Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ponorné čerpadlo odvzdušnění/zavzdušnění: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ponorné čerpadlo odvzdušnění/zavzdušnění

Poslední aktualizace před 6 let
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Mám problém s ponorným čerpadlem Reich. Pokud je v nádrži dost vody tak vše šlape OK, ale jakmile je tam méně tak se neustále zavzdušňuje a při každém dalším spuštěním se nějakou dobu trápí s tím vzduchem a nějakou dobu trvá než začne téci voda normálně. U baterií je to nepříjemné čekání na vodu, ale u splachování WC než voda nabere ten správný tlak, aby opláchla celou mísu tak spotřebuji cca 2x tolik vody což je horší na úbytek vody a zejména na plnění kazety. Čerpadlo má vedle výstupní trubky dírku ve které běhá asi kulička. Co jsem se dočetl tak je to odvzdušňovací ventil, ze kterého mi za provozu stříká trochu vody zpět do nádrže
tzn. ventil 100% netěsní. V praxi to asi vypadá tak že po zastavení čerpadla kulička spadne a pustí do čerpadla vzduch - voda z čerpadla vyteče na úroveň hladiny v nádrži součastně ale vyteče i voda ze stoupací hadice od čerpadla. Po sepnutí čerpadla pokud je v nádrži dost vody že zůstane zaplavená skříň čerpadla tak proud vody před sebou tlačí ten vzduch vyfoukne kuličku a zbytek vzduchu dotlačí až do baterie. Pokud je vody v nádrži málo a není zaplavená skříň čerpadla tak se s tím čerpadlo trápí třeba 5-10sec než vytlačí vzduch ze skříňě a zabere naplno - pravděpodobně již prvotní záběr čerpadla vyfoukne tu kuličku a zbytek musí procpat přes rozvod.
Ve výsledku pokud není plná nádrž tak při zapínání a vypínání čerpadla chodí z baterií neustále vzduchové bubliny a při málo vodě v nádrži to nabíhá viz výše.
Neřešil někdo jak to má správně fungovat? Mám pocit že tam soudruzi z NDR (Buerstnera) udělali někde chybu. Díky Jarda
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
F
frantinoČlen
Přidáno před 6 let
Kup do hadice která tlačí vodu od čerpadla zpětný ventil spadává ti voda prodává Burimex
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Mal som podobný problém,spočiatku mi to robilo tak isto ten tlak bol slabý bublinky a pod.a nakoniec pri sprchovaní to už bolo na nervy.Potom som zistil že cez tu dierku to striekalo a ešte nad ňov bola malá prasklynka.Takže čerpadlo vymenené, tlak vody aj v sprche perfektný a po otvorení pakovky voda tečie hneď.
S pozdravom Lubo
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

frantino napsal:

Kup do hadice která tlačí vodu od čerpadla zpětný ventil spadává ti voda prodává Burimex


Zpětný ventil tam není podle mě záměrně kvůli boileru, kdy si voda při expanzi couvne zpět do nádrže, když tam bude klapka tak se to bude tlakovat.

Automatické sloučení 23.06.2018 15:09:
Asi ten ventil zkusím zalepit buť to pojede nebo to bude na výměnu čerpadla.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Upravil JardaK2 dne 23.06.2018 15:09, před 6 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JardaK2 napsal:

Citovat

frantino napsal:

Kup do hadice která tlačí vodu od čerpadla zpětný ventil spadává ti voda prodává Burimex


Zpětný ventil tam není podle mě záměrně kvůli boileru, kdy si voda při expanzi couvne zpět do nádrže, když tam bude klapka tak se to bude tlakovat.

Automatické sloučení 23.06.2018 15:09:
Asi ten ventil zkusím zalepit buť to pojede nebo to bude na výměnu čerpadla.


Ahoj.Z té dírky nic stříkat nesmí a voda také zpět do nádrže jít nesmí.Nevím jaký máš přesně typ,ale zpětnou klapkou(ventilem) nic nezkazíš.Roztažnost vody poberou hadice a nebo expanzní nádobka-pokud ji tam máš.Je to jednoduchý princip : čerpadlo-zpětná klapka(nebo čerpadlo ze zpětnou klapkou integrovanou)-a dále již hadicový rozvod po karavanu.Při naplnění a odvzdušnění musí systém pracovat po okamžitém otevření kohoutku a to bez prskání.Pokud je to tak jak popisuješ,a prskání začne až když je vody méně(dírka je nad hladinou),tak přes tu dírku ti čerpadlo přisává vzduch a také asi padá voda z hadic.Čerpadlo je nerozebíratelné,tak kup nové a máš po starostech a po trápení.Ceny ponorných čerpadel již nejsou tak závratné.Při novém čerpadle tam tam tu zpětnou klapku určitě dej.
Hasky
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Tak jsem dírku od ventilu zalepil a zdá se že to funguje normálně, akorát více bojuje při prvním nasátí vody po nalití vody do nádrže. Uvidím po prvním výjezdu, popř. koupím nové.
Díky Jarda
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Frantino ma pravdu. Ventil tam musi byt. Presne tohle jsem u kamarada resil. Jen v zime si ohlidej vodu nad tim ventilem. Zpetnym ventilem aby bylo jasno.
Miloš
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Mě nejvíc překvapuje, že tam ten ventil nebyl. To čerpadlo a vše okolo nasvědčuje, že je vše v puvodním stavu z výroby a že by to nefungovalo od nového?
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JardaK2 napsal:

Mě nejvíc překvapuje, že tam ten ventil nebyl. To čerpadlo a vše okolo nasvědčuje, že je vše v puvodním stavu z výroby a že by to nefungovalo od nového?


Od nového to určitě šlapalo.Ty jsi ještě nenapsal jaký typ čerpadla tam máš.Reich jich dělá více.Pokud tam není zpětná klapka vsazená na hadici,tak ji má čerpadlo integrovanou.No a asi už netěsní.
Hasky
Upravil hasky dne 29.06.2018 05:38, před 6 let
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Opravdu tam žádná klapka není ani na hadici ani v čerpadle. Na čerpadle žádný typ není, akorát je zakončené hadičníkem se závitem na převlečnou matici viz. foto.
Nové čerpadlo s tímto hadičníkem jsem neviděl.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
JardaK2 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JardaK2, frantino, lubodano, hasky, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,873,305 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17612 sekund | Průměrně za: 0.17612 (0) sekund | Dotazy: 95 | Použitá paměť: 1.97MB/4MB