Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Databáze STPL, kempů a parkovišť: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Databáze STPL, kempů a parkovišť

Poslední aktualizace před 5 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Je to stále hodně nekonkrétní, nevím přesně o co vlastně Mírovi jde, tak jen zkusím napsat svůj názor na to, co by smysl mělo.
Pokud něco chybí, jsou to informace o českých a slovenských (přidal bych i PL, HU a balkán) kempech z pohledu karavanisty. To znamená zda je k dispozici rovná, zpevněná plocha k stání, výlevka na šedou vodu, WC kazetu a zdroj pitné vody, přípojka elektřiny (kolikA), třeba i Wi-Fi. Co je mi platné jako karavanistovi, když má kemp pět hvězdiček, když tam přijedu a zjistím, že stání je v kopci, výlevka na vodu a kohoutek s pitnou za sociálkami. Nádrž tam nevypustím, vodu budu muset tahat v konvi a v noci budu padat z postele. Taková databáze s by mi smysl dávala. Zvláště pak, kdyby majitelé kempů v ní objevili zpětnou vazbu na jejímž základě by se snažili kempy pro OA a karavany přizpůsobit. Zoufale mi třeba chybí služba pouhého provedení servisu (samozřejmě za poplatek) bez nutnosti přenocování.
Ty neoficíální místa bych nechal na projektech typu databáze TomaTP (jemuž za shovívavý přístup ke mně děkuji :-) ) případně sdílení v rámci jiných uzavřených komunit. Zveřejnění = zrušení takového místa do budoucna.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Super zpětná vazba.
- naprosto konzistentně opakuji, že nehodlám žádná neoficiální místa zvěřejňovat, sdílení mezi kamarády nechám na uvážení každého objevitele.
- místa nejsou omezena žádnými hranicemi. Takže PL, a celá východní Evropa, není problém. Dnes jsem přidal do měn maďarské forinty. Přidám klidně všechny východní měny.
- pohled karavanisty je jasný= místo, servis, výlevka, voda = je to tam
- zpětná vazba od karavanistů i majitelů = samozřejmě stačí kliknout a opravit.
Fun
Smile
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

Ahoj. Bylo to spuštěno jako projekt pro malou uzavřenou skupinu zdejších členů s filozofií "nabídni své a pak můžeš využít jiných" a rád bych, aby to tak i zůstalo, takže v žádném případě. Místa klidně přenes, ale prosím jen svoje ;)


Ne, je to tvoje a souhlasím s filozofií:-) jen jsem se ptal.
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
D
DDTČlen
Přidáno před 6 let
Neslo by pridat do databaze mista, kde leze nabrat vodu? (konev, hadice, cerpadlo, placene, zdarma apod). V mapach.cz něco existuje (49.24097N 17.67237E). Staci hledat heslo "pitná voda", ale určitě tam nejsou všechna....
Knaus Van i650MEG, 2017
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Ano, nazval jsem to "Servis bez stání" a jako ikonku použít
www.caravan24.cz/stellplatz-kemp/img/05.png


Automatické sloučení 27.07.2018 13:28:

Meda Beda mě naťuknul s databází prodejců a plníren plynu. Myslím, že bude dobré přidat i tuto možnost do databáze stání, kempů, tábořišť, servisních míst a nově i plníren a prodejců plynu. Příští týden provedu potřebné úpravy.!o
Fun
Smile
Upravil Fun dne 27.07.2018 12:30, před 6 let
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 6 let
Jsem z toho nějaký znepokojený.
Možná si tu budete říkat co tu ten .. plácá, ale nechám na každém z Vás jak se kdo zamyslí.
Za prvé mne znepokojuje, jak každý prodejce hlásí jak trhá rekordy v prodeji a objednávkách na nové obytky a jak v Německu
prodali za minulý rok obytňáků a že mají na rok dopředu vyprodáno a bla bla bla.
Jenže potom někam vyrazím a koukám ....... pozoruji co jezdí těch obytek a koukám jak všude přibývají zákazy a roury na výšku.
Potom zavzpomínám jak jsem jezdil před 10ti lety, kde se jak stálo a dalo se stát, kolik těch aut jsem potkal a ......
Jezdím už 6 let na jedno místo, které mě chytlo už před cca 30ti lety a proto se tam vracím a vím jedno.
To místo se neskutečně změnilo. Dříve to bylo místo prázdné jen s trávou, místní farmář řekl jasně tady rozbal stan a něco mi dej.
Dnes nejen že už tam nikde stan nerozbalím ale když si neobjednám minimálně rok dopředu kemp, tak se tam ani nepodívám.
Ano bohužel, majitel je můj kamarád a sám přiznává, že lidé musí objednávat už rok dopředu, aby bylo místo.
No a ještě před cca 6ti lety nás tam bylo v kempu v září tak všeho všudy 5 až 6.
Letos už má i na září plno VYPRODÁNO !!!!!! A vůbec se nedivím, že třeba v Chorvatsku mohou zdražovat kempy
a vše ostatní, koukám že stejně mají plno a mít plno budou a možná by to chtěli i redukovat ale zatím to nějak moc nejde.
A já se Vás ptám, věříte že je možné dál takto jezdit a množit se a zabírat místa ?????
Bojím se dne, kdy budeš muset dostat výjezdní doložku, abys mohl s obytkou někam cestovat a někde parkovat.
Bojím se dne, kdy nastane nějaká redukce, nebo zda budeme bojovat o místo v první řadě u moře, tam už prý nestačí objednávat rok dopředu, ale jsou kempy, co mají plno na určitý datum na pořád.
Proto jsem velice skeptický kvůli informacím ohledně stání a kempování a já bohužel nepřipojím NIC i když bych rád i něco načerpal a klidně připojil, ale z hlediska pozdějšího zabrání a obsazení mnoha cestovateli raději nic nepřipojím.
Rád bych slyšel i Váš názor, Vaše dojmy z hlediska zapomenutých koutů.
Mám obavy, že za kempováním budeme časem jezdit neskutečné dálky, neboť jižní a západní Evropa bude pro nás malá,
vyděl bych přesun do méně civilizovaných zemí.
Ale každopádně díky za snahu, to se cení, nápad dobrý.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
fun, a keby si sa spojil s www.camping.info ?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Nyní můžete přidávat přidávat i plnírny a prodejce plynu. :^

Klikněte a přidejte zde: https://www.carav...j_stpl.php

Automatické sloučení 21.08.2018 19:44:

:)
Práce pokračují, nyní je na řadě přidávání fotografií a dobrá zpráva je, že to půjde velmi snadno i z mobilu.
;););)
Fun
Smile
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Místa na divoko,neoficiální,zde nesdělovat jakoukoli formou.Pokud mám potřebu jej sdělit kámošovi tak přímo jemu.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Samozřejmě i neoficiální místa bude možné přidávat. Budou neveřejná a uvidí je pouze ten komu autor povolí přístup. Žádné strachy. A navíc to bude až nakonec. V tuto chvíli to není na pořadu.
Fun
Smile
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
A mezitím se neoficiálními naplní veřejná databáze s veřejným přístupem. Kdo by odolal se nepochlubit takovým krásným místem na kterým zrovna je..že. A po mě potopa.

Měli by tu být veřejně pouze oficiální kempy a STLP s bonusem aktuálních informací a hodnocení. NIC VÍC.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Pokud fun nezmění názor (pravidla) mám jedinou možnost ,přestat přispívat na tyto stránky.Souhlas s Tomem.Stp,kempy,parkoviště nic víc.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:



Měli by tu být veřejně pouze oficiální kempy a STLP s bonusem aktuálních informací a hodnocení. NIC VÍC.

Vždyť jo. Přesně tak. O tom to je.

Automatické sloučení 22.08.2018 12:25:

Citovat

zemanekpetr napsal:

Pokud fun nezmění názor (pravidla) mám jedinou možnost ,přestat přispívat na tyto stránky.Souhlas s Tomem.Stp,kempy,parkoviště nic víc.


Vůbec netuším, o čem to mluvíš.

Automatické sloučení 22.08.2018 12:34:
Nic než veřejné v databazi nejsou, proto naprosto nechápu, netuším, nevím která bije, co se to tu děje? Víte něco co já nevím? Můžete mi sdělit co se děje? Já jsem fakt zmatený. Víte kolik mnohem obsáhlejších databází existuje? Veřejně? Máme tu na ně odkazy, podívejte se tam. Můžete mi k tomu něco konkrétního říct?
Fun
Smile
Upravil Fun dne 22.08.2018 11:34, před 6 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
"Samozřejmně i neoficiální místa bude možné přidávat. "S tímto nesouhlasím.O zabezpečení kdo je uvidí nechci spekulovat.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Jednak je to teprve ve stádiu nápadu a záleží na zájmu a jednak to bude automaticky neveřejné. Co ti na tom vadí naprosto nechápu. Mnohokrát jsem jasně deklaroval, že neoficiální místa nebudou nikdy veřejné. Když řekneš o nějakém místě kamarádovi, také s tím nic neudělám. Proto vůbec nechápu ty námitky.

Automatické sloučení 22.08.2018 12:54:
Ještě k tomu zveřejňování. Existují veřejné databáze divokých stání. Každý si je může stáhnout a také stahuje. proto opravdu nechápu. Veřejné už dávno existují a vám vadí neveřejné.

Automatické sloučení 22.08.2018 13:17:
-------------- ------------
Ještě jedna poznámka. Jakákoliv diskuze je naprosto irelevantní, protože v tuto chvíli na to nemám absolutně čas. Možná proto mě to tak udivuje. Pořadí důlečitostí je asi toto:
Dodělat vkládání fotek= půjde i z mobilu.
Dodělat diskuzi pod kempy, budou i komentáře komentářů.
Předělat fotogalerii, aby fungovala také z mobilu
A potom přejít na novou verzi redakčního systému, ale to ještě vůbec nejsem rozhodnut, protože nejdřím musím otestovat tu novou verzi.
Další věcí na modernizaci je systém výjezdů, který už funguje beze změny pár let.
To jsou moje priority nikoliv divoká stání.;)
Fun
Smile
Upravil Fun dne 22.08.2018 12:17, před 6 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Veřejné, neveřejné, někdo má přístup někdo nemá... apod .
Tyto snahy většinou končí postupným nebo rychlým koncem.
Nakonec pro bydlikáře a karavanisty bude "tajné" místo nezajímavé. Hold zaparkuji jinde nebo nakonec budu stát na místě aniž vím, že je to tajné místo ve zdejší databázi...
Když někdo chce své (???) místo chránit, tak o něm ať nemluví, natož je někde uvádět (zapsat data).

Příběh: kolega při náhodném setkání vyprávěl, jak v ČR jezdí na své místečko (ani nechtěl naznačit kde to je - při rozhovoru)a popisoval v superlativech dané místo, ticho, zapomenuté, výhled atd.... Ale ke konci také řekl, že se stalo, přijel a byli na daném místě skautíci ve stanech...

Vše je dočasné....
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Lidi vemte rozum do hrsti. Toto je veřejné fórum a každý může napsat cokoliv. Tak nepanikařte.

Automatické sloučení 22.08.2018 14:06:

Citovat

Nemilany napsal:


Hold zaparkuji jinde nebo nakonec budu stát na místě aniž vím, že je to tajné místo ve zdejší databázi...
Když někdo chce své (???) místo chránit, tak o něm ať nemluví, natož je někde uvádět (zapsat data).

Možná by nebylo od věci na toto téma uspořádat besedu. Protože si nejsem jist, že všichni chápeme, jak internet a fórum funguje. Jaké jsou jeho zákonitosti a rizika.

Automatické sloučení 22.08.2018 14:08:
A také jaké jsou hrozby rušení divokých míst.

Automatické sloučení 22.08.2018 18:09:

Citovat

TomTP napsal:

Kdo by odolal se nepochlubit takovým krásným místem na kterým zrovna je..že. A po mě potopa.


Jednak to prostě nepůjde, protože každý nový kemp nebo stání musí někdo schválit, což zatím dělám já a jednak se to za 11 let fungování fóra ještě nestalo. Takže klid a chladnou hlavu.
Fun
Smile
Upravil Fun dne 22.08.2018 17:09, před 6 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Jasné,źádné drama.Pokud bude diskuze na toto téma rád vysvětlìm svůj názor.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Jasné,źádné drama.Pokud bude diskuze na toto téma rád vysvětlìm svůj názor.

Nejbližší velký výjezd je vševestavbový slet kde budu. Rád to prodiskutuji i jiná témata týkající se webu.
Fun
Smile
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Nevím z čeho pramení, že nejsem v klidu a že nemám chladnou hlavu. Pouze jsem vyjádřil svůj názor na to, že neoficiální místa a jejich sdílení mezi vybranými samotnými členy bude zprovozněno až poslední. Takže kdo má dnes potřebu, navíc umocněnou soutěží, tak to sem dá všechno, protože jinak a jinam to zatím nejde. Některé věci jsou ale prostě a jednoduše z principu nevratné. Už nejde říct...stal se omyl, tudy cesta nevede, vrátíme se zpět, zapomeňte. Tím v žádném případě nechci shazovat jinak velmi dobrý počin mít kempy a STLP hezky pohromadě a zejména s aktuálními informacemi jakožto nejcennější komoditou zvyšující důvěryhodnost a aktuálnost daného místa. Víc se k tomu tedy už vyjadřovat nebudu a počkám na finální produkt.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fun, copy, DDT, Franta REZAC, TomTP, Rudy, hymer662, Petr Z, radek argos, zemanekpetr, allfa, fido, martulin

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,871 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31414 sekund | Průměrně za: 0.31414 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB