Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Obytňák "na divoko"?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Obytňák "na divoko"?

Poslední aktualizace před 6 let
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
na podzim bude slet vestaveb tak přijeď, podíváš, pokecáš s majiteli a získáš přehled co je a nebo není možný.
GartGartNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Joza napsal:

na podzim bude slet vestaveb tak přijeď, podíváš, pokecáš s majiteli a získáš přehled co je a nebo není možný.


Myslíš v Listopadu výstavu v Brně? Pokud ne, můžeš mi dát bližší info, ať vím kam se vydat? ;)
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
trpělivost - vítězové minulého ročníku ho včas vyhlásí ... zatím si prohlídni o co jde v galeriích minulých ročníků třeba tady

https://www.carav...&rs=70

https://www.carav...&rs=50

https://www.carav...8&rs=0

když pohledáš ve fotogalerii, tak najdeš další.

v sobotu bývá den otevřených dveří, takže si prolezeš všechny přítomné vestavby a podiskutuješ o tom kterém řešení a zástavbě ..... každý z nás se rád pochlubí
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Gart napsal:

Citovat

Joza napsal:

na podzim bude slet vestaveb tak přijeď, podíváš, pokecáš s majiteli a získáš přehled co je a nebo není možný.


Myslíš v Listopadu výstavu v Brně? Pokud ne, můžeš mi dát bližší info, ať vím kam se vydat? ;)

Sleduj toto vlákno. https://www.carav...d_id=35516
GartGartNováček
Přidáno před 6 let
OK, dal jsem sledovat. Podle fotek to vypadá dobře, určitě dorazím. Snad bude počasí lepší než minulý rok :D

Jak zde probíhá upozornění na nový příspěvek ve sledovaném vláknu? Nevidím nikde odkaz na mé sledované vlákna nebo něco podobného.. Příjde soukromá zpráva?
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
sleduj výjezdy tam to určitě bude
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let
Každé období má svůj tvar a řešení. Nyní jsme v éře tranzitů. Co je ale vždy stejné, je prostor.
Ať alkovna, polintegrál, integrál, tranzit, karavan stále stejný problém: PROSTOR (např. délka vozidla 5.8m zanechá k obývání +/- 3-4m z celkové délky vozidla), se šířkou a výškou napodobno.
V tomto stylu života, který je nádherný, každých 10,20... cm navíc je moooooc prostoru.
A dále? No přece, co se tam ještě vejde? : jedeme na dovču, výlet a to a to ještě bereme, bez toho se někdo neobejde a limit 3.5t se nejen blíží, ale ve skutečnosti tento limit nestačí....
GartGartNováček
Přidáno před 6 let
Na to mě napadá otázka, zda doložnost je u vestavby lepší, když je menší. Nebo je to na stejno, jelikož jsou tam použity zase jiné materiály - těžší - tak je to nastejno?

Teď koukám na jednu Adria Twin a tam je uvedeno: Celková dovolená hmotnost vozidla 3300 Kg.. to jsem myslel, že jsou všechny do 3,5t... hmm.

Většinou je doložnost tak 300 - 400 Kg podle typu. Což ale znamená, že když jedu ve 4 lidech, tak už vlastně není moc místa na tašky atd... To je trošku dilema.. Tak Václave, ty zůstaneš doma protože chceme vzít tašky s oblečením :D

Musím si vybrat na cesty nějaké chudé kamarády a nebo děti :D
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Gart napsal:

Na to mě napadá otázka, zda doložnost je u vestavby lepší, když je menší. Nebo je to na stejno, jelikož jsou tam použity zase jiné materiály - těžší - tak je to nastejno?

Teď koukám na jednu Adria Twin a tam je uvedeno: Celková dovolená hmotnost vozidla 3300 Kg.. to jsem myslel, že jsou všechny do 3,5t... hmm.

Většinou je doložnost tak 300 - 400 Kg podle typu. Což ale znamená, že když jedu ve 4 lidech, tak už vlastně není moc místa na tašky atd... To je trošku dilema.. Tak Václave, ty zůstaneš doma protože chceme vzít tašky s oblečením :D

Musím si vybrat na cesty nějaké chudé kamarády a nebo děti :D


Je to tak, např. Twin 540 (dost malé auto 5.4m) má 2.66t , ale max. připůstná hmotnost: 3t, ve srovnání s moji alkovnou 6.1m má 2.7t , ale max. přípustná hmotnost 3.4t
Trend: vážení na dálnicích bude asi častější a častější a to nejen náklaďáků.
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
Neboj se obytnaku, nas celointegral byl v kempu vseho vsudy 5x za 8 let (a to pouze z nouze). Jinak rocne cca 150 noci venku, imprvere v prirode, kempy nesnasime a vse resime na divoko. Na openstreetmaps (idealni je app maps.me) je mozne nazoomovat az na detail lavicek, takze se da najit misto vsude. Mrte STPL jsou gratis, ovsem ty vyuzivame pouze na "servis" a vyjmecne na praspani - vesmes 1.noc a pak uz prejizdime na free stani.

Meli jsme obytnou dodavku (nez prisla na svet nase dvojcata), srovnatelny komfort, mensi doloznost, bez poradneho zachodu a horsi motorizace. Alias, radeji zainvestuj do novejsiho auta - celointegral - a zapadnes vsude. S klasickyma alkovnama je to vzdy problem, dokonce jsme zazili, ze ve Francii vyhazeli "alkovny" a 2 celointegrace nechali stat a jeste nas zdravili.

Co se tyce doloznosti, kup Dethleffs, Hymr a drazsi - doloznost bude sedet na papiry (nase cca 700kg). Nemusis se bat a btw v tom nasem po 8 letech a 150tis km nevrze jeste ani sroubek (jsem rad, ze sem dal na radu zkusenejsich a za nemeckou kvalitu priplatil).

A zakladem je dobre chovani - tazke zadny bordel kolem auta, zidle, grilly, atd - na to jsou kempy.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
GartGartNováček
Přidáno před 6 let
Co si myslíte o tomhle. Za ty peníze to vypadá dost dobře.

https://goo.gl/ou...

na druhou stranu se bojím, že to vypadá až moc dobře za ty peníze.. jestli tam není nějaký háček.

Hned vedle je za stejnou cenu o 10 let starší

https://goo.gl/6L...


Výhodou u dodávek - obytných vestavb je, že celá bouda je z plechu takže vydrží déle. Je tato úvaha správná? Za předpokladu, že nemám garáž a bude stát zimu venku pod plachtou..
Upravil Gart dne 23.07.2018 23:10, před 6 let
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Gart napsal:

Co si myslíte o tomhle. Za ty peníze to vypadá dost dobře.

https://goo.gl/ou...

na druhou stranu se bojím, že to vypadá až moc dobře za ty peníze.. jestli tam není nějaký háček.

Hned vedle je za stejnou cenu o 10 let starší

https://goo.gl/6L...


Výhodou u dodávek - obytných vestavb je, že celá bouda je z plechu takže vydrží déle. Je tato úvaha správná? Za předpokladu, že nemám garáž a bude stát zimu venku pod plachtou..

To první je divné.Carthago moc levné.To druhé taky.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Gart napsal:

Co si myslíte o tomhle. Za ty peníze to vypadá dost dobře.

https://goo.gl/ou...

na druhou stranu se bojím, že to vypadá až moc dobře za ty peníze.. jestli tam není nějaký háček.


na mobile.de je to pravidelné - objavujú sa v inzercii podozrivo lacné autá, motorky, obytňáky - a potom nasleduje komunikácia typu: pretože sa kvôli práci musím presťahovať do Anglicka, a tam sa jazdí na opačnej strane ... bla bla bla ... a preto ... peniaze cez western union ... záloha.. špedička až pred dom.

V Nemecku každý bazárista začína svoj pracovný deň tým, že prebehne mobile.de a autoscout24, či sa tam niečo neobjavilo. Resp. má nastavené upozorňovanie na nové inzeráty. Zvyšok pracovného dňa inzeruje v miestnych novinách alebo roznáša vizitky či letáky s ponukou výkupu za hotové.
Takže aj keď sa niečo výnimočné v inzercii objaví, tak skôr než zareaguješ z ČR, tak je to preč. U bazáristu na dvore.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

Gart napsal:

Co si myslíte o tomhle. Za ty peníze to vypadá dost dobře.

https://goo.gl/ou...

na druhou stranu se bojím, že to vypadá až moc dobře za ty peníze.. jestli tam není nějaký háček.


na mobile.de je to pravidelné - objavujú sa v inzercii podozrivo lacné autá, motorky, obytňáky - a potom nasleduje komunikácia typu: pretože sa kvôli práci musím presťahovať do Anglicka, a tam sa jazdí na opačnej strane ... bla bla bla ... a preto ... peniaze cez western union ... záloha.. špedička až pred dom.

V Nemecku každý bazárista začína svoj pracovný deň tým, že prebehne mobile.de a autoscout24, či sa tam niečo neobjavilo. Resp. má nastavené upozorňovanie na nové inzeráty. Zvyšok pracovného dňa inzeruje v miestnych novinách alebo roznáša vizitky či letáky s ponukou výkupu za hotové.
Takže aj keď sa niečo výnimočné v inzercii objaví, tak skôr než zareaguješ z ČR, tak je to preč. U bazáristu na dvore.


U toho inzerátu je to odkaz na prodej přímý - fyzickou osobu. Stačí zavolat a bude vše jasné ...
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Nemilany napsal:


U toho inzerátu je to odkaz na prodej přímý - fyzickou osobu. Stačí zavolat a bude vše jasné ...


Už som na ten N+B Flair pozeral. Je nad 3.5 tony. A zvláštnosť je, že by mal byť v Karlsruhe, ale číslo je z bývalej NDR.
https://nuwber.de...on/1461023
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

Nemilany napsal:


U toho inzerátu je to odkaz na prodej přímý - fyzickou osobu. Stačí zavolat a bude vše jasné ...


Už som na ten N+B Flair pozeral. Je nad 3.5 tony. A zvláštnosť je, že by mal byť v Karlsruhe, ale číslo je z bývalej NDR.
https://nuwber.de...on/1461023

Nevim, zda psat nejake pochybnosti bez overeni, natoz sorry, ale nepochopil jsem co s tim ma spolecne NDR. Zajemce to overeni naprosto snadno - zavola na uvedene cislo a bude jasno.
Kdyby me toto OA zajimalo, tak to presne udelam, zavolam a pripadne vyjedu se podivat.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
a to ja zase vzdy, ked ma nejaky inzerat zaujme, tak ako prve pozriem adresu cez google map. A ked nie je adresa, tak cislo v telefonnom zozname. Volam az potom.
lordKOKMANlordKOKMANČlen
Přidáno před 6 let
Mohu se jen přidat za sebe. Sestavil sem si seznam priorit a protože jsem chtěl použít auto i jako pracovní zábavu musela to být dodávka. Auto jsem hledal 8 měsíců a pořídil velmi dobrý vůz ještě před první technickou. Peugeot Boxer L3H2. Následně komplet řešil individuální vestavbu, kterou jsem si nechal udělat. A když se trošku omezíš nebudeš potřebovat navyšovat místa k sezení na 4 (cca +100 tisíc) a mít 2 postele tzn 4 jízda 4 spaní, tak tvuj limit 500 k případně 600k je dostačující. Auto mám 3 týdny, ještě budu řešit drobné upravy a opravy po prvním používání, ale jinak spokojenost. Kdyby cokoliv napiš můžem dát řeč. Jinak pokud si to budeš dělat sám myslím, že částka by byla na hraně dostačující.
Jirka a Hani v Andílkovi (Peugeot Boxer)
GartGartNováček
Přidáno před 6 let
Díky za inspiraci, bohužel nejsem nějaký kutil takže vlastní stavbu vestavby neplánuji. Navíc jsem OSVČ a práce mám hodně, tak raději budu dělat to co umím a našetřím na original vestavbu. I když né novou, určitě bude kvalitou lepší, než kdybych dělal já :D

Já mám již dilema vyřešené, bude to dodávka. OA nechci. Takže šetřím šetřím, snad se podaří finančně dost našetřit a do jara přijde nějaký hezký inzerát po kterém skočím :)

Automatické sloučení 14.08.2018 21:55:
Ahoj, ještě mám dotaz, zda mé informace a teorie jsou správné. Je to tedy tak, že ve státech, které nezakazují spaní v autě (jako např. Chorvatsko co jsem se tady dočetl), tak můžu v obytné dodávce spát bez problémů pokud parkuji legálně? Je to i ve městě, nebo musím mimo město?

Kde je ta hranice, kdy mě policie může vyhánět do kempu? U karavanu to je jasné, tam se nesmí sundat nožky. Co, ale obytný vůz? Platí pro něj stejné pravidla když je do 3,5t jako pro dodávku i když je širší? Tedy je možné spát i v obytňáku tam, kde v dodávce?

Chápu, že dodávka je méně nápadná a pravděpodobnost problémů je menší.. Jen nějak nevím, kde jsou ty hranice dané zákonem. Kdyby jsme se třeba bavili pouze o ČR.

Díky moc za rady.
Upravil Gart dne 14.08.2018 21:55, před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
V řadě zemí platí pro rozlišení mezi kempováním a parkováním následující:

Vozidlo parkuje pokud
- to v místě není zakázáno (značka, nebo místní vyhláška)
- vozidlo stojí pouze na kolech
- nevytékají z něho žádné kapaliny
- nijak nepřesahuje půdorys obvyklý za jízdy (zde pozor na vyjetý schůdek nebo otevřená boční okna, o markýze nebo sušáku prádla nemluvě)
- u vozidla není kempový nábytek, vodní hračky...

při porušení kteréhokoli z výše uvedených pravidel se jedná o nedovolené kempování.
Samozřejmě záleží na konkrétní zemi, lokalitě a často i období. Co projde mimo sezónu, v sezóně neprojde. Stejně tak často není problém s přespáním mimo turisticky atraktivní místa ale u nich ano. Výše uvedená pravidla je nutno použít jako vodítko, co si na konkrétním místě dovolit lze a co už ne, musí vycítit každý sám.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Gart, copy, Tivat, PPPmyto, JiPe Highlanders, parag, hymer662, Pilotek, hugo 007, Joza, JurajSK, upman, lordKOKMAN, Rudy, DDT, zemanekpetr

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,724,550 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26157 sekund | Průměrně za: 0.26157 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB