Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zvýšení světlé výšky DUCATO: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zvýšení světlé výšky DUCATO

Poslední aktualizace před 12 hodin
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Na moji vestavbu jsem namontoval dvouokruhové měchy s kompresorem VB - Semiar.
Jízdní vlastnosti se zlepšily, ale auto nevypadalo pěkně. Vysoký zadek k nepoměrně nízkému předku.
Rovněž standardní tuhost resp. odpružení přední nápravy nebylo příliš komfortní.
Objednal jsem tedy ještě delší přední přužiny rovněž zn. VB - CoilSpring.
Opticky se auto srovnalo a došlo ke zvýšení světlé výšky o min. 6 cm.
Dále jsem zvěšil rozchod obou náprav na každé straně o 3 cm, tedy o celkových 6 cm. To pomocí homologovaných podložek.
Změněné jízdní vlastnosti se projevily hned po nájezdu na D1. Vůz má znatelně komfortnější odpružení.
Řekl bych odpružení je o 50% lepší, když nebudu přehánět. Lehký posun k horšímu je stabilita při rychlých průjezdech zatáček.
Další výhodou je naopak zase lepší průjezdnost terénem. Odzkoušeno před pár dny v Albánii a terénem myslím některé
tamní "silnice" či okraje divokých pláží.
Za mne dostává tato úprava podvozku školní známku 2 za praktické využití a 2 také za vzhled.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Upravil JiPe Highlanders dne 03.07.2018 17:40, před 6 let
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
G
GSmanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, prosím Tě, kde jsi objednával ten "předek"?
Jestli to není tajemství :-)

Díky Dan
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Predni pruziny jsem objednaval u sawiko.com v Nemecku.

Automatické sloučení 05.07.2018 14:19:
Ke katalogu Sawiko se lze dostat takto:
1. sawiko.com
2. otevrit service
3. otevrit download
4. otevrit hauptkatalog

Objednat lze i v nejmenovanem karavanshopu v cr, ale nebyli mi tam schopni a ochotni poradit tak jsem to koupil u Sawika.
A pro Holandske VB to zrejme dela Eibach .)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Upravil JiPe Highlanders dne 05.07.2018 14:19, před 6 let
F
fillipČlen
Přidáno před 4 měsíce
Ahoj,
Chtěl bych zvýšit podvozek našeho ducata L3H3 2018 2,3 - naložení máme 3,5t.

Na předek Chci namontovat delší pružiny heavy duty od Lesjöfors ale nevim, které vybrat - 4026222  budou tvrdši jsou od 2000kg na přední nápravu nebo 4026198 ty jsou do 2000kg na nápravu. Naše Ducato ma cca 1700-1800 na předku takže se jeví jako jasná volba 198. Máte někdo tyto pružiny ať už 198 nebo 222? Oba typy by meli dát až 6cm. Cena cca 3000 kč

Na zadek chci dát pomocné vinuté pružiny od Goldschmitt. Tam by mělo být zvýšení 4-5cm. Měla by se zlepšit i stabilita auta. Měchy nechci jak kvůli ceně tak složitosti systému oproti pružinám. Cena cca 7700 kč .Máte někdo tyto pružiny?

https://www.carav...?info=p172{19}206_zusatzschraubenfedern-fuer-die-hinterachse-fuer-ducato-250.html&no_boost=1&open_cart_dropdown=1

Budu rád za jakýkoliv postřeh
Díky Filip
Upravil fillip dne 04.01.2024 09:06, před 4 měsíce
KrupkaKrupkaČlen
Přidáno před 4 měsíce
Na mém integráči rok 2016 podvozek Ducato mi dávali na předek nové tlumiče i s péry a uložením. Měl jsem na geometrii úchylku a tyto originály mají najeto cca 6000 km. Nabízím tedy pera s tlumiči(jeden asi křivý)+uložení za 1000 Kč . Mám nyní Mercedes
Upravil Krupka dne 05.01.2024 12:21, před 4 měsíce
Krupka Připojili následující obrazek:
20240104_134139.jpg
misusmisusČlen
Přidáno před 4 měsíce
Ducatovy-KajaDucatovy-KajaČlen
Přidáno před 4 měsíce
O těch přídavných pružinách jsem četl na německém fóru a majitel si tam stěžoval, že se mu zdeformovali misky v kterých je pružina uložená.

Navíc cena té sady je skoro stejná jako za měchy a ty udělají mnohem lepší službu.

Původně jsem chtěl taky jen přídavné pružiny, ale nakonec půjdu do měchů.
Z
zvirekČlen
Přidáno před 11 dní
čau,
pokud by to někoho zajímalo, taky jsem osadil měchy na zad. nápravu a samozřejmě mi vadilo, jak je auto skloněné dopředu. Přídavné prožiny vepředu situaci řeší jen dočasně, dle dostupných info po 2-3 letetech auto opět postupně klesne jak se pružiny unaví. Naistaloval jsem podložky pod přední tlumič, vyrábí člověk na FB ( originály stojí 4x tolik), k vidění byli v jednom z cestovatelských videí na Youtubu, dělá je v různé výšce od 10 mm po cca 60 mm, já osadil 40 mm ( to je výška, o kterou byla zadní náprava výše než přední ) a auto je hezky v rovině ( a jako bonus se zvýšila i světlá výška u přední náprava a tedy i průjezdnost terénem ). Cena podložek byla 3500 Kč vč. šroubů, montáž laik spíše sám nezvládne, dělali to v servise ( musí se sundat kolo a tlumič ).
alapaalapaČlen
Přidáno před 10 dní
čau, pre p. zvirek,
zaujal ma článok o podložkách pod predné tlmiče. Poprosil by som o kontakt na toho pána,
ktorý tieto podložky vyrába. Kontakt by som prosil do pošty na meno alapa.
Ďakujem alapa.
TivatTivatČlen
Přidáno před 10 dní
A není lepší místo podložek pod tlumiče raději vyměnit přední pružiny za vyšší a tvrdší?
Mám vzadu měchy a vpředu nové pružiny a funguje to už 5 let v pohodě a auto se celé zvedlo o 5 cm.
"my dva cestováním zrajeme jako naše víno "
www.winex.cz ...°bydlotoulky
F
fillipČlen
Přidáno před 7 dní
Ahoj, tak jsem vymenil predni pruziny u naseho Ducata Maxi 2018 L3H3. Loupnul jsem tam Lesjöfors 4026198. Prvni dojmy po cca 10km jsou celkem dobry. Schvalne jsem jezdil dirama, pangejtem a hnusny cesty. Predek pekne kopiruje nerovnosti, uz to nedrnca jak Maxi drncalo a po sjeti z velkeho retarderu to krasne propruzi. Zatim nepozoruju ani vyraznejsi naklaneni v zatackach. Predek se zvedl asi o 4cm. Cekal jsem ze se zvedne vic ale vypada to dobre. Napisu casem az najedu vic km jak se to chova. Cena byla cca 3500 i se stahovakama pruzin. Ted me ceka ten zadek kde furt vaham mezi pridavnyma vynutyma pruzinama a mechama. Jsem trochu škrt a tak se mi libi cena tech pridavnych pruzin cca 8000,- i s postovnym. Recenze jsou na ne dobry. Mechy vychazi pres 13 tis. ale je tam vice pridane hodnoty. Pouzivate v realu nekdo mechy k vyrovnani pri parkovani nebo to vsichni prezentuji jako veliky prinos ale v realu to stejne nepouzivaji. Jde mi hlavne o dodavky l3. Velky alkovny a auta jsou neco jineho. Diky
K
KalimeroNováček
Přidáno před 7 dní
Máme měchy nainstalované nově cca 3 týdny, takže moc zkušeností zatím neni, nicméně možnosti úpravy vyvážení v podélném i příčném směru mi připadají spíše zanedbatelné, na bublince je pohyb při rozdílu 2 atm. sotva znatelný Fiat polointegra 7,5 m.
M
Mira2B7Člen
Přidáno před 7 dní
Jakou mají ty Lesjöfors 4026198 délku? Nikde jsem nenašel.
Je pravda že jsem také od měchů čekal v nivelizaci více ale spíš mě teď více vadí jak je auto posazene na čumák a i na rovině je auto z kopce.
Prosím o konkrétní typ nejdelší pruziny která jde použít. Ducato 2021, 7,5m
Diky
M
Mira2B7Člen
Přidáno před 7 dní

Tivat napsal:

@Tivat - A není lepší místo podložek pod tlumiče raději vyměnit přední pružiny za vyšší a tvrdší?
Mám vzadu měchy a vpředu nové pružiny a funguje to už 5 let v pohodě a auto se celé zvedlo o 5 cm.

Jaké prosím
Z
zvirekČlen
Přidáno před 7 dní

Tivat napsal:

@Tivat - A není lepší místo podložek pod tlumiče raději vyměnit přední pružiny za vyšší a tvrdší?
Mám vzadu měchy a vpředu nové pružiny a funguje to už 5 let v pohodě a auto se celé zvedlo o 5 cm.


Určitě ne, buď dáš stejnou tvrdost a za 3 roky bude předek zase dole, pružiny se unaví a lehce sesednou, nebo dáš tvrdší a zhorší se komfort odpružení přední nápravy, který už teď stojí za prd.
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 dní
Měchy mám z Odaku, pružiny noname z pérovny bývalé Škodovky. Obojí od roku 2019, najeto od té doby přes 100tis. (Norsko, Rusko, Turecko, Arménie, Sicílie...) k plné spokojenosti. Předek i zadek je stále stejně vysoko, jízdní vlastnosti se touto kombinací velice zlepšily. Když jsem Ducato koupil, mělo najeto 30 tis.km a předek byl totální skokan a každý mostní spoj byla šílená rána, jízda utrpení. Při výměně předních pružin bylo patrné, že original jsou ze slabší kulatiny, mají o třetinu méně závitů a byly o 5 cm kratší. Prostě šunt.
Měchy jsou super na jízdní vlastnosti, zpevní a zklidní auto do zatáček. Na vyrovnávání náklonu je nepoužívám, rozdíl je malý.
P
pechacciČlen
Přidáno před 6 dní
Jóó, brčka na míru z Invelu Plzeň, to je samozřejmě jiná liga. Tam jsou machři, kteří vědí a umí. V kombinaci s tlumičema HP Sporting z Maršovic to nemělo na offroadových kárách chybu. Na "civilním" autě to musí dělat pěknou práci dlouhý léta. Jinak nazvedat nezávislé zavěšení bude obecně vždycky po všech stránkách nejjednodušší vložením podložky mezi horní uložení tlumičové jednotky. A bude to vždycky kompromis mezi tloušťkou podložky a ideální geometrií přední nápravy.
M
Mira2B7Člen
Přidáno před 6 dní

Tivat napsal:

@Tivat - pružiny noname z pérovny bývalé Škodovky

Nějaký odkaz a technická specifikace by nebyla. Prosim.
Diky
F
fillipČlen
Přidáno před 6 dní

Mira2B7 napsal:

@Mira2B7 - Jakou mají ty Lesjöfors 4026198 délku? Nikde jsem nenašel.
Je pravda že jsem také od měchů čekal v nivelizaci více ale spíš mě teď více vadí jak je auto posazene na čumák a i na rovině je auto z kopce.
Prosím o konkrétní typ nejdelší pruziny která jde použít. Ducato 2021, 7,5m
Diky




Lesjofors 198 maji delku 358mm a sila dratu je 18mm jsou na zatizeni predku do 2000kg oznaceni heavy duty

222 maji delku 350 a silu 19mm a maji se pouzit pri zatizeni nad 2000kg oznaceni extra heavy duty
Z
zvirekČlen
Přidáno před 5 dní
Odkaz na pána, co vyrábí podložky pod tlumiče:
https://www.faceb...3131851188
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JiPe Highlanders, GSman, Krupka, misus, Ducatovy-Kaja, fillip, zvirek, alapa, Tivat, Kalimero, Mira2B7, pechacci, Jméno, Van, Honza2908

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,125,350 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29839 sekund | Průměrně za: 0.29839 (0) sekund | Dotazy: 155 | Použitá paměť: 2.4MB/2MB