Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koncepce vestavby: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koncepce vestavby

Poslední aktualizace před 1 rok
P
PEFRNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím a prosím o názory.

Pořídil jsem vestavbu do Ducata L2H2 pro dvě osoby, vpředu kuchyňka a jedno spaní, uprostřed hygienická kabinka (plně vybavená), vzadu jedno spaní. Po 40 000 km spokojenost.

Asi se pustím do obdobné vestavby pro 3 osoby, Ducato L3H2. Koncepce stejná, jen vzadu dvě spaní.

Budu rád za názory, zda Vám připadá koncepce jako zajímavá - užitečná.
Je to pro mne podstatné, uvažuji o malosériové výrobě.

Děkuji
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
vestavby mají smysl v tom, že se staví ,,na míru" takže jestli to má smysl může posoudit jenom budoucí uživatel.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PEFR napsal:

Je to pro mne podstatné, uvažuji o malosériové výrobě.



Takýchto výrobcov - prestavbárov, je už na trhu dosť (až prebytok).
Skôr by bolo zaujímavé niečo ako toto:

www.wingamm.com/wp-content/uploads/2018/02/city-suite-fiat-parcheggio-verona.jpg


www.vitaincamper.it/wp-content/uploads/2015/01/esterni.jpg


Jasné, že je to oveľa viac roboty, aj viac papierovačiek. Ale je to aj o triedu iný produkt.
cesty toulavycesty toulavyČlen
Přidáno před 6 let
Monoblok, tj. střecha a stěny v jednom kuse je to nejlepší řešení. Před lety jsem o tom uvažoval, když jsem v Praze na výstavě viděl Wingamm. Studoval jsem, proč něco tak logického nenabízí i velcí výrobci. Jsou samozřejmě za tím peníze. Dnešní velkosériová výroba požaduje jednoduchost zpracování, čemuž plně vyhovují ploché sendvičové desky, ze kterých se dnes dělají prakticky všechny obytňáky. Oproti tomu laminátový monoblok, vyžaduje formu, pracné nanášení, tvrdnutí, finální začištění… nic co by šlo udělat strojově, levně a ve velkých sériích. Poslední velká značka u které jsem registroval pokus tento druh nástavby nabídnout byla italská P.L.A a myslím, že neuspěla, protože skořepinové modely už v nabídce nemá. Dnešní globalizovaný svět s nadnárodními korporacemi už nestojí o individuální řešení a ruční výrobu. Čím větší zisky, tím více se dá do reklamy a potencionální kupci jsou pak ze všech stran masírování jak jak tři polystyrenové stěny a střecha pospojované lištami a tmelem je to nejlepší řešení. Větší důraz se v každoročně inovovaných modelech klade na “nový” dekor nábytku a na použitou barvu čalounění než na to z čeho je obytňák postaven.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Presne, ono je to v tej pracnosti a logistike. Skladovať vylaminované škrupiny je náročné na priestor, s plochými sendvičovými stenami naopak nie je problém.
Takisto tá náročnosť pri výrobe - náročnosť v zmysle prácnosti pri povrchovej úprave zvonku i zvnútra. Nie je to nič pre "veľkých hráčov", tí potrebujú vyrábať rýchlo a vo veľkých sériách.
Práve preto si myslím, že načo sa v malom trápiť s prestavbou dodávky - ak ju nerobí niekto sám pre seba, a má na tom niečo aj zarobiť, tak sa logicky dostane nad cenu, za akú sa dá kúpiť auto z veľkosériovej výroby. Už len tým, že veľkovýrobca kupuje samotné auto aj všetky komponenty s výraznou zľavou, oproti malej firmičke.
copycopyČlen
Přidáno před 1 rok
Dá sa v ČR kúpiť nové auto značky Wingamm?
K
kamilioČlen
Přidáno před 1 rok
Podla tohto clanku z minuleho roku zacina predavat wingamm AZ Service
https://m.bvv.cz/...i-posteli/
copycopyČlen
Přidáno před 1 rok

kamilio napsal:

@kamilio - Podla tohto clanku z minuleho roku zacina predavat wingamm AZ Service
https://m.bvv.cz/...i-posteli/


skúšal som, ale že vraj nie, že im to zastúpenie nedali
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: PEFR, Joza, copy, cesty toulavy, kamilio

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,035,346 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15993 sekund | Průměrně za: 0.15993 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.85MB/4MB