Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 doplňování vody na cestách: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

doplňování vody na cestách

Poslední aktualizace před 6 let
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Jezdím s obytkem první rok a sbírám zkušenosti. Hodně cestujeme a spíme nadivoko, ale občas je potřeba se pořádně zvelebit a také doplnit vodu. A tady jsem zjistil, že začíná mnohdy docela problém. V kempech v zahraničí na západ od nás s tím počítají a je tam většinou dost dlouhá hadice. Ale teď jsme byli v několika kempech na Slovensku a většinou jen kohoutek na zdi a ještě s různým zakončením.
Jak to řešíte? Vozíte si vlastní hadici? A jak řešit její napojení, když je to pokaždé jinak? Nebo si vozit kropáč, který zabírá místo?
Za zkušenosti děkuji předem.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Vozím hadici s několika průměry, konvičku 10l a ještě si doplním trychtýř na hadici.
Fun
Smile
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
Zásadně sebou vozím 2x15 m hadici a všechny redukce na kohoutek, včetně plastového konce na nasazení. Dále vozím 12 V ponorné čerpadlo s 2x15 m kabelem, často napouštíme vodu z kašen a ve Skandinávii z řek a potoků.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

fun napsal:

Vozím hadici s několika průměry, konvičku 10l a ještě si doplním trychtýř na hadici.


Tak jsem uvažoval zhruba stejně, je to sice halda harampádí, ale prostě bez vody to nejde.
Třeba teď jedu v srpnu zase Balkán, a tam v horách teče u silnice bezvadná voda z roury, všichni tam pro ni staví, ale je třeba mít ten kropáč.
Díky moc za info. Bezvadné stránky, pro mě úžasný zdroj informací, rád vás podpořím.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 6 let
10 m hadice s hadicovou rychlospojkou a k ní několik různých velikostí šroubení na kohouty. Kromě toho plastový skládací kanystr o obsahu 12 l, který má šroubení s asi 0,5 m dlouhým ohebným nástavcem pro nasunutí do hrdla nádrže, případně jej lze navléknou na vodovodní kohout bez závitu.
Zdraví
Luboš a Dáša
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Vozim dve 20 litrové bandasky s ventilom na spodku. Odklopím sedenie položím na nádrž otvorím ventil a plním priamo do nádrže. Je mi to jednoduchšie ako ťahať hadice. Pripadne si ich nechám naplnené a mám ešte 20-40 L vody naviac. Vždy tak napĺňam.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Čus, přidám zkušenost do placu. Osobně jsem po různých zkušenostech a potřebách z mnoha kempů zůstal u této kombinace:

* 1,5 m 1/2" hadice se silnější stěnou (drží tvar, teplem se nekroutí a nezplošťuje se)
* na jednom konci flexibilní gumovou přípojka viz třeba https://www.karav...0-x-3-6-cm
* na druhém konci klasická zahradní rychlospojka bez stop funkce viz https://www.vaseh...spojka-1-2
* sada adapterů na 3/4" a 1/2" závit viz https://www.vaseh...2-nebo-3-4

Buď použiju adapter přímo na závit ventilu a hadici nacvaknu rychlospojkou, nebo jen hadici obrátím a gumovou flexibilní přípojku nasadím přímo na to, co tam prostě je. Zatím mi to šlo úplně na všechno včetně závitů ventilů, takže jsem nemusel ani ty adaptery moc používat. Naprosto k nezaplacení to je na místě, kde jiná než kohoutková voda u umyvadla není, žádný kohoutek s tím není problém.

Jako zálohu mám ještě další 2 m hadice na kterém je taktéž rychlospojka a spojka rychlospojek pro případné prodloužení té stávající. Zatím jsem to ale ještě nikdy nepoužil.

Vodu čerpám do aquarollu (40l) a jedním prstem s tím dojedu ke karavanu, kde si obsah přečerpám přípojkou na plášťi karavanu.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jak se píše, hadice a koncovky a konev. Už jsem také měl problém v zimě- v Rakousku je všude voda venku v zimě zavřená, ale na pumpě mi nechali brát uvnitř na wc nebo i u pultu:-)
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
J
JURČlen
Přidáno před 6 let
Mě vyhovuje Aqua Roll 40L. Natočím do něj vodu kdekoliv nebo doma před odjezdem, pokud jedeme mimo kempy.
Do něj ponorné čerpadlo, které vodu během chvilky přetočí to karavanu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tivat, Fun, Vasu, Lubos a Dasa, tomasv, TomTP, Petr Z, JUR

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,597,994 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15040 sekund | Průměrně za: 0.1504 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.9MB/2MB