!Prázdninová soutěž skončila!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 29

· Členové on-line: 1
Miroslav6

· Registrovaní členové: 11,982
· Nejnovější člen: Jarek a Helena

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

trutnovak
14.11.2018 13:15
Ahojky, můžeme se už přihlásit na Velikonoční sraz do Hegyka? a jak se přihlásit? dík za info

Haudke
09.11.2018 16:11
Prodám Fiat Knaus r.v. 2005 výborný stav, alkovna, 4 místa, najeto 130000, krátký vzadu má homologovanou přídavnou bednu, tel: 603482592 e-mail haudke@centrum.cz

PeJa
07.10.2018 18:46
Chtěli bychom tímto poděkovat LÁĎOVI za báječný sraz v Kostelci, všechno bylo super včetně i jídla a snad i pro nás objednat tam nahoře to krásné počasí. Díky Láďo,, zdraví Pepa a Jarka

jarda a danka
07.10.2018 17:44
Prodám našeho mazlíka fiat ducato1.9TD registrace 5/200 s alkovnou spaní pro 5 jízda 4, najeto 108500 cena 295000 tel.702878818

serbik54
30.09.2018 19:28
Poděbrady, prosím, která žena odložila svoji bundu a nechala ji v kempu na lavičce má ji uloženou v restauraci k vyzvednutí.

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Vestavby
 Vytisknout diskuzi
Touran nebo Doblo
Zdravím. Vybíráme náhradu za Ford galaxy 1.9tdi. Ovšem v benzínu. Do oka nám padl vw Touran a Fiat Doblo krátká verze. Chceme do toho udělat mini vestavbu, tedy jen zvýšenou podlahu na přespání. Po shánění a porovnávání info o rozměrech jsem došel k závěru, že vnitřní prostor je kromě výšky cca stejný. Když ale Tourana vidím na silnici, tak mi přijde oproti Doblu jako prcek. Máte někdo zkušenosti s těmito dvěma typy aut na dané účely? Který byste doporučili. Další dotaz jít do Tourana jeteho, nebo s menším příplatkem do nového Dobla? Děkuji.

Upravit
Ahoj, Tourana mám, sice na tahání přívěsu, je fakt že vypadá jako menší auto,
známí taky nevěřili, že má 1500 kg na kouli a délku 4,4 m.
Dělal jsem i nouzové spaní, ale musí se přední sedačky posunout dopředu,
Sharan by byl lepší.
I mě překvapuje, že by vnitřní prosto byl shodný s Doblem.
hugo 007 přiloženo následujícíobrázek:
pb130977.jpg

Upravit
Měl jsem Doblo combi maxi jako nové. 1.6 v naftě. Měl jsem po vyndání zadních sedaček namontované vyvýšené spaní a k autu připínací předstan. Místa fůra, ale jízdní komfort nic moc. Hlavně hluk od motoru a obtékání vzduchu kolem karosérie byl při delších cestách
únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.

Upravit
Miple proc trvas na benzinu ?
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)

Upravit
JiPe Highlanders napsal:

Miple proc trvas na benzinu ?

Nájezd max do 10000km ale spíš míň za rok. Do budoucna nižší náklady na opravy, vstřiky, egr, dpf atd. Touran v naftě a ročníku co chci nemá co nabídnout. 1.6tdi co jsem zjišťoval je nic moc a 2.0tdi bude mít nahrkán ranec km. Ještě by vzhledem k mému nájezdu byla přijatelná volba toho Dobla 1.6M-jet pokud by to byla funglofka.

Automatické sloučení 08.07.2018 14:52:
Vlasta1 napsal:

Měl jsem Doblo combi maxi jako nové. 1.6 v naftě. Měl jsem po vyndání zadních sedaček namontované vyvýšené spaní a k autu připínací předstan. Místa fůra, ale jízdní komfort nic moc. Hlavně hluk od motoru a obtékání vzduchu kolem karosérie byl při delších cestách
únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.

No vidíš, já zase preferuji zdvihací páté dveře. Co se týče odporu vzduch, hlučnosti, to mne asi trápit nemusí. Po dálnici nejezdíme a po našich okrskách se závratná rychlost stejně nekoná.
Upravil/a miple dne 08.07.2018 14:52

Upravit
thread_id=35488&pid=256315#post_256315]Vlasta1 napsal:[/url]

únavný . Přeci jenom je to krabice. To bude u VW určitě lepší. Jinak celkem spokojenost.Páté dveře jsem měl dvoudílné, dle mého lepší varianta než zvedací. To zase nebude mít Touran. A Fiat bude levnější.[/quote]

No vidíš, já zase preferuji zdvihací páté dveře. Co se týče odporu vzduch, hlučnosti, to mne asi trápit nemusí. Po dálnici nejezdíme a po našich okrskách se závratná rychlost stejně nekoná.[/quote]

Ještě že máme možnost volbySmile. Dvoukřídlé dveře jsem primárně volil protože jsem do auta tahal nářadí mockrát denně a sekundárně jsem na tažným zařízení vozil sklopný držák na kola a dveře se po sklopení držáku daly otevřít.
Jinak pro úplné info - měl jsem rok 2012, 1,6 JTD, 90k robotická převodovka. Dlouhé, za sedačkami délka 2m. Najeto 245 000km, na motoru měněn pouze pravidelně olej + filtr po 15 000km a ve 220 tkm spojka.

Upravit
Touran i Doblo mi přijde krátký na spaní. Je bych zůstal u Galaxy/Sharan/Alhambra. Já jdu spíš cestou zvětšování než zmenšování. Alhambra - Jumpy - Ducato..Smile

Upravit
tomkei napsal:

Touran i Doblo mi přijde krátký na spaní. Je bych zůstal u Galaxy/Sharan/Alhambra. Já jdu spíš cestou zvětšování než zmenšování. Alhambra - Jumpy - Ducato..Smile

Tak krátké Doblo už mám poměřeno. Stejně plánuji na spaní druhou podlahu a pod ní místo na věci. Ta se přetahne přes složená opěradla druhé řady. Po posunutí předních sedaček úplně do předu je délka 195cm. Takže v poho.

Upravit
ta auta jsou v podstatě nesrovnatelná (tedy pokud nepřistoupíme na logiku, která se taky občas objevuje - např. že s dukátem se jede stejně jako s osobákem), takže je potřeba přísně sledovat ten účel - jestli bude auto jezdit témeř celý rok v běžném provozu a jen občas se v něm prespí, je touran jasná volba...

Upravit
Tak rozhodnuto a objednáno. Nakonec je to Fiat Doblo. Dlouho jsme to propbírali, a došli jseme po osobním vyzkoušení daných aut k závěru, že po zkušenostech s galaxem se nám do menšího nechce. A to Touran je. Prostě prostor a užitkovost převládl. Takže volba padla na Doblo. S tím, že svezení nebude na 100% jako v osobáku, počítáme. Ale jeli jsme s tím a nebylo to špatné. Tak uvidíme. Všem moc děkuji za příspěvky a názory.

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.46 sekund
179,183,052 návštěv