Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Trochu tolerancie pri parkovaní na odpočívadlách: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Trochu tolerancie pri parkovaní na odpočívadlách

Poslední aktualizace před 6 let
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Toto uverejnil kamiónista na FB.
Sám si to často všímam, že mnohí majitelia súpravy auto a obytný príves obsadzujú kamiónistické parkoviská na odpočívadlách. Ak nie je nič iné voľné, tak ok - ale nie vždy to tak býva.
Chcelo by to trochu ohľaduplnosti.
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
S tou tolerancí souhlasím.
A ne jen na odpočívadlech ......
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 6 let
z nedávné cesty na Cres mám spíš opačnou zkušenost, v Rakousku na všech parkovacích místech vyhražených pro karavany stály kamiony a autobusy.
Jenže to není o ohleduplnosti, oni prostě přijeli dřív a neměli jinde volné místo. Já přijel pozdě, měl jsem smůlu, nebo jsem se vmáčknul mezi osobní auta kde jsem zabral 2-3 místa. Prostě kamionů i karavanů přibývá ale na parkovací plochy se většinou zapomíná.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
Ano tohle koluje po sítích.
Je to částečně neohleduplné. Ale...........Na odpočívadle D1 první z Hradce. V 18:00 bylo několik kamiónů napříč na místech pro osobáky. A to snad také není v pořádku. Kamiónisti musí přestávky dodržovat. Ale parkoviště nejsou jen pro ně. A ostatní řidiči si občas také potřebují odfrknout. Takže spíše takový bludný kruh.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
J
jirka jnČlen
Přidáno před 6 let
Ano bludný kruh a je zbytečné se o tom vůbec bavit projezdil jsem evropu a co kamionáci dokáží to stojí nejen rozum ,a jaký jsou tak o tom příště samozřejmě že ne všichni jsou takový .
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
S nárůstem vozidel, značky a čáry na parkovištích jsou virtuální myšlenkou, jak správně stát. Přijedeš a hledáš, kde se postavit, pokud to vůbec jde. Když je volno, tak dodržování stání, tam kde se má, obecně u řidičů funguje. Jsou trasy, kde se navečer na parkoviště ani nedostaneš, např. v DE směr Kassel- Holandsko a je jedno zda je to parkování pro osobáky...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Mám za to, že tolerance ke kamioňákům je obecně dost.
Kolik hodin prostojíme v zácpách kvůli především jejich nehodám, kolik
zaberou placu na silnicích a parkovištích, jak se nazdržují pomalou jízdou,
kolik zničí komunikací, nadělají emisí a hluku a ekologických škod.
Kolik nadělají sviňáren stylem své jízdy, kdy se nesmyslně předjíždějí,
bezohledně najíždějí do rychlého pruhu, jedou na sebe nalepení, závodějí mezi sebou.
No je toho moc a možná kdyby jich byla polovina tak je to až až.
Po pádu železné opony se všichni z východního bloku vrhli na autodopravu a je to bohužel
špatný evropský systém, který je příčinou "překamionování" .
Přesun dopravy zboží ze železnice na silnice je dán jednak požadavkem firem na co nejrychlejší
přepravu. A nepodstatné není ani to, že firmy nemusí budovat drahé sklady a překladiště, protože
"skladují" na kamionech.
Špatný je i systém vytěžování. Často kamiony vezou jenom vzduch nebo jednu paletu přes celou
Evropu.
Nebudu zapírat, kamiony mne při cestách po Evropě #erou . No přesto jim schválně místa pro parkování
nezabírám a dokonce je pustím v kopci předjíždět, aby neztratily potřebnou rychlost . ,-)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 6 let
Ono to bude zacarovany kruh. Kamiony-karavany a volne miesta. Pravda je, ze niekde v exponovanych miestach je malo miesta na parkovanie a niekde mimo hlavných tras je to zase volne. Je letna sezona a tak by to malo byt hlavne o vzajomnej tolerancii.
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
Upravil Slawczo dne 19.07.2018 14:07, před 6 let
Slawczo Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Souhlasím, že tolerance by na silnici měla být na všech stranách a to nejen na parkovištích...
Dneska jsme se vrátili domu z dovolené. Jezdili jsme přes dva týdny po Německu (dolu do Bavorska, potom tam a zase zpátky). Řekl bych, že soužití s kamiony v Německu bylo v pohodě. Jak na dálnicích, tak na odpočívadlech se chovali slušně jak kamiony, tak další auta.
Dopoledne jsme přejeli do Čech u Chebu a pokračovali dál. Do Karlových Varů silnice prakticky prázdná a cesta pěkně ubíhala. Za KV začalo aut přibývat a v serpentýnách mezi Ostrovem a Chomutovem se na nás zezadu nalepil kamion a když jsem v jedné prudší zatáčce přibrzdil (byla tam 70 a já přibrzdil na 50), tak hned troubení. O pár kilometrů dál ve vesnici jelo proti auto, najednou se za ním objevila sanitka s majákama (bylo to před zatáčkou, ale houkat začala u něj), tak šel ke straně a sanitka to vzala mezi nás, ale musel jsem brzdit, jinak by nás ta sanitka nabourala. A za mnou zase troubení. O kus dál jsem dojel maďarský kamion, tak jsem jel asi 30 m za ním (všude plná čára) a za mnou postupně 3x troubení.. Těsně před Chomutovem (jsou tam dva pruhy) nás předjel, potom předjel ještě ten kamion a pro jistotu vytroubil ještě jeho. Předjel nás všechny na 70-sátce, kde jsme jeli podle navigace 71. Všichni ostatní jeli normálně, jen tenhle kamion dělal zbytečně dusno. A nebyl to žádný cizinec, ale čech s hradeckou SPZ.
Takže s tolerancí určitě souhlasím, rád se i dozvím informace z druhé strany (kolikrát potom vím, proč lidé dělají to, co dělají), ale s tou tolerancí by lidé, kteří po ní volají měli začít u sebe.

Ps: v Německu jsem potkal plno českých kamionů na dálnici i na ostatních silnicích a všichni se chovali slušně. Tak nevím, jestli si to tam nedovolí nebo je to náhoda, ale s chováním popsaným výše jsem se u nás setkal často, ale v Německu nebo Rakousku mě to nějak míjí..
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Souhlasím, že tolerance by na silnici měla být na všech stranách a to nejen na parkovištích...
Dneska jsme se vrátili domu z dovolené. Jezdili jsme přes dva týdny po Německu (dolu do Bavorska, potom tam a zase zpátky). Řekl bych, že soužití s kamiony v Německu bylo v pohodě. Jak na dálnicích, tak na odpočívadlech se chovali slušně jak kamiony, tak další auta.
Dopoledne jsme přejeli do Čech u Chebu a pokračovali dál. Do Karlových Varů silnice prakticky prázdná a cesta pěkně ubíhala. Za KV začalo aut přibývat a v serpentýnách mezi Ostrovem a Chomutovem se na nás zezadu nalepil kamion a když jsem v jedné prudší zatáčce přibrzdil (byla tam 70 a já přibrzdil na 50), tak hned troubení. O pár kilometrů dál ve vesnici jelo proti auto, najednou se za ním objevila sanitka s majákama (bylo to před zatáčkou, ale houkat začala u něj), tak šel ke straně a sanitka to vzala mezi nás, ale musel jsem brzdit, jinak by nás ta sanitka nabourala. A za mnou zase troubení. O kus dál jsem dojel maďarský kamion, tak jsem jel asi 30 m za ním (všude plná čára) a za mnou postupně 3x troubení.. Těsně před Chomutovem (jsou tam dva pruhy) nás předjel, potom předjel ještě ten kamion a pro jistotu vytroubil ještě jeho. Předjel nás všechny na 70-sátce, kde jsme jeli podle navigace 71. Všichni ostatní jeli normálně, jen tenhle kamion dělal zbytečně dusno. A nebyl to žádný cizinec, ale čech s hradeckou SPZ.
Takže s tolerancí určitě souhlasím, rád se i dozvím informace z druhé strany (kolikrát potom vím, proč lidé dělají to, co dělají), ale s tou tolerancí by lidé, kteří po ní volají měli začít u sebe.

Ps: v Německu jsem potkal plno českých kamionů na dálnici i na ostatních silnicích a všichni se chovali slušně. Tak nevím, jestli si to tam nedovolí nebo je to náhoda, ale s chováním popsaným výše jsem se u nás setkal často, ale v Německu nebo Rakousku mě to nějak míjí..


Kamiony otravuji zivot vzdy. Bud pasivne, nebo pasivne a aktivne. Toto byl ten druhy pripad.

.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Tolerance je v dnešní době sprosté slovo, kamiony nesnáším, ale jinak pokusím se vysvětlit....
mám kamaráda, který vlastní spediční firmu x kamionů.... hodili jsme řeč, moje první námitka,
proč musí být tolik kamionů? Stačilo by přece kdyby vozili jen kvalitní věci (každý ví, že dříve
např. vysavač fungoval 20 let a ted když jsme dvakrát chytřejší jen 6 let), nebo v zimě tvrdý hnusný jahody, pohádky pak strácí smysl, nebo okurky, který se musí pořádně osolit a opepřit aby měli nějak chutnali. Zkrátka by jich mohla být polovina.
No dlouho se smál a říká mi podstatný je vyrábět, převážet, prodávat jak pro kapitalistu (zisk) tak pro stát(daně)
když je potřeba kamion podrží třeba 3 dny na parkovišti(asi tolerance) a pak ho pošle přes celou evropu
s jednou paletou aby tam naložil nějakej odpad.
A pak tady můžeme mudrovat, jak udělat svět krásnější.
A řidič je ten poslední, kdo něco ovlivní a bohužel ty největší paka jsou nejvíc vidět.
Ale blbci jsou rozmístěni rovnoměrně všude..... bohužel
ladajladajČlen
Přidáno před 6 let
Taky je mám rád :

https://www.faceb...5540/?t=17
Co nepotřebuješ nepořizuj. Vždy se to může pos.at.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: copy, JiPe Highlanders, Jana a Petr V, Franta REZAC, jirka jn, hymer662, Slawczo, PetrDubi, hugo 007, ladaj

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,985 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16863 sekund | Průměrně za: 0.16863 (0) sekund | Dotazy: 101 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB