Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Do Francie za d´Artagnanem a jinými bojovníky.: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Do Francie za d´Artagnanem a jinými bojovníky.

Poslední aktualizace před 6 let
E
EsperoČlen
Přidáno před 6 let
Nejpozději v úterý 10.7. vyrážíme tak asi na 16 denní cestu do Francie za dˇArtagnanem hrabětem de Batz de Castelmonte, chceme navštívit Auch v Gaskoňsku, jeho rodiště kousek odtud (nar. 1615), La Rochelle a Maastricht, kde padl v boji (1674) jako kapitán mušketýrů (skutečná historická osobnost). Jsou tam různá muzea a podniky. Do Francie symbolicky proto, že náš nový, ještě nedodělaný bydlík je Peugeot a tedy francouzská značka, byť byl vyrobený v Itálii nedaleko Gargana. No a při té příležitosti navštívíme Lourdes, zkoluzneme do Španělska do San Sebastian (je tam nejhezčí pláž v Evropě), zpátky pak po celém pobřeží přes Biaritz, Bordeaux, Nantes, Saint Malo, Mont-Saint-Michelle, Cherbourg, pláže Utah, Omaha, Juno, (vylodění) Amiens, Waterloo, Bastogne, Malmédy, Stavelot (bitva v Ardenách), Maastricht (Pomník na místě, kde d´Artagnan padl), Arnhem (operace Market garden) a fofrem domů. Je to trasa 4 823 km, průměrně denně 301 km. Pokusím se pak vymodelovat cestopis, ale chvilku to potrvá. Od té doby, co je ze mě matka samoživitelka, tedy poslední rok mám jen málo času.
Kdyby tudy někdo jel dejte vědět, třeba se někde potkáme a kdyby se někdo chtěl přidat, písněte.
Jako výjezd to nevypisuji.
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 6 let
Po prečítaní prepravného plánu sa pred Tebou hlboko skláňam,ale samozrejme nech sa darí a málo oslov na cestách .......
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

viera a vlado napsal:

Po prečítaní prepravného plánu sa pred Tebou hlboko skláňam,ale samozrejme nech sa darí a málo oslov na cestách .......


Mám za sebouBelfort,zámky na loiře-3, Bretaň po pobřeží dole Concernau ,Brest, sever,Saint Malo Saint Mischel,Normandii Omahu ,Pikardii-Somu, Belgii ,Lucembursko a Německo.Co najedeš německu to ztratíš ve Francii.Pokud tedy nechceš platit dálnice.
Je to mazec.Je krásná ale je to dlouhé.
Držím palce.Byli jsme 14 dní a měl jsem toho plné zuby.Ale tálo to za to 4230km.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
E
EsperoČlen
Přidáno před 6 let
Možná budu muset voli jinou destinaci, ve Francii zavedli jakési ekologické plakety vloni, platí na celé oblasti a já budu muset asi 3 ty oblasti projíždět. V UAMK tvrdí, že koupit to lze jen po internetu a dokládat naskenovaným techničákem a stojí to něco kolem 50 EUR. To do zítra nejsem schopný zařídit, nemám skener ani velký techničák, má ho úvěrující ústav v zástavě. Dělal jsem jako brok to auto, vestavbu celý čtvrtrok od dubna až do včerejška a na tyto věci jsem neměl čas. Zítra se to pokusím nějak ověřit a jestli to opravdu nejde koupit jinak než po netu, adieu Francie a už mě tam nikdo převážně neuvidí. Posílat do neznáma osobní údaje vč. rodného čísla se mi nechce o penězích nemluvě.
Jestli je to pravda, pak musím změnit destinaci, naštěstí mám ve zvyku mít nějaké trasy připravené dopředu, takže změním jen měnové kursy, ceny PHM a můžu okamžitě vyjet jinam. Tphlůe dělávám vždy v zimě. Pojedu tedy možná do střední Itálie. Terst, Benátky, Gargano, Neapol, Pom(p)eje, Anzio, Monte Cassino, Firenze. Do Říma se mi nechce. I když.....

Já jel přes Francii vloni až do Portugalska na celosvětový sraz R2CV kachna a nic takového ve Francii nebylo, delší než s tou kachnou to v luxusním Peugeotu nebude. Jsem taky veteránista, ale tenkrát jsem jel jako 2. řidič s kolegou. Spali jsme skoro tři týdny pod širákem, vyléčilo mi to bolavá záda.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Espero napsal:

Možná budu muset voli jinou destinaci, ve Francii zavedli jakési ekologické plakety vloni, platí na celé oblasti a já budu muset asi 3 ty oblasti projíždět. V UAMK tvrdí, že koupit to lze jen po internetu a dokládat naskenovaným techničákem a stojí to něco kolem 50 EUR. To do zítra nejsem schopný zařídit, nemám skener ani velký techničák, má ho úvěrující ústav v zástavě. Dělal jsem jako brok to auto, vestavbu celý čtvrtrok od dubna až do včerejška a na tyto věci jsem neměl čas. Zítra se to pokusím nějak ověřit a jestli to opravdu nejde koupit jinak než po netu, adieu Francie a už mě tam nikdo převážně neuvidí. Posílat do neznáma osobní údaje vč. rodného čísla se mi nechce o penězích nemluvě.
Jestli je to pravda, pak musím změnit destinaci, naštěstí mám ve zvyku mít nějaké trasy připravené dopředu, takže změním jen měnové kursy, ceny PHM a můžu okamžitě vyjet jinam. Tphlůe dělávám vždy v zimě. Pojedu tedy možná do střední Itálie. Terst, Benátky, Gargano, Neapol, Pom(p)eje, Anzio, Monte Cassino, Firenze. Do Říma se mi nechce. I když.....

Já jel přes Francii vloni až do Portugalska na celosvětový sraz R2CV kachna a nic takového ve Francii nebylo, delší než s tou kachnou to v luxusním Peugeotu nebude. Jsem taky veteránista, ale tenkrát jsem jel jako 2. řidič s kolegou. Spali jsme skoro tři týdny pod širákem, vyléčilo mi to bolavá záda.


Plaketa jen po netu přímo na Ministerstvu dopravy ve Francii https://www.certi...e-ext/cgu/ . Oskenovaný TP potřebuješ. Cena pro OA 4,21Eur.
E
EsperoČlen
Přidáno před 6 let
Dík za info, budu měnit destinaci, navíc letos je nafta ve Francii bezkonkurenčně drahá (1,5 Eur). Takže ušetřím jak na Km, tak na penězích. Ale zase nepřijedu se zajetým novým vozem. Mám dodávku - N1, vůz s vestavbou vestavba není přetypován na obytňák.
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let
No, Francie je krásná a určitě tam ještě někdy pojedeš. K získání plakety musíš vyplnit údaje o vozidle, naskenovat techničák a zaplatit 4,8Euro. Plaketa přijde poštou. http://www.uamk.cz/aktuality/1675-pov...a-v-parizi
Pro letošek už to tedy opravdu nestihneš, ale až se vrátíš z dovolené můžeš do toho jít abys byl připraven na příště.
Budu to absolvovat jen co dám auto dohromady.
Kategorie N1 má emisní zóny i v Rakousku, pozor na to při cestě do Itálie.
A v Itálii je nafta superdrahá.
E
EsperoČlen
Přidáno před 6 let
No tak myslím, že v Rakousku mám trasu mimo zóny. Ale možná se tam stavím v nějakém servisu a tu jejich vignetu si koupím, přes Rakousko jedu směrem tam, takovou vlásenkovou trasou mezi Linzem a Tolmezzem na italských hranicích. Rád jezdím do Vídně a osobákem by se mi nechtělo.
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Espero napsal:

No tak myslím, že v Rakousku mám trasu mimo zóny. Ale možná se tam stavím v nějakém servisu a tu jejich vignetu si koupím, přes Rakousko jedu směrem tam, takovou vlásenkovou trasou mezi Linzem a Tolmezzem na italských hranicích. Rád jezdím do Vídně a osobákem by se mi nechtělo.


Žádnou plaketu jsem nepotřeboval.Vše bylo ok.Nafta se dala koupit v Bretani za 1,39Eur.Vše u marketů.s podivem na Bretaňské dálnici Total 1,37Eur.Německo 1,26 mimo dálnice-až 1,33 podle času.Mají ji levnější v časových úsecích.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
E
EsperoČlen
Přidáno před 6 let
Přidávám odkaz na jiný Web, kde je několik fotek z letošní dovolené. Jeli jsme trasau České Budějovice, Dachau, Steyer, Tolmezzo, Puta Sabioni - Venezia, Rimini, Atessa, Gargano - Vieste, Troia, Pompei, Salerno a kousek pod něj, Napoli, Monte Cassino, Assissi, Telve, Passo Marengo, Bolzano, Brenner, Innsbruck, München a domů. Akorát taková zajížděcí sesta.
http://www.transp...=75#188664
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Espero, viera a vlado, PPPmyto, Vlasta1, allfa

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,720,678 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17546 sekund | Průměrně za: 0.17546 (0) sekund | Dotazy: 94 | Použitá paměť: 1.97MB/2MB