Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zásuvky na 12V: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zásuvky na 12V

Poslední aktualizace před 6 let
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, postupně dodělávám v karavanu co chybí a teď jsou na řadě 12V zásuvky.

Provedení bude Berker Integro ať se to sjednotí se zbytkem co už tam je.
Používat se budou na nabíjení mobilů a podobných zařízení kompatibilních s USB, případně napájení/nabíjení přenosného DVD přehrávače - ten má CL zástrčku.
Dále na TV a možná nouzově i pro notebook.

Instalovat budu 3-4zásuvky na 12V na jednu nebo možná 2 větve s příslušným jištěním. Kabel dám vzhledem k odběru max 10A pravděpodobně 2,5mm2.

Nejvíce se mi líbí ISO 4165 konektor a dále redukovat externě na CL nebo USB.

Vestavěné USB jsem kvůli šílené ceně a standby odběru zavrhnul a dávat tam nějakou levnou čínu se mi taky moc nechce.
CL zásuvka taky není nic moc řešení.

Nějaký jiný nápad nebo zkušenost ?

Jak je to řešené v nových instalacích ?

Dík za vaše názory. David
Burstner Premio 495TK DoDo(2016) + Ford Tourneo Custom 2018 L1 96kW
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 6 let
Nové instalace neznám, ale USB zásuvku jsem došel koupit do prodejny s elektronikou, cena necelých 200,-
Kvůli eliminaci standby odběru a nepříjemného svitu kontrolky jsem za pojistku vřadil vypínač.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem kdysi osadil tento panel:
https://www.ebay....0005.m1851
Voltmetr, USB i zásuvku 12V spínám (celkově) jen v případě potřeby přepínačem, takže při vypnutí není žádný proudový odběr. Zatím vše funguje jak má. Přesnost voltmetru beru jen jako informační, řídím se voltáží na LCD solárního regulátoru.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
K
karlicČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem osadil celý tento panel a spokojenost.
https://www.aliex...10254.html
Je tam 1x 12V zásuvka jako v autě, 1x 12V zásuvka jako v karavanech a lodích, 2x USB nabíječka, 1x voltmetr.
Ty vypínače dole na 12V nemusíš použít, ale můžeš dle vlastní potřeby. Já přes ty vypínače mám tu USB nabíječku, venkovní osvětlení, ventilátory lednice, radio, TV, čidlo na plyn atd..
karlic Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

TomTP napsal:

Já jsem kdysi osadil tento panel:
https://www.ebay....0005.m1851
Voltmetr, USB i zásuvku 12V spínám (celkově) jen v případě potřeby přepínačem, takže při vypnutí není žádný proudový odběr. Zatím vše funguje jak má. Přesnost voltmetru beru jen jako informační, řídím se voltáží na LCD solárního regulátoru.


Mám naprosto totožný panel. Přesnost voltmetru je překvapivě totožná s manuálním kalibrovaným voltmetrem.
B
BeryČlen
Přidáno před 6 let
Mě bylo líto vrtat do nábytku díry pro zásuvky, takže mám 4 porůznu uvnitř skříněk a v poličkách jenom na kablíku, napájeno z okruhu světel + 1 "silnou" hned u baterky a pojistek pod skříní za topením třeba pro připojení meniče nebo autovysavače.
Kromě minimální pracnosti se mi na tomhle řešení líbí, že když v přívěsu nechám nabíjet telefon, tablet a podobně, tak to schovám do skříňky a svítící nabíječka nebude to první, co upoutá pozornost případnýho vetřelce.
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 6 let
Tak jsem 10.7 objednal ten panel přímo z odkazu od TomTP - dneska už dorazil, tak jsem ho hned osadil a vypadá dobře, akorát ten vypínač by nemusel svítit tak pronikavě.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 6 let
Tak nezapojuj to jeho vnitřní osvětlení a svítit nebude ;)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: DavidF, Nytrak, TomTP, karlic, camperboy, Bery, Joe King

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,288,069 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16907 sekund | Průměrně za: 0.16907 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.93MB/4MB