Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Přípojka na vodovodní řad: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Přípojka na vodovodní řad

Poslední aktualizace před 5 let
Vlasta49Vlasta49Člen
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny karavanisty, zvláště pak ty, kteří připojují bydlíka na vodovodní řad v kempu.
Jelikož i já mám v úmyslu využít tlakové vody z vodovodu v kempu, tak to chci provést pomocí vodovodní přípojky Reich Colorado (viz https://www.svetk...colorado).
Se smutkem v duši sice budu muset udělat díru do bydlíku (sice do servisních dvířek, ale přesto) a tak jsem se chtěl zeptat těch, co již něco podobného absolvovali, čím to prořezat? Mám sice svou představu, ale možná, že najdu jednodušší postup.
A pak ještě - jak přišroubovat přípojku do otvoru - pouze samořeznými šroubky do pláště nebo šroubky skrz stěnu?
díky za rady
Vlasta
D
double-jNováček
Přidáno před 5 let
Asi už to není aktuální, ani link nefunguje, nicméně já vybral přippojku do kulatého otvoru, vyřezal vykružovákem a chytil samořezama + podlepil sika tmelem ;)
C
caravanmanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Vlasta49 napsal:

Zdravím všechny karavanisty, zvláště pak ty, kteří připojují bydlíka na vodovodní řad v kempu.
Jelikož i já mám v úmyslu využít tlakové vody z vodovodu v kempu, tak to chci provést pomocí vodovodní přípojky Reich Colorado (viz https://www.svetk...colorado).
Se smutkem v duši sice budu muset udělat díru do bydlíku (sice do servisních dvířek, ale přesto) a tak jsem se chtěl zeptat těch, co již něco podobného absolvovali, čím to prořezat? Mám sice svou představu, ale možná, že najdu jednodušší postup.
A pak ještě - jak přišroubovat přípojku do otvoru - pouze samořeznými šroubky do pláště nebo šroubky skrz stěnu?
díky za rady
Vlasta


no a co to udělat pod podlahou? Stačí jedno téčko do rozvodu studené vody, jeden zpětný ventil ( ten ani nemusí být, když dáte rychlospojku s klapkou) a kousek hadice. Investice pár korun, nic není vidět, účel to splní a hlavně je to bez díry do boku.
Vlasta49Vlasta49Člen
Přidáno před 5 let
Kolegové děkuji za rady, nechci se nikoho dotknou, ale je to již "s křížkem po funuse" :).
Uvažoval jsem taky dát přípojku pod obytku, ovšem rozvody vody tam nikde nevedou a tak jsem zvolil menší zlo (ať nemusím dělat díru do podlahy) - proříznul jsem servisní dvířka a tam se hned napojil do rozvodů. Z vnitřní strany jsem otvor zakryl Al plechem s fólií podobnou originálu a z něj jen vyčuhuje hadičník.
Šrouby jsem dal skrz a a druhé strany opatřil krycími maticemi.
Ještě jednou díky a vše nejlepší do Nového roku.
Vlasta
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 5 let
Ja mam v mem ob.Voze pripojku na vodu z vnejsiho kohoutu, protoze kdyz jsme byli 2x i z nasim vozem v USA , musel jsem tam koupit
Redukcni membranovy Ventil ze 5 atm na 2 atm tlaku, protoze kdyz se vnejsi voda pripne na rozvod studene vody v ob. voze tak by ten
tlak vnejsi vody mohl roztrhnout Boiler a i rozpojit spoje vodnich hadic nebo trubek, protoze voda z venci ma tlak 4 az 5 atm, proto je
nutne predradit tak zv. Cityanschluss, ktery tlak vody zredukuje na ten mensi tlak a jako pripoj vody jsem pouzil plneni na Autogas-LPG,
ktere se da zabudovat kdekoliv do strany ob,kabiny, musi se frezou na rucni vrtacku vyvrtat dira o prumeru 60 mm, a to plneni ma 2 prevlecne
kalisky ,jeden zvenci a jeden zevnitr, s tesnenim, ze je provrtana stena utesnena a dovnitr kalisku se potom 2 srouby stahne to plneni, ktere je
z bronze a ma sroubovaci uzaver s umele hmoty, ktery se da Event. nastrikat v barve kabiny. Jako pripoj ma prevlecnou matku se zareznym
krouzkem na medenou trubku o 10 mm prumeru,na kterou se da potom adaptovat hadice k rozvodu vody ve voze. Ten privod vody v tom
plneni se da zase adaptovat na Rychlokoncovku vody - Gardena System. Takhle jsme byli pripojeni v kempech na tlakovou vodu zvenci.
Discoverfun
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Vlasta49, double-j, caravanman, Discoverfun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,711,456 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.11867 sekund | Průměrně za: 0.11867 (0) sekund | Dotazy: 70 | Použitá paměť: 1.79MB/4MB