát 20A. Nejdříve jsem odepsal trakční baterii VARTA, potom několik použitých , ale stále ještě funkčních acu Pb z UPS. Oč se mi jedná. Jde mi o napájení kompresorové ledničky v boudě u rybníka (pouze leto a výkendy). Po všech možných pokusech jsem dal dohromady sadu NKT 250 (NiCd louhovky). Sehnal jsem jich 15ks, sestavil sadu 10ks, což by mělo odpovídat 12V. Vše funguje dobře, až na jeden problém. Pokud lednice sepne , pískne měnič z 12V na 230V 1500W. Děla to až po půlnoci, když je na acu 12,5V a propadá se to při odběrové špičce na napětí, které způsobí písknutí bzučáku v měniči. Tak jsem vyzkoušel dát do serie navíc 1ks dalšího shodného acu. Funguje to v pohodě, když nebude slunce , tak vyjdu noc,den,noc bez problému. Jediný co mi vadí je, že to nedokáže sadu 11 článků zřejmě zcela nabít, protože koncové napětí regulátoru je cca 14,6V a to bez ohledu na počet baterek. Sice jsem získa 1,2 rezervu, ale kdyby to umělo alespoň těch 16V při plném napětí. Regulátor asi nějak předělat nepůjde a tak se ptám, Existuje dnes v prodeji regulátor, kdy lze nastavit koncové napětí? Tenhle Tracer pracuje spolehlivě, ale tohle chybí. Snížit napětí jde, ale naopak ne. Nebo nekoumal někdo jak napětí přestavit? U regulátoru je jeden parametr, který 16V uvádí , ale to bude už asi chybový napětí. Děkuji za radu. J.

Automatické sloučení 29.09.2018 19:55:
Tak s odtupem času mám další dotaz. Regulátor jsem sehnal, umí 3 přednastavené typy aku a čtvrtý uživatelský. NiCd NKT250 už nabiju v pohodě. Nyní jsem ještě pokročil a přešel z 12v na 24, Lednice jede bez problému. Měnič jsem vyměnil se sinusovkou (byl k mání za pár korun) ale nedošlo mi, že bude další problém. Mám v maringotce vše osazeno na svícení úsporkama na 12V. Nedošlo mi že přechodem na 24V mi z reglu poleze výstup taktéž 24V. Mám úsporky s E27 závitem. Existuje řešení (žárovky ) pro 24V? Nebo osadit další měnič za 24V na 12V pouze pro svícení? Děkuji za případné rady. j.
Upravil Jara11 dne 29.09.2018 18:55, před 5 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 5 let
Já bych už to, když ti vše jede, nic neměnil a vložil bych tam měnič 24/12 DC V Hadexu takový měnič 24/12 10 A, je za cca 400 Kč
A měl bych použitelné napětí 24 V i 12 V DC
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
J
Jara11Nováček
Přidáno před 5 let
No taky si to myslím. V těch je výběr poměrně velký a mám i něco odzkoušeno-používaji to hodně v kamionech. Žárovky jsem taky nějaký našel, ale běžně to ke koupi nebude a 12V mám něco v zásobě. Děkuju za názor. J.
S
solarnikNováček
Přidáno před 5 let
Kolik tam těch úsporek máš? Jestli sudý počet, můžeš dát vždy dvě do série a napájet přímo 24V (pokud nepotřebuješ svítit s každou zvlášť). Jinak měnič DC-DC 24V na 12V, jak už tu někdo psal.
Posledních pár let úspěšně používám měniče z eBay. Jmenuje se to buck converter a pro tvojí aplikaci vyjde i s poštovným na cca 200Kč.
Upravil solarnik dne 30.09.2018 08:24, před 5 let
J
Jara11Nováček
Přidáno před 5 let
Instalace je tak nějak hotová a už se mi do toho nechce zasahovat. Dneska jsem jednak našel úsporky 24V a u těch 12V byl docela problém a to je startovací napětí 14V. Stávalo se mi, že nechtěly nabíhat. Stačilo jí vzít do dlaně a zapla. Posílil jsem přívodní dráty a tak nějak to chodilo. Tak asi nebude velká škoda skusit osadit něco na 24V. Zítra obejdu místnmí obchodníky, jestli někde něco není ke koupi a kdyžtak někde objednám. Dneska se objevil opět další problém a to je vstupní napětí pro měnič. Bere max.do 30V a pokud jsou Nicd nabitý, tak je tam 33V (když svítí) a měnič začne pískat a vypne. Tak tam dám na přepínání dvě diody do serie a když bude nejhůře, tak vřadím, alespoň pro start. Stejný problém byl i u 12V, tam bylo max. napětí zase 15V a acu v plném stavu měli 17V.
V
VanČlen
Přidáno před 5 let
A kolik ta lednice má prumerny denní příkon Wattu? On i ten menic 12/230V bude mit asi sam o sobe dost spotreby, ne?

Ty zarovky na 12 nebo 24V s E27 zavitem jste mohli zalinkovat, to se vazne vyrabi? Co kdyz to nekdo pripoji na 230V?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jara11, Vasu, solarnik, Van

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,566 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.10877 sekund | Průměrně za: 0.10877 (0) sekund | Dotazy: 67 | Použitá paměť: 1.76MB/2MB