Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavba do Pegueot Traveller/Citroen SpaceTourer: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavba do Pegueot Traveller/Citroen SpaceTourer

Poslední aktualizace před 6 let
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj všem, zvažuju vestavbu do jednoho z aut Pegueot Traveller/Citroen SpaceTourer případně do toyoty. Auto o dost levnější jak multivan/MB V a co jsem s tím jel, tak je to super.
Jsem rozhodlý pro velikost tohoto auta z důvodů parkování, výjezdy vysokohorských silnic atd. Počítám s kompromisy, že bude bez koupelny atd. Chci jednoduchou vestavbu s druhou baterií, topením, ledničkou, rozkládací postelí a zvedací střechou. Asi budu poptávat pak KRS.
A teď k dotazu: Co by jste vzali za délku a proč?
- Standard 4956 mm?
- Long 5306 mm?

Standard bude lepší na parkování a nevím zda nebude levnější na trajektech a některých dálničních poplatcích?

Díky moc,
Z.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Máme krátkýho R-trafika a po dnešních "zkušenostech" bych bral alespoň delšího.Sice horší manipulace,ale větší pohodlí.Toto je ale věc,kterou si musí každý rozkousat sám,radit nebo doporučovat nechci,každému vyhovuje něco jiného.Poplatky jsou jak za osobák.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
SpaceTourer sa dodáva v troch dĺžkach (XS: 4,60m, M: 4,95m, XL: 5,30m).
Ja by som bral ten stredný teda 4,95m. Campster je tiež na tom strednom postavený.
K
karmenČlen
Přidáno před 6 let
...v každém případě delší verzi - u takto malých "obytných" prostor je každých 10cm na délku strašně znát

mimochodem také nechci dávat nějaké knížecí rady ohledně velikosti, a to zvláště v podstatě rozhodnutému člověku, ale jestli to má být čistě kamper a není jiný závažný důvod, proč se takové auto kupuje (a asi není, když se bude zadávat tovární vestavba), tak bych důkladně zvažoval tu velikost - to parkování je nicotná přidaná hodnota ve srovnání s prostorem, konečně do velikosti dukáta L2 je to pořád jako s osobákem, L3 stále ještě kdekoliv ve městě bez problémů (mimo nějaká ultrahistorická centra, kam vjede jen Fiat Panda), L4 už má zadní převis delší - navíc často s nějakým nosičem, ale ještě se mi nestalo, že bych někde musel odjet kvůli nemožnosti zaparkovat...samozřejmě platí, že si to musí každý zkusit, ale systém zastavím a... jdu spát,... osprchovat se, ...na záchod má něco do sebe proti nepochybně lepším jízdním vlastnostem,

skoro bych tipoval, že první rok se budeš ujišťovat, že to byla nejlepší volba, druhý rok začne docházet prostor na věci a hygienu (bezproblémové wc a sprcha) a před třetím rokem se zjistí, že je to velice sezonně omezené a začne se řešit vestavba do dukáta...ale to už je jen poznámka se smajlíkem a přáním dobrého výběru
Upravil karmen dne 02.07.2018 12:01, před 6 let
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let
Chci si ještě půjčit něco jako Marco Polo, Californii abych měl představu zda je to ok :)
Větší vestavbu jsem taky zvažoval, ale zatím jsem o ní upustil.
Jo taky se kloním k nejdelší délce. Bude nás limitovat chybějící koupelna a záchod, ale vše se dá řešit. Ve stanu to sebou taky nemám :)
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
M a XL majú rovnaký rozvor, na tom XL je natiahnutý zadný previs.
Parkovať s autom 5,3 metra dlhým, to už je skoro ako L2 Jumper.

Mne by sa páčilo toto - celková dĺžka 5,2m, výška vnútri 188 cm, šírka 192.
[img][/img]
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zdenek_p napsal:

Chci si ještě půjčit něco jako Marco Polo, Californii abych měl představu zda je to ok :)
Větší vestavbu jsem taky zvažoval, ale zatím jsem o ní upustil.
Jo taky se kloním k nejdelší délce. Bude nás limitovat chybějící koupelna a záchod, ale vše se dá řešit. Ve stanu to sebou taky nemám :)



Vyzkoušej Medvěda Véčko a máš rozhodnuto.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Mercedes Marco Polo - to spanie dole je za trest :(
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,
aktuální Marco Polo bych nebral.
Malé a drahé.
:_
4.114683,118.628756
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let
No Marco Polo nechci kvůli ceně. Aby se mi trochu líbilo tak je 10 let olítaný a stojí skoro mega. Za tu cenu raději nový Traveller + udělat vestavbu. Jednodušší a takovou jakou potřebuji.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
spýtaj sa v Eastwander, minulý rok som to s majiteľom práve preberal - zdvíhaciu strechu na Spacetourer. Reimo(SCA 260) sú moc drahí, angličania trochu lacnejší.
A angláni robia strechu aj na XL dĺžku


www.picclickimg.com/d/w1600/pict/162948845693_/Peugeot-Traveller-2017-LWB-Front-Elevating-Roof.jpg
Upravil copy dne 02.07.2018 17:17, před 6 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

zdenek_p napsal:

Chci si ještě půjčit něco jako Marco Polo, Californii abych měl představu zda je to ok :)
Větší vestavbu jsem taky zvažoval, ale zatím jsem o ní upustil.
Jo taky se kloním k nejdelší délce. Bude nás limitovat chybějící koupelna a záchod, ale vše se dá řešit. Ve stanu to sebou taky nemám :)



Vyzkoušej Medvěda Véčko a máš rozhodnuto.


.


Na vyzkouseni jizdnich vlastnosti a komfortu ti staci normalni V u dealera. Vestavbu budes mit stejne podle svych predstav. Hlavne, jak jiz nekdo psal v jinem vlakne, hlavne wc. Neni nic horsiho nez obsr..at okoli, potreba v suchu, klidu a kdykoliv je k nezaplaceni. A nikoho neobtezuje. Sprcha u takoveho "prcka" je asi mimo, ale treba Joker ji tusim ma.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
K
karmenČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zdenek_p napsal:

Chci si ještě půjčit něco jako Marco Polo, Californii abych měl představu zda je to ok :)
Větší vestavbu jsem taky zvažoval, ale zatím jsem o ní upustil.
Jo taky se kloním k nejdelší délce. Bude nás limitovat chybějící koupelna a záchod, ale vše se dá řešit. Ve stanu to sebou taky nemám :)



...ve stanu za milion bych obojí chtěl:)
mimochodem to "nás" znamená jaký počet? a bude to čisté cestování a poznávání nebo i nějaké sportovní aktivity a s tím spojené tahání všelijakých "krámů" (kol, serfů, paddleboardů, kajaků atd.)?
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
do tak malého auta WC? a kde, pod sedačku? to budú ostatní zatiaľ vonku čakať?
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

karmen napsal:

...ve stanu za milion bych obojí chtěl:)
mimochodem to "nás" znamená jaký počet? a bude to čisté cestování a poznávání nebo i nějaké sportovní aktivity a s tím spojené tahání všelijakých "krámů" (kol, serfů, paddleboardů, kajaků atd.)?


Jsme dva + malá holčička. Takže budeme jezdi tři.
Co se týká sportů, tak: kola (ven), lyže, sněžnice (tam zase nepočítám se zimním tábořením ale jen doprava z místa A do místa B), pak máme hlavně turistiku, Alpy, takže nic co by bylo náročné na prostor. Já ještě jezdím fotit, většinou sám. Na tohle je malé auto ideální. Dostanu se všude, přespím a ve 4 jdu fotit kolem východu nebo třeba noční fotky.
Ano záchod, to mě bude trápit, ale nebudu kvůli němu pořizovat větší auto.
Určitě tady (a jinde) jsou lidi, kterým ty camper-vany vyhovují. Vždyť se jich prodává dost :)
Jsme často na cestách..defakto každou noc jinde.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Už jsem to psal v jiném vláknu. Začínali jsme s Transportérem s vestavbou a dnes taháme Knaus 500. Než investovat do auta a vestavby a pak toho litovat, protože místa v autě bude fakt málo půjčil bych si něco podobného a vyzkoušel bych si to nejdřív. Já osobně bych šel do největší možné dodávky a do ní bych udělal vestavbu.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:
Já osobně bych šel do největší možné dodávky a do ní bych udělal vestavbu.


Tam by zmestil už aj vaňu :)
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let
Ano, kdybych pořídil ducato maxi tak je to asi pohodlnější.. ale vyjedu s tím třeba na Sedlo Mangart? Nebo k nějaké horské chatě kam jezdím osobákem (třeba Ursprungalm)
A o tom to je. Chci auto, se kterým se dostanu všude jako s osobákem. I za cenu kompromisů. Jako celá rodina stejně budeme jezdit jen od jara do podzimu. A sám se v tom vyspím i v zimě.
Ano, jak někdo napsal výše je to drahá sranda za milion, takže se budu snažit ty náklady nějak snížit. A mít to jako druhé auto do rodiny, takže sem tam na běžnou jízdu.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, na Mangart je omezení výškové, nikoliv délkové, takže v pohodě vyjedeš.
Všechno projedeš s nejdelší dodávkou.
4.114683,118.628756
Z
zdenek_pNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

sipadan napsal:

Ahoj, na Mangart je omezení výškové, nikoliv délkové, takže v pohodě vyjedeš.
Všechno projedeš s nejdelší dodávkou.

Díky, to je přesně důvod proč chci nižší a delší. Je spousta míst kde je max 2metry.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: zdenek_p, copy, karmen, ferdasan, JiPe Highlanders, sipadan, Tomik Kralu

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,704,247 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25193 sekund | Průměrně za: 0.25193 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB