Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Touran nebo Doblo: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Touran nebo Doblo

Poslední aktualizace před 5 let
M
mipleNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím. Vybíráme náhradu za Ford galaxy 1.9tdi. Ovšem v benzínu. Do oka nám padl vw Touran a Fiat Doblo krátká verze. Chceme do toho udělat mini vestavbu, tedy jen zvýšenou podlahu na přespání. Po shánění a porovnávání info o rozměrech jsem došel k závěru, že vnitřní prostor je kromě výšky cca stejný. Když ale Tourana vidím na silnici, tak mi přijde oproti Doblu jako prcek. Máte někdo zkušenosti s těmito dvěma typy aut na dané účely? Který byste doporučili. Další dotaz jít do Tourana jeteho, nebo s menším příplatkem do nového Dobla? Děkuji.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj, Tourana mám, sice na tahání přívěsu, je fakt že vypadá jako menší auto,
známí taky nevěřili, že má 1500 kg na kouli a délku 4,4 m.
Dělal jsem i nouzové spaní, ale musí se přední sedačky posunout dopředu,
Sharan by byl lepší.
I mě překvapuje, že by vnitřní prosto byl shodný s Doblem.
hugo 007 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
Měl jsem Doblo combi maxi jako nové. 1.6 v naftě. Měl jsem po vyndání zadních sedaček namontované vyvýšené spaní a k autu připínací předstan. Místa fůra, ale jízdní komfort nic moc. Hlavně hluk od motoru a obtékání vzduchu kolem karosérie byl při delších cestách
únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Miple proc trvas na benzinu ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
M
mipleNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Miple proc trvas na benzinu ?


Nájezd max do 10000km ale spíš míň za rok. Do budoucna nižší náklady na opravy, vstřiky, egr, dpf atd. Touran v naftě a ročníku co chci nemá co nabídnout. 1.6tdi co jsem zjišťoval je nic moc a 2.0tdi bude mít nahrkán ranec km. Ještě by vzhledem k mému nájezdu byla přijatelná volba toho Dobla 1.6M-jet pokud by to byla funglofka.

Automatické sloučení 08.07.2018 14:52:

Citovat

Vlasta1 napsal:

Měl jsem Doblo combi maxi jako nové. 1.6 v naftě. Měl jsem po vyndání zadních sedaček namontované vyvýšené spaní a k autu připínací předstan. Místa fůra, ale jízdní komfort nic moc. Hlavně hluk od motoru a obtékání vzduchu kolem karosérie byl při delších cestách
únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.


No vidíš, já zase preferuji zdvihací páté dveře. Co se týče odporu vzduch, hlučnosti, to mne asi trápit nemusí. Po dálnici nejezdíme a po našich okrskách se závratná rychlost stejně nekoná.
Upravil miple dne 08.07.2018 13:52, před 6 let
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 6 let
thread_id=35488&pid=256315#post_256315]Vlasta1 napsal:[/url]

Měl jsem Doblo combi maxi jako nové. 1.6 v naftě. Měl jsem po vyndání zadních sedaček namontované vyvýšené spaní a k autu připínací předstan. Místa fůra, ale jízdní komfort nic moc. Hlavně hluk od motoru a obtékání vzduchu kolem karosérie byl při delších cestách
únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.[/quote]

No vidíš, já zase preferuji zdvihací páté dveře. Co se týče odporu vzduch, hlučnosti, to mne asi trápit nemusí. Po dálnici nejezdíme a po našich okrskách se závratná rychlost stejně nekoná.[/quote]

Ještě že máme možnost volby:). Dvoukřídlé dveře jsem primárně volil protože jsem do auta tahal nářadí mockrát denně a sekundárně jsem na tažným zařízení vozil sklopný držák na kola a dveře se po sklopení držáku daly otevřít.
Jinak pro úplné info - měl jsem rok 2012, 1,6 JTD, 90k robotická převodovka. Dlouhé, za sedačkami délka 2m. Najeto 245 000km, na motoru měněn pouze pravidelně olej + filtr po 15 000km a ve 220 tkm spojka.
tomkeitomkeiNováček
Přidáno před 6 let
Touran i Doblo mi přijde krátký na spaní. Je bych zůstal u Galaxy/Sharan/Alhambra. Já jdu spíš cestou zvětšování než zmenšování. Alhambra - Jumpy - Ducato..:)
M
mipleNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

tomkei napsal:

Touran i Doblo mi přijde krátký na spaní. Je bych zůstal u Galaxy/Sharan/Alhambra. Já jdu spíš cestou zvětšování než zmenšování. Alhambra - Jumpy - Ducato..:)


Tak krátké Doblo už mám poměřeno. Stejně plánuji na spaní druhou podlahu a pod ní místo na věci. Ta se přetahne přes složená opěradla druhé řady. Po posunutí předních sedaček úplně do předu je délka 195cm. Takže v poho.
K
karmenČlen
Přidáno před 6 let
ta auta jsou v podstatě nesrovnatelná (tedy pokud nepřistoupíme na logiku, která se taky občas objevuje - např. že s dukátem se jede stejně jako s osobákem), takže je potřeba přísně sledovat ten účel - jestli bude auto jezdit témeř celý rok v běžném provozu a jen občas se v něm prespí, je touran jasná volba...
M
mipleNováček
Přidáno před 6 let
Tak rozhodnuto a objednáno. Nakonec je to Fiat Doblo. Dlouho jsme to propbírali, a došli jseme po osobním vyzkoušení daných aut k závěru, že po zkušenostech s galaxem se nám do menšího nechce. A to Touran je. Prostě prostor a užitkovost převládl. Takže volba padla na Doblo. S tím, že svezení nebude na 100% jako v osobáku, počítáme. Ale jeli jsme s tím a nebylo to špatné. Tak uvidíme. Všem moc děkuji za příspěvky a názory.
J
JanSoukNováček
Přidáno před 5 let
Čau lidi chci se zeptat kde se dá na tourana sehnat predstan??
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
Miple:
Mám Doblo Maxi asi 3 dny, ale plechovka dvousitz 1,6Multijet /105k. r.v..2013 v těle má 170.000 skutečných. Pro mě je to vestavba pouze pro dva budu na tom dělat tak pak podám případně report. Pravda je že vůbec nemám prosklení ani zadní sedačky. Zatím se mi to líbí. Spotřeba 5l jedeto 150 a hlučnost a komfort jsou celkem v pohodě. Dovnitř se vejdou dvě kola nebo pudou na kouli. Dobíjení 2x elektrokol, teplá voda a bufík budou v nástavbě. Tak uvidíme. Zamě spokojenost. Do Tourana ani Sharana by se to co chci nevešlo.
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let
Doblo, Like
M
mipleNováček
Přidáno před 5 let
Tak po roce používání spokojenost. Už mám i vestavbu a spali jsme v tom dva+1 prcek a v poho. Máme krátkou verzi.Jediné co mi vadí, tak druhá řada sedaček. V tom fiat oproti např. Citroen-Peugeot zaspal. Pořád je to po složení kus věci co v autě zavazí. Konkurence má řešení skládání do podlahy a tak máte v autě celou plochu k využití.
T
Tom HČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj. Uvažuju o koupi dodávky na obytnou vestavbu a vybírám mezi Fiat Ducato, Peugeot, Citroen. Stále se nomohu rozhodnout. Co myslíte ? Díky za názory Tom.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let
Máš fotky jak si vyřešil vestavbu do Dobla ?? To by mně docela zajímalo dej je do galerie nebo mi pošli odkaz do sz.
Díky
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let

Tom H napsal:

@Tom H - Ahoj. Uvažuju o koupi dodávky na obytnou vestavbu a vybírám mezi Fiat Ducato, Peugeot, Citroen. Stále se nomohu rozhodnout. Co myslíte ? Díky za názory Tom.



Chceš koupit nové auto nebo něco staršího ?
Upravil Tomik Kralu dne 16.09.2019 22:22, před 5 let
M
mipleNováček
Přidáno před 5 let

Zdenek a Alena napsal:

@Zdenek a Alena - Máš fotky jak si vyřešil vestavbu do Dobla ?? To by mně docela zajímalo dej je do galerie nebo mi pošli odkaz do sz.
Díky


máte to tam https://www.carav...i_id=46280
T
Tom HČlen
Přidáno před 5 let
V každém případě nové. Díky t.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 5 let

Tom H napsal:

@Tom H - V každém případě nové. Díky t.



V tom případě bych se podíval po skladovém Ducatu ještě s motorem 2,3. Jsou tam ještě motory " Iveco ". Navíc by to mohlo být Euro6 ještě bez močoviny. U Boxeru a Jumperu jsou problémy s převodovkami a dvoulitr vyhnaný na 160 PS u takového velkého auta se mi také moc nezdá.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,029,594 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27495 sekund | Průměrně za: 0.27495 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB